Skoči na vsebino

Swinganje...


Thundercat

Priporočene objave

No, ker je zadnje časa veliko govora o tej dejavnosti me par zadev zanima....

namreč, po televiziji/medijih se govorijo informacije in definicije, ki so si kontradiktorne...nekateri govorijo to, drugi spet nekaj čisto drugega...vse skupaj pa označujejo s skupno besedo Swinganje...

namreč, če pogledam na tuje strani dobim informacije, da naj bi bilo swinganje druženje parov, kjer se po naključnem izboru zamenjajo osebe in nato spolno občujejo v zato pripravljenih sobah....

prva stvar, ki bode v oči je beseda naključno...namreč zasledil sem, da se pred dejanjem opravi "žrebanje"...po tem žrebanju se dobi nove pare, ki nato spolno občujejo v privatni sobi....to naj bi bilo zelo pomembno zaradi dveh stvari....

če je v "klubu" ena ženska katera je všeč več moškim lahko nastane konflikt in drugič zato, da se eliminira ljubosumje(v primeru da bi ženska ali moški izbiral vedno isto partnerico)...

pri nas je seveda vse obrnjeno v glavo...vsaj v medijih tako prikazujejo predvsem osebe, ki se imenujejo za swingarje....

namreč v teh "klubih"(zabavah) naj bi vsak vspostavil neko zvezo z nekom, ki mu je všeč.....nikjer se ne omenja nekega žrebanja oz. random določanja novih parov...ampak prosto po prešernu, tisti, ki ti je pač všeč...nihče pa ne omeni, da v klubu, kjer so 4 pari ni mogoče izključiti dejstva, da se vsi zaženejo v eno žensko in nato ostale izvisijo....

drugo kar je zanimivo je, da sploh ne omenjajo več samo pare ampak se lahko v takih klubih oglasijo tudi posamezne(citiram): "deklice :blink: , dame, gospe)"

moški :blink: so seveda izključeni...vendar a ni potemtakem izključeno dejstvo, da se v teh zabavah ne spoštuje več osnovnega načela swinganja-menjave partneja...namreč vsi ti naši swingerji omenjano tudi trojčke in ostale zadeve, ki s swinganjem nimajo nič....včeraj je neki swinger po Tv oddaji (polnočni klub) celo izjavil, da je po njegovih izkušnjah 90 % žensk v teh klubih biseksualno usmerjenih...torej ženska občuje z žensko, moški gleda ali sodeluje...

omenjeno je bilo tudi, da sama menjava ali udejstvovanje para z ostalimi ni potrebna...par, ki pride v ta klub lahko enostavno le spremlja ostale oz. se le izpostavi ostalim pri spolnem odnosu...tudi neke privatnosti ni nikjer posebej povdarjene...nevednež bi lahko posumil da gre za skupinski seks-na to implicira slikana tej swinger spletni strani

zdaj pa se sprašujem ali je to slovenska izvedba swinganja ali je tudi po svetu tako...da dejansko ne gre za swinganje ampak zgolj za neko skupino ljudi, ki je pravila swinganja malo preoblikovala v svojo smer...od tu ideja, da lahko sama ženska obišče tak klub, z njo pa se bodo potem zabavali ali pari, ali samo kakšna ostala ženska ostali pa bodo le opazovali zadevo...

ali je swinganje le menjava parov ali bolj široka zadeva....

vaše mnenje in predvsem kakšna izkušnja v kolikor ste take klube že obiskali in vas ni sram priznati....

pa še nekaj slo swinger internetnih strani

http://stiki.netfirms.com/

http://chat386.com/zmenki/swinger-club/

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol tut moški zadovoljujejo moške.....a zgolj kot dobri oralisti :kva2: ali tudi...tako kot homoseksualci...v glavnem meni je vse skupi BOLANO...žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole že

:OK: :OK: ...torej ženska občuje z žensko, moški gleda ali sodeluje... :kva2: :kva2:

kar je pa druga pa :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravilo je nekako nakljoneno bolj ženskemu spolu, citiram iz pravil:Samim moškim brez ženske družbe vstopa ne dovolimo. Solo dame so zaželjene..

Na kratko kolegijski oz. oralni sex-party oz. Swinganje...(bolj fanncy beseda)!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oralni sex-party oz. Swinganje

ali, da te zetor u glavo jebe ko orješ njivo

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mujo i Hasu idu na swinger party. Imaju nevjerovatnu sreću: u društvu 50 žena oni su jedini muški! U sobi gase svetlo, pa ko koga voli. Nakon 30 minuta Haso upali svetlo i popizdi: "Ma, ljudi organizirajte se malo! Ja već po treći put pušim!!!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem od kod ideje, da lahko samo ženske pridejo v klub kot same. Seveda moški nimajo kar odprtih vrat. Kot prvo kot posamezniki plačajo veliko več. Imaš odprte in zaprte dneve. Torej, ko lahko moški sam vstopi v klub in dneve, ko ne sme. Vse je tudi odvisno od tematike, kluba in predvsem politike in pogledov lastnika tega kluba.

Težko bi govoril, kaj točno swinganje pomeni..... je zelo širok pojem, predvsem pa brez nekih pravih pravil. Pomeni, da lahko prideta dva v klub samo zato, da bi ženska lahko probala še z eno žensko, da bi lahko imela skupinski seks, da se izmenjata s parom ali da pustita še enemu moškemu oz. ženski, da se pridruži. Seveda gre pa lahko samo zato, da se želite izpostaviti - da ju drugi opazujejo. Vse te spolne "usmeritve" so se skozi desetletja zelo odprla in imaš ogromno podskupin znotraj vsake orientacije. Tako kot bdsm in ostale zadeve.

Je pa res, da je prvobitni namen klubov, da se v njih uživa in da počneš tisto, kar želiš znotraj seveda nekih pravil (psa ti že ne bodo pustili notri pripeljati, da bi občeval s psom - ali pač? :wacko: ).

In bolj kot omejujemo zadevo in jo probamo razčleniti in jim dajati neke okvire, bolj uničujemo v sami biti zadevo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PUPA zelo izkušena na tem področju!  :OK:  :OK:  :OK:

lp

Niti ne......... samo razgledana bolj v tej smeri očitno....... sem pa čisto brez izkušenj kar se swinganja tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ne......... samo razgledana bolj v tej smeri očitno....... sem pa čisto brez izkušenj kar se swinganja tiče.

Meni se pa zdi,da se nekdo poskuša novačit :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem od kod ideje, da lahko samo ženske pridejo v klub kot same. Seveda moški nimajo kar odprtih vrat. Kot prvo kot posamezniki plačajo veliko več. Imaš odprte in zaprte dneve. Torej, ko lahko moški sam vstopi v klub in dneve, ko ne sme. Vse je tudi odvisno od tematike, kluba in predvsem politike in pogledov lastnika tega kluba.

Težko bi govoril, kaj točno swinganje pomeni..... je zelo širok pojem, predvsem pa brez nekih pravih pravil. Pomeni, da lahko prideta dva v klub samo zato, da bi ženska lahko probala še z eno žensko, da bi lahko imela skupinski seks, da se izmenjata s parom ali da pustita še enemu moškemu oz. ženski, da se pridruži. Seveda gre pa lahko samo zato, da se želite izpostaviti - da ju drugi opazujejo. Vse te spolne "usmeritve" so se skozi desetletja zelo odprla in imaš ogromno podskupin znotraj vsake orientacije. Tako kot bdsm in ostale zadeve.

Je pa res, da je prvobitni namen klubov, da se v njih uživa in da počneš tisto, kar želiš znotraj seveda nekih pravil (psa ti že ne bodo pustili notri pripeljati, da bi občeval s psom - ali pač?  :wacko: ).

In bolj kot omejujemo zadevo in jo probamo razčleniti in jim dajati neke okvire, bolj uničujemo v sami biti zadevo......

od kod ti vse te informacije in tako izrazito mnenje? :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

swinger (OED):

A rogue, rascal, scoundrel.

1500–20 Dunbar Poems lxxxii. 44 „our burgh of beggeris is ane nest, To schout thai swenŠouris will nocht rest. 1513 Douglas Ćneis viii. Prol. 68 Swingeouris and scurrevagis, swankeis and swanis. 1528 Lyndesay Dreme 962 Tha sweir swyngeoris thay tuke of me non heid. 1567 Satir. Poems Reform. viii. 31 Sweingeor, cum, sweir ţe saikles sone, Deny ţe evill ţat ţow hes done. 1613 Reg. Privy Council Scotl. X. 3 Quhat wer it to tak the buttoun or blason af his breist, and to lay ane lumder upoun sic a swounger as throw [read thow] art. 1618 Extr. Aberd. Reg. (1848) II. 356 Mr. Henrie wes convict+for iniuring the said Willeame Gray+in calling him febill swynger. 1640 Rothes in Napier Mem. Montrose xiii. (1856) I. 231 That swinger, the Treasurer, has so calumniated the whole estates to his Majesty. 1739 A. Nicol Poems, Nat. without Art (1766) 19 If some auld swinger snap to speak Of pink-ey'd queans, he gives a Squeek. 1542 Records of Elgin (New Spald. Cl. 1903) I. 68 Iohne Innes wrangit in the calling of Nicoll Moressone swenger carle and birsyn carle. a1550 Lyndesay Descr. Peder Coffeis 17 Ane swyngeour coife, amangis the wyvis.

†1. One who acts vigorously or forcibly; a vigorous performer; a powerful fellow. Obs.

1583 B. Melbancke Philotimus Liij, The three Sisters Litć+were left a loofe behind her far out of sight, not able to keepe pace with such a swinger. 1679 Dryden Limberham i. i, Before George, a proper fellow! and a Swinger he shou'd be, by his make! 1679 I Troil. & Cress. i. ii, Is't not a brave Man that? he's a Swinger, many a Grecian he has laid with his Face upward. 1684 Southerne Disappointm. ii. i, I' gad I was a Swinger in those days; let me see,—I cou'd have done—I don't know what I could have done.

2. Something forcible or effective; esp. something very big; a ‘whopper’. colloq. or slang; now rare or local. Cf. swingeing ppl. a. 2.

1599 Warn. Faire Wom. ii. 1524, I am sure there is a gallowes big enough to hold them both+'tis a swinger yfayth. 1648 Herrick Hesper., Twelfe Nt. 24 And thus ye must doe To make the wassaile a swinger [rime ginger]. 1677 2nd Pacquet Advices 42 They are likely to give us nothing New but a New Parliament, and that shall be a Swinger, as the Dissolver hath promised us. 1712–13 Swift Jrnl. to Stella 25 Jan., I saw a hundred tiles fallen down; and one swinger fell about forty yards before me, that would have killed a horse. a1734 North Lives (1826) II. 70 This motion at that time was indeed a swinger; for, in consequence, the execution of it by such a pardon of all convictions had lost the King irrecoverably. a1734 I Exam. ii. iv. §10 (1740) 236 We had+diverse [plots] of most desperate Reach; witness that of Fitzharris, which was a Swinger. 1853 C. B. Mansfield Paraguay, etc. (1856) 425, I started off+with a tremendous toothache, one of my old swingers. 1872 Schele de Vere Americanisms 557 In Virginia+boys have for more than two centuries called a large snake or other formidable creature a swindger.

†b. spec. A great or bold lie, a ‘bang’. Obs.

1671 Eachard Observ. Answ. Cont. Clergy 153 How will his puling Conscience be put to it, to rap out presently half a dozen swingers to get off cleaverly? 1727 Swift Art Polit. Lying Wks. 1755 III. i. 122 The Whig-party do wisely to try the credulity of the people sometimes by swingers. 1781 M. Madan Thelyphthora III. 148 Is it possible that, when St. Bernard told this swinger, he could believe it, himself?

c. A forcible blow or stroke.

1836 E. Howard R. Reefer xxv, He applied across my shoulders one of the most hearty+swingers that ever left a wale behind it. 1841 J. T. J. Hewlett P. Priggins II. xi. 169 Another pleasant occupation was having to jump two or three feet from the ground, and then to be knocked down by his master, who stood on a form for the purpose. This was called ‘tipping a neat swinger’. 1890 Barrčre & Leland Slang Dict., Swinger (Charterhouse), a box on the ears.

3. A tool with a raised point, used for levering timbers, etc.

I. [f. swing v.1 + -er1 2.] One who or that which swings.

1. One who flourishes something about, or causes it to oscillate.

1543 Bale Yet a Course 88 Holy water swyngers, and euen songe clatterers. 1897 Daily News 27 May 2/5 Club Swinging.+ The well-known swinger of Indian clubs, brought his attempt to swing a pair of two pound clubs for thirty consecutive hours to a successful conclusion.

2. a. (a) A person who swings.

1712 Steele Spect. No. 492 33 These [familiar romps], Mr. Spectator, are the Swingers.+ They get on Ropes, as you must have seen the children, and are swung by their Men Visitants. 1877 G. H. Kingsley Sport & Trav. (1900) 331 The strong man becomes a swinger in hammocks, a sucker of oranges, a smoker of pipes.

(B) A Hindu who performs the penance of swinging: see swing v.1 6 (B).

1793 Medical Spectator II. No. 39. 242 Every thing being ready for the swinger, he kneels upon the ground, when a very dexterous operator fixes two strong iron hooks into the common integuments betwixt his shoulders. 1893 Times 11 July 3/6 The writer afterwards interviewed a swinger. He was rather the worse for opium, but none the worse for his swing.

b. A thing that swings to and fro; †a swing for recreation; a kind of lever; a coat with swinging tails or skirt. See also jim-swinger.

three legs and a swinger: said of an animal which has only three sound legs, the fourth hanging or dragging limp through injury; hence of a dilapidated chair, etc.

1662 J. Davies tr. Olearius' Voy. Ambass. 93, I have seen publick Swinging-places, They+giving two or three pence to little Boies who keep Swingers ready. 1825 J. Nicholson Oper. Mech. 426, 19 and 20 act as swingers or levers from the joints 21 and 22. 1863 B. Brierley Chron. Waverlow 147 The latter people did not care for misfits at all, and would don a broad-lapped ‘swinger’ or a swallow-tailed coat with equal indifference. 1893 Westm. Gaz. 12 May 1/3 Royal Hampton had no pretensions to winning although he took the City and Suburban on ‘three legs and a swinger’ in the following spring. 1916 C'tess Barcynska Honey-Pot ii, Be careful of the chair! It's a real antique, only three legs and a swinger!

c. Cricket. A ball that swings in the air on delivery; an inswinger or outswinger.

1920 Lyttelton & Wilson in P. F. Warner Cricket (ed. 2) 266 He bowled a swinger, an off break, and a fast ball, which went with his arm. 1948 Sporting Mirror 21 May 2/3 Heath bowls medium fast swingers and opens the bowling. 1966 [see cutter n.1 5b]. 1977 Listener 11 Aug. 182/4 Waving at a late swinger outside the off stump.

d. A gramophone record with an eccentric spindle-hole.

1935 H. C. Bryson Gramophone Record vi. 147 The central hole has to be made perfectly true, for were it the least eccentric with the grooves, the records produced from it would be swingers. 1961 E. N. Bradley Records & Gramophone Equipment i. 22 The most likely cause of wow is a swinger—a record whose spindle hole is not exactly central and so turns eccentrically as a result. 1981 Hi-Fi Answers Apr. 74/2 If you press the grooves off~centre relative to the centre hole it sounds terrible. A swinger that would just be okay at 33 will not do at 45.

3. a. Mus. A musician who plays jazz with swing.

1934 in B. Rust Jazz Records 1897–1942 (1969) 1516 (recording artists) The Six Swingers. 1958 K. Goodwin in P. Gammond Decca Bk. of Jazz xiii. 151 There are some real swingers on the coast, among them a young coloured pianist—Hampton Hawes. 1962 Sunday Times (Colour Suppl.) 10 June 3 Unexcelled as a technician and swinger, Baker is said by some to lack a musical heart and personality of his own.

b. A lively person who keeps up with what is considered fashionable; one who is ‘with it’.

1965 P. Kael I lost it at Movies 19, I think in treating indiscriminateness as a value, she has become a real swinger. 1966 Economist 11 June 1240/3 No attempt has been made to attract the wilder London ‘swingers’ of Time-fame. 1967 H. Kemelman Nine Mile Walk (1968) 149 In the parlance of the undergraduate+Professor John Baxter Bowman+was a swinger, with a taste and interest in clothes not usually associated with the professoriat. 1972 J. Gores Dead Skip (1973) xiv. 96 The Dukum Inn+looked+like an aging swinger getting up in the morning with his teeth still in the water glass. 1977 M. French Women's Room (1978) i. 14 I'd meet some middle-aged swinger with a deep tan and sideburns.

c. A person who is sexually promiscuous; spec. one who advocates or engages in group sex or the swapping of sexual partners. Also, a homosexual. slang.

1964 W. & J. Breedlove Swap Clubs i. 37 We will on occasion utilize ‘swinger’ and ‘swinging’ to describe the advocate of sexual partner exchange and the exercising of that practice. 1966 T. Pynchon Crying of Lot 49 vi. 147, I had a date last night with an eight-year-old, And she's a swinger just like me. 1972 G. Baxt Burning Sappho iii. 47 Flo pondered the invitation.+ ‘You sure you ain't no swinger?’ ‘I assure you my dear,’ said Lady Molly+‘I am not a womaniser.’ 1977 Time 4 July 38/2 Some operators have converted nudist colonies into ‘swinger camps’, the new rural retreats for the randy.

†4. ? A large sword. (Cf. early Flem. swinghe.)

1673 Hickeringill Greg. F. Greyb. 42 The old Bishops+that ne'r+so much as knew how to set the Periwig and Galloshoes, much less the true timing and accenting of a Rapper, and double swinger.

II. [f. swing n.2 12d + -er1 1.]

5. Each of the middle pair of horses in a team of six.

a1872 Trip to the West 137 (S. de Vere) Each wagon is usually drawn by three span of mules, of which the lighter and forward, are leaders, the next pair swingers, and the rear, or heaviest pair, wheelers.

:lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kod ti vse te informacije in tako izrazito mnenje?  :oops:

kar se seksualnosti tiče pač nisem zavrta in me stvari zanimajo - če jih že ne probam pa vsaj hočem o tem čim več vedeti... temu bi pač rekli razgledanost recimo - na nek način........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se seksualnosti tiče pač nisem zavrta in me stvari zanimajo - če jih že ne probam pa vsaj hočem o tem čim več vedeti... temu bi pač rekli razgledanost recimo - na nek način........

Ali pa sproščenost in dojemljivost za več stvari, ne pa zaplankanost in lažne norme okolja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa sproščenost in dojemljivost za več stvari, ne pa zaplankanost in lažne norme okolja.

evo, pod tole se podpišem... hvala ker si napisal, kar sem jaz sama hotela nekoliko zakomplicirati...... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kod ti vse te informacije in tako izrazito mnenje?

JEeee...dejmo poštarja ubit...on je kriv.....ker nam take stvari nosi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, pod tole se podpišem... hvala ker si napisal, kar sem jaz sama hotela nekoliko zakomplicirati...... :blush:

Problem je bil le v tem da te take osebe postavijo v položaj ko se moraš braniti, zaradi (recimo) svoje tolerantnosti ali razgledanosti.

Ja, ja dolina Šentlorjanska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

swinganje za mene ne pride v poštev ker bi za to aktivnost rabil stalno partnerko, ki bi jo potem malo rental drugim v upanju, da bo kateri drugi meni rental njegovo :P

mi samski ne moremo razpravljat o swinganju, mi se lahko samo kurbarijo gremo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niti kurbarije, pač pa normalen razvrat in veselje do življenja. za kurbarijo se moraš prodajat ali izdajat lastnega partnerja :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje je gene kelly swingal............... ko se je drl "......I´m swinging in the rain......." po parizu. :P :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

swinganje za mene ne pride v poštev ker bi za to aktivnost rabil stalno partnerko, ki bi jo potem malo rental drugim v upanju, da bo kateri drugi meni rental njegovo  :P

mi samski ne moremo razpravljat o swinganju, mi se lahko samo kurbarijo gremo  :grim

Jaz pa se na grem kurbarije;do vsake nekaj čutim-do konca.. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... mi smo pa swingal cel dopust na smučanju... skoz smo mel Jurija v zobeh pa na sedežnicah smo se stalno menjavali... a to tut šteje za swing?! :hmm: :lol: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!