Skoči na vsebino

Kawasaki ER5


Jacky

Priporočene objave

Ma ja, sicer ga še nisem imel prilike videt, sam tko...k je mal manjši kot ostale mrcine mi v mislih deluje bolj smešno :) zato sem tudi prašal :rolleyes:

Itak pa zadnja guma naredi svoje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja, sicer ga še nisem imel prilike videt, sam tko...k je mal manjši kot ostale mrcine mi v mislih deluje bolj smešno :) zato sem tudi prašal :rolleyes:

Itak pa zadnja guma naredi svoje...

Kako pa sopotnica sedi zadaj med kufri?

a.Udobno,

b.malo manj udobno,

c.sploh ne ve da ima kovčke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno, kako jih namontiraš. Če so previsoko, bodo sigurno moteči... Res, da težje prideš zadaj, če so kovčki, ampak ne toliko, da bi bilo moteče. Zadnji top-case pa tako mora biti, pa še nasloni se lahko nanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa sopotnica sedi zadaj med kufri?

a.Udobno,

b.malo manj udobno,

c.sploh ne ve da ima kovčke

Moja sopotnica se ni nič pritoževala, da bi se kaj dosti manj udobno sedelo, pa sma v dveh dneh prevozila okrog 1200 km. Je res, da je malo težje se vsedati na motor in potem plezati iz njega, drugače pa ni nekih problemov. Odvisno je pa to tudi od velikosti kovčkov in od tega, kako so nameščeni.

No pa verjetno vpliva na udobje tudi velikost sopotnice. Moja je med bolj tamalimi in ni bilo problemov, kako pa je z višje raslimi pa ne bi vedel iz lastnih izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja sopotnica se ni nič pritoževala, da bi se kaj dosti manj udobno sedelo, pa sma v dveh dneh prevozila okrog 1200 km. Je res, da je malo težje se vsedati na motor in potem plezati iz njega, drugače pa ni nekih problemov. Odvisno je pa to tudi od velikosti kovčkov in od tega, kako so nameščeni.

No pa verjetno vpliva na udobje tudi velikost sopotnice. Moja je med bolj tamalimi in ni bilo problemov, kako pa je z višje raslimi pa ne bi vedel iz lastnih izkušenj.

No dejva rečt da je zadaj 52L givi, pr straneh pa nekako gor obešeni 21L kufri, sopotnica pa je v mejah normale :) 165 pa tistih nikolineverjamemsigurnomanj 60kg :yes: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te muči, kako bo izgledal s kovčki, pojdi na kakšno stran z oglasi, pa jih boš videl. 90% jih ima zadaj velik top-case (tudi jaz). Oziroma preglej to temo od začetka,- mislim da je v njej na začetku nekje slika ER-5 od SF. Je imal tekstilne stranske torbe in zadnji kovček, pa šipo. Lepo izgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam drugač nosilce za stranske kovčke za ER5 in sicer za letnik 99, dalo bi se pa zmenit tud za kovčke Givi 21 litrov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zadaj Kappa 42 L top case in izpade zelo estetsko. Ravno prava širina in višina. 52 L Givijevi modeli so sicer praktični, ker so največji, ampak na tako malem mopedu kot je ER 5 izpadejo skoraj groteskno. No, šipica ali maska spredaj do neke mere popravijo efekt. Sicer pa za praktično uporabo ne morem prehvaliti top caseov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam a to je kaj razlike pri montaži kovčkov na letnik -99 in 00-05?

Na Givi strani sm nekaj gledal, pa ponujajo za vsak model posebej nosilce in ne zgledajo da bi bili podobni :unsure: . Ve kdo kaj o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam a to je kaj razlike pri montaži kovčkov na letnik -99 in 00-05?

Na Givi strani sm nekaj gledal, pa ponujajo za vsak model posebej nosilce in ne zgledajo da bi bili podobni :unsure: . Ve kdo kaj o tem?

Kakor vem, je za vsak letnik posebj model nosilcev. Pri mojem (letnik 1997) ni blo za dobit več nosilcev, pa so mi naročili kar tistega za letnik 98...potem pa so morali pol motorja razšraufat in naredit nekaj modifikacij, da so uspeli namontirat nosilec

Kakor vem, je za vsak letnik posebj model nosilcev. Pri mojem (letnik 1997) ni blo za dobit več nosilcev, pa so mi naročili kar tistega za letnik 98...potem pa so morali pol motorja razšraufat in naredit nekaj modifikacij, da so uspeli namontirat nosilec

aja, govorim o nosilcu za kovček zadaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Talking about luggage...

:blink: :eek: :eek: :eek: :eek: :OK: :OK:

Kaj vse se spomnejo čehi (ja, lastnik je čeh) :grim :grrr In baje mu je potem kasneje (ne na tem tripu) "izdihnila" fedra (http://forum.motorkari.cz/viewtopic.php?pid=76115 - če kdo zna po naše, tukaj je poleg er-5 še nekaj "zgledno" naloženih mopedov)

post-15908-1183494329_thumb.jpg

post-15908-1183494518_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Talking about luggage...

:blink: :eek: :eek: :eek: :eek: :OK: :OK:

Kaj vse se spomnejo čehi (ja, lastnik je čeh) :grim :grrr In baje mu je potem kasneje (ne na tem tripu) "izdihnila" fedra (http://forum.motorkari.cz/viewtopic.php?pid=76115 - če kdo zna po naše, tukaj je poleg er-5 še nekaj "zgledno" naloženih mopedov)

Ravno to in na levi strani se je meni pripetilo,ko sva se gor dva peljala ta motorček neprenese prevelike obtežitve. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vecinoma je nekje tudi podatek do katere mere naj bi se nalozil dolocen tip motocikla.

a se vseeno najdejo varnostno-originalno pametni, kateri to veselo ignorirajo.

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Talking about luggage...

:blink: :eek: :eek: :eek: :eek: :OK: :OK:

Kaj vse se spomnejo čehi (ja, lastnik je čeh) :grim :grrr In baje mu je potem kasneje (ne na tem tripu) "izdihnila" fedra (http://forum.motorkari.cz/viewtopic.php?pid=76115 - če kdo zna po naše, tukaj je poleg er-5 še nekaj "zgledno" naloženih mopedov)

Čeh ma gume Heidenau. Pismo zdej pa nisem več čist prepričan da so to dobre gume za ER5 ( čist češke ). :naughty: Sej ne v resnic so Nemške :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heidenau so, če smo natančni, vzhodnonemške... Bivše vzhodnonemške.

Pa da ni vse, kar diši po bivšem socializmu slabo, na avtu imam gume Barum (Češke), pa sem z njimi bolj zadovoljen, kot prej s Toyo (japonske).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekej novga. A je kdo že barval mašino na ER5. Men namreč odstopa barva na levi strani - pa ni bil paden al pa podrajsan. Ne vem al je prejšnji lastnik vozu po soli pa ga ni spucu al je bil polit s kakšnim oljem... :? Barva mi odstopa predvesem na stranskem pokrovu ( če bo cajt prpokam kako slikco ).

Če ma kdo izkušnje s tem.....

Motofrik - moje gume so tolk nove da na njih piše samo Made in Germany :rolleyes: ( če so pa res iz vzhodne pol pa ni čudn da jih majo tud čehi ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cubanc, Heidenau je gumarska firma iz ozemlja bivše NDR, po združitvi obeh Nemčij pa je Dojčland uber alles. Mislim, da delajo po Continentalovi licenci, nisem pa prepričan 100%. Seveda pa na njihovih izdelkih zdaj piše Made in Germany... Si zadovoljen z njo? Jaz sem. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je tko kot goodyear - sava - debica :rolleyes: :naughty:

nima veze kaj imaš, sam debica je cenejša, k jo delamo mi :cry: , savo pa iz turčije uvažamo :headbang: :headbang:

No, mogoče se pozna razlika goodyear in ostali...

(ampak ta post je že off topic)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik - jp, zadovolen sem z Heidenau :worship: zarad mene bi lahk gor pisal tud Made in Tađikistan sam da prime :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekej novga. A je kdo že barval mašino na ER5. Men namreč odstopa barva na levi strani - pa ni bil paden al pa podrajsan. Ne vem al je prejšnji lastnik vozu po soli pa ga ni spucu al je bil polit s kakšnim oljem... :? Barva mi odstopa predvesem na stranskem pokrovu ( če bo cajt prpokam kako slikco ).

Če ma kdo izkušnje s tem.....

Motofrik - moje gume so tolk nove da na njih piše samo Made in Germany :rolleyes: ( če so pa res iz vzhodne pol pa ni čudn da jih majo tud čehi ).

Meni se zdi,da sem že videl tak moror ER-5 z leve strani je bilo precej oksidirano in oluščena barva.To bi bilo najbolje dat speskat in glej,da ostalo lepo zaščitiš(da nebo povsod peska)sicer raje odvij dekel in ga daj speskat) nato dekel pošpricaj z sprejem metalik izte barve(to ti naredijo v kakšni mešalnici lakov) po možnosti naj bo odporen na višje temperature in nato povrhu še z prozornim lakom OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik - jp, zadovolen sem z Heidenau :worship: zarad mene bi lahk gor pisal tud Made in Tađikistan sam da prime :P

To, vidiš. Tudi jaz sem tega mnenja,- sem pa preden sem jo kupil, bil malo mešanih občutkov. Drži pa res super. SF je kar prav svetoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi,da sem že videl tak moror ER-5 z leve strani je bilo precej oksidirano in oluščena barva.To bi bilo najbolje dat speskat in glej,da ostalo lepo zaščitiš(da nebo povsod peska)sicer raje odvij dekel in ga daj speskat) nato dekel pošpricaj z sprejem metalik izte barve(to ti naredijo v kakšni mešalnici lakov) po možnosti naj bo odporen na višje temperature in nato povrhu še z prozornim lakom OK.

Pismo Brumer, glede na to da si Dolenc si najbrž vidu glih mojga :P Če se ne motim, bom mogu presteč olje - oziroma ga prej spustit ven, če vzamem dekl dol ( pa glih sem ga menjal pred kratkim - sicer bo še vedno dobr ampak vseen... ), pa še dihtngo bo treba pol novo, pa vse skup pol lepo nazaj zategnt. Pa najhujš, da se neki cajta ne bom mogu furat...bo treba čakat dež za to polepšavo. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!