Skoči na vsebino

Zdravniki: ortopedski kirurgi


stuhec

Priporočene objave

Tole 'mazivo' si moral verjetno nabaviti v samoplacniski reziji? Ce ni skrivnost kje. Lahko na zs.

Dobiš ga v lekarni. Vbrizga pa ti ga ortoped. Meni žal ni pomagalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš ga v lekarni. Vbrizga pa ti ga ortoped. Meni žal ni pomagalo.

v mojih casih sem ga morala iskat v Avstrijo. tudi pri meni ni pomagalo, razen denarnica je postala mnogo lazja :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki pa res same vzpodbudne,no upam da men mal pomaga:-)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki pa res same vzpodbudne,no upam da men mal pomaga:-)

Kolk je komu drugemu pomagal, al pa ni, sploh ni vazn. Mrbit pa glih teb bo. Itak v taki situaciji probas cist vse, tut tist kar ti babica svetuje. No ravn v koprive spat ne :D, hocem povedat, da nardis vse, da se stanje izboljsa. In ravno to pocnemo, ne glede na koncni rezultat.

Zdej, ko imas mazivo notri, ti vsaj skripal ne bo, pa bos prec vedel: ce bo zaskripal, to ni kolen, pol je lahk sam motor :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

men je pa zadeva pomagala. Obstajata dve "vrsti" tega. skatla 5 injekcij in skatla 3 injekcije, razlika je samo v tem koliko je hialurona v eni porciji, tista s tremi injekcijami ima vec na porcijo.

meni so jih sopali v razmaku enega tedna, pa je bil mir za dobro leto, res pa da sm treniral po 3 ure na dan pa tekme vsak vikend. potem sm pa nehal trenirat po 7 porcijah :)

zdj pa treniram z mulci na stadionu, pa mi je cist fino. Morm pa vzdrzevat en dolocen nivo tonusa v stegenskih misicah, da mi vse drzi v pravilni legi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Včeraj zvečer je mojo mamo obiskal upokojen voznik avtobusa, s kateri sta nekoč skupaj prevozila kar precej km in ta gospod je bil letos že trikrat na Triglavu, z obema novima kolenskima sklepoma ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ob 12. 7. 2015, mitofreak pravi:

men je pa zadeva pomagala. Obstajata dve "vrsti" tega. skatla 5 injekcij in skatla 3 injekcije, razlika je samo v tem koliko je hialurona v eni porciji, tista s tremi injekcijami ima vec na porcijo.

meni so jih sopali v razmaku enega tedna, pa je bil mir za dobro leto, res pa da sm treniral po 3 ure na dan pa tekme vsak vikend. potem sm pa nehal trenirat po 7 porcijah :)

zdj pa treniram z mulci na stadionu, pa mi je cist fino. Morm pa vzdrzevat en dolocen nivo tonusa v stegenskih misicah, da mi vse drzi v pravilni legi.

No men ni pomagalo in sem predvidoma v januarju na spisku za umetnijo iz titana in plastike :blush:

Robi ,a so ti po zamenjavi sklepa morali kaj punktirati ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem tega ne spomnim, sem v temi Moje izkušnje preveril objavljene slike iz Valdolre in mislim, da sem v levo roko dobival samo "serum" proti bolečinam in nobene injekcije v desno koleno ...

Še zmeraj lažje vozim kolo kakor hodim, zato nisem prav nič prepričan v ugodne posledice zamenjave polovice mojega desnega kolena ... :blush: Naslednji pregled v Valdoltri imam približno čez 3/4 leta ...

111.jpg.e33017b338bf34cdc845193b1100bd72

222.jpg.b40e6c33d42ccb57c6c1aea7ead3f2dd

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Fantocci pravi:

Seveda ,to se že prakticira in eden boljših je prav moj ortoped Matej Drobnič (UKC). Bil sem kandidat ,toda zaradi preobsežne poškodbe sklepnih površin na žalost neprimeren  ,tako da me naslednje leto čaka artroplastika ali po domače umetno koleno!

Lahko ti pošljem tudi številko od njegove ordinacije za pregled in posvet ,če te pa še kaj zanima pa le na plan ,sem doktoriral iz kolen :Pin poškodb le teh .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pred 12 leti sem imel kompliciran zlom kolena, na smučariji. Ker je šel zlom čez sklepno površino, je bil tudi hrustanec precej poškodovan. Dobil sem nekaj vijakov in skoraj eno leto sem bil "izbačen iz stroja".

Že takrat so omenjali nekaj te samoplačniške injekcije (in so rekli da uspeh ni zagotovljen), o tej presaditvi/vsaditvi/gojenju hrustanca pa ni bilo govora.

Zrihtali so me pravzaprav zelo dobro (dr. Mihaljević v Celju), hodim normalno, še vedno smučam (veliko bolj po pameti) in kolesarim, le tečem raje ne, ker se bojim, da bi me presekala bolečina. S tem so odpadli tudi vsi hitri športi (tenis, košarka, nogomet...). Koleno me pa boli več ali manj vedno, se pa sčasoma privadiš in ignoriraš to bolečino, tako da bi s tem lahko živel. Bojim se le obrabe hrustanca, kar pa so mi že takrat napovedali, da bo z leti prišlo, ker se sam ne obnavlja.

Vidim pa, da je okrevanje po tej operaciji iz pdf-a dolgotrajno. Je samoplačniška ali kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Fantocci pravi:

Ja, pred 12 leti sem imel kompliciran zlom kolena, na smučariji. Ker je šel zlom čez sklepno površino, je bil tudi hrustanec precej poškodovan. Dobil sem nekaj vijakov in skoraj eno leto sem bil "izbačen iz stroja".

Že takrat so omenjali nekaj te samoplačniške injekcije (in so rekli da uspeh ni zagotovljen), o tej presaditvi/vsaditvi/gojenju hrustanca pa ni bilo govora.

Zrihtali so me pravzaprav zelo dobro (dr. Mihaljević v Celju), hodim normalno, še vedno smučam (veliko bolj po pameti) in kolesarim, le tečem raje ne, ker se bojim, da bi me presekala bolečina. S tem so odpadli tudi vsi hitri športi (tenis, košarka, nogomet...). Koleno me pa boli več ali manj vedno, se pa sčasoma privadiš in ignoriraš to bolečino, tako da bi s tem lahko živel. Bojim se le obrabe hrustanca, kar pa so mi že takrat napovedali, da bo z leti prišlo, ker se sam ne obnavlja.

Vidim pa, da je okrevanje po tej operaciji iz pdf-a dolgotrajno. Je samoplačniška ali kako?

Če si primeren kandidat ni samoplačniško ,o tem pa odloči tvoj ortoped ,a šele ko ti odprejo koleno se ve. Meni so ga v zadnjih 2 letih 4x a so šele pri 4 op. prišli do tega da druge ni kot proteza! 

Za pomoč pri tvoji poškodbi imaš tudi nek magnet v Grosuplju ,pa to ni navaden magnet ki ti ga dajo pri rehabilitaciji ampak spešl in je samoplačniški ,mal poguglaj boš našel . 

Pri meni je bolečina tako ostra ,da tudi spim ne več ,če ne vzamem protibolečinskih bomb ne tablet .....se pa trudim z kompexsom in statičnimi vajami nekako stimulirati že tako atrofično mišico in se trudim na vse načine živeti kar se da normalno a mi počasi koleno že pošteno načenja kvaliteto življenja ....

Ko bolečina preide na to stopnjo ti več ne pomaga noben magnet,hilouroni ali podobne zadeve,zato ukrepaj zdaj ,takoj in mogoče odložiš umetni sklep za par let ....

Smučanje in podobni športi pa so zame le pobožne sanje,saj komaj vstanem iz stola ,pa še to se dvignem z zdravo stranjo ki jo leta po poškodbi tudi počasi načenja zob prekomernih obremenitev ...

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prpa me je te operacije, ker vidim, da bo spet cela rehabilitacija jovo na novo (itak, če popolnoma odprejo koleno).

Ne vem, kako bi tudi v službi še 1x gledali na vse to, da me ni skoraj celo leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Fantocci pravi:

Prpa me je te operacije, ker vidim, da bo spet cela rehabilitacija jovo na novo (itak, če popolnoma odprejo koleno).

Ne vem, kako bi tudi v službi še 1x gledali na vse to, da me ni skoraj celo leto.

Jeba kakor kol obrneš ,mene ni bilo 2 leti ,pa po naslednji operaciji vrjetno še kakšno leto .....upam da rešiš in se ti vse izide!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, stuhec pravi:

Uiuu

Jz sem pa mislu da mam probleme  s koleni

Nimaš ,ti imaš probleme edino s slovenščino :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Monday, December 14, 2015 at 8:49, Kmet2 pravi:

Nimaš ,ti imaš probleme edino s slovenščino :P

:D:D

O Bog dober da me nisi zapustil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kdo priporoča dobrega zdravnika za koleno, po možnosti v NM? Pregled bi opravil samoplačniško, ostalo pa na napotnico? Imam izvide magnetne resonance pa niso lepi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, VrUUUUUmmmm pravi:

Lahko kdo priporoča dobrega zdravnika za koleno, po možnosti v NM? Pregled bi opravil samoplačniško, ostalo pa na napotnico? Imam izvide magnetne resonance pa niso lepi.

Kavčič! če pa iz lj pa Matej Drobnič ,če pa iz Valdoltre pa Ambrožič.....to so tops ortopedi za koleno pa ajde še Hussein !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
pred 11 minutami, stuhec pravi:

obremenjuješ koleno 1- 2 h, potem čutiš koleno 15-20 min

Zakaj 

Pred obremenitvijo ga probaj fajn segret ,sicer si tako splošno povedal da nimam pojma kaj te daje .

Zakaj ti bo tud ortoped težko povedal iz prve.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Kmet2 pravi:

Pred obremenitvijo ga probaj fajn segret ,sicer si tako splošno povedal da nimam pojma kaj te daje .

Zakaj ti bo tud ortoped težko povedal iz prve.....

če pa  splošno tak je, mislim pa da tko kot praviš, segrevanje in pa kondicije ni

Čutim tak nekaj casa pogačico in pa vse okrog nje, sam to kaj je bla rekonstrukcija na njej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, stuhec pravi:

če pa  splošno tak je, mislim pa da tko kot praviš, segrevanje in pa kondicije ni

Čutim tak nekaj casa pogačico in pa vse okrog nje, sam to kaj je bla rekonstrukcija na njej

Če prav razumem si imel poškodovano pogačico ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!