Skoči na vsebino

(Re)akcija motorista na policista! :)


master 007

Priporočene objave

a se vam zdi pravilna trditev da se bo z novim zakonom tudi povečalo predpisovanje kazni zaradi neprimerne montaže tablic in ostalega...ker zdej bodo avtomatsko vsi hoteli nekaj skrivat in deformirat tablice...mogoče policaji tudi niso tako neumni da tega ne bodo predvideli....

pa mogoče se bo tudi povečalo število mrtvih/popkodovanih motoristov na cesti zaradi bega pred policaji... :hmm:

ja kaj vse naredi nov zakon...tega zagotovo niso predvideli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodo pa dopolnili zakon še s tem.

Potem bomo našli druge luknje.

Pa bodo zopet dopolnili zakon.

Potem bomo našli druge luknje.

.

.

.

.

.

:grim <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavil, upal, da pregovor "vrana vrani ne skljuje oči" .) , drugače pa tisto o pravniškem znanju... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustavil kot vedno in pogumno sprejel zagroženo kazen. :cry: :cry: mogoče se bo pa dalo kaj zmeniti, naprimer :beer2: ................ :lol: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo...4je (dosedaj) bodo imeli zaradi tega neregistrirane motorje..

neregistrirane kot da ne bodo vozili več (upam da ne)

ali neregistrirane kot neregistrirane in se bodo vozili (v bistvu tole še slabša varianta)

sam mislim da je najboljša metoda (poleg mukpovzročajoča vožnja po predpisih) registriran motor, tablica pa na varnem doma - ali nekje spravljena na motorju, če se nekje ustaviš in ni nevarnosti okol :D jo daš gor, da se ne spotakne vsak ob motor, ko zagleda lepo narejeno .... papirnato

kake so sankcije če bežiš in narediš nesrečo (just asking ;))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče se bo pa dalo kaj zmeniti, naprimer :beer2: ................ :lol: :lol1:  :lol1:

no bom počakal, da ti to narediš, pa nam javi da izvemo kolikšna kazen je predvidena za podkupovanje osebe v modrem.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okvirni plan je tak:

naselje - do 70 km/h

izven naselja - do 120 km/h

avtocesta - do 170 km/h

Glede na to kolikokrat me je v preteklosti trofil radar (max. 2x letno) bom nekako prenesel breme 30000 sit/leto (ob 50% popusta) in 6 točk/3 leta.

Če pa bodo inkasanti pojačali svoje vrste in ob taki vožnji moja denarnica ne bo več zmogla :hmm: potem prodam R1 in kupim:

- 125 cc skuter za na cesto

- 125 cross za v gmajno

- 250 NSR, TZR, KR ali RG za na Grobnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... "vrana vrani ne skljuje oči"

:SS (saj ne da jaz tega nebi iskoriščal če bi lahko, ampak vseeno :SS :SS )

a kakšnega ki bi pa znal tablice in prometne ponarejat pa še nimamo v naših vrstah :kva2: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba ponaredit osebno in izpit, pa na ponarejeno osebno prepisat ter registrirat motor in si zmagal. Oni se pa lahko :photo:

Cena vseh teh kvalitetno izdelanih dokumentov je ekvalilent 30km/h več od dovoljene hitrosti.

Ja,ja, daleč smo prišli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz v vsem tem času še nisem imel opravka s (slovenskimi) policaji (v smislu radarjev, preganjanj...) in srčno upam, da bo tako tudi v bodoče. No ja, vsaj nekaj časa še.

Sicer pa bom delal tako kot do sedaj: pridno ustavljal, prijazno sodeloval z gospodom policistom in imel big smile on my face (zgleda takole: :grim ). Potem pa upošteval modre nasvete mojega pravniškega bližnjega sorodnika in se zmazal. Kot vedno. :D

(vedno poslušamo kako je v tej državi vse v kurcu. Isto velja za pravni red, samo izkoristit je treba znat .) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz v vsem tem času še nisem imel opravka s (slovenskimi) policaji (v smislu radarjev, preganjanj...) in srčno upam, da bo tako tudi v bodoče. No ja, vsaj nekaj časa še.

Sicer pa bom delal tako kot do sedaj: pridno ustavljal, prijazno sodeloval z gospodom policistom in imel big smile on my face (zgleda takole:  :grim ). Potem pa upošteval modre nasvete mojega pravniškega bližnjega sorodnika in se zmazal. Kot vedno.  :D

(vedno poslušamo kako je v tej državi vse v kurcu. Isto velja za pravni red, samo izkoristit je treba znat  .)  )

Kaj če bi pravniške nasvete delil tudi z nami? :hmm:

No, v Večeru je bila objavljena huda luknja v sedanjem prometnem zakonu, kjer je bilo definirano, da se meri količin alkohola v krvi in ne v izdihanem zraku tako, da so se tisti, ki so nadihali preveč :D , pritožili in postopek je zastaral. Teh primerov je bilo baje kar veliko. :D No, grem iskat luknje v novem zakonu. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kaj boste naredili, če vam dečko v plavem pomaha z liziko?

Seveda bom ustavil. Kot vedno.

In seveda bom tudi prijazen. Kot vedno (spet).

In seveda ga bom skušal razumeti. Kot vedno (itaq). Konec koncev so tudi ljudski miličarji ljudje... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če res hočeš da ti tablica gor ostane, ni druge kot da jo navrtaš pa direktno na nosilec prišravfaš!

al pa direkt na gumo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš prow, KeC. :grim

Tudi jaz ne priporočam tega. :grrr

Bi mi policist potem napisal kazen zaradi tega, ker tablica nebi bila osvetljena. :huh:

Ima še kdo kakšen predlog? :)

Ni vrag, da ne bomo našli kakšne pametne rešitve. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni montirajo tablice na pante in ko se pelješ jo veter dvigne, drugi pa jo nekako fiksirajo z vzmetmi in ko se pelješ se baj ful trese in se je ne da slikati. Patentov ne poznam, tako da... :naughty: :) :unsure:

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v kratkem se bom posvetoval z odvetnikom glede najboljše opcije. verjetno bom za manjše stvari ustavil, pri grožnjah z odvzemom izpita pa GASAAAAAAAA!!!!

no javim kaj mi bodo priporočili .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bom probala voziti kar se da po predpisih vem da bo huda muka,predvsem se bom probala držat v naseljih.Če pa mi ne bo ratalo in bom v primeru radarja pripeljala v naselje 100 namesto 50,bom probala dat v nižjo in gas do daske,ker kazn še plačasš s težavo sam brez izpita bit pa ni šans,no ja upam da mi ne bo treba ne enga ne druzga

a mogoče gdo ve kakšna je kazen za pobeg v primeru da te dobijo baje da je bla včasih 40.000,sam so bežali predvsem alkoholizirani vozniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bom probala voziti kar se da po predpisih vem da bo huda muka,predvsem se bom probala držat v naseljih.Če pa mi ne bo ratalo in bom v primeru radarja pripeljala v naselje 100 namesto 50,bom probala dat v nižjo in gas do daske,ker kazn še plačasš s težavo sam brez izpita bit pa ni šans,no ja upam da mi ne bo treba ne enga ne druzga

a mogoče gdo ve kakšna je kazen za pobeg v primeru da te dobijo baje  da je bla včasih 40.000,sam so bežali predvsem alkoholizirani vozniki.

Znaki, ukazi in odredbe, ki jih dajejo policisti

122. člen

(1) Znaki, ukazi in odredbe, ki jih dajejo policisti, razveljavijo prometna pravila in prometno signalizacijo.

(2) Znake, ki jih dajejo policisti, predpiše minister, pristojen za notranje zadeve. Ukazi oziroma odredbe, razen tistih, za katere je predpisana pisna oblika, dajejo policisti ustno.

(3) Z najmanj 120.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ne ravna po predpisanem znaku, s katerim ga policist ustavlja. Izreče se mu tudi najmanj 6 kazenskih točk.

(4) Z globo 60.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ne ravna po drugem predpisanem znaku ali ukazu oziroma odredbi policista.

(5) Z globo najmanj 40.000 tolarjev se kaznuje za prekršek drug udeleženec cestnega prometa, ki ne ravna po znaku ali ukazu oziroma odredbi policista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!