Skoči na vsebino

Samske pare bi kar obdavčili


Funakoshi

Priporočene objave

Rajši plačam davek, kot pa da bi imela otroka zato, da mi ne bi bilo treba plačati davka.

:yes:

(nisem bral vseh prispevkov, bom samo dodal svoje mnenje. mrbit je iz konteksta debate, pa vseen:)

...sicer je pa tko - se ne poročim, živim skupaj s punco v "enem gospodinjstvu" in podam izjavo, da nisva par, temveč najboljša prijatelja in sostanovalca. pa naj mi dokažejo, da ne seksava. pa tud če seksava, kdo pa prav, če z nekom seksaš, da sta par? potem, če seksaš z večimi, si pa že del familije? :slap:

kaj si še naujo zmisll. sej ni šanse, da gre tole skoz v DZ (al je v tej monkeyrepublic tud to možno :hmm: ) :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, zdej sem pa 1.post prebral. se pravi, da tud če sem samski, naj bi plačal davek?

res izvirna politika pospeševanja natalitete, ni kaj... še reklamo na tv v smislu Ulways Altra in kako lepo je če pestuješ otroka in niti pod razno omenjat razne mljonte davke in brezposelnost, miniplače, grožnje v službi ala "...če bo otrok, pol pa adijo..."

:SS

grem si jaz raje Slon in sadež žvižgat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pomeni izraz "samski par"?

Če si v paru nisi baš samski... Ali je ta par izoliran od splošne ljudske množice? Ali sta to dva samska človeka, ki živita skupaj?

Kaj je zdej to?! :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem... a sm sam jst al vsa ta zgodba spominja na kak totalitaren sistem ala hitlerjeva nemčija, stalinova rusija, kitajska od...uhm... pravzaprav kitajska nasploh... kako te lahko prisiljo da maš otroka, kva se zgodi s tistimi k pač iz najrazličnejših (bioloških) vzrokov otrok ne morejo imet... upam da bojo tožl državo za kake psihične bolečine in travme, pa da gre ta denar k ga bom jst plačevau vsaj v prave roke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj taisti samski sedaj plačujejo oz. so plačevali penzijo morebiti tudi za tvoje starše,

Saj revno v tem je štos zadeve in bistvo.

Kdorkoli karkoli sedaj plačuje preko obveznega pokojninskega zavarovanja, ne plačuje sebi, temveč drugim.

In ko bo sam prišel na vrsto, če ne bo dovolj otrok, bo penzija močno žalostna, če sploh bo. Tako, da "pogoj" za penzijo niso zgolj današnja vplačila, ampak tudi otroci.

Da je pogoj dvojen in povezan, tega nekako nočete razumeti. Brez enega tudi drugega ne bo.

Da bi država spustila zadevo z vajeti, močno dvomim.

Že tega se boji kot :devil: križa, da bi dobivali na roke bruto plače in potem denar sami pošiljali tja, kamor ga moramo.

Ne samo tega, celo tega, da bi človek sam plačeval sindikalno članarino in ne, da mu jo mora delodajalec odtegovati in nakazovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že tega se boji kot  :devil: križa, da bi dobivali na roke bruto plače in potem denar sami pošiljali tja, kamor ga moramo.

Upravičeno, saj bi v primeru trdega prehoda na novi sistem (ki ni retro-plačevalni, ampak vnaprej-varčevalni) ostala na suhem ne le ena, ampak verjetno celi dve ali še več delovnih generacij... Prepričan sem, da bo nekoč, čez 60, 70, 80 let, država dovolila izplačevanje kosmatih plač... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mislim tega, kar si zapisal, temveč zgolj:

dobimo bruto plače,

potem pa po znanih % in obrazcih izvedemo vplačila v obstoječe vreče brez dna, na koncu leta pa še dohodninski poračun.

Nobenih sprememb v velikostih ali pa namenih ali pa načinih delovanja vreč brez dna.

Ker, ali si ta trenutek prepričan, da ti delodajalec plačuje vse davke in prispevke, ki jih od tvoje plače zahtevajo vreče brez dna?

Kot novinar veš, da je bilo v zadnjih 10 letih nemalo primerov, ko je prišel človek, na mesto, kjer lahko koristi uslugo, ki mu jo ponuja vreča brez dna, in so mu lepo povedali, da do usluge ni upravičen, ker delodajalec že XX časa ni vplačal prispevka zanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko bo sam prišel na vrsto, če ne bo dovolj otrok, bo penzija močno žalostna, če sploh bo. Tako, da "pogoj" za penzijo niso zgolj današnja vplačila, ampak tudi otroci.

Da je pogoj dvojen in povezan, tega nekako nočete razumeti...

A misliš, da bo povečana produkcija delovne sile, povečala tudi ponudbo delovnih mest? Se bojim, da bodo ti naši otroci bolj podaljševali vrsto pred zavodom za zaposlovanje in črpali proračun, kot pa vanj prispevali in skrbeli za našo prihodnost. :hmm:

Delovne sile ne primanjkuje in je v prihodnosti (zaradi tehnološkega razvoja in avtomatizacije) tudi nikoli več ne bo! Če pa jo slučajno iz kakeršnegakoli razloga kdaj začne primanjkovati, pa še vedno lahko dvignemo starostno mejo za upokojitev. Ampak šele, ko bo brezposelnost 0%. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je sploh kakšen procent realne verjetnosti, da bi tak zakon sprejeli v naši državi.... :grrr

a je potrebno pri slovencih spodbujat seks katerega posledica so otroci..... :grim

vendar na druge načine...kakšne? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobenih sprememb v velikostih ali pa namenih ali pa načinih delovanja vreč brez dna.

Ker, ali si ta trenutek prepričan, da ti delodajalec plačuje vse davke in prispevke, ki jih od tvoje plače zahtevajo vreče brez dna?

Kot novinar veš, da je bilo v zadnjih 10 letih nemalo primerov, ko je prišel človek, na mesto, kjer lahko koristi uslugo, ki mu jo ponuja vreča brez dna, in so mu lepo povedali, da do usluge ni upravičen, ker delodajalec že XX časa ni vplačal prispevka zanj.

Vem. Zato pa zgleda, da je najbolje, da poskrbi vsak zase! :( Je pa res, da je treba skrbeti tudi za starše, ki so skrbel iza nas... Problem je le v tem ,ali to izvajati familijarno ali širše-družbeno... Vse bolj stvari slonijo na familiji, spet, čeprav imamo vse te "sisteme".

No, pa prijatelji... v minulih dneh sem videl, kaj zmore "prijateljstvo" in celo samo "interesna skupina". Pismo, prav pozitivno sem šokiran! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delovne sile ne primanjkuje in je v prihodnosti (zaradi tehnološkega razvoja in avtomatizacije) tudi nikoli več ne bo

Ne vem. Mi v našo tovarno pospešeno bašemo avtomatizacijo in tehnološki razvoj, pa sem v januarju oddal zahtevek za dodatno zaposlovanje. Žal ne gre vse avtomatsko, kar je avtomatsko. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene naj kar obdavčijo... če ne bom "našla" moškega, s katerim mi bo vredno biti in imeti z njim otroke bom brez problema plačevala višje davke!!!

Če mislijo, da bom zaradi tega popokala prvega, ki mi mimo pride in se dala z njim oploditi, se pošteno motijo :nono:

kurc jih gleda....... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delovne sile ne primanjkuje in je v prihodnosti (zaradi tehnološkega razvoja in avtomatizacije) tudi nikoli več ne bo! Če pa jo slučajno iz kakeršnegakoli razloga kdaj začne primanjkovati, pa še vedno lahko dvignemo starostno mejo za upokojitev. Ampak šele, ko bo brezposelnost 0%.  :D

optimist.......a res misliš, da delovne sile ne primanjkuje?......kar ni več toliko "južnih" pri nas, je potreba po delovni sili ogromna....posebej v gradbeništvu in storitvenih dejavnostih........jeba....preveč je šolanih.....pa vsi bi radi nekaj prodajali,noben pa proizvajal.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem. Mi v našo tovarno pospešeno bašemo avtomatizacijo in tehnološki razvoj, pa sem v januarju oddal zahtevek za dodatno zaposlovanje. Žal ne gre vse avtomatsko, kar je avtomatsko. :kva2:

Verjetno tudi več proizvedete in če ste konkurenčni bo vaša rast povzročila stagnacijo in propad nekje drugje. Ko potegneš črto ugotoviš, da se za isto količino proizvoda rabi manj delovne sile. Ljudje pa pač lahko porabimo le omejeneo količino dobrin. In še to je, če te skrbi prihodnost, preveč! :hmm:

Raziskave kažejo, da bi lahko vso svetovno gosposdarstvo furalo le 20% aktivnega prebivalstva. Toliko jih namreč dela v koristnem proizvodnem in storitvenem sektorju (državnem ali privatnem). Vse ostalo je nepotreben balast, ki bodsi neposredno ali pa posredno ne naredi nič koristnega! Človek, ki na cestninski postaji v Ljubljani deli listke je primer direkno nekoristne in nepotrebne uporabe delovne sile, serviser, ki temu prvimu popravlja klimatsko napravo, pa je primer posredne nekoristnosti 1. stopnje,... ) :xx:

Rezerve delovne sile je kolikor hočeš! In kdor prodaja kaj drugega ima pač svoj (kapitalistični) interes. Več namreč ko bo delovne sile, bolj bo ta poceni in lažje se jo bo izkoriščalo. :blink:

Zdaj pa malo odprite oči in pomigajte z zeljem, pa vam bodo mogoče stvari bolj jasne. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

optimist.......a res misliš, da delovne sile ne primanjkuje?......kar ni več toliko "južnih" pri nas, je potreba po delovni sili ogromna....posebej v gradbeništvu in storitvenih dejavnostih........jeba....preveč je šolanih.....pa vsi bi radi nekaj prodajali,noben pa proizvajal.....

To je problem napačne strukture delovne sile, ki s količino nima nobene veze!

Pove pa tudi veliko! Predvsem to, kake buče nam prodaja vlada, ko govori o potrebah po vse večjem izobraževanju. Realnost je pa kakšna? Taka, da ima vsak avtomehanik, pek, natakar, pleskar, zidar, strugar,... službo, Uni.dipl. ekonomistov in podobnega kadra je pa na zavodu kot listaj in trave! <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

optimist.......a res misliš, da delovne sile ne primanjkuje?......kar ni več toliko "južnih" pri nas, je potreba po delovni sili ogromna....posebej v gradbeništvu in storitvenih dejavnostih........jeba....preveč je šolanih.....pa vsi bi radi nekaj prodajali,noben pa proizvajal.....

Samo tega problema ne bo rešila domača nataliteta. Tud če bi meli Slovenci po pet otrok še vedno ne bi noben hotu bit npr. zidar.

Pa da ni toliko "južnih" pri nas, a to maš kakšne statistike? Men bolj zgleda, da je vedno več "južnih pri nas". - Pa še več jih bo, ker brez njih ne moremo. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se spravimo nazaj iz :topic: , ker naj bi se tu poglobljeno pogovarjali o obdavčitvi otrokovnehotečih.

Je danes v časniku Delo na 5. strani g. Grega Repovž spisal zadevo pod naslovom Hromeč strah pred prihodnostjo, v kateri razlaga in podkrepljuje z dognanji statističnih raziskav zadevo v smislu, da nobene subvencije dolgoročno ne pomagajo k večji rodnosti in da je glaven pri tem občutek varnosti.

To je pa nekako čez palec nekaj takega, kar sem sam tu zapisal kak dan nazaj: pussiji ste, ne upate si prevzeti odgovornosti za otroka in se odpovedati .....

Bi imeli otroka, če bi šlo vse gladko ... (da ne nakladam in vas razburjam naprej).

:P

Zato sem čisto zanalašč za to, da se davek uvede. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se spravimo nazaj iz  :topic: , ker naj bi se tu poglobljeno pogovarjali o obdavčitvi otrokovnehotečih.

...ki je posledica (kao) dejstva, da bo v prihodnje začelo primanjkovati delovne sile!

In zato debata o delovni sili in njenem "pomanjkanju" ni povsem of topic.

Si mar v mojem pisanju našel resnico, ki ti ne diši, in se sedaj obračaš stran? :hmm:

Še vedno trdim, da bo ta višek otrok, družbo finančno bolj obremenjeval, kot pa ji koristil! Res pa da finančni učinek ni vse. Ampak predlog govori samo o tem! :hmm:

To je pa nekako čez palec nekaj takega, kar sem sam tu zapisal kak dan nazaj: pussiji ste, ne upate si prevzeti odgovornosti za otroka in se odpovedati .....

Bi imeli otroka, če bi šlo vse gladko ... (da ne nakladam in vas razburjam naprej)

In kdo si, da lahko sodiš?

In v čem se te to tiče?

In kaj bi sploh rad?

Imaš otroke in če si jih dobro vzgojil, bodo že poskrbeli za tvojo starost, če slučajno družba ne bo!

Zato sem čisto zanalašč za to, da se davek uvede.

Ko zmanjka argumentov, sem lahko še vedno za iz principa!

Temu se reče zrelost! :OK:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fantje in dekleta tkole je... A mora res vsak kurac študirat na FDV-ju eno nekoristno bedarijo? Dejstvo je, da je potrebno študirat, in se izobraževat, samo ne nekoristnih zadev... Pač premalo ljudi se izobražuje v tehničnih vedah in preveč v trgovini in raznih filozofskih vedah... Sploh pa... Brrrm ma čist prav... nimamo jajc. Če pogledam takole... Pri pradedu je živelo 14 otrok v železničarski čuvajnici. Baje je zadeva zgledala tako, da so eni prišli s šihta in zamenjali v postelji one druge spočite. Nikdar nisem v pripovedovanju o teh časih zasledil, da bi blo hudo v tistih časih... Tako je pač bilo... Pa mama ni delala tako da je blo bolj malo denarja... Jest bi tud obdavčil samske... ne bo mi težko primaknit kakega tolarja več za številčne družine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tokrat se strinjam s Starim Fakerjem... edin ... no .. .tale obdavčitev mi še zmer ne sede... saj mi drugi, k nimamo otrok, pač tist, kar en iza otroke, zapravimo pač za živlenje in glhi tk odavke štepamo stran od tega...

težave spet očitno povzroča generacija baby-boom... se jih je ful nardi ltakrat, ko bodo šli pa v penzijo ,pa nau za njimi tolk široke populacije ,da bi jih vzdrževala.. .jebiga, so se po vojnah pač starši zlo radi imel... k je blo vsega hudga konc ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo sem jaz? :? :? :?

Motorator, vendar. :eek:

Zato mi tudi kakšna božja sodba ni tuja. :kva2:

Kaj se me ne tiče?

Ko bom šel v penzijo, bi jo rad tudi prejemal.

Kaj bi sploh rad?

Kakšnemu takemu, kot si ti, rahlo pritisk dvignil na ta, lep, sončen dan. :)

Se pa globoko strinjam v nečem s teboj.

Zrel pa nisem.

Na srečo.

Mi je tako všeč.

Celo, ponosen na to. :OK:

Kar se resnice v tvojem pisanju tiče, sem jo žal našel. Pa ne danes, ampak že kar nekaj časa nazaj, pa ne v tvojem pisanju in ne zaradi tebe.

In se mi žal te dni močno potrjuje.

Malo brskam po znanosti in znanstvene objave zadnjih deset let na mojem področju so v 95 % spisane izpod peres Indijcev in Kitajcev. Japonci so že pasee. Zahodnjaki le še redke ptice. To me žalosti, ker nam Zahodna civilizacija ugaša. Saj nobena ni bila in ne bo večna, pa vendar. Je človek na svoje le navezan. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!