Skoči na vsebino

Evtanazija


Jurij

Priporočene objave

Se strinjam glede kakih kom in podobnih primerov kot je biu uni v ZDA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(premza @ 1 Apr 2005 @ 12:36)

Če nima nihče pravice odločati o mojem življenju, potem je umetno podaljševanje življenja enako grob poseg kot umetno skrajšanje!

točno to!!

Pravgotovo niste bili preventivno cepljeni proti nobeni otroški bolezni, ki bi vas ugonobila...tako pa vas ni...umetno seveda-sam s čigavo pravico pa ne vem....

In tehnika, medicina vsak dan napreduje in mogoče ni več daleč čas, ko bodo uspeli živce skupaj seštukat in zlomljen hrbet bo nekaj popravljivega. Pravtako lahko vsak dan najdejo zdravilo za danes neozdravljivo bolezen...oz. vsaj zaviralca, ki podaljša (človeka dostojno) življenje.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takrat, ko se bo to iznajdlo in v praksi delalo, ko bo šla medicina tako naprej bi tudi želela ostati živa. In ko boste dojeli, da evtanazija ni le izibra samomora, ampak alternativa življenju kot takemu, potem bo pomoje tudi to lažje.

Avatar, gre za premišljevanje in ne za neko tezo. In to mi je dovoljeno ne? In hvala lepa za lepe sanje, če jih ne morem živeti. In že danes sem precej pomirjena sama s sabo in verjamem, da mi bo v "aktivnem življenju" to bolj pomagalo kot pa vegetativno telo.

Kako ista skupina ljudi enako prepričuje drugo isto skupino ljudi. Hej, če ti ni do tega, se ti ni treba odločiti. Noben te ne sili, samo pusti meni grešniku in kozlu in karkoli hočeš, da sem - da jaz izbiram moj način življenja kot meni paše. Pa če je to tebi ok ali ne.

Jaz nočem vegetirat, jaz nočem biti plevelček, da si vzamem čas zase in se pomirim sama s seboj, ne rabim čakati v komi 15. let, da potem ne bo nič bolje ali drugače (da tehnika ne bo napredovala) nočem se s slamico v ustih naokoli poganjati in imeti okoli sebe celo ekipo ljudi, da mi bo brisala rit in skrbela za vse moje potrebe..... hočem, da če pride do tega, da se me izklopi - ja DA SE ME UBIJE!!

In v državi,kjer se gremo "demokracijo" mi ta moja odločitev MORA BITI USTREŽENA!

That's all folks... zdej pa lahko zaradi mene razglabljate itd...... boli me joka.... sem prepričana, da je tudi sam papež vesel, da mu ni več treba te agonije, ki so mu jo drugi slili toliko časa prenašati, ampak da je šel v večna lovišča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takrat, ko se bo to iznajdlo in v praksi delalo, ko bo šla medicina tako naprej bi tudi želela ostati živa. In ko boste dojeli, da evtanazija ni le izibra samomora, ampak alternativa življenju kot takemu, potem bo pomoje tudi to lažje.

Avatar, gre za premišljevanje in ne za neko tezo. In to mi je dovoljeno ne? In hvala lepa za lepe sanje, če jih ne morem živeti. In že danes sem precej pomirjena sama s sabo in verjamem, da mi bo v "aktivnem življenju" to bolj pomagalo kot pa vegetativno telo. 

Življenje, čudovit pojem, in vendarle bi si nekateri raje "izbrali smrt" kot "alternativo življenju kot takemu" - v primeru, ko ne bi bili smrtno in nefunkcionalno totalno bolani? Halo - posmeh v obraz vsem revnim otročkom, ki jim ni dano živeti, pa bi si takooo želeli ... če druga ne ,ostani živa in delaj dobro za tiste revčke, ne pa ,da zbežiš v smrt... :(

PS: nisem mislil konkretno tebe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Življenje, čudovit pojem, in vendarle bi si nekateri raje "izbrali smrt" kot "alternativo življenju kot takemu" - v primeru, ko ne bi bili smrtno in nefunkcionalno totalno bolani? Halo - posmeh v obraz vsem revnim otročkom, ki jim ni dano živeti, pa bi si takooo želeli ... če druga ne ,ostani živa in delaj dobro za tiste revčke, ne pa, da zbežiš v smrt... :(

PS: nisem mislil konkretno tebe...

trpi zato da ne boš izražal nespoštovanja..... :doze: ...dejanje ki ga nihce ne bo cenil in ki zame osebno nima smisla :closedeyes:

že žrtvovanje za dobrobit bližnjega brez trpljenja je za posameznika prevelik zalogaj...

klobasa simon....dej mal razloži kako si ti tole mislil... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

De Pupa sej ti noben nič noče...pač razmišljaš po svoje.

Tudi jest pravim, da ne bi bila paraplegik...bože nedaj tetraplegik...pa vendar, če me doleti...kaj jest vem mogoče pa bi hotla vseeno še malo bit...samo toliko, da gledam pomlad, da voham rožice v zraku al karkoli. Konc koncev je med nami veliko invalidov, nekateri od rojstva..in kar nekak so....živijo in se borijo...poglej celo štrajkali so, hodijo v šole, imajo cilj...in tukaj ne vem kdo je bolj pasiven oz. aktiven, ker oni se mi zdijo večji borci....in življenje je borba.

Poleg tega pa ,,vse je v glavi,,....in mogoče je v komi prav prijetno bit...ne vem upam, da ne bom tega zvedla, zato mislim, da izjave kot...,,raje umrem kot da bi šla na voziček,,....baje se človek oklepa vsake bilke, da bi živel...takrat, ko do tega pride... če to ne bi držalo, bi bila RC Soča prazna...pa ni. In ko jih takole gledaš...bi jih bilo res neprimerno vprašat...,,ti, a ne bi ti raj evtanazijo?,,-danes je v akciji...50% skonto.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trpi zato da ne boš izražal nespoštovanja..... :doze: ...dejanje ki ga nihce ne bo  cenil in ki zame osebno nima smisla :closedeyes:

že žrtvovanje za dobrobit bližnjega brez trpljenja je za posameznika prevelik zalogaj...

klobasa simon....dej mal razloži kako si ti tole mislil... :glare:

ah ... hotel sem rečt samo: tudi, ko je najbolj v riti, je življenje lahko lepo ... če druga ne, se človek še kaj novega nauči, vidi kaj, kar mu ponovno razlepi oči ... in se morda razveseli ...

uf, a se tole rima? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ... hotel sem rečt samo: tudi, ko je najbolj v riti, je življenje lahko lepo ... če druga ne, se človek še kaj novega nauči, vidi kaj, kar mu ponovno razlepi oči ... in se morda razveseli ...

uf, a se tole rima? :)

ampak meni pa vseeno film neki poka prav počasi ko tole berem :angry2: ...se mi zdi da veš zakaj a ne?

bom kr ugasnila računalnik :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

De Pupa sej ti noben nič noče...pač razmišljaš po svoje.

Tudi jest pravim, da ne bi bila paraplegik...bože nedaj tetraplegik...pa vendar, če me doleti...kaj jest vem mogoče pa bi hotla vseeno še malo bit...samo toliko, da gledam pomlad, da voham rožice v zraku al karkoli. Konc koncev je med nami veliko invalidov, nekateri od rojstva..in kar nekak so....živijo in se borijo...poglej celo štrajkali so, hodijo v šole, imajo cilj...in tukaj ne vem kdo je bolj pasiven oz. aktiven, ker oni se mi zdijo večji borci....in življenje je borba.

Poleg tega pa ,,vse je v glavi,,....in mogoče je v komi prav prijetno bit...ne vem upam, da ne bom tega zvedla, zato mislim, da izjave kot...,,raje umrem kot da bi šla na voziček,,....baje se človek oklepa vsake bilke, da bi živel...takrat, ko do tega pride... če to ne bi držalo, bi bila RC Soča prazna...pa ni. In ko jih takole gledaš...bi jih bilo res neprimerno vprašat...,,ti, a ne bi ti raj evtanazijo?,,-danes je v akciji...50% skonto.

Lina, verjemi mi, da če bi bila samo "manjša poškodba", pa čeprav bi doživljenjsko ostala na vozičku ne bi pomislila na smrt... stalno govorim za hujše primere - torej primer neozdravljive bolezni, tetraplegik ali plevelček........ that's it..... in ne mi turiti besede kot si jih "raje umrem, kot da bi šla na voziček" ker niso moje, vsaj ne v takem kontekstu........

in Simon, tokrat se zelo strinjam z Nagayo. Če misliš, da bom jaz trpela in ne vem kaj še vse samo zato, ker se nekateri borijo, da bi obstali, potem se motiš. Vsak odloča o svojem življenju. In kakor mi je bila očitno pravica živeti mi je tudi pravica umreti. Podaljševati agonijo zaradi usmiljenja ali žrtvovanja je pa res plemenito dejanje ja! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ... hotel sem rečt samo: tudi, ko je najbolj v riti, je življenje lahko lepo ... če druga ne, se človek še kaj novega nauči, vidi kaj, kar mu ponovno razlepi oči ... in se morda razveseli ...

uf, a se tole rima? :)

ja predvsem ko si plevelček v bolnici, kjer cela ekipa skrbi zate, da se maš ti lahko "lepo" in kjer brez aparatov sploh ne bi več obstajal......

Kje je pa naravna selekcija itd?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je pa naravna selekcija itd?? :hmm:

:lol1:

Nazadnje je bila v naši bližini med vojno v 90-ih. Tistemu bi lahko rekli naravna selekcija - pač preživi močnejši! :krneki:

Naravna selekcija in moderna družba. :slap:

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mi o naravni selekciji...s prvo vakcino se se je NEHALA...za ljudi je NI več konec, finito, the end, vege,......zato tudi je na svetu taka zbrka....tako mentalna kot fizična.

In nihčer ti ne turi nobenih besed....sama si filozofirala o aktivčkih in pasivčkih...in se kvalificirala za aktivčka...rastline in ostale pa dala v koš pasivcev.

In sedaj nabijaš o ,,manjših poškodbah,,....biti nepokreten NI manjša poškodba, imeti celebralno paralizo NI manjša poškodba, imeti raka ni manjša bolezen .

Jest verjamem, da ti nikol ne bo potrebno tega doživet, sam Pupa bodi tiho...KER NE VEŠ kako je, ko si enkrat na temu, mogoče imaš prav mogoče se pa hudičevo motiš....in dajati roko v ogenj za stvari, ki jih sama nisi probala zna bit izredno nerodna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok.... Lina..... meni si prav ljubo dekle, samo se pač ne strinjava po forumu. Pa ti moram vseeno nekaj razložiti.

Si že kdaj slišala za odraščanje, dozorevanje, rast in da se ti ideali, cilji, potrebe in misli spreminjajo skozi življenje?

No, še par let nazaj sem trdila, da ne bom imela otrok, zdaj si želim imeti tri. O ja, mi ni težko priznati - zakaj? Ker sem bolj dozorela, ker imam danes drugačne poglede na svet, kot sem jih imela 5. let nazaj itd...... in hvala bogu, da je temu tako, ker če ne bi bilo bi samo pomenilo, da sem na isti točki, kot sem bila par let nazaj, torej da stagniram in ne samo to, da nazadujem.

In zato danes dajem roko v ogenj za današnje prepričanje in pogled na svet in tudi povem, da ni nujno, da bom imela tak pogled do konca življenja. In danes zagovarjam to, kar bom mogoče čez 10. let kritizirala..... that's life. Pa ni to obračanje po vetru, ampak dozorevanje............

spet se spotikaš ob besede in nočeš dojeti bistva. Daj mi nekaj povej: je trava droga? je! je alkohol droga? je! sta heroin in kokain droga? Sta!

Vidiš...... in vseeno je nekaj lažje oblike in nekaj težje... pa čeprav je oboje enako grozno in nesprejemljivo........ na tak način sem omenila tudi kar se lažjih in težjih poškodb tiče.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In v državi,kjer se gremo "demokracijo" mi ta moja odločitev MORA BITI USTREŽENA!

Nič ni TREBA... Sploh pa ne glede "ubiti človeka" itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ni TREBA... Sploh pa ne glede "ubiti človeka" itd...

Kaj pa če bi namesto besed "ubiti človeka" uporabil "skrajšati agonijo" - a potem to bolj humano deluje in bolj opravičuje namen? :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK.....tudi jaz spreminjam mnenje.....recimo temu dozorevanje........vendar sem na tej poti spoznala predvsem to, da je vse relativno, da je nekaj meni belo drugemu črno.....in da ko se to zgodi meni....niso stvari tako preproste kot so se mi zdele prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi namesto besed "ubiti človeka" uporabil "skrajšati agonijo"  -  a potem to bolj humano deluje in bolj opravičuje namen? :hmm:  :hmm:

Ne. Vsako preformuliranje izrazoslovja, vsaj glede takih težkih zadev, lahko vodi do spremembe filozofije okoli tega - če postane "prenehanje življenja nekega človeka s strani druge osebe" nekaj normalnega, se lahko poveča možnost zlorab. Ergo - jaz se ne bi igral s tem, da bi se uzakonjale možnosti za takšno početje. Filmi, kot so Soylent Green in Logan's Run mi niso glih najljubša opcija ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah Simon, pridi iz vatkice....... bo lažje  .)

ne gre za vato ... o velika Aktivka ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Vsako preformuliranje izrazoslovja, vsaj glede takih težkih zadev, lahko vodi do spremembe filozofije okoli tega - če postane "prenehanje življenja nekega človeka s strani druge osebe" nekaj normalnega, se lahko poveča možnost zlorab. Ergo - jaz se ne bi igral s tem, da bi se uzakonjale možnosti za takšno početje. Filmi, kot so Soylent Green in Logan's Run mi niso glih najljubša opcija ...

true :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, še par let nazaj sem trdila, da ne bom imela otrok, zdaj si želim imeti tri. O ja, mi ni težko priznati - zakaj? Ker sem bolj dozorela, ker imam danes drugačne poglede na svet, kot sem jih imela 5. let nazaj itd

To je tiktakajoča biološka ura, missis Poopa, samo druga beseda za dozorevanje.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz kar takoj povem, da se v takem, ali v podobnih primerih , raje poslovim od tustranstva, ter se raje sprehajam po večnih loviščih, kot bi rekel Winetou.

Tudi, če bi bil 100 % invalid, ne bi hotel trpeti tako naprej, sploh pa s svojo nebogljenostjo obremenjevati drugih.

Živeti je lepo, če lahko nudiš ljubezen, pozornost, kaj lepega, hkrati pa vse to tudi sprejemaš.

Če tega ne moreš več, potem zame življenje izgublje svoj smisel.

Jaz sem do sedaj v življenju doživel toliko prelepih stvari, da takoj podpišem evtanzijo zase, seveda v primeru , o katerih se pogovarjamo.

Za svojo odrešitev ter v izogib mučenja meni dragih.......

točno tako tud jaz mislim.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!