Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

Imaš en program, cone.exe, ki ti nariše načrt z vsemi merami za vse vrste stožcev. Lahko tudi sprintaš v naravni velikosti in uporabiš kot šablono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni potrebe že izbrskal uradno stran. Zanima me samo še iz kakšnega materiala kakšne debeline naj naredim izpuh? In notranjost kako narediti naluknjano cev? Ali je edini način vrtanje in še malo vrtanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni potrebe že izbrskal uradno stran. Zanima me samo še iz kakšnega materiala kakšne debeline naj naredim izpuh? In notranjost kako narediti naluknjano cev? Ali je edini način vrtanje in še malo vrtanja?

Notranjo cev je najlažje naredit iz perforirane pločevine.

Pa da ne boš tople vode odkrival, kopiraj dimenzije od kakšnega drugega lonca ali pa postavi konkretno vprašanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni potrebe že izbrskal uradno stran. Zanima me samo še iz kakšnega materiala kakšne debeline naj naredim izpuh? In notranjost kako narediti naluknjano cev? Ali je edini način vrtanje in še malo vrtanja?

Notranji plašč je iz perforirane pločevine (najbolš je kak titan, al pa rostfrei).Le tega lahko dobiš pri kakem šlosarju, pa v Mengšu je ena prodajalna Zora ;)

Zunanjega pa pravtako iz rostfrei pločevine... samo te opozarjam: zelo dobr morš zapunktirat, ker drugač ti ga bo po šivu raztrgal (preizkušeno) .)

Ker pa še vedno ne vem, za kaj rabiš, ti več ne morm napisat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notranji plašč je iz perforirane pločevine (najbolš je kak titan, al pa rostfrei).Le tega lahko dobiš pri kakem šlosarju, pa v Mengšu je ena prodajalna Zora ;)

Zunanjega pa pravtako iz rostfrei pločevine... samo te opozarjam: zelo dobr morš zapunktirat, ker drugač ti ga bo po šivu raztrgal (preizkušeno) .)

Ker pa še vedno ne vem, za kaj rabiš, ti več ne morm napisat :)

Izdelujem izpuh za 125 4t motor u bistvu samo dušilec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zunanji plašč Inox 0.8 ali 0.6mm debeline, ni tezak, Bolje kot kovičiti je vzdolžno zavariti.

Aluminij je potrebno eloksirat, saj se drugace vsaka smet (skoraj) prime nanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa za zunanji del lonca če uporabim rostfrei cev mere so premer 101.6mm, debelina stene 1.2mm, teža pa je 3.02kg/m kot kvaliteto ne dvomim... ali bo to pretežka zadeva torej samo zunanji del če bo lonec dolg 50cm bo težek kaksno 1.5 kg ?

mogoče bi moral stehtat koliko tehta original... kakšno odstopanje teže nebi smel biti problem ker imam na obeh straneh lonce... ali?

svetujete kaj pametnejšega?

ps.: takole cev se da dobiti pri enem podjetju iz hoč oz tu nekje nebi rad delal reklame...

lp TheMan

Popravljeno . Popravil TheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... debelina stene 1.2mm, teža pa je 3.02kg/m kot kvaliteto ne dvomim...

Dej ne ga srat... vzemi 0,6 ali pa 0,7mm debeli poliran RF (imaš čez glavo močnega). Jest mam cca 20cm dolgi zunanji plašč iz titana :naughty: Če bi komu prav prišel, ga lahko dobi za simbolično ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk dolgi pa računaš, da bo pršu tale tvoj dušilec?

Računam tam nekje 37 cm mogoče kaj več, premer 10 cm cev iz cilindra 3,6cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok dal bom 45. Luknja za ven pa bo 3,6 cm. S čim bi bilo to najlazje izrezati iz plošče inoxa? In s čim variti? hvala

Sej ti je vrjetn že velik folka povedal... pa ti bom še jest: ceneje te pride, če kak stari avuspuh dobiš .)

Drugače pa: Notranji valj se najprej odreže v pravokotnik na škarje (tiste, tavelke ;) )potem se pa na mašino zakrivi. Enako se naredi zunanji valj.

Za varjenje obeh ti priporočam točkovno varjenje

Me pa strašansko zanima, kako boš pa začetke in zaključke naredil :hmm: Pa daj še kako slikco nalimaj, kako boš delal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem recimo za zaključke in začetke lonca mislil da bi kupil palico premera okrog 10cm oz tu nekje iz aluminijasto in bi jo dal v obdelavo s stružnico (saj šajbe za elektromotor tudi tak delajo... tiste ki niso lite) samo se še nisem pozanimal koliko bi kaj prišlo tole... pa bi potem z netami pritrdil zunanjo pločevino...

a bi bilo dobro spremeniti moj način razmišljanja glede rora? v bistvu sem nekaj takega že videl nekje na sliki...

Popravljeno . Popravil TheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda aluminija... sicer vem, kaj hočeš naredit ;)

Zdej: če je dušilec okrogel, potem ni frke... če pa je ovalni (kar je za moje pojme lepši), se pa ne da na tak način.

Ampak jest bi vseen rajš kak odpisan star ror probal dobit (vprašaj pri kakem mehaniku). Vem, da jih je imel Čarman od CBR900 ene 10 :D Pa mu daš za 2 pira in imaš material ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa za zunanji del lonca če uporabim rostfrei cev mere so premer 101.6mm, debelina stene 1.2mm, teža pa je 3.02kg/m kot kvaliteto ne dvomim... ali bo to pretežka zadeva torej samo zunanji del če bo lonec dolg 50cm bo težek kaksno 1.5 kg ?

mogoče bi moral stehtat koliko tehta original... kakšno odstopanje teže nebi smel biti problem ker imam na obeh straneh lonce... ali?

svetujete kaj pametnejšega?

ps.: takole cev se da dobiti pri enem podjetju iz hoč oz tu nekje nebi rad delal reklame...

lp TheMan

Takšno cev dobiš skoraj pri vsakem trgovci z Inox-om tko , da res ni treba reklame :whistle:

Pretežko skoraj ne bi smelo bit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!