Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

Ja sam teli podatki so za tanovo Varo od 07 dalje s EVO nosilci, ki so jih že kr uredu stisnili (10 cm ziher) - glih tolk kokr je pri mojih lufta med motorjem in nosilcem (l.06).

Je pa stvar ful simpl narejena, vsaj kar se adapterja za traxe tiče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Uspelo mi je prebrati o alu-kufrih B)

Še vedno sem v dvomih,naj nabavim alposove ali touratech? :?

Ker alposove kufre še nisem videl v živo bi prosil,če ima kdo kakšno dobro fotko,da jo prilima gor. :whistle:

Alposovi mi cenovno bol odgovarjajo , ker ostane več za

per :D

Hvala ob priliki :beer1:

Popravljeno . Popravil dopolaoro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim, da so "alposi" vsekakor vredni svojega denarja. Mogoče se kdo ne bo strinjal. Res je da moraš sam izdelat mosilce in vpetje. Če ti to ni tuje potem vsekakor "domače". V nasprotnem pa kakšno konfekcijo na "ključ".

1. slika na mostu preko Dnepra. 2. pa jesenski obisk morja, tudi kolega ima alpose.

3. pred BMW-jem so bili pa na KLE-ju (dolomiti). 4. pa najbolj od blizu kar sem našel

post-7865-126764953514_thumb.jpg

post-7865-126764957987_thumb.jpg

post-7865-126764994984_thumb.jpg

post-7865-126765021604_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alposi so cenovno zelo ugodni, slabost je da so iz pretankega aluminija. Če jih boš malce ojačal na nosilni strani bodo za neko povprečno uporabo povsem OK.

Touratech je drag kot žafran samo je pločevina precej debelejša in če misliš z njimi vozit tudi kakšen offroad bodo bolj primerni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl alposove kufre, james007 hvala :beer1: .

Odločitev je padla,alposovi grejo gor. Mogoče res niso tako kvalitetni, kod konkurenca ma z malo dobre volje se da tudi to izbolšat.:whistle:

Razlika ojru pa gre itak za :beer1:

Popravljeno . Popravil dopolaoro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evoga pebi, ka bote pa na tole porekl? :) Ko bo popolnoma dokončano pa poslikam še nosilce - trenutno so še v "grdi" fazi, kmalu pa bojo profesionalni švasi, pa pobrušeno pa pobarvano pa....pol pa bojo lepi.

Niso najlepše slikce, k sm na hitr z mobitelom poslikal, pa še sonce je blo precej močno a za orientacijo je, kako Športnega nakeda pretvoriti v Touring motor :)

post-14218-1268825081_thumb.jpg

post-14218-126882509004_thumb.jpg

ajd

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evoga pebi, ka bote pa na tole porekl? :) Ko bo popolnoma dokončano pa poslikam še nosilce - trenutno so še v "grdi" fazi, kmalu pa bojo profesionalni švasi, pa pobrušeno pa pobarvano pa....pol pa bojo lepi.

Niso najlepše slikce, k sm na hitr z mobitelom poslikal, pa še sonce je blo precej močno a za orientacijo je, kako Športnega nakeda pretvoriti v Touring motor :)

post-14218-1268825081_thumb.jpg

post-14218-126882509004_thumb.jpg

ajd

SUPER!

Edino kar se mi zdi, da so mogoče zelo nazaj? Mogoče bo problem veliko teže zadaj. Sicer pa boš poročal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evoga pebi, ka bote pa na tole porekl? :) Ko bo popolnoma dokončano pa poslikam še nosilce - trenutno so še v "grdi" fazi, kmalu pa bojo profesionalni švasi, pa pobrušeno pa pobarvano pa....pol pa bojo lepi.

Niso najlepše slikce, k sm na hitr z mobitelom poslikal, pa še sonce je blo precej močno a za orientacijo je, kako Športnega nakeda pretvoriti v Touring motor :)

post-14218-1268825081_thumb.jpg

post-14218-126882509004_thumb.jpg

ajd

Res dobr motor zgleda! :worship: Če bi bli nakedi takeli bi bli pa še meni všeč :D

Sam ko slikco gledam, a izpuh gre pa ravno v kufer, al sam zgleda tko.. da nauš meu pasulj u kufru že skuhan ko boš na cilj prispeu.. :D:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja men je tud tak tourer kr ušeč, sm mislu da bo reč bl grozno zgledala, sam k so črni pa na rumeno-črni kombinaciji mopeda prov fino zgleda.

Glede tega kako so nazaj - ma sm jih dal 5cm bl nazaj kot so original od SW-Motecha, da ne bo lubice motlo pr nogah, saj se mi zdi da za celo stopalo pač mora imeti prostora, da se lahko v miru prestavlja ko cel dan tam zadaj vslužno sedi :) Kako bo pa s težo pa poročam, seveda. Nazadnje, ko sva šla na potovanje samo z zadnjim kovčkom, ki je še krepko bolj zadaj in na njega navezala še šotor+spalke+kladivo... (vsega skupaj okoli 25kg+) nisem opazil nikakršne razlike - je pa res, da vozim na malce tršem vzmetenju kot serijskem. Poročam, ko bo vse skupaj dodelano, pa nafilam ene 60kg v vse tri kovčke pa gasa. :naughty: Vem, pa da neobičajno zgleda, a ti moderni nakedi se žeitak vsi končajo še preden se guma neha - če ga sleče (dol kovčke in nosilce) je zadnja točka motorja ravno guma - tako ni niti slučajno pri nobene drugem tipu motorja in zato še toliko bolj grozno zgleda, a menim, da na vožnjo tako drastično ne bo vplivalo - edino na zadnjega bo pa šel še bl z veseljem :)

Glede Avspuha - pa sej to je point, da se pršpara na plinu, ker se mi pač ne da vsak večer ven plinskega gorilnika vlečt in segrevat tiste jote in polivke. Tak samo pametno razporedim po kufru in zvečer lepo 2 konzervice ven pa juhuhu :) Pa še kak pulover spodaj, da se toplo v njega zaviješ, joj kak bo fajn. :boobies:

Je mal šment ja zarad tega rora, samo sm gledal, da bo ja na pravi višini kufr, da ne bo bruslo v ovinkih po tleh, višje jih pa nism mogu dat, saj sta sedaj le 1,5cm oddaljena od Top Case kovčka :) Je pa tudi res, da med vožnjo ravno ne morejo izpušni plini ne polno gor pihat, temveč zaradi hitrosti vleče dim nazaj oz. malce dol, tako da je skrb popolnoma odveč, Važno da se ne tišijo preveč, tisto pa bi segrevalo podn kovčkov. Razdalja je pa kr zadostna po mojem mnenju. Tud to bomo vidli :)

Če gledam slike kako je GIVI svoje plastične blizu namontiral, pa samo svetuje eno nalepljeno ALU folijo na kovčke, potem bo tudi tole pomoje OK. Slika 1, Slika 2

p.s. Povem skrivnost - vsakokrat ko bom želel odpreti bočne kovčke bom moral dol dat Top case, saj je vse skupaj precej nabasano tam zadaj. Jebiga, drgač ne gre, saj bi sicer tako štrlelo vse v širino, da bi prvič grozno zgledalo, pa še neprijetno bi blo za vozit v kakšni gužvi (se bom na to nazaj navajal, ko si bom spet enduro nabavu :) ). So pa SW-Motechovi samo 8cm bolj narazen,tako da bi bila situacija identična in nikakor ne bi šlo z odpiranjem bočnih kovčkov - da bi pa kupoval še nov zadnji Trax kovček, mi pa tudi ne pride na pamet (spet 300€ je pa že počasi preveč, sploh glede na to, da sm nosilce za top case nabavil septembra, jih že izpopolnil, Top case je pa tudi dodelan kot sm si zamislu).

ajd

Ps mayestyju še 1x hvala, ko se vidimo je še vedno kako pivo v dobrem :)

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem za ta post,sam preklicat ga pa ne znam :(

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem za ta post,sam preklicat ga pa ne znam :(

Zakaj bi ga prelkical? Super! tud barvna kombinacija je taparava saj veš kaj pomeni v naravi rumrno-črna (ose, čebele, sršeni....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi ga prelkical? Super! tud barvna kombinacija je taparava saj veš kaj pomeni v naravi rumrno-črna (ose, čebele, sršeni....)

Preklicati sem želel tega enovrstičnega :) Un ta dolgi naj kr ostane.

K sreči da sm alergičen na ose in sršene, k se bojo ravno limali na mene :fight1:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pregledal celo temo. Eni se res znajdejo in nardijo lične nosilce, kufre pa prilagodijo svojim potrebam. Bravo :worship:

Vprašanje pa se mi poraja o skupni širini motorja z tovorom vred. Na enem od linkov je navedena skupna širina 1 meter. To velja za Slovenijo. Ker pa se z stranskimi kufri običajno odpravimo na daljšo pot v tujino, me zanima kako je z predpisi glede širine zunaj naše države. A tudi velja pravilo enega metra ali so kakšni drugačni predpisi ali enostavno s širino ni težav?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pregledal celo temo. Eni se res znajdejo in nardijo lične nosilce, kufre pa prilagodijo svojim potrebam. Bravo :worship:

Vprašanje pa se mi poraja o skupni širini motorja z tovorom vred. Na enem od linkov je navedena skupna širina 1 meter. To velja za Slovenijo. Ker pa se z stranskimi kufri običajno odpravimo na daljšo pot v tujino, me zanima kako je z predpisi glede širine zunaj naše države. A tudi velja pravilo enega metra ali so kakšni drugačni predpisi ali enostavno s širino ni težav?

LP

Na ktm adventure pridejo original pvc kovčki širine 108 cm.Mogoče je to skregano z predpisi,pa vendar je tako homologirano. Mislim pa, da ti nihče ne bo skakal z metrom okoli motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

z motorjem imam namen prevozit kompletno evropo v mesecu in pol in zato potrebujem kovinske stranske kovčke, ker dvomim, da bo kaj drugega uspelo dobro zdržat celo pot.

Odločil sem se že za ALPOSOVE kovčke in sicer 36L izvedbo (če se ne motim, pač tiste ta srednje), sedaj pa me zgolj zanima kako je z namestitvijo, če ima kdo kakšno idejo, kako jih naj pritrdim na Hondo Varadero 125, da bo seveda vse skupaj čim bolj močno in pa da bi me prišlo najceneje? Se splača vzet kakšne nosilce od enega izmed prizvajalcev in jih kako ojačat ali kaj podobnega, ali mi jih lažje kdo naredi (mogoče kdo pozna kakšnega eksperta s tega področja, da bo res tip top, ker se nadejam dovolj problemov že z ostalo potjo in kovčki morjo bit BP :D)??

Hvala že vnaprej za vsakršen odgovor.

Lp Simon R.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kovinska zadeva je draga in težka (nosilci in kufri cca 400€ navzgor in 5 kg +)

Vzemi mehke torbe, privarčuješ na kilogramih, na teži, na okretnosti, in glede na velikost tvojega motorja ti bo prav prižla nizka teža in manjši vetrni upor kot pri škatlasti izvedbi. 36 L kovček na 125 bo proporcionalno videti malo smešnno veliko.

Če boš prevozil evropo s tem motorjem, boš verjetno 90 % + na asfaltu, tako pot ti zdržijo mehke torbe, katere kupiš za 100€, pa četudi jih potem vržeš stran, vendar ti jih ne bo treba. NAmesto top casea daš gor tubo, in tank torbo. Dejansko te vse skupaj stane 100€ v Louisu. In verjemi da je dovolj dobro narejeno.

To je pač en nasvet, kako ga boš upošteval pa je na tebi in tvoji denarnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo mojstri-rokodelci! Moram priznat, da še nisem prebral cele teme in vas prosim za hiter odgovor... Koliko so običajno debele stene na teh ALU-kufrih? HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo mojstri-rokodelci! Moram priznat, da še nisem prebral cele teme in vas prosim za hiter odgovor... Koliko so običajno debele stene na teh ALU-kufrih? HVALA!

NAjveč 2 mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm končno dokončal vse, samo še 2 kabla zadnjih žmikučkov morm lepo napeljat, da ju vremenske prilike in neprilike ne bojo uničli pa je pripravljen za na pot :) Danes prlepim samo slikco profi narjenih nosilcev za Trax kufre, nasledn vikend če bo vse po sreči pa prlimam vse - pol pa sledi pošteni test ride, juhuhu.

post-14218-127590058524_thumb.jpg

aja Lowrenc moji Trax so 1.5mm debeli, Alposovi se mi zdi da so 0.8mm, vsi Zega kovči so prav tako 1.5mm - smem vprašati zakaj sprašuješ? Pa menda ne misliš celih delati sam? :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alposi so 1,2 mm(kao ta močni za motor) ostali njihov program paverjetno res 0,8mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!