Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

Sicer totalno :topic: , vendar če tvoja hoće prtljago plus luksuz, razmislita o še enem motorju, katerega bo vozila sama z vsem, kar potrebuje. Če te ima rada in te ne pusti pecat, ji tudi lotosov položaj nad kufri ne bi smel delat problema. Lahko pa kupiš BMW. (Ubijte me, ampak testirano-tudi najslabši/najstarejši ustreza).

Hehe, se strinjam.

No kar se tiče nosilcev za kufre, lahko rečem, da se jih prav lepo da narediti tudi iz ploščatega železa. Sam sem jih naredil iz dimenzije 20 x 5 ali 25 x 5 , ker sem ugotovil, da je z zvijanjem cevi - hidravlične debelostenske, kar nekaj težav, namreč nikakor nisem mogel izdelati dveh identičnih kosov za levo in desno stran. Ploščato železo je precej bolj enostavno za delo, če nimaš pravega orodja za krivljenje cevi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kar se tiče nosilcev za kufre, lahko rečem, da se jih prav lepo da narediti tudi iz ploščatega železa. Sam sem jih naredil iz dimenzije 20 x 5 ali 25 x 5 , ker sem ugotovil, da je z zvijanjem cevi - hidravlične debelostenske, kar nekaj težav, namreč nikakor nisem mogel izdelati dveh identičnih kosov za levo in desno stran. Ploščato železo je precej bolj enostavno za delo, če nimaš pravega orodja za krivljenje cevi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi o tem sem že razmišljal, samo ne vem ali železo ali aluminij :hmm:

lp

Po moje je aluminij prešvoh, predvesm zaradi vibracij . Tule lahko na par slikcah vidiš, kako sem se jaz lotil nosilcev za stranske in kufre in top case, vključno z nosilci za žmigavce.

K 75 RT - nosilci kufrov

Je blo sicer za navadne kufre ampak princip je pa isti. Poleg tega se mi zdi, da celo kak mm profitiraš pri širini, ne vem pa , kako je s težo. Če vzameš debelostensko cev je teža najbrž kar zelo podobna. Če daš potem vse še prašno pobarvat si pa zmagal. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je aluminij prešvoh, predvesm zaradi vibracij . Tule lahko na par slikcah vidiš, kako sem se jaz lotil nosilcev za stranske in kufre in top case, vključno z nosilci za žmigavce.

K 75 RT - nosilci kufrov

Je blo sicer za navadne kufre ampak princip je pa isti. Poleg tega se mi zdi, da celo kak mm profitiraš pri širini, ne vem pa , kako je s težo. Če vzameš debelostensko cev je teža najbrž kar zelo podobna. Če daš potem vse še prašno pobarvat si pa zmagal. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično spedenano!! :worship: :worship:

PS: povezava na DWG datoteko ne deluje, če se da dobiti načrt kako drugače bi ti bil zelo hvaležen :beer2:

lp

Sem ti na PM poslal sporočilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

V Titanu ti jih naredijo kolikor hočeš na isti ključ. Po novem pa menda tudi tahitri ključavničarji v raznih trgovskih centrih nudijo to uslugo. Vsaj meni je zadnjič eden od njih naredil cilindrični vložek za vrata po mojem ključu, za obešanko pa nisem spraševal.

Za vse, ki iščete obešanke za alu kovčke na en ključ - danes sem v Merkur Celje kupil dve obešanki v paketu in na en ključ. Cena pa primerna 15€.

post-21414-1232472501_thumb.jpg

post-21414-1232472559_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je vsaka ključavnica še tako dobra samo za poštenjake.

Super zadeva. telo ključavnice oviješ z gumo, da ne bo ko boš vozil preveč "klopotala".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je vsaka ključavnica še tako dobra samo za poštenjake.

Super zadeva. telo ključavnice oviješ z gumo, da ne bo ko boš vozil preveč "klopotala".

Si že namontiral? ključavnico vidim, da si, kaj pa kovčke?

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
UU! kaj je Vladan "Koma" napravu od Alposa na poti po Sibiriji.

Res pa je, da jo tudi ostali ALU kovčki niso odnesli najbolje.

Kdo je ta Vladan "koma"?

In kje se je to zgodilo?

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule je opisanega nekaj o dogodivščinah Vladana Komatovića-Kome in Daneta Medića na poti preko Rusije na Japonsko. Video o njunem potovanju pa nadeš tule suhi se je potrudil in nalepil bljižnice.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Namonteru SW Motech eTrax alu kufre, zaenkrat 1 tedenska furca, se obnesejo uredu, v kratkem 1 mesečna furca, pa poročam...

Slikce:

post-9880-1240609441_thumb.jpg

post-9880-1240609473_thumb.jpg

post-9880-1240609491_thumb.jpg

post-9880-1240609523_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vprašal bi, kje si dobil tist vario spredaj, ali je to komplet s šipo vred?

To je MRA Touring šipa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

"Ni vse zlato kar se sveti" Tile kovčki, čeprav narejeni doma, pa vsaj po trenutno prevoženi poti so zlato. Fantu niso verjeli, da bo pot res opravil. Več o njegovi poti tule.

post-7865-1249660118_thumb.jpg

post-7865-1249660142_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Še ena "rokodelska" na temo Alu kovčkov. Kapo dol za pot, ki jo je - bo opravil.

ps, če se ne motim je v tej temi nekdo spraševal po custom alu kovčkih, ideja za izdelavo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Namonteru SW Motech eTrax alu kufre, zaenkrat 1 tedenska furca, se obnesejo uredu, v kratkem 1 mesečna furca, pa poročam...

Slikce:

Majesty bi te lepo prosil, če bi premeril zame širino motorja s temi Trax kufri (sej so to 45 litrski, mar ne?), nekaj me mika, pa da vidim kaj bom ustvaril :)

Hvala ti lepa

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majesty bi te lepo prosil, če bi premeril zame širino motorja s temi Trax kufri (sej so to 45 litrski, mar ne?), nekaj me mika, pa da vidim kaj bom ustvaril :)

Hvala ti lepa

Ajd

So 45l ja, zmerim jih sicer zdele težko ker sm nosilce dol vzeu zdle k se jih ne rabi, ampak se mi zd da so ene 120 široki na na Varaderu. Je pa od motorja do motorja različno ker so za vsakega nosilci prirejeni. Na mojem modelu so nosilci ful odmaknjeni od motorja, mislim da bi jih lahko vsaj za ene 3cm na vsaki strani bolj not pomaknili.

Drugač so pa alu kufri bomba za na pot...priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So 45l ja, zmerim jih sicer zdele težko ker sm nosilce dol vzeu zdle k se jih ne rabi, ampak se mi zd da so ene 120 široki na na Varaderu. Je pa od motorja do motorja različno ker so za vsakega nosilci prirejeni. Na mojem modelu so nosilci ful odmaknjeni od motorja, mislim da bi jih lahko vsaj za ene 3cm na vsaki strani bolj not pomaknili.

Drugač so pa alu kufri bomba za na pot...priporočam.

Odlično, potem pa nič merjenja ni panike, bi samo še vprašal, ko imaš ravno ti nosilce dol, ali bi mi jih posodil za "mušter" za kakšen mesec, potem pa jih vrnem, ker bi se namreč sam rad malo poigral? Ne gori voda, ko bo bo...

Hvala

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično, potem pa nič merjenja ni panike, bi samo še vprašal, ko imaš ravno ti nosilce dol, ali bi mi jih posodil za "mušter" za kakšen mesec, potem pa jih vrnem, ker bi se namreč sam rad malo poigral? Ne gori voda, ko bo bo...

Hvala

ajd

ni panike, pošlji ps ko boš rabiu da ti pošljem gsm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm ugotovil,da je vse na SW motechovi strani zapisano - na Varaderi imaš 550mm narazen nosilce, če k temu prištejemo še 2x280mm, je kaj hitro 1110mm. Sam bi z original motechovimi imel menda 450mm narazen, kar s 45 litrskimi nanese točno meter (sicer ne vem če sploh rabim tak velke kište).

Vidim, da si itak iz Litije, kar je blizu. Pišem PM kmalu, sam da kufre nabavim, pa se slišiva - kak platojček ali dva maš pa zihr v dobrem :beer2::beer2:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!