Skoči na vsebino

Kawasaki ER5


Jacky

Priporočene objave

Ah ne sej se je men enako dogajal, če se dolgo nisem vozil... Naprimer, če je motor spal zimsko spanje je znal poskočit... To sta mi oba ER5 delala tkole spomladi... Ti je že Danci napisal zgoraj, zakaj do tega pride. Nč se ne ustraši. Kar se tiče klonkanja ko prešaltaš z lera v prvo, pa mal spusti obrate pri prostem teku... Pa samo gassss...

Moj motor je samo med januarskem in februarskem zimskem spanju naredil 2000 km. Ko bi bilo samo klonkanje, bi bilo še vredu.

Še vedno me moti zlepljena sklopka(ne obrati, ne klonkanje). Ko pri ugasnjenem motorju stisnem ročko za sklopko in ga poskusim potisniti, ga ne morem oz. moram uporabiti veliko sile, da le ta spusti!

Katero olje pa uporabljaš?

Shell Advance VSX 15w-50(kupil sem ga pri pooblaščenem serviserju za Kawasaki).

Ker to je pa res zanimivo, mašina v GPZ, ER, KLE, EN, pa nobenemu še nisem slišal, da tako dela... A na servisu si že kaj vprašal? Ostali lastniki motorjev s to mašino, a je komu kaj jasno, kaj bi bilo...?

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=626

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa probaj olje zamenjat... Kolkor vem, je večina uporabljala Motul 5100, pa ni blo kakih težav... Sploh mi je pa čudno, ker u to mašino lahko vliješ skoraj čisto vse, sam da ni bučno al pa olivno... Načeloma tud za sintetiko ta agregat ni narejen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh mi je pa čudno, ker u to mašino lahko vliješ skoraj čisto vse, sam da ni bučno al pa olivno..

al pa sončnično :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta najboljše mašine so šle tam po drugi vojni tud brez olja. :grim :lol1:

Za te mašine ne vem, vem pa za VW hrošča, ko sem ga kupil od enega dedeka s planin ( ohoho let nazaj...), da sem doma pogledal olje, ga ni bilo več, kot pol litra v mašini, pa je še kar klepal... Menjam olje, pa brez problemov naprej.

So pa za te mašine zapisali, da so simpl, nezahtevne, pa vsak vaški mehanik jo lahko pošravfa. Govorim za ER-5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj verjetno je razumel, naj poskusi z drugim oljem, samo je debata malo zašla iz smeri... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težavo in prosim za pomoč: kot sem že nekaj objav nazaj omenil, sem izgubil vijak na maski givi A 730 (ne vem iz glave, lahko da je drug model). Gre za enega od šestih vijakov, ki združujejo šipo in plastiko. Težava je v tem, da takšnega vijaka (konusna imbus glava) in matice (bunkasta) nikjer ne dobim. Ostane mi le, da pišem v Italijo podjetju Givi, ki bi - upam vsaj - moralo imeti rezervne komponente. Glede na to, da so Italijani, bo z angleščino najbrž težko. Zato sprašujem, če zna kdo italiansko, da bi mi prevedel zelo kratek mail iz slo v it? Uslugo ob priliki povrnem s pirom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težavo in prosim za pomoč: kot sem že nekaj objav nazaj omenil, sem izgubil vijak na maski givi A 730 (ne vem iz glave, lahko da je drug model). Gre za enega od šestih vijakov, ki združujejo šipo in plastiko. Težava je v tem, da takšnega vijaka (konusna imbus glava) in matice (bunkasta) nikjer ne dobim. Ostane mi le, da pišem v Italijo podjetju Givi, ki bi - upam vsaj - moralo imeti rezervne komponente. Glede na to, da so Italijani, bo z angleščino najbrž težko. Zato sprašujem, če zna kdo italiansko, da bi mi prevedel zelo kratek mail iz slo v it? Uslugo ob priliki povrnem s pirom.

Slikaj ta vijak in matico -napiši mere pa ti ga bom naredil OK.Ali pošlji mušter v koverti in ti pošljem nazaj,na naslov Avtoelektrika S.p. Vandotova 8 8000 Novo mesto. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo,

sem nova na forumu, tako da nisem sledila - mogoce je kdo ze postavil isto vprasanje.

Kupujem Kawasaki ER5. Morda ve kdo za kak dober servis (nikoli se ne ve), sem pa iz Ljubljane.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slikaj ta vijak in matico -napiši mere pa ti ga bom naredil OK.Ali pošlji mušter v koverti in ti pošljem nazaj,na naslov Avtoelektrika S.p. Vandotova 8 8000 Novo mesto. :OK:

Brumer, kako boš pa oblikoval glavo? Menda ne misliš brusiti običajne imbus glave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo,

sem nova na forumu, tako da nisem sledila - mogoce je kdo ze postavil isto vprasanje.

Kupujem Kawasaki ER5. Morda ve kdo za kak dober servis (nikoli se ne ve), sem pa iz Ljubljane.

Hvala!

Mogoče še Mikmehanik (01/434-02-16) v bežigradu. Pri njemu sem mel dobre izkušnje.

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer, kako boš pa oblikoval glavo? Menda ne misliš brusiti običajne imbus glave?

Ti se nič nesekiraj kako in kaj in iz česa.Ti sam pošliji mušter in tvoj naslov ,ker če ti nebom mogel narediti ti pošljen v parih dneh mušter nazaj OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti se nič nesekiraj kako in kaj in iz česa.Ti sam pošliji mušter in tvoj naslov ,ker če ti nebom mogel narediti ti pošljen v parih dneh mušter nazaj OK.

Hvala za ponudbo. Najprej počakam na odgovor Givija, če ne bo nič, ti pošljem vzorec. Vesel sem, da si ponudil pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri kličem TC, da vidimo, kaj je zdaj to.

A danes ti je telefon že crknil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No si vidu... Še enga pira nama ni ratal spit pr Vaških, pa maš nov motor za skor nč doplačila... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!