Skoči na vsebino

Kaj se zgodi če nimaš izpita?


Unikat

Priporočene objave

Glede zaplembe motorja: lahk ti ga zaplenjo, če je tehnično neispraven.

Smo bli včeri na parkirišču pa so se nam naslikali policaji tam pa so takoj poudarili, da tut če ti žarnica crkne ti ga lahko zaplenijo. :angry2:

Naj plenijo kom hocejo..To je moja lastnina,ki sem jo mastno in pošteno plačal in ga NE DAM.Lahk gre zmano do tehničnega to je pa tut vse. AMEN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj plenijo kom hocejo..To je moja lastnina,ki sem jo mastno in pošteno plačal in ga NE DAM.Lahk gre zmano do tehničnega to je pa tut vse. AMEN

a je droga, katero plačaš tudi tvoja lastnina, katere ob intervenciji policije ne daš....a je neprijavljeno orožje isto.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je droga, katero plačaš tudi tvoja lastnina, katere ob intervenciji policije ne daš....a je neprijavljeno orožje isto.... :hmm:

Nazalost je droga in neprijavljeno orozje ilegalna zadeva, motor neregistriran pa ne! In se popolnoma strinjam, da lahko grem z motorjem do recimo LPP na tehnicni zapleni pa mi ga lahko edino ce ima sum da je bilo s tem motorjem povzrocena nesreca ali pa kaj podobnega, drugace mu ga ne dam razen ce podpise da mi ga je zaplenil v takem in takem stanju :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ma pazi ti da ne zakuhas sam kej...za policaje se ne boj...90 jurjev bivsih tolarjev al kok je kazen za voznjo brez izpita je se mal...proti temu kaj te vse lahko doleti (problemi z zavarovalnico...bolnisko zdravljenje itd...ah bols da ne razmislam)...pa ne misli da ti kej moraliziram...sm sam v istem sranju :huh:

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno,- v primeru da povzročiš nesrečo, bo zavarovalnica izplačala odškodnine morebitnim poškodovanim. Bodi pa prepričan, da ji boš moral vrniti z obrestmi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od vsega prebranega me zanima le ali je poba srečno dočakal dan, ko so mu izročili rdečo knjižico z željeno kategorijo :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na njegov rojstni datum v profilu bo na pravi izpit čakal do maja drugega leta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na njegov rojstni datum v profilu bo na pravi izpit čakal do maja drugega leta...

Naj ga srečno dočaka.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka se pa kaj zgodi če voziš motor 125 ccm in18kw (KMX 92) z A1 (<125ccm <11kw)? A policaji fejst komplicirajo?

Upaj, da te ne ustavijo oz., da ne naletiš na zakompleksanega policista.

Fantje in dekleta, dajte že enkrat vozit tisto za kar imate izpit. :glare:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, policaji lahko zakomplicirajo tako, kot da izpita sploh ne bi imel. takšna je pravna podlaga.

da voziš naprimer cagivo mito 125 letnik 1995 (okol 32 km) rabiš izpit za "taprav" motor.

nekateri imajo izpit, pa še danes ne znajo voziti...

nesreča pa pač nikoli ne počiva, tako da brez izpita lahko nasrkaš finančno, kljub temu da si mogoče bolj odogovoren na cesti kot nekateri z izpitom. policist, ko te ustavi, tega ne zna precenit..

danes si tisti ceglc, ki se mu pravi izpit A lahko pridobi praktično čisto vsak. je pa en določen strošek v višini cca 400 eur.

priporočam izpit A kategorije. v kakršnem koli primeru pa želim srečno vožnjo in brez nesreč. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj vse človek ne prebere. Da je policaj zakompleksan, da komplicira ...

DEJANSKO nimaš izpita. Nihče ni zakompleksan, razen morda voznika samega.

In nima veze kdo koliko zna vozit :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se pač tako reče, da komplicirajo. :D življensko je bolj važno znanje in dobro obvladovanje motorja kot sam izpit. le ta naj bi bil odraz sposobnosti vožnje z motorjem... policista pa zanima v končni fazi le papir, čeprav si lahko totalen antitalent in lahko za prvim ovinkom letiš ven. Tega seveda ne more predvidet. in ja, če izpita nimaš, mu je pravica in dolžnost napisat kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za preverjanje znanja in sposobnosti vožnje motorja imamo izpitne komisije. Če to opraviš pridobiš štempelj v ustrezno kategorijo (z ali brez opomb). Če si antitalent in to dokažeš med kontrolo prometa ali pa na kak drug način, tudi dobiš ustrezen listek v obliki plačilnega naloga :D

hehe, danes sem malo negativno razpoložen do takih ki bi "hvatali krivine"

Me je v petek izsilil mulo v popedenanem golfu in mi dopovedoval da je pripeljal po prednostni cesti. Za njega je prednostna tista kjer je več avtomobilov, stop znak njemu ni mirodajen :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako je na hrvaškem z priznavanjem izpit...baje da tudi če imaš veljavno kategorijo za A neomejeno moraš po njihovih zakonih met prej2 let motor nižje kategorije...al neki tazga.

A kdo kj ve? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kako bodo pa vedeli, kaj si imel prej? Čeprav po neki logiki bi vsak normalni človek tako naredil. Najprej z malim motorjem, pa na večjega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno,- v primeru da povzročiš nesrečo, bo zavarovalnica izplačala odškodnine morebitnim poškodovanim. Bodi pa prepričan, da ji boš moral vrniti z obrestmi...

Če prav vem, se vrne največ približno 8500 evrov ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Me je v petek izsilil mulo v popedenanem golfu in mi dopovedoval da je pripeljal po prednostni cesti. Za njega je prednostna tista kjer je več avtomobilov, stop znak njemu ni mirodajen :fredy:

Si bil na yamahci? :fredy: al si z avtom tako divjal, da te je revček spregledal :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav vem, se vrne največ približno 8500 evrov ?

Zna biti, da je 8500 evrov. Plus arest. V glavnem, zavarovalnica že ne pozabi. Koliko je meja, da vrneš, pa res ne vem. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj vse človek ne prebere. Da je policaj zakompleksan, da komplicira ...

Ti si pa slabe volje nekam danes :D Hotel povedati, da 1% spregleda teh par kw (če ima poba srečo), 99 %večina pa ne.

Aja pa tudi podčrtal sem nekaj :grim Ne podpiram vožnje brez izpita in pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj vse človek ne prebere. Da je policaj zakompleksan, da komplicira ...

A ne da je čudno...

v bistvu pa on drugi, ki ni "zakompleksan in zakompliciran", svoje naloge opravlja MALOMARNO. .)

In v drugi temi(ukradeni motorji itd) se pritožujejo o malomarnosti/nezainteresiranosti policistov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta, dajte že enkrat vozit tisto za kar imate izpit. :glare:

Točn tko ja, pa nau nobenih komplikacij in slabe volje. Kot bi šu jest npr. vozt helikopter, pa bi strmoglavu in če bi mu srečo, da bi preživu, bi se pol na vse policaje in sodstvo jezil, kok so zajeban pa smotan in zakompleksan, k me reveža kaznujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si bil na yamahci? :fredy: al si z avtom tako divjal, da te je revček spregledal :devil:

yamaha je itak sam za na pisto ;)

bil sem s skudotom, izsilil me je po cca 50 metrih od tam, kjer sem sam prišel na glavno cesto. Omejitev je 90, po moje da nisem pripeljal niti 50. Divjal? Itak, saj ne znam drugače :fredy: :P

Ti si pa slabe volje nekam danes :D Hotel povedati, da 1% spregleda teh par kw (če ima poba srečo), 99 %večina pa ne.

Aja pa tudi podčrtal sem nekaj :grim Ne podpiram vožnje brez izpita in pika.

Saj sem res, hehe. Zaradi mulcev ki se podajo v promet pa si rečejo bo že nekako.

Ne leti nate :D

A ne da je čudno...

v bistvu pa on drugi, ki ni "zakompleksan in zakompliciran", svoje naloge opravlja MALOMARNO. .)

In v drugi temi(ukradeni motorji itd) se pritožujejo o malomarnosti/nezainteresiranosti policistov.

kot že večkrat, tudi tukaj je vse samo stvar zornih kotov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna biti, da je 8500 evrov. Plus arest. V glavnem, zavarovalnica že ne pozabi. Koliko je meja, da vrneš, pa res ne vem. :?

arest pa - če koga fentaš ali hudo poškoduješ namerno - dobiš tudi, če imaš izpit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!