Skoči na vsebino

Kaj se zgodi če nimaš izpita?


Unikat

Priporočene objave

Imam 125ccm motor in izpit za 50ccm. Pa me zanima kakšna kazen mi sledi, če me ustavijo policaji?

Upam, da te ne bo doletela moralna kazen, ker boš zaradi svojega neumnega obnašanja naredil kako resno pizdarijo oz. poškodbo komu drugemu.... če bo samo finančna, se še ni za bat... oz. več kot te bodo tresnili, bolje bo. :fight2: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam 125ccm motor in izpit za 50ccm. Pa me zanima kakšna kazen mi sledi, če me ustavijo policaji?

Glede na neumnost ,ki bi jo naredil upam ,da najhujša tako moralna kot finančna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam 125ccm motor in izpit za 50ccm. Pa me zanima kakšna kazen mi sledi, če me ustavijo policaji?

Če te ustavijo policaji in plačaš kazen, je to tvoj še najmanjši problem. Bolj resno postane, če se ti bo na cesti kaj zgodilo in to ne po tvoji krivdi, pa boš avtomatsko najebal samo ti....... :( (vožnja brez izpita, zavarovalnica ne bo hotela izplačat škode, itd...)

Popravljeno . Popravil blondini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj vozim po pravilih, imam registriran motor vse lepo in prav, samo izpita nimam. Po cesti pa prekrškov in karambolov ne delam, ker v 6 letih še nisem padel ali naredil kaj podobnega. Vsaj do zdaj ne... 2 leti sem se z Tomosom vozil brez izpita, zdej me je pa mal strah da bi mi 125ccm motor vzeli... A je možno da mi ga vzamejo? Zavedam pa se, da sem kriv če me nekdo zbije.

Popravljeno . Popravil Unikat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj mu ni pomoči......... on je itak najbolj pameten, največ ve in največ izkušenj ima.

Se zavedaš, kako pizdarijo narediš sebi, če slučajno zbiješ do smrti enega 5. letnega otroka ali mogoče še celo manj? In še brez izpita? Ne seri s takimi. Če si imel denar za motor in za čelado (upam, da jo imaš), potem imej še dovolj denarja za naredit izpit. Ali pa naj ti starši plačajo za rojstni dan (da si naredijo uslugo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado imam, motor je pa na fotra napisan tko da je kao on lastnik motorja. Pa saj bi delal izpit, sam nisem dovolj star. Ko bom dovolj star ga grem definitivno delat sam do takrat se bom pa švercal... No, a je možno da mi motor vzamejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado imam, motor je pa na fotra napisan tko da je kao on lastnik motorja. Pa saj bi delal izpit, sam nisem dovolj star. Ko bom dovolj star ga grem definitivno delat sam do takrat se bom pa švercal... No, a je možno da mi motor vzamejo?

Talo temo pokaž fotru, pa ti ga bo on vzel.... :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne ni tko. Motor je moj. Na fotra je napisan zato, ker bi v obratnem primeru moral neki od socialne plačat pa nevem kaj, ker nisem polnoleten in pride do enih zapletov. Pa smo tko rešil da smo na fotra napisal, vozim se pa sam jaz. Fotr se sploh ne zna. Pusti mi da se vozim v okolici naše vasi, ker je v tej vasi en policaj in nebo nič narobe če me ustavi. Mene pa mika it v Ljubljano v Cerknico pa tko mal, pa se zdej bojim da ne bo kazen previsoka da ne bodo doma znoreli. Če je do 50.000 bo še šlo, sam da mi pa motor vzamejo al pa prepovejo delat izpit za nadaljnih x let... To pa ni najbolj fino. :hmm:

Popravljeno . Popravil Unikat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorja ti ne bodo vzeli, boš pa moral plačati kazen 90.000 SIT (po starem zakonu - za novega ne vem) + sodnika za prekrška.

Kot že sam veš si vnaprej kriv za vse nesreče, ki se ti (upam da ne) zgodijo, pa če si kriv ali ne. Isto kot da si pijan.

Izpit pa delat čimprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, hvala. Sam če me niso v 6 letih niti 1x ustavili....upam da tudi me tudi zdaj ne bodo. Sej, samo še 1 sezono se bom vozil pa še to ne dost, ker mi preveč bencina požre, potem bom mel pa pogoje in boš šel izpit takoj delat. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enga bi rad vidu da je šel delat izpit za motor ne da bi se prej vozil "na črno" okrog. če je šel samo en krog s prijateljevim motorjem je bil takoj v prekršku kolikor jst vem. taki pa mislim da smo vsi tukaj.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... 120 k SIT, ... in hja ker si mladoletna oseba bo tvoj stari isto dobil pozdravček od prijaznega možaka brez smisla za burleske, ki mu pravimo g. Sodnik.

No ja npr. brez izpita voziš, ... slučajno oddrsiš na ovinku v eno lepo novo lepotico BMWjeve serije 5-7 (izberi po volji za maksimalni učinek, ampak verjemi da če v en soliden avto priletiš recimo klase novega Golfa, ... bo družina trpela), ... posledica, ... model, ki vozi takšen avto ima praviloma denar za najboljše odvetnike, posledica: tvojega Ata bo tako lepo stožil, da se boste vsi skupaj, in to brez tvojega mopeda izselili v burundi (in to peš), ker ko bodo odvetniki končali s tabo in tvojim očetom boste, kako že pravijo stari modri ljudje, ... aha, ... celo bolj revni kot najbolj ubobožane cerkvene miši. :OK:

Zdej pa tole Atu pokaži in resnično upaj, da ne boš z najmanjšim problemom (kot je zaletavanje, povzročanje nesreče, izsiljevanje, ...) name naletel, ... ker denar, ki ga lahko človek pobere na najlažji možni način (po tuji malomarnosti) mi najbolj diši, ... verjetno pa še komu. :devil:

Sicer pa če že izpita nimaš, si breberi vsaj osnove zakonodaje v Sloveniji, da boš vedel s čem se igraš ti in s čem tvoj oče! :yea1:

Lep pozdrav,

Zoolo :OK:

P.S.: Problem ni v rednem ustavljanju s strani policajev, PROBLEM bo za vaju nastopil v primeru kakršnekoli nestreče! Tam se pa igra jebeno spremeni.

Popravljeno . Popravil Zoolo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Unikat, sploh nisi unikaten. pač neizkušen in nepoučen. In je prav, da vprašaš!

Moj odgovor:

Motor je registriran in zavarovan. Ok, narediš neumnost, kar se lahko zelo hitro zgodi. Verjemi, se zgodi takim, z mnoooogo več znanja in izkušenj in po nekaj 100.000 km na motorju! Zato ne misli, da ti ne moreš narediti neumnosti!

In kaj bo potem? S tistim zavarovanjem od motorja si bosta lahko ti in oče samo še obrisala rit. Zavarovalnica bo izplačala škodo oškodovanemu, tvojega fotra pa iztožila. Lahko se zgodi, da bo celo življenje plačeval za trenutek tvoje nepazljivosti ali nesrečen sklop okoliščin! Z zavarovalnicami ni heca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry2: Unikat ravno nisi.

Naj te ne skrbi faktura, pazi

se da te ne doleti fraktura.

:nono:

Glej, kar se zgodi tebi, ti je

vseeno, ce pa storis kaj komu

drugemu.... si nikoli ne bos odpustil.

Kriv bos zaradi neumnosti. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV:

Nope, :P :P samo nekako se mi ne zdi problematično, mlademu usijanemu, ki vidi samo prometne kontrole kot problem, pokazati kakšni problemi ga dejansko lahko pričakajo ... ma je treba mladi vsaj poskusiti odpreti oči.

Popravljeno . Popravil Zoolo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te pa bodo ustavili boš plačal 120 kSIT, 8 točk oz. prepoved opravljanja izpita za 2-3 leta. Ker si mladoleten bosta zaradi tega najebala oba s fotrom...

Brez izkušenju v prometu in z najstniško brezglavostjo imaš pa v današnjem prometu velke šanse, da te policaji ne bodo ustavli ampak (bognedajpress) s ceste praskal.

Sicer pa.... pojdi vprašat soseda policaja, ti bo s prve roke povedal :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Problem ni v rednem ustavljanju s strani policajev, PROBLEM bo za vaju nastopil v primeru kakršnekoli nestreče! Tam se pa igra jebeno spremeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, hvala. Sam če me niso v 6 letih niti 1x ustavili....upam da tudi me tudi zdaj ne bodo. Sej, samo še 1 sezono se bom vozil pa še to ne dost, ker mi preveč bencina požre, potem bom mel pa pogoje in boš šel izpit takoj delat. :)

Pet let mam avto :topic: in tablce gor in nikoli iz šihta domov nisem videl policajev! :OK:

Samo enkrat sem pa šel brez tablic(prepis...) domov in glih takrat so me ustavli! bli! :fight2: Pač sm plačal! :cry:

S tem bi samo rad povedal,da pojdi čimprej narest izpit,kajti ti že lahko paziš,kaj pa če drugi ne?! :hmm:

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!