Skoči na vsebino

prototip turbine


djeZo

Priporočene objave

pic1.jpg

pic2.jpg

ni se zbruseno pa pobarvano. pa ta poliester (oz. smola) se je malo odlepla od ohisja veternice (belo na sliki). pomoje zaradi tresljajev, sicer ni panike, 3 šraufe not pa bo drzalo!

kaj vse sem uporabil:

- cev L za kanalizacijo (pribl. 300 SIT v merkurju)

- cev pretvornik (pribl. 300 SIT v merkurju)

- poliester set (3.000 SIT, v trgovinah za barvo)

- aluminjasta palica (fotru vzel doma)

- šraufi pa ostale zadeve...

A bo vredu? :yea2:

Popravljeno . Popravil djeZo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spredaj bi lahko mrezico dal namesto tiste zice :D Pa ni to vse skupaj malo prevec ven? :hmm: Samo meni se zdaj ne gre v glavo kaj vsi z nekimi hlajenji na gusih norite....Eni ludje imajo Evote,Manstone,Teame pa imajo cist normalno hlajenje tako kot je bilo...vi pa delate rom pom pom z tega...Ampak te ze more bit tak... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma niti ni tak fejst ven, glede na velikost same turbine, drugace pa ovinke pa vse se da lepo polagat, edino navadit se morm, da z nogo ne bincam gor :grrr

jah, tomo je reko, ce ces met 70kit si naredi turbino :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašaš je tole grdo... pa brez zamere...

Oki ma to velik leps nareto, ne pa da cev od kanalizacije uporabis... :lol:

Drgac bi si js tud to naredu sam ne more to tk vn strlet ampak more bit v liniji :) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena moznost je da si spredaj v maski naredis lovilec(pod masko seveda :D ) In potem speljes do veternice lepo cev in je to to :D Pa se ne rabis nit bat da bo kaj vstran padlo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kaj sami nekaj ustavjate, ne pride glih lepo :lol1: Ce je tako potrebno to, bi lahko narocili prek neta, se da dobit, navzven gleda samo nekje 5cm, pa je dosti lepse, pa za*ebancije nimas nobene, smao prisrafas ali pa zalepis :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena moznost je da si spredaj v maski naredis lovilec(pod masko seveda  :D  ) In potem speljes do veternice lepo cev in je to to :D Pa se ne rabis nit bat da bo kaj vstran padlo :)

Na ta način imam narejeno jst. Za gumo lepo izrezano luknjo čez mrežco notr iz poliestra lovilce. Cel speljano do celindra. Vmes še ventilaotor, ki je priklopljen na svoj akumulator.

Crownless

p.s. pa še lepo zgleda:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena moznost je da si spredaj v maski naredis lovilec(pod masko seveda  :D  ) In potem speljes do veternice lepo cev in je to to :D Pa se ne rabis nit bat da bo kaj vstran padlo :)

o tem sem razmisljal kot aletrnativno, vendar sem prisel do ugotovitve, da bi taksen nacin hlajenja bil slabsi in se dosti tezje za naredit, ceprav bi zgledalo dosti boljse - kakor turbo polnilci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa daj vrži dol to nikak nena zgleda!!!! :cry:

samo da leti :yea2:

ne glej, saj to se pride zbruseno in pobarvano, bo cisto drugace, verjemi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kaj sami nekaj ustavjate, ne pride glih lepo :lol1: Ce je tako potrebno to, bi lahko narocili prek neta, se da dobit, navzven gleda samo nekje 5cm, pa je dosti lepse, pa za*ebancije nimas nobene, smao prisrafas ali pa zalepis :)

za akrosa se auspuha nisem dobo, kaj se le da bi to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem sem razmisljal kot aletrnativno, vendar sem prisel do ugotovitve, da bi taksen nacin hlajenja bil slabsi in se dosti tezje za naredit, ceprav bi zgledalo dosti boljse - kakor turbo polnilci.

Nebi bil slabsi pa tezko tud ni nardit....Samo to bol zgleda kot "power ror" :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za akrosa se auspuha nisem dobo, kaj se le da bi to...

Se to bi ti pasalo gor, ker povrsina kjer pride to priterjeno je ravna tak da lahko to za vec modelov skuterjev uporabis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi bil slabsi pa tezko tud ni nardit....Samo to bol zgleda kot "power ror"  :D

ne bi, ker bi mogo uporabit bolj tanke cevi (drugace tega ne morm spelat pod skutom), pa se dolzina cevi bi zavirala vecji pretok (zaradi trenja zraka ob stene cevi).

no, mogoce pa ce bo sila naredim se alternativno varjanto pa mam oboje :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj je z tabo na navadnem GUS-u se ti nebo pregrevalo. Jaz mam AC pa gusa pa sem se z dvema vozo na ptuj po stari cesti ko je oni hrib pri 30 stopinj pa ni nkeaj se upiro skut z tem da bi se pregrevo :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadni gus se ti ravno pregreva, ker slabše oddaja temperaturo kot alu. Je pa res, če nastaviš uplinjač tako, da imaš malo presežka bencina (več bencina/manj zraka) se ti ne bo pregreval, bo pa več žrlo in manj šlo. Kdor pač to noče nardit, samo da bi bolj letelo, pa potem pač krampa po titovem mostu :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadni gus se ti ravno pregreva, ker slabše oddaja temperaturo kot alu. Je pa res, če nastaviš uplinjač tako, da imaš malo presežka bencina (več bencina/manj zraka) se ti ne bo pregreval, bo pa več žrlo in manj šlo. Kdor pač to noče nardit, samo da bi bolj letelo, pa potem pač krampa po titovem mostu  :rolleyes:

oki ze ve :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe jaz nisem nic nastavlo razn ce je roba kaj sunjo tam pa je blo glede temp. vse ok dokler je blo :D :D pol pa je pac ribno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!