Skoči na vsebino

Izpuhi - predelave, prilagoditev, vzdrževanje, deli, splošno...


speed

Priporočene objave

ma ja ne prodajaj nam hrušk, ker jih ne maramo. aja ce ti pe premalo glasen pa decibel killerje ven vzami mater big deal res :headbang:

ne razumem kaj bi rad povedal?

originalnih NE BOM razkopaval (sem jih spoliral in jih imam v stalaži), ker to ni zadeva, ki jo lahko kupiš na bolšjem sejmu!

glede na to, koliko stane tak motor, bi rad ohranil vse originalne dele, kot se šika....

gor bom dal tak izpuh kot si JAZ želim in ne takega, kot ga imaš npr. ti in na tvoji hruški...

prosim, da v bodoče ne smetiš s takimi posti, če nimaš kaj pametnejšega za povedati.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem poklical in bom šel pogledat, če se bo dalo kaj zmontirati...

ima tudi elipse, kar iz fotografij ni razvidno

Elipse :hmm: najbrž misliš ovalne.

Pa misliš namontirat 4 rore ali 2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gor bi dal dva rora, pa naj bi izgledalo pribljižno tako, kot je na ducati 1098, kateri pa baje na žalost ne pašejo gor, čeprav so krivine zelo podobne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izzyd, kakšna je pa cena dveh loncev pri jurešu če si se kaj zanimal oz če se še boš pozanimal...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat me cene ne zanimajo, tako, da tudi ne sprašujem....

prvo mi je pomembno, da nekaj najdem, kar bo pasalo na motor

drugače, pa pokliči možakarja, se mi je zdel zelo prijazen, tako, da ni problem po moje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno bom dal gor wingse, se mi oblika še najbolj dopade od vseh, ki sem jih videl, predvsem zaključki so mi O.K. :worship:

cena za par je pa cca 600€ brez krivin, ki jih bo potrebno narediti doma :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja.....

Človek si kupi moped za 20.000 +, potem pa na motosvetu išče auspuh.....

ne vem no.......

ampak ker ste že tak prijazni....

Jaz bi rabil izpuhe za mojega novega dučeja 1098.......

mi lahko kdo pomaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja.....

Človek si kupi moped za 20.000 +, potem pa na motosvetu išče auspuh.....

ne vem no.......

ampak ker ste že tak prijazni....

Jaz bi rabil izpuhe za mojega novega dučeja 1098.......

mi lahko kdo pomaga?

Bodi malo lokal patriot in butni gor Akrapoviča, ker si že pri nakupu motorja zatail in kupil Ducatija namesto Tomosa :whistle: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomosa ZX-1100 gsxRR že imam.

In na njem akrapota, pa bi zdaj kaj novega rad sprobal.

ne ti meni, da jaz nisem lokalpatriot......

:)

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Da mal posmetim temo.

Kolega je pred kratkim dobil izpuh Leo vince GP style.

Kupila sva ga ne ebay-u za 268€ s poštnino vred.

Kaj hočem povedat.Če kdo ne ve za kater izpuh naj se odloči

lahko samo rečem kapo-dol.Tok divjega zvoka že nekaj časa

nisem slišal.Če kdo rabi pomoč pri naročanju se lahko obrne name.

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja...ne da bi zganjal paniko ali kaj podobnega...ampak ko te policaji pošljejo na izredni tehnični s položnico za 120.000 bivših SIT v roki ti ne bo tako divji...se je zgodilo mojemu kolegu par mesecev nazaj (imel odprtega akrapa, res pa je da je bil preveč pameten in ni bil tiho...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je, samo ne za tak divji zvok. Če se ni nič spremenilo, potem je edini homologirani izpuh akrapovič street legal serija (zadaj je številka homologacije vtsinjena; wings NIMA homologacije, za LeoVinci nisem prepričan, ampak ne verjamem če jo ima), ki ima notri vstavljene dB killerje, ki so priviti in vijaki zavarjeni. Seveda se to da vzeti ven, ampak z trenutkom ko poči vijak se homologacija prekine. Torej, teoretično imaš lahko dB killerje notri in privite, ampak če je zvar počen te lahko vrže na tehničnem. Res pa je da se to ne dela, razen v extremnih primerih, največkrat če si preveč "pameten" pred policaji ali če naletiš na tehničnega ki je jezen na cel svet ker mu zjutraj žena ni dala...

Kot mi je znano, so naši severni kolegi (avstrija, nemčija) že zdavnaj zelo sitni okoli tega in če bo vse po smoli, bodo tudi pri nas postali.

Popravljeno . Popravil protoncek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko sem jaz informiram, so prakticno vsi Leoti homologirani (razen seveda komplet racing sistemi). To ze imas prav, da takoj ko ven vzames dB killer stvar propade, ampak ta killer je samo prisraufan z enim vijakom in lahko davas not in ven poljubno krat. Drugace pa ni nikakrsnih problemov...

Ali so moje informacije napacne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bil je noter db-killer vendar ko sem mu ga jst odvil ven se ne spomnim da bi bil zavarjen.Ne vem se ne spomnim.

Če je bil zavarjen pa je zavarjen tako da skorajda ne opaziš.Je pa izpuh možno homologirat, seveda brez db-killerja

verjetno ne prideš prav daleč na tehničnem :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izpuh brez dB killerja NI možno homologirati. Preprosto zato ker je preglasen. Zato so notri dušilci. Če ni bil privarjen, potem po vsej verjetnosti nima homologacije, ker prav to je pogoj da jo dobiš. Niso akrapi brez veze zavarjeni, ampak ker na homologacijah to zahtevajo, Zato tudi preneha homologacija ko se ta var odbrusi. Problem lahko nastane če poči ne da bi bil ti kriv, kar je po moje čisto možno. veliko izpuhov (no, skoraj vsi) imajo dB killerje - tudi wings recimo, pa s tem ni nujno da so homologirani.

Sreči pri nas (še) niso sitni okoli tega. Po moje se bo to začelo ko bo enemu bike-enemy-u prekipelo in bo zadevo začel, pri tem pa bo ta oseba seveda imela primerne veze i poznanstva...Takrat se zna zgoditi da bodo čez noč začeli metati ven take motorje... :headbang: no, upam da se to ne bo zgodilo...vsaj še nekaj časa, če že ne za vedno :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je, samo ne za tak divji zvok. Če se ni nič spremenilo, potem je edini homologirani izpuh akrapovič street legal serija (zadaj je številka homologacije vtsinjena; wings NIMA homologacije, za LeoVinci nisem prepričan, ampak ne verjamem če jo ima), ki ima notri vstavljene dB killerje, ki so priviti in vijaki zavarjeni. Seveda se to da vzeti ven, ampak z trenutkom ko poči vijak se homologacija prekine. Torej, teoretično imaš lahko dB killerje notri in privite, ampak če je zvar počen te lahko vrže na tehničnem. Res pa je da se to ne dela, razen v extremnih primerih, največkrat če si preveč "pameten" pred policaji ali če naletiš na tehničnega ki je jezen na cel svet ker mu zjutraj žena ni dala...

Kot mi je znano, so naši severni kolegi (avstrija, nemčija) že zdavnaj zelo sitni okoli tega in če bo vse po smoli, bodo tudi pri nas postali.

No, tole je več ali manj bullshit.

1. Edini homologirani izpuh akrapovič? Nikoli ni bil ne edini ne prvi...V Evropi imaš malo morje izpuhov s homologacijo, tako LeoVince kot BOS, Barracuda, Shark, Marving...tja do onemoglosti...Kaj morajo pa imeti mi pa verjetno ni potrebno razlagat. Ali pač?

2. Glede dB killerjev je bilo včasih le nekaj govora pri nas, da morajo biti zavarjeni, ker so seveda to obravnavali spet kreteni, ki nimajo blazne veze z motociklizmom, zakon oz. predpis, pa tega nikoli ni vseboval. Tako za informacijo, te izpuhi so namensko narejeni z možnostjo odstranitve dB killerja, npr. po pistah, dirkališčih, se lahko voziš brez njih povsem legalno, ob končani seansi jih seveda vstaviš nazaj noter...

3. Ha, tehnični...verjetno si naletel na kakšnega pametnjakoviča, tako kot jaz, ko sem prišel s popolno originalnim izpuhom na 12-ki (ki ima pač vgravirano titanium čez cel izpuh) in mi je pametoval, da to sigurno ni originalni ror, bla, bla, bla...Ob moji izjavi, da, če mu kaj ni všeč, lahko preveri številke in pokliče kamorkoli, vključno na uvoznika in japonsko, je bil seveda takoj originalen in O.K. Pogosto imajo tudi tele kekci na tehničnem malo zamegljene pojme...

P.S. Nimajo vsi homologirani izpuhi zavarjenih vijakov za dB killer, no ja, v bistvu sem videl samo Akrapota z zavarjenim vijakom...

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos spomladi so bili varuhi kar aktivni ob iskanju neregistriranih kamikaz. Seveda te ne bo (skoraj) noben ujel, saj te živeči sploh ne bodo lovili. Ujela te bo oseba s koso v roki :unsure: kateri noben ne uide. Samo spomni se koliko je bilo letos (že spomladi) mrtvih. Tudi tako mislečih kot ti---moraš sam pri sebi odločit ali ti več pomeni par €€€ ali življenje. Zapomnit si je treba nekaj - namreč da je večina mrtvih takih, ki so prepričani vase in definitivno "popolnoma obvladajo motor". Resnica pa je da NOBEN popolnoma ne obvlada motorja, tistih ki pa ga ("kao"), ni več med nami.

ajd---dost morečih besed...naj kdo še kaj veselega pove :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnica pa je da NOBEN popolnoma ne obvlada motorja,

Japajade...Govori zase. :closedeyes:

naj kdo še kaj veselega pove :naughty:

Ni problema. Kaj se še da storit z wingsom, da še bo bolj ropotal?? Mora bit hud saund!! Kao gp afkors! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japajade...Govori zase. :closedeyes:

Ni problema. Kaj se še da storit z wingsom, da še bo bolj ropotal?? Mora bit hud saund!! Kao gp afkors! B)

odrež ga pou :) al pa dj vn volno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!