Skoči na vsebino

Samske pare bi kar obdavčili


Funakoshi

Priporočene objave

Copy/Paste:

V bodoče davek na samsko življenje?

Namesto finančne spodbude bodočim staršem, udarec po samskih?

Ljubljana - Podjetnik in član vladnega strateškega sveta Ivo Boscarol namesto davka na plače predlaga davek na samsko življenje, poročajo torkove Finance. Omenjeni davek naj bi plačevali prebivalci brez otrok. Omenjeni predlog pa podpira celo zloglasni Zmago Jelinčič Plemeniti.

Boscarol je prepričan, da bi bilo treba odpraviti davek na plače, namesto tega pa - kot je pojasnil na evropskem večeru Lojzeta Peterleta - bi bilo treba obdavčiti samske pare. V omenjeno obdavčeno skupino naj bi spadali pari med 25. in 50 letom. Boscarol namreč meni, da imajo ti pari precej manj stroškov kot tisti z otroci in zato lagodnejše življenje. Hkrati pa naj ti pari tudi ne bi skrbeli za povečanje baze delovno aktivnega prebivalstva, ki bo delala po njihovem odhodu v pokoj.

Jelinčič navdušen

Gospod Plemeniti je bil nad predlogom takoj navdušen (kako ne bi bil, saj se mu je pred kratkim rodila hčerka). "Njegova ideja je zelo dobra, zato se z njo strinjam. Navsezadnje je Slovencev premalo, zato je na tem področju treba nekaj storiti. Nekateri si preprosto mislijo: zakaj bi imeli otroka? Raje več privoščim sebi. In če gre nekdo tako daleč, ga je treba obdavčiti," je vztrajal Jelinčič.

Odločitev za otroka je stvar posameznika

Davčni strokovnjak in član delovne skupine za pripravo davčne reforme Ivan Simič na to gleda drugače. "To je poseganje v posameznikovo življenje. Vsakdo naj sam odloča o tem, kako bo živel. Če želi otroka, naj ga ima, če ne, ne. Zato se mi zdi tak davek nesprejemljiv," je pojasnil Simčič.

Vir.

Also, zanima me vaše mnenje.

Moje mnenje: jest bi raje uvedel davek na idiotizem, pa bi ga lahko v članku omenjena gospoda plačevala... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Moje mnenje: jest bi raje uvedel davek na idiotizem, pa bi ga lahko v članku omenjena gospoda plačevala... :slap:

Ja pa jade, dej ga no mal manj srat! Pa saj bi tu ratala nova Indija Koromandija, če bi taki plačali davek premosorazmeren njihovi neumnosti!

Pa da potlej 3/4 folka pocrka od nenadnega viška dobrega. To p vendar ne gre!

:stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Če želi otroka, naj ga ima, če ne, ne. Zato se mi zdi tak davek nesprejemljiv,"

Tudi meni se zdi tak davek nesprejemljiv,a,

nesprejemljiv se mi zdi tudi davek v obliki prispevka za vrtec, davek v obliki nižje plače, ko si zaradi otrokove bolezni na bolniški, davek na zastonjsko šolanje, ko moraš otroku vse kupiti, z malico vred,

davek na to, da bodo samski tudi pokasirali penzijo, ki jo bodo zame in za njih skupaj zbirali moji in drugih otroci. In še marsikaj je, s čemer se ne strinjam.

Zato se z davkom na samske niti tako močno nestrinjam ne več. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm, kaj pa tisti ki ne morejo imeti otrok? A boš moral nosti potrdilo o nezmožnosti na davčno upravo? Pa kaj če se zgodi da krepnem preden začnem vlečt penzijo, do takrat pa bom prav veselo filal državno blagajno da bo tebi nakazovala penzijo? A se nej kam pritožim? Tako ali tako mislim da se lahko mlajše generacije obrišemo za penzije pod nosom. Si bomo morali kar sami priskrbeti vire preživetja za na stara leta. Med tem pa bomo vam hropcem pridno plačevali penzije.

OK sej vem da je bil tvoj zadnji stavek mišljen ironično. Tako kot tudi zgornji odstavek. Je pač v veljavi načelo solidarnosti ki ga podpiram.

Jaz bi raje uvedel davek na prehitro in nepremišljeno izrečene izjave raznoraznih državnih funkcionarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, razlogov, da pari med 25. in 50. letom nimajo otrok je lahko več:

- ga nočejo imeti,

- bi ga radi imeli, pa ga ne morejo - težave z zdravjem,

- so ga že imeli, pa ga ni več med nami (tudi otroci umirajo-žal),

- niso sposobni imeti otrok - duševna ali kakšna druga hiba (npr. eden ali oba starša ima/ta bolezen, ki se dedno prenaša na potomce...),

- narava dela jim tega ne dopušča,

- in še nezanemarljiv razlog -> par nima "štalce" in/ali službe, da bi otroku zagotovil "normalno" otroštvo (po mojem ena izmed največjih ovir :doze: )

Mislim, da eni res ne premislijo, kaj rečejo... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako bodo nekomu določijo da sta par če nista poročena?

Lahko pa se tudi zgodi da pol taki pari imeli otroke samo zaradi tega da nebi plačevali davka! :angry2: otroci zaradi davkov :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako bodo nekomu določijo da sta par če nista poročena?

Lahko pa se tudi zgodi da pol taki pari imeli otroke samo zaradi tega da nebi plačevali davka!  :angry2: otroci zaradi davkov :angry2:

o ja.. to bi bilo šele ok.. ko bi se razni imbicili odoločali za otroke, čeprav niso mentalno tega sposobni samo zaradi nižjega davka.

oz. kar bodo naredili je, da ljudje ne bodo hoteli skupaj živeti, se poročati itd.... samo zato, da ne bodo priznani kot par oz. kot skupno gospodinjstvo.

Že tako pari vedno težje skupaj hodijo živet in še težje ostajajo skupaj, potem bodo pa še to nabili...... super...... We are living in Slovenija, Slovenija.......(Rammstein)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Mene pa zanima kako bodo nekomu določijo da sta par če nista poročena?

...

No sej tega niso povedal, da vsak par, bo MORAL BITI poročen in to pred križem. Če ne pa bojo uvedel kakšne SDS jurišnike, ki bodo takim parom, ki niso poročeni napopal kakšno rumeno zvezdo na oblačila in jih orenk nabunkal...

:huh:

Popravljeno . Popravil Funakoshi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

davek na to, da bodo samski tudi pokasirali penzijo, ki jo bodo zame in za njih skupaj zbirali moji in drugih otroci. In še marsikaj je, s čemer se ne strinjam.

Zato se z davkom na samske niti tako močno nestrinjam ne več. :)

Penzije ne zbirajo otroci (in je tudi ne bodo), ampak vplačuješ v penzijski sklad in potem dobivaš iz njega pokojnino. Če imaš otroke ali ne pri tem nima nobene zveze (razen če umreš in potem otroci vlečejo penzijo).

Navsezadnje bi se lahko samski razburjali zakaj gre njigov denar denimo za šolstvo, saj oni tega sploh ne rabijo...

Hkrati pa naj ti pari tudi ne bi skrbeli za povečanje baze delovno aktivnega prebivalstva, ki bo delala po njihovem odhodu v pokoj.

:hmm: Se pravi vsak par "uvozi" par ekonomskih migrantov :slap: , pa bojo oni delal. Še vedno profitiramo ves denar za šolstvo, vrtce itd... :whistle:

Zakaj ne bi raje ukinili davka na otroške stvari ?

Zakaj mora požeruška država lupiti starše na vsakem koraku ?

...je pojasnil Simčič.

Pa ni Simčič, ampak je Simič.

TA DAVEK JE IDIOTIZEM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oz. kar bodo naredili je, da ljudje ne bodo hoteli skupaj živeti, se poročati itd.... samo zato, da ne bodo priznani kot par oz. kot skupno gospodinjstvo.

Živeli bi lahko skupaj sam poročiti se nebi smeli ker če živiš skupaj in nisi poročen ti noben kur...ne more dokazat da sta par.:hmm:

Pač živita skupaj zaradi delitve stroškov. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živeli bi lahko skupaj sam poročiti se nebi smeli ker če živiš skupaj in nisi poročen ti noben kur...ne more dokazat da sta par.:hmm:

Pač živita skupaj zaradi delitve stroškov. :lol1:

Ja, samo potem tudi ne smeš imeti skupnega gospodinjstva. In recimo sva midva skupaj in se tebi kaj zgodi in ker sem jaz "pičkin dim" te še v bolnici videti ne smem. In če slučajno umreš, lahko pridejo starši in začnejo prazniti stanovanje.... in potem smo na nivoju, iz katerega hočemo homoseksualne pare ven spraviti, ker si zaslužijo, da imajo priznano skupno gospodinjstvo.

Aja, a oni bodo tut otroke mogl met, da ne bodo davkov plačevali?? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ima otroke, jih tako ali tako uveljavlja pri dohodnini. Kdor jih nima, pač ne. Po "defoltu", kdor nima otrok plača višjo dohodnino. In na to naj bi plačal še enkrat davek? :SS Niso normalni :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do takrat pa bom prav veselo filal državno blagajno da bo tebi nakazovala penzijo? A se nej kam pritožim?

Ne boš.

Očitno obstajaš, saj sva se že srečala, zato sem v to prepričan.

Če obstajaš pomeni, da imaš dva starša, pa čeprav si morda iz epruvete, eden je že moral špricniti tiste plavalce, da so jih vstavili v epruveto.

Zato to, kar ti plačuješ v penzijski sklad, plačuješ za svoje starše, ali pa morda celo še za stare starše, ker si mlad in obstaja velika verjetnost, da tvoja starša še delata, stari starši so pa že v penzijonu.

In, ko boš ti na vrsti za penzijo in če ne boš imel potomstva to pomeni, da bo moralo potomstvo drugih delati za tvojo penzijo. Nikakor pa ne ti ali jaz.

Seveda, ker si moder, boš poskrbel za dodatne penzijske vire, a kljub temu sem prepričan, da se ob upokojitvi penzijskemu denarju iz državnega sklada ne boš odpovedal. Ker ti "pripada".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem se zdi davek nesprejemljiv :hmm:

Pa veste, da ga že plačujete? :blink:

Povsem vseeno je namreč, ali tistemu, ki ima otroke, daš olajšavo, ali pa tistemu, ki jih nima, dodaten davek. Dejstvo je, da tisti, ki nima otrok, plača več! :P

Je pa to seveda le dodaten davek, ki ničesar ne rešuje, in je namenjen le polnjenju državnega brezna! Brezno pa je široko in globje, kot si mislimo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo kost so vam (nam) dali za glodat..

in ne se preveč naprezat.. glede na to, da zadevo podpira plemeniti, jemljem to kot provokacijo, ki pa verjetno ne bo doživela prakse..

v nasprotnem primeru pa bomo začeli otroke štancat :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji čas, da so se odločili za tako pameten davek.

1. ) Če pogledam sedanje generacije, vsi bi samo sexali in se fino imeli, da bi kdo za stanovanje šparal, pa nič.

2.) Nobeden se ne bi poročal, ker sedanja generacija rabi 10 let, da se "spozna, če paše skupaj".

Torej, od take generacije, tudi mi ne bomo imeli dovolj za penzijo.

Mislim, da je zakon kar dober, po vzoru skandinavcev.

Enkrat se mora tudi današnja mlada generacija zavedati odgovornosti in poskrbeti za podmladek. Zgovarjati se na to, da nekdo ne more imeti otrok je brez veze, ker teh je tako malo, da ne pride v poštev. Vsi bi samo "trenirali", delali otrok pa ne!

No, sedaj pa izbruh nestrpnosti prosim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi raje dala davek na tiste znotraj parov, ki nočejo seksat.. in ga partnerica/partner lahko prijavi in ima avtomatično višjo davčno osnovo.

Kurc, kdo bo pa prenašal nepotešene ljudi na delovnem mestu in v vsakdanjem življenju!!!! :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Penzije ne zbirajo otroci (in je tudi ne bodo), ampak vplačuješ v penzijski sklad in potem dobivaš

Napaka.

Prvi steber je solidarnosten. Tisti denar, ki ga mi sedaj vplačujemo, je sproti porabljen in ga že naslednjega prvega v mesecu ni več, ker ga popapcajo obstoječi penzionisti. Zato nanj ne računaj. In je zato točno to, mi otroci v službi zbiramo in odvajamo denar za naše starše in prastarše. In to nikakor ne pomeni, da boš imel pravico do penzije, ko pride tvoj čas. Če bodo otroci, ki bodo delali v službah bo, sicer pa zna sistem razpasti in penzij ne bo več, oziroma bodo samo še kakšne milščine v obliki preživetvenega dodatka (recimo današnjih 30000 tolarjev, jurja na dan)

V skladih se zbira denar iz dodatnega pokojninskega zavarovanja, ali pri zavarovalnicah ali pri drugem ali tretjem stebru, saj ne vam točno katerem. Ampak vsi ti dodatni stebri so prostovoljni. Če si plačaš, morda nekoč nekaj bo, sicer pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem se zdi davek nesprejemljiv :hmm:

Pa veste, da ga že plačujete?  :blink:

Povsem vseeno je namreč, ali tistemu, ki ima otroke, daš olajšavo, ali pa tistemu, ki jih nima, dodaten davek. Dejstvo je, da tisti, ki nima otrok, plača več!  :P

Je pa to seveda le dodaten davek, ki ničesar ne rešuje, in je namenjen le polnjenju državnega brezna! Brezno pa je široko in globje, kot si mislimo. :OK:

Ja sej...

Lahko bi rajš povečal obdavčitev plač in hkrati povečali olajšave za otroke, pa bi bil učinek popolnoma isti...

Samo sliši se bolš : Janša ni obdavču plač, Janša je obdavču nestarše !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi raje dala davek na tiste znotraj parov, ki nočejo seksat.. in ga partnerica/partner lahko prijavi in ima avtomatično višjo davčno osnovo.

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Ni slab predlog

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi raje dala davek na tiste znotraj parov, ki nočejo seksat.. in ga partnerica/partner lahko prijavi in ima avtomatično višjo davčno osnovo.

Kurc, kdo bo pa prenašal nepotešene ljudi na delovnem mestu in v vsakdanjem življenju!!!! :angry2:

Res je PUPA, nepotešene ženske so pravo zlo na delovnem mestu. Zato bi morali uzakoniti , da mora vsaka vsaj 3x na teden "trenirati", da je potem lahko nasmejana na delovnem mestu. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je PUPA, nepotešene ženske so pravo zlo na delovnem mestu. Zato bi morali uzakoniti , da mora vsaka vsaj 3x na teden "trenirati", da je potem lahko nasmejana na delovnem mestu.  :lol1:

moški s polnimi jajci niso nič boljši :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. ) Če pogledam sedanje generacije, vsi bi samo sexali in se fino imeli, da bi kdo za stanovanje šparal, pa nič.

Par ima skupaj 300kSIT prihodkov. 100 da za najemnino in ogrevanje, 100 za ostale stroše (nimata avta, ne hodita na počitnice, nič hobijev, le delo, kruh in voda). Privarčujeta torej 100kSIT mesečno. Za skromno stanovanje bosta varčevala 20 let! Takrat jih bosta imela oba krepko čez 40!

Le zakaj ne varčujejo... :hmm:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji čas, da so se odločili za tako pameten davek.

1. ) Če pogledam sedanje generacije, vsi bi samo sexali in se fino imeli, da bi kdo za stanovanje šparal, pa nič.

Po mojem se ti prow fajn hecaš... Midva z mojo drago sva si pred kratkem umislila štalco, samo to je bil bolj splet naključij in VELIKE pomoči staršev... Če nama nebi oni pomagali, skupaj nebi skruhala za pol garsonjere (info:oba imava visoko/uni izobrzbo in naju plačujejo iz proračuna). Kaj pa tisti, katerih starši nimajo službe al pa dobre penzije... Pa so sami zaposleni v nekem podjetju, tipa Planika, Rogaška, ipd.? A mislš, da bi se oni tud sam okol gonil, lastnega stanovanja pa nebi hoteli imeti? I don't think so.

2.) Nobeden se ne bi poročal, ker sedanja generacija rabi 10 let, da se "spozna, če paše skupaj".

Al pa po 14 dneh lupčkanja kar pred oltar, pa čez eno leto ugotovit, da si se z napačno/im poročil, pa otrok je že tle... :slap:

Torej, od take generacije, tudi mi ne bomo imeli dovolj za penzijo.

Mislim, da je zakon kar dober, po vzoru skandinavcev.

Enkrat se mora tudi današnja mlada generacija  zavedati odgovornosti in poskrbeti za podmladek. Zgovarjati se na to, da nekdo ne more imeti otrok je brez veze, ker teh je tako malo, da ne pride v poštev. Vsi bi samo "trenirali", delali otrok pa ne!

No, sedaj pa izbruh nestrpnosti prosim ...

Jest predlagam, da se preseliš kar k skandinavcem, medtem ko bomo mi tle v SLO še kar naprej veselo trenirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par ima skupaj 300kSIT prihodkov. 100 da za najemnino in ogrevanje, 100 za ostale stroše (nimata avta, ne hodita na počitnice, nič hobijev, le delo, kruh in voda). Privarčujeta torej 100kSIT mesečno. Za skromno stanovanje bosta varčevala 20 let! Takrat jih bosta imela oba krepko čez 40!

Le zakaj ne varčujejo... :hmm:

:topic:

Meni je isto fotr govoru zakaj nič ne prišparaš in blabla bla pol pa mi je en dan dopizdilo pa sem mu vse položnice seštel pa plus dva otroka in je videl kaj ostane od zdaj naprej je mir.(sej ne da slabo živim daleč od tega sam zakaj si nebi nič privočil zato da bi prišparal tistih par tolarčkov)

Lepo je blo njim tolk let nazaj .Je avto prodal in si kupil komunalno opremljeno parcelo pa še mu je ostalo.Kaj si lahko kupim jaz če prodam avto pa še motor zdraven ?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!