Skoči na vsebino

Skuter tuning!


x8r-x

Priporočene objave

  • 1 leto pozneje...

evo ene kosti za glodat....javno povem....tisti,ki predela takole skuterja,mu častim pivo .....

malo več kot sesalnik

in še nagradno vprašanje za sladoled ......koliko ccm ima ta sesalec?

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo ene kosti za glodat....javno povem....tisti,ki predela takole skuterja,mu častim pivo .....

malo več kot sesalnik

in še nagradno vprašanje za sladoled ......koliko ccm ima ta sesalec?

lp.,

bmw

Včasih je bil to ZIP, zdaj pa kr nekaj....

Pa to ni ravno predelava, ker je tak samo plastika pa belanca orginal. Gor je neka 4-taktna mašina. Kolko vidim to več nima varijatorja. Kar iz mojega stališča ni več "skuter".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj naj bi bilo po tvoji definiciji skuter?.....

kolikor vidim ima še vedno ista kolesa,bremze,sprednje plastike,obliko,....skratka....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že den2 napisal.

Skuter = motor z avtomatskim brezstopenjskim menajalnikom (varijatorjem).

Zato je tudi Gilera DNA skuter, kljub temu da nima skuter oblike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skuter je po moji logiki tisto, kar ima variomat...na šaltavanje ni več skuter

Jp to je res.

Ta zip nima zihr fajnih voznih lastnosti pa še to da je zelo nevarn da se opečeš pa še naprimer pride do okvare pa ti kak ventil vrže v glavo ko ti raznese mašino.

Mal se zamislte če je to varn kar je ta fant naredu.

Je pa res da mu svaka čast da se je lotu tega pa da mu je uspel.

Sam jst se s tem motorjem nebi upu pelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

mah, to je en mel odveč mašino doma pa dal na zipa, mal za foro..

S tem se tk ne moreš vozit.. mal že, sam za kej več pa nima smisla..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Mene pa zanima kaj vse bi mogu menjat pri speedfight 2-LQ ce bi dal notr 70kit poleg frgazarja

Popravljeno . Popravil speedfight2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno ker kit bos dau notr za speedfighta sta 2 kita polini zelezn in malossi MHR replika. za polinija nerabs nc druzga menat razn ce hocs visjo koncno (prenosi). za repliko pa sm se zdej jz odlocu pa bom menu gred d zdrzi k je replika mocnejsa pa frgazar 19 ,oboje prenose pa mogoce se filtr :OK: :OK: pol pa more it :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdalje pa z najmanj vzdrževanja bi ti držal navadni Sport 70ccm gus :) . Se za SF-ja ni veliko izbire, gus 70ccm ali pa alu MHR Replica, pa še DR je dober kit. Za Sport gusa nebi rabo nič menjat samo športni izpuh, to predvidevam, da imaš, če pa bi hotel vse iz njega ven dobit, pa bi mogo dat 17,5mm ali pa 19mm fergazer, pa kakšen malo bolši izpuh, npr. Polini Forrace. Za kaj več kot je navadni sport gus 70ccm pa bi bila potrebna menjava gredi. Potem pa še primarni prenosi, variator, jermen, sklopka pa je to to :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ta polinijev kit CORSA?

kašn sploh je to :?

k nikjer nč ne najdem o njem :glare:

pa zanima me še če je izpuh Tecnigas Next-R zadost dobr k ga mam zdej gor?

Popravljeno . Popravil speedfight2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

polini CORSA ne pase na speedfighta pase sam navadn gus. tehnigas bi biu verjetn uredu za gusa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kašena mora bit pol povratna vzmet na 50 in pa na 70 cilindru???

kako se pa pol to pozna na pospeških. a so bolj enakomerni, al ima boljše pospeške. kaj je sploh fora te vzmeti, ker ne kapiram kak ti lahko drži vrtljaje tut u hrib? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS; kak je tista trgovina za tunanje skuterjev tut u sloveniji. nekej na limte al linte. ne morem najdt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

polini CORSA ne pase na speedfighta pase sam navadn gus. tehnigas bi biu verjetn uredu za gusa

polini corsa paše na zračno hlajene peugeote

Kašena mora bit pol povratna vzmet na 50 in pa na 70 cilindru???

kako se pa pol to pozna na pospeških. a so bolj enakomerni, al ima boljše pospeške. kaj je sploh fora te vzmeti, ker ne kapiram kak ti lahko drži vrtljaje tut u hrib? :hmm:

odvisna je od teže valčkov..lažje ko maš valčke mehkejšo povratno moreš met..težje ko maš valčke,trdšo povratno morš met! Ni nekega zakona kakšne trdote mora bit vzemt pri 50 oz 70cc !Odvisno je kak kerem skuteru paše! Če ti skuter ne vleče lepo v breg,da mu obrati padejo..pač daš tršo povratno vzmet not..to je cela logika :)

Popravljeno . Popravil ticmantl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS; kak je tista trgovina za tunanje skuterjev tut u sloveniji. nekej na limte al linte. ne morem najdt

em...drgač je tut scooterkit.com ena trgovinca... no, verjetn si že slišu za njo, sam omenim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

polini corsa paše na zračno hlajene peugeote

odvisna je od teže valčkov..lažje ko maš valčke mehkejšo povratno moreš met..težje ko maš valčke,trdšo povratno morš met! Ni nekega zakona kakšne trdote mora bit vzemt pri 50 oz 70cc !Odvisno je kak kerem skuteru paše! Če ti skuter ne vleče lepo v breg,da mu obrati padejo..pač daš tršo povratno vzmet not..to je cela logika :)

nekdo je v temi o jermenih(ki je ukinjena) napisal, d ti trša vzmet da boljše pospeške. a to je pol isto, kot če bi imel lažje valčke? dobr sam na končni pa ni fore. a pol dam lahk tršo povratno vzmet(pospeški) in težje valčke(končna hitrost) in bom imel še vedno zelo solidne pospeške in dobro končno hitrost. zdj pa mi prosm povejte če to drži. upam da. :D

em...drgač je tut scooterkit.com ena trgovinca... no, verjetn si že slišu za njo, sam omenim :D

ja sj za scooterkit e vem, sam sem nekaj slišal še o eni, k je kao dost cenejš. sj veš, konkurenca je zdrava za nas potrošnike :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DRŽI...vsaj nekoliko :D

se pa bistveno bolj splača kupiti tršo vzmet kot pa celotno novo sklopko, vsaj pri gus kitu največ, pri high endu postane vse drugač... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kakšne vzmeti mate kj gor. k nebi rad glih vseh modelov nabavu. mislm tiste oznake 15% pa to. pa še to; teh 15% pomen d je za toliko trša od originala :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede 15%...da

jst mam polini set najjačih fedrc, sam morm zdj novo vzmet nabavt... :) takoj čutim, da se je po 10 000 km sfukala... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja 10,000km je že lepa doba :) Jaz sem mel na peugeot mašini malossi modro povratno vzmet in je pisalo da je nekaj čez 100% trša od orginal,fedrce v sklopki sem pa mel malossi zelene! Malo sem se igral z kombinacijami in je tak blo najbolše! V piaggio bloku pa mam polini belo povratno..nevem procentov..sklopka pa je itak 2g tak da so serijske federce gor..nisem še sprobal kak se skut obnaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!