Skoči na vsebino

Kawasaki ER5


Jacky

Priporočene objave

Zivjo,

sem nova na forumu, tako da nisem sledila - mogoce je kdo ze postavil isto vprasanje.

Kupujem Kawasaki ER5. Morda ve kdo za kak dober servis (nikoli se ne ve), sem pa iz Ljubljane.

Hvala!

Si poizkusila ČARMAN MOTORS-Gašper Čarman, Medvode?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Panigaz? O.K., ni iz Ljubljane, ampak tudi jaz sem se iz SG vozil tja. Vsaj dokler je bajk bil pod garancijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SF, hvala za nove nastavitve :OK: Prav si imel glede visine. Aja, pa bremza se sedaj tudi krasno.

Smemo tut drugi zvedet kaj sta dobro naštimala? :hmm:

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič posebnega... Rogovilo in ročke sem mu prestavil po moje, pa nahitro nastavil zajle pa zadnjo bremzo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cau,

800mm visok sedez je malcek previsok zame, glede na mojo tezo. Kaj lahko storim? Se da "zmehcati amortizerje"?

Hvala za odgovor. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko nastaviš na najmehkejše, samo ne vem, če bo kaj nižji. Edina prava rešitev je v nižanju sedeža. Dober tapetnik ti ga zniža, da se nikjer ne bo poznalo, da je bil predelan. Mislim, da je Brumer na ženinem ER-5 nekaj takega naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri ER5 je tudi varjanta, da daš gor amortizerje od letnika 97 - 99, ker so krajši za več kot dva centimetra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mary, kako si zrihtala stvar? Nižanje sedeža, ali drugi amortizerji...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se ravno vrnil s fure na konec sveta (korošci vemo kje je to), pa še malo višje proti Slemenu. Mater, sneg za cesto, pa sredi poletja... Aja, samo toplo je tako, motoristov na cesti, kot rusov. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čav

Na ER5 bom letos menu gume. Berem da priporočajo Metzler: ME33 spredi in ME99 zadaj?? A te gume še delajo? :hmm: Kaj pomen oznaka ME Z(in številka) a je to samo nov model?? :? Prosim, konkretno kaj priporočate? Sam ne rečt Dunlop...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadaj jo moram tudi jaz. Kolebam pa med Heidenau in Metzelerjem. Najboljši kompromis med ceno, vzdržljivostjo in oprijemom pa je...? Tudi jaz bi rad vedel, kaj ste uporabljali, oziroma kaj imate. Pa kako ste zadovoljni. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čav

Na ER5 bom letos menu gume. Berem da priporočajo Metzler: ME33 spredi in ME99 zadaj?? A te gume še delajo? :hmm: Kaj pomen oznaka ME Z(in številka) a je to samo nov model?? :? Prosim, konkretno kaj priporočate? Sam ne rečt Dunlop...

Na tvojem mestu bi izbral Heidenau, od vseh gum, ki sem jih poizkusil na ER, imajo te za svojo ceno zelo solidno življenjsko dobo in oprijemljivost. Med ponudbo gum so tudi najcenejše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je narobe z Dunlopom? Meni naprimer je super guma :)

Se strinjam .. kaj je narobe z njimi?

Letos bom mel gor.. prva Dunlop Qualifier (prva) in Dunlop GT501 (zadnja)

Sem mel tut že Arowmax D103, sicer je ne priporočam, ampak je zdržala tut zelo agresivno vožnjo :)

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je narobe z Dunlopom? Meni naprimer je super guma :)

Načeloma nimam nč proti Dunlopkam (jih mam trenutno tud jest gor). Berem pa po forumu da so Metzler in Heidenau (po mnenju večine) dost bolše. Tko da kdor ma gor Metzler al pa Heidenau povejte svoje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....pa se edine so ki se dobijo trenutno te dimenzije....

NI RES!!

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam .. kaj je narobe z njimi?

Sem mel tut že Arowmax D103, sicer je ne priporočam, ampak je zdržala tut zelo agresivno vožnjo :)

Lp Burnout

Arrowmax je že serijsko gor, ne? Burn, jaz sem imel z njimi slabe izkušnje, vsaj v primerjavi s heidenau, ki so najcenejše gume za er, poleg vsega imajo boljši oprijem in življenjsko dobo od arrowmax. Dunlop Arrowmax so mi zdržale 12000 km (obe), heidenau sprednja 20000, zadnja 10000 (najbrž zaradi "poizkušanja" vožnje po zadnjem kolesu :P ) Upoštevaj tudi, da sem vozil z heidenaukam bolj agresivno kot z arrowmax, tako da me preseneča življenjska doba.

Načeloma nimam nč proti Dunlopkam (jih mam trenutno tud jest gor). Berem pa po forumu da so Metzler in Heidenau (po mnenju večine) dost bolše. Tko da kdor ma gor Metzler al pa Heidenau povejte svoje mnenje.

Heidenau sem že gor napisal, zdaj bom poizkusil še Michelin Pilot Activ. Baje oprijem ni najboljši, so pa relativno poceni in vzdržljive. Bom po xxxx kilometrih poročal. Itak zdaj rabim ene touring gume.

Popravljeno . Popravil Avatar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arrowmax je že serijsko gor, ne? Burn, jaz sem imel z njimi slabe izkušnje, vsaj v primerjavi s heidenau, ki so najcenejše gume za er, poleg vsega imajo boljši oprijem in življenjsko dobo od arrowmax. Dunlop Arrowmax so mi zdržale 12000 km (obe), heidenau sprednja 20000, zadnja 10000 (najbrž zaradi "poizkušanja" vožnje po zadnjem kolesu :P ) Upoštevaj tudi, da sem vozil z heidenaukam bolj agresivno kot z arrowmax, tako da me preseneča življenjska doba.

Ja mislim da so res že serijsko gor, ja. Se strinjam da so D103 slabe. Jst sem zaradi njih padel.... no tut malo sem pretiraval :) In ti verjamem da so ti boljše Heidenau. Meni so D103 zdržale zadnja 7500km prva 10000km, pa ni šlo nikdar po zadnji, vsaj namerno ne :) Je pa večinoma bla vožnja agresivna do zelo agresivna.. sploh za tak motor kakor je ER-5. Sam ne iščem da mi guma drži veliko kilometrov, ampak da se bolj drži ceste, zato bo tudi letos prva "SS" guma (Qualifier), za zadaj se pa skoraj niti ne da dobit "pametne" gume, ko je pa tako ozka :(

Če se še kdo odloča za nakup gum, mu priporočam da pogleda še Pirelli Sport Demon, se lepo odzivajo.

A kdo fura na Heidenau. 130/70-17 62H TL64 in 110/70-17 54H TL63?? Kako se obnesejo?

Nekako ti je to že odgovoril Avatar.

LP Burnout

Popravljeno . Popravil Burnout
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!