Skoči na vsebino

SlowFood restavracije


Jurij

Priporočene objave

S punco hodiva na razne večerje v špageterije, kitajske, picerije, gostišča, itditd..skratka neka klasika od večerje iz razilčnih razlogov.

Pripravlja se mi nek mal večji dogodek in že zdaj razmišljam za par mesecev vnaprej.

Pred kratkim sem slišal, da je nekje na celjskem neka "slowfood" restavracija. Ker sem pač iz barja doma, nimam blage veze katere so res dobre restavracije drugod po širni deželici.

Ali kdo pozna kako kvalitetno, lepo urejeno (na nivoju) restavracijo, kjer bi mojo drago skoraj po rokah nosili? Restavracijo, kjer se lahko dogovoriš o kakem detajlu/dvema v zvezi z večerjo, kjer upoštevajo kako ekstra željo. Zavedam se, da s tem tudi pridejo malo višje cene kot v lokalni piceriji, ampak... :wub:

Lokacija je lahko kjerkoli po Sloveniji

Predlogi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vabim vaju v postojno, takoimenovano "Ribiško gostilno" , kjer ti ob umetnem jezeru pripravijo ribje specialitete, ki so res enkratne...enkrat sva bila z drago tam za eno obletnico...cene so seveda primerne ribjim specialitetam...če vama je všeč taka hrana in je obala predaleč, je to pravi kraj....

za več poglej tukaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne , da bi delal kako reklamo........

Priporočam gostilno Pri Jelenu....Vižmarje.....

Jed se imenuje Leskovački voz........klasika srbskega slow fuda!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra ideja to z slowfoodom ampak pazi malo kak bo, ker zna trajat po 8 ur zadeva tudi, na koncu pa se samo na smrt utrujen n nažrt zvališ v posteljo in konec romantike. sem bil na več slowfoodih in je stvar fajn ze družbo, drugače pa za v dvoje ne naročat glih 6+ izhodov. moralo bi biti neko društvo itd. o tem, jaz ne poznam gostiln ker sem hodil na take organizirane kjer je gostilna dala prostor, kuhar pa je bil drugi. malo po neto pobrskaj, drugače pa je mladinin konzum tudi dober vodič po slo gostilnah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jurij, če jo hočeš presenetit, ji sam naredi slow food večer..

hvaležnost in občudovanje še naslednjih pet let. garant.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ravno slow food amak postrežba je hudo dobra: Gostilna Skaručna (AC do Vodic, desno do prvega semaforja, na semaforju desno in ene 3km samo naravnost do vasi Skaručna, počasi skozi vas - gostilna bo na tvoji levi čisto ob cesti).

Ta gostilna je tako malo posebna, tu se nimaš kaj dosti zmišljevati kaj boš jedel, oni majo svoj meni in to je to (ponavadi razne krače itd. - ampak ZELO okusno)

Stvar pa zgleda tako da ti gazda prinese vse na mizo pred tabo ti nadeva juho, pred tabo reže meso in ti ga nadeva na krožnik, skratka streže te 300/h! Imajo tudi zelo dobre domače sladice ( razni štruklji z medom itd.) Ambient je kmečko-domači, edina možnost za obed pa je po predhodnem naročilu. Stvar je za prave gurmane!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ TC ... ne morem verjet da si mu ponudu ribiško v zalogu .... ti pa res ne veš kaj človek sprašuje !!!! :SS :SS

Jurij ne upoštevaj tega predloga ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje, a vam ni jasno, da za romantično večerjo razne ribičije in pečene krače pr njima verjetn odpadejo? Tut čevapi, btw... in leskovački voz :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje, a vam ni jasno, da za romantično večerjo razne ribičije in pečene krače pr njima verjetn odpadejo? Tut čevapi, btw... in leskovački voz :)

ob priliki se tud kralja živali brez pribora na zboru lotiva, ampak mam pa za ta "dejt" v planu res nekaj mal bolj...kot sem opisal... na nivoju...

pa več ko bo predlogov (in nasvetov iz lastnih izkušenj, ker v vodnikih ne napišejo "..in če si zaželiš nekaj ekstra, ti z veseljem ustrežejo..." ipd), lažje bom našel najprimernejšo varianto.

čeprav za skaručno sem že slišal, in sine je včasih pri meni CDje za restavracijo kupoval. baje je odfukan plac, za sprobat detifinivno, ampak ob kaki drugi priliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ TC ... ne morem verjet da si mu ponudu ribiško v zalogu .... ti pa res ne veš kaj človek sprašuje !!!! :SS :SS

kaj ne vem kaj sprašuje...zakaj je omenjena restavracija slaba...

fantje, a vam ni jasno, da za romantično večerjo razne ribičije in pečene krače pr njima verjetn odpadejo? Tut čevapi, btw... in leskovački voz :)

pri romantični večerji ne gre za kaj boš jedel...ampak na kakšen način boš to storil...zakaj krača/ribja specialiteta ne more bit romantična...katera jed je romantična po tvojem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ne vem kaj sprašuje...zakaj je omenjena restavracija slaba...

pri romantični večerji ne gre za kaj boš jedel...ampak na kakšen način boš to storil...zakaj krača/ribja specialiteta ne more bit romantična...katera jed je romantična po tvojem...

Cocq au Vin :)

lej - napisal je, da hodita velik vn jest, ampak da tokrat hoče nekaj "ekstra".... da bi natakarji dirjali okoli njiju in prisluhnili tudi kakšni njegovi ekstra želji, da jo s čim preseneti. Ribičije, kračo-pekarne in čevapdžinice verjetno niso ravno kaj takega. No, vsaj jaz ga tako razumem, očitno sem ga prav razumel.

Sicer v Ljubljani priporočam gostilno Sv. Florijan, kjer se pohvalijo s francosko-marokanskim stilom, verjetno se da tudi kaj ekstra zmenit; priporočil bi tudi kuhinjo pri Babici, ampak tam so se par let nazaj orenk pokvarili, v zadnjih 12 mesecih pa nisem bil tam. Za več idej pa priporočam Mladinino knjigo Konzum - če se ne motim, imajo morda nekaj celo na internetu!

PS: poudarek na "pr njima to verjetno ne sodi pod _romantično_". Jaz si nardim romantiko tut, če grem v MkDonalc... ok, pretiravam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pelji jo v restavracijo Yildiz Han pod karlovškim mostom, kjer imajo turško kuhinjo....nič posebnega,vendar hrana v redu, pa še trebušne plesalke so u redu,tako da lahko uživaš,ona pa se lahko izpopolnjuje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav za skaručno sem že slišal, in sine je včasih pri meni CDje za restavracijo kupoval. baje je odfukan plac, za sprobat detifinivno, ampak ob kaki drugi priliki.

bil tam in je res bilo :OK: vendar res nevem koliko je takšna bolj "domača" hrana po vajinem okusu oz. če to šteje za romantiko. meni je krača blazno sexy ampak nevem koliko bi bilo gospodični ob meni ko bi se je lotil z obema rokama (krače mislim .) ). drugače pa sem blazno dobro jedel tudi na krasu v vasi Križ ampak se ne spomnim imena, pa tam blizu še v eni drugi restavraciji izven naselij (zraven je stara cerkva in britof),.....

nevem, redno prebiram mladinin konzum in tisto kar sem sprobal se niso motili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmisli še teh predlogih:

AS Ljubljana- v Knafljevem prehodu - tukaj te res strežejo kot kralja, pričakuj pa okoli 10.000 SIT na osebo, kar seveda ne bi smel biti problem, če želiš predrago impresionirat

Še nekaj z njihovega menija - Feta morske žabe v pečici s krompirjem in tartufi, datljeve cigare s pomarančno kremo in ingverjem :OK:

Špajza - Gornji trg

Pr`Noni - na Dolgem mostu v stavbi Copie

Gostilna Breskvar - V Trnovem

Na Gorenjskem:

Vila Bella - Preddvor

Hja bl fancy predloge sem dal. Ponavadi sem šel v te oštarije bl na službene večerje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja bl fancy predloge sem dal.  Ponavadi sem šel v te oštarije bl na službene večerje.

te so najbolj romantične :grim :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si že bil v kakšni od teh oštarij  :hmm:

mislim da ne - najbolj romantične so službene večerje, take ko drugi plačajo :grim .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da ne - najbolj romantične so službene večerje, take ko drugi plačajo  :grim  .)

gospod direktor, jaz vas ljubim ... kaj lahko še en desert? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gospod direktor, jaz vas ljubim ... kaj lahko še en desert? :D

Ne bosta verjela največkrat sem plačal jaz. Tujci so pa v rodni Tulipandiji al pa v jodllandu častili.

No pa da ne bomo preveč offtopic, upam, da bo punca uživala in bo nepozabno.

Dober tek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!