Skoči na vsebino

Zdravniki: ortopedski kirurgi


stuhec

Priporočene objave

Bravo K!

 

Držim pesti, da se naslednjič res srečama na kaki furi namesto v...

 

naša Sandra, je pa ta vikend prvič prišla za vikend domov iz bolnice... Njo čaka še en kup "SRANJA"... so ji tudi v LJ malo zajebali golenico in ji kosti zdaj ne rasteta naravnost druga proti drugi... V Celju, kamor so jo prestavili 14. novembra se ne upajo popravljat, ker niso oni zajebali... je pa sicer še zelo slaba... s kupom težav in okužb....

 

Srečno res!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Ferek,mogoče svetuj ,če ji seveda rata da jo naprej štimajo v Valdoltri,okužb proti Lj za 95% manj,ker te okužbe te sesujejo do konca.Po 3 mesečni antibiotični terapiji si samo še senca sebe,da ne govorim kje so še poškodbe ki se zaradi okužbe ne zdravijo ali pa se zeeeloo počasi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja... trenutno je v Celju... okužbe je fasala v LJ in nikakor je ne morejo spravit k sebi... iz rane na trebušni votlini ji še vedno teče gnoj, sploh se ji ne celi, prizadelo ji je tudi črevesje (ki ni imelo nobene veze s poškodbo)... sama kost in koža jo je... in zaradi vseh teh bakterij še vedno čaka na "sočo", ker takšno pač ne morej sprejet... U glavnem, punco so kirurško že davno nekako poštimali, a bakterije jo tolčejo na polno... antibiotike so ji celo ukinili, ker itak niso imeli učinka... res zelo počasi gre stanje na boljše... 

 

Kje bodo pa popravljali to golenico pa ne vem... druga težava, ki je ostala pri njej nepopravljena je pa prekinjen živec dlani (zapestja), ki ga pri kljub operacijam preprosto niso našli. Dlan ji preprosto "pade dol", visi... roko sicer lahko premika in 2 prsta tudi, dlan pa nič... ko roko dvigne, dlan preprosto visi na koncu roke... Bivši šef celjske traume bi to še nekako poskušal popravljat, a so ga ravno takrat zaradi znanih "podkupnin" odstavili in po hitrem postopku upokojili, zdaj pa ga ni junaka, ki bi se tega lotil... žalostno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ji želim vse dobro in naj poskušajo pridet magari v tujino,po tanovem bi se to dalo ,samo postopka pa ne poznam,ko bom šel čez 14 dni na kontrolo in pobirat šive probam kaj izvedet pri svojemu kirurgu pa ti spporočim!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene tud zvil :-(

prejšnja nedelja zvil, sreda ortoped, od petka fizoterapija.....gre na bolš............jupiiiii.....čakam termin valdoltra na MRI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar močno ste me prestrašili s kliničnimi okužbami (?), ker tega še nisem pozabil, da sem svojo mamo po operaciji hrbtenice na UKC "v bližnji preteklosti" hodil obiskovati tudi na Infekcijsko kliniko ...

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če verjameš, pol je res vse za en drek... vsaj kolikor berem, pa vsi bi v tujino, pa zmer en zajebe, pa drug pol neče popravljat, ker je prvi zajebu a ni to že mal znucan izgovor?

 

pa zmer je un ta boljš k nima cajta al pa ne dela več....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene tud zvil :-(

prejšnja nedelja zvil, sreda ortoped, od petka fizoterapija.....gre na bolš............jupiiiii.....čakam termin valdoltra na MRI

 

 

... stari kaj je s tabo ??? a kej novga, al kej starga ???? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj nisem zahajal v ta del foruma, a stvari se obrnejo. Namreč potreboval bom ortopeda za ramo. Sicer sem še zelo na začetku zdravljenja.

 

Pohvalil bi zdravnika na polikliniki, ki me je sprejel čisto slučajno, saj je bil "predlagani" zdravnik na dopustu (zimske počitnice). Ko je pogledal slike, je hitro ugotovil, da na urgenci niso ugotovili pravega stanja. Kljub čakalni dobi za CT rame, poskrbi, da mi ramo slikajo že drugi dan! Na slikanju (CT), presenečeno ugotovim, da tam ni nobene gneče, nihče ni bil pred mano in ne za mano??? Fotkam pa vseeno listek s čakalnimi dobami, ki visi na sprejemnici!??? Ko opravijo, povprašam, kdaj bodo izvidi in pove, da že naslednji dan. Ker pa sem na naslednji pregled naročen "šele" čez 14 dni, se odpravim kar sam na polikliniko spremenit datum pregleda, saj se mi je zdelo, da če je zdravnik zahteval slikanje takoj, je že imel razlog za to. Pri poizkusu spremembe, datuma sem bil seveda neuspešen, vseeno pa sem si izboril telefonsko zdravnika (od ambulante), ki me je poslal na slikanje. Ko naslednji dan kličem, me nekajkrat vežejo in prepričujejo, da se zdravnika ne-da kar tako klicat in da naj čakam na pregled. Vztrajam in ga le dobim na telefon in tu se zgodba zelo pozitivno spremeni.

Ko se predstavim, me že prekine in reče, da ve kdo sem in da si je pred eno uro pogledal slike, ki potrjujejo diagnozo, ki jo je ob pregledu dal. Nato, reče, da naj ga pokličem v ponedeljek (bil je petek), ko se bo posvetoval z bolj izkušenim zdravnikom ali naj takoj operirajo ali naj počakajo, da se zlom zaceli. Ne da bi ga prosil, mi da svojo osebno mobilno številko, da ga ne bom rabil lovit po ambulantah! Pokličem, kot dogovorjeno, spet takoj ve za kaj gre in pravi, da drugi zdravnik še operira in da me bo poklical popoldne nazaj... In res me je poklical in sva se konkretno pogovorila kako naprej. 

Torej, zaenkrat pozitivno presenečen (hvala zdravniku Mihu Ambrožiču), čeprav me pa Kmetova zgodba in kar nekaj podobnih ne navdajajo z optimizmom...

post-570-0-00038700-1393959125_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz bi dodal, da nikakor nobenega zdravnika ne obsojam z izrazom "zajebal"... sem se res malo grobo izrazil... v opisanem in tudi mojem primeru je šlo za RES hude in komplicirane poškodbe in verjamem da se je osebje vedno trudilo po svojih najboljših močeh in znanju, da pa je večkrat potek nadaljnega zdravljenja in odzivnost organizma drugačna od pričakovanj,,, da rast celic in kalusa kosti včasih ubere drugačno pot... Pri teh poškodbah navadno ne gre za šolski zlom roke ali noge, ki ga pozdravijo brez zapletov... Vse to je treba upoštevat. jaz stroki še vedno zaupam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje zgodbe:

 

Imam potrgane vezi v rami.... pred tremi leti bil na pregledu, da se naročim za operacijo.... nato so "pozabili name". Kjub nekaj klicom, kaj je zdaj kaj novega z datumom... so mi rekli, da dobim po pošti...

.... pošto sem čakal dve leti...  :huh:... se prijavim na ponoven pregled.... čakam 4 mesece za pregled.... sledi čakanje na kontrastno slikanje... po slikanju dobim datum za operacijo čez eno leto in tri mesece... :hooray:

 

... pred kratkim pa :

zaradi kroničnih problemov s hrbtenico se prijavim na pregled..... čakam 4 mesece... ko pridem do dohtarja, mi reče, da on ne dela več hrbtenic :surrender: ... me napoti k drugemu doktorju in da dobim izvide po pošti. .... v pričakovanju, da me je napotil k drugemu dohtarju v kakem tednu, presenečeno preberem samo, da me napoti k drugemu dohtarju. To se pravi: še enkrat k svoji zdravnici po napotnico... prijaviti k ortopedu... spet čakat 4-5 mes... nato me bo dal na slikanje... čakanje 7 mesecev.... nato spet čakati ...   :slap:

 

... naše zdravstvo definitivno dobi  :hooray:  nagrado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj nisem zahajal v ta del foruma, a stvari se obrnejo. Namreč potreboval bom ortopeda za ramo. Sicer sem še zelo na začetku zdravljenja.

 

Pohvalil bi zdravnika na polikliniki, ki me je sprejel čisto slučajno, saj je bil "predlagani" zdravnik na dopustu (zimske počitnice). Ko je pogledal slike, je hitro ugotovil, da na urgenci niso ugotovili pravega stanja. Kljub čakalni dobi za CT rame, poskrbi, da mi ramo slikajo že drugi dan! Na slikanju (CT), presenečeno ugotovim, da tam ni nobene gneče, nihče ni bil pred mano in ne za mano??? Fotkam pa vseeno listek s čakalnimi dobami, ki visi na sprejemnici!??? Ko opravijo, povprašam, kdaj bodo izvidi in pove, da že naslednji dan. Ker pa sem na naslednji pregled naročen "šele" čez 14 dni, se odpravim kar sam na polikliniko spremenit datum pregleda, saj se mi je zdelo, da če je zdravnik zahteval slikanje takoj, je že imel razlog za to. Pri poizkusu spremembe, datuma sem bil seveda neuspešen, vseeno pa sem si izboril telefonsko zdravnika (od ambulante), ki me je poslal na slikanje. Ko naslednji dan kličem, me nekajkrat vežejo in prepričujejo, da se zdravnika ne-da kar tako klicat in da naj čakam na pregled. Vztrajam in ga le dobim na telefon in tu se zgodba zelo pozitivno spremeni.

Ko se predstavim, me že prekine in reče, da ve kdo sem in da si je pred eno uro pogledal slike, ki potrjujejo diagnozo, ki jo je ob pregledu dal. Nato, reče, da naj ga pokličem v ponedeljek (bil je petek), ko se bo posvetoval z bolj izkušenim zdravnikom ali naj takoj operirajo ali naj počakajo, da se zlom zaceli. Ne da bi ga prosil, mi da svojo osebno mobilno številko, da ga ne bom rabil lovit po ambulantah! Pokličem, kot dogovorjeno, spet takoj ve za kaj gre in pravi, da drugi zdravnik še operira in da me bo poklical popoldne nazaj... In res me je poklical in sva se konkretno pogovorila kako naprej. 

Torej, zaenkrat pozitivno presenečen (hvala zdravniku Mihu Ambrožiču), čeprav me pa Kmetova zgodba in kar nekaj podobnih ne navdajajo z optimizmom...

če maš napotnco za ortopeda....me žvrcni....bomo zrihtal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... stari kaj je s tabo ??? a kej novga, al kej starga ???? :eek:

staro je 8 let....zdrobljeni stranski odrastki 4, 5 ledveni vretenc.....po novem hernija....sum...čakam na mri.....žled in delo v gozdu me je dokrajčilo ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw..obstaja več različnih napotnic, tako da si lahko na vrsti tudi naslednji dan, ker velja samo en dan... če se zdravnik odloči da je to potrebno. To s čakalnimi vrstami nima nobene veze. Lahko čakaš tudi tri mesece, če je na napotnici označeno tako. ali pa več, če ni nujno

 

Če se vam zdi nujno, potem morate zdravnika opozorit na to a ne? ne se pol pizdit ko dobite datum čez tri mesece. je treba prej pogledat kako napotnico ste dobili pa mogoče se z zdravnikom tudi pogovarjat? ne samo tle na forumu...pomaga če zdravnika kaj vprašaš...  :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

staro je 8 let....zdrobljeni stranski odrastki 4, 5 ledveni vretenc.....po novem hernija....sum...čakam na mri.....žled in delo v gozdu me je dokrajčilo ;-)

 

 

:eek:  :eek:  :eek:

 

... te čist zastopim ...

... sem imel hernijo, in to na obeh straneh ...   :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa itak že vse mel,dobr se držiš za 65 let :OK: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

post-1419-0-46873800-1396090492_thumb.jpgKirurga ortopeda lahko samo pohvalim

nevrokirurg pa je malo zajeb@lpost-1419-0-41100600-1396090684.jpg

 

 

opozorilo:prva slika je kruto realna,druga je zgolj simbolična

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Gospa Novakova (58 let) je še dodala, da je veliko bolj sproščena v spolnosti, odkar je po zaslugi Coralciuma ne bolijo več kolena.

 

In odkar se je mož odselil.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moja draga mi je povedala, da je to verjetno "po sistemu" v xx dneh sem izgubila XX kg ...

Moje desno koleno  =  "žigažaga poje žaga, rompompom kladivo ..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Evo še zadnji poskus ortopedov za odložitev vstavitve umetnega kolenskega sklepa- aplikacija hialuronske kisline :blush:

11401116_1589797977946404_77003300496630

11181204_1589797934613075_48867075397483

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole 'mazivo' si moral verjetno nabaviti v samoplacniski reziji? Ce ni skrivnost kje. Lahko na zs.

Ni skrivnost,privat ordinacija Dr.Drobnič Matej.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!