Skoči na vsebino

Hribolazenje


pupa

Priporočene objave

Včeraj Vršič-Mojstrovka (po hanzovi), nazaj na Vršič in naprej na Jalovec ( čez Goličico), povratek prek zavetišča pod Špičkom na vršič...

Moja najlepša enodnevna tura ever!  :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zihr si imel (tudi) tole v mislih :whistle: ...... Mojstrovka, 23.08.2009 ob 7:40.

Ali pa korenino :naughty: v zavetišču.

post-11348-125113833729_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil She
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zihr si imel (tudi) tole v mislih :whistle: ...... Mojstrovka, 23.08.2009 ob 7:40.

Ali pa korenino :naughty: v zavetišču.

Tole mavrico na Mojstrovki ja pa korenino pri teti Nadi in Marički, oja :P  je šlo veselo navzdol :whistle:...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej.... večjega junaka ni!!! prvi hrib, na katerega se spravim je triglav! in to s pokljuke čez vodnikovo kočo in do kredarice.... uganite, če sem bila sposobna naprej....grrr.gif

ko me je taka panika dobila že pr prvih klinih na kredarico, da jooooj.... ampak dol pa je šlo brez najmanjših problemov s strahom....

a mi lahko nekdo pove, s kje je najbolj na triglav it? ker s kredarice je pa konkretno..... ko sem to videla!!! ne verjamem več nikomur, da je bil gor, dokler ne pokaže slike... a je s planike lažje? ker mi res ni jasno, kako stari ljudje pa kučan tja gor pridejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej.... večjega junaka ni!!! prvi hrib, na katerega se spravim je triglav! in to s pokljuke čez vodnikovo kočo in do kredarice.... uganite, če sem bila sposobna naprej....grrr.gif

ko me je taka panika dobila že pr prvih klinih na kredarico, da jooooj.... ampak dol pa je šlo brez najmanjših problemov s strahom....

a mi lahko nekdo pove, s kje je najbolj na triglav it? ker s kredarice je pa konkretno..... ko sem to videla!!! ne verjamem več nikomur, da je bil gor, dokler ne pokaže slike... a je s planike lažje? ker mi res ni jasno, kako stari ljudje pa kučan tja gor pridejo...

S planike je bistveno lažje, manj klinov, lažji vzpon....še vedno pa se nekdo ki ga je strah višine, klinov, zajl ne bo izognil plezanja iz malega triglava na vrh triglava......sem se pa tudi jaz na vrhu za nekatere spraševal, kako sploh pridejo gor:unsure::eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole mavrico na Mojstrovki ...

Sem dobila lekcijo od bratca, da to ni mavrica, ampak gloria :yes:, precej manj pogost pojav.

Mavrica

Tudi mavrica je razmeroma pogost pojavna nebu. Opazujemo jo, ko pred nami dežuje, za nami pa sije sonce. Torej moramo biti obrnjeni vedno proč od sonca. Mavrica so koncentrični barvni loki, vidni na pršcu, dežnih kapljah ali megli, ko se svetloba lomi na vodnih kapljicah. Včasih se pojavi v dveh zaporednih lokih. Izrazitejša notranja mavrica ima lok 42°. Zunanja, ki je šibkejša pa ima lok 50°. Če smo v bližini večje vodne površine, lahko opazimo tudi mavrice z drugačnimi loki. Te nastanejo zaradi odboja na vodni površini in imajo loke z drugačnimi koti. Včasih pa se lahko čudimo tudi mavrici, ki se pojavi na kapljicah pršečega slapa. Tudi ta je zanimiva. Ali pa si jo ustvarimo kar sami, s pršenjem vode za zalivanje.

Gloria

Tudi to je optični pojav, ki ga lahko opazujemo na zgornji meji oblakov alimegle (v hribih, letalu, na balonu ali kje drugje). Okoli opazovalca ali pa njegove sence na zgornjem robu megle ali okoli predmeta (letala,balona) se pojavijo raznobarvni krogi. Tudi ti nastanejo zaradi uklonasončne svetlobe pri prehodu skozi vodne kapljice. Vtis je, kot bi imelopazovalec okoli sebe svetniški sij – glorio. In tudi pri tem pojavu, podobno kot pri mavrici, je pomembno, kje stoji opazovalec glede nalego sonca. Sonce mora imeti za seboj.

Popravljeno . Popravil She
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej.... večjega junaka ni!!! prvi hrib, na katerega se spravim je triglav! in to s pokljuke čez vodnikovo kočo in do kredarice.... uganite, če sem bila sposobna naprej....grrr.gif

ko me je taka panika dobila že pr prvih klinih na kredarico, da jooooj.... ampak dol pa je šlo brez najmanjših problemov s strahom....

a mi lahko nekdo pove, s kje je najbolj na triglav it? ker s kredarice je pa konkretno..... ko sem to videla!!! ne verjamem več nikomur, da je bil gor, dokler ne pokaže slike... a je s planike lažje? ker mi res ni jasno, kako stari ljudje pa kučan tja gor pridejo...

V bistvu...niti s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekaj zaje.al.

Ker si verjetno vzpon na vrh gledala s terase na Kredarici, je zgledalo...hudo. Kar pa v resnici ni. Ko si enkrat v steni, spoznaš, da niti ni tako strma, da imaš ravno pravšnje število oprimkov, da je jeklenica točno tam, kjer mora biti...

Če te pa niti to ne prepriča, potem imaš možnost, da te pač nekdo varuje. Kako in kaj rabiš, je opisano kak post višje. (vse se da sposodit - zrihtam skoraj đabe...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ko smo se spuščali nazaj mi je bilo tole s klini prav zabavno.... dan prej, ko sem zadevo prvič videla, sem se spraševala kaj sem tu zgubila!wacko.gif naslednje leto bom definitivno začela lazit po hribih, ker je dejansko ena sama uživancijatrance_43_wavetowel2.gif

in glede na mojo kondicijsko pripravljenost bi danes morala ležat.... ampak mi nič ni! triglav mogoče res ne bo moj dom, vsekakor bom pa tele drage pohodne čevlje kar se da najbolj obrabila coffee.gif

sicer pa ko sem gledala ljudi, kako brez vsake minimalne zaščite tam gor lezejo- SKORAJ ME JE KAPeek.gif

eni kar v ''natikačih''...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ko smo se spuščali nazaj mi je bilo tole s klini prav zabavno.... dan prej, ko sem zadevo prvič videla, sem se spraševala kaj sem tu zgubila!wacko.gif naslednje leto bom definitivno začela lazit po hribih, ker je dejansko ena sama uživancijatrance_43_wavetowel2.gif

in glede na mojo kondicijsko pripravljenost bi danes morala ležat.... ampak mi nič ni!  triglav mogoče res ne bo moj dom, vsekakor bom pa tele drage pohodne čevlje kar se da najbolj obrabila  coffee.gif

sicer pa ko sem gledala ljudi, kako brez vsake minimalne zaščite tam gor lezejo- SKORAJ ME JE KAPeek.gif

eni kar v ''natikačih''...

Predlagam ti, da drugič izbereš kakšen bolj neobljuden hrib, na Triglav se res tare folka.

:whistle: Je pa Triglav lep za obisk pozimi, ko ne derejo nanj trume ljudi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk je šele prima, da potem odsmučaš dol proti Krmi. No, z vrha se je dalo smučat letos (so pripovedovali) meni je to uspelo točno pred 10-imi leti. Ga je napihalo proti Triglavskemu ledeniku, da je bilo vse zalito kot na smučišču. Sicer strmo za pop...dit. Pa mal več smo smučal takrat, pa mal bolj smo bli nori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk je šele prima, da potem odsmučaš dol proti Krmi. No, z vrha se je dalo smučat letos (so pripovedovali) meni je to uspelo točno pred 10-imi leti. Ga je napihalo proti Triglavskemu ledeniku, da je bilo vse zalito kot na smučišču. Sicer strmo za pop...dit. Pa mal več smo smučal takrat, pa mal bolj smo bli nori.

Tud to mi je že na misu hodil, k dol na Krmo je res lepo za smučat, ampak bom dile najprej nesu na Storžič, enkrat pozimi pa da vidimo...

Nimam turnih  pa jih bo treba trogat gor :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je bolj v čevljih. Neke hude razlike (razen vezi) med turnimi in klasičnimi smučmi niti ni. Ampak če jih boš nesu na Storžič, moraš potem tudi pancarje, ker hodit v navadnih pancarjih..no go. Je pa spust po Šentanškem plazu prva liga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je bolj v čevljih. Neke hude razlike (razen vezi) med turnimi in klasičnimi smučmi niti ni. Ampak če jih boš nesu na Storžič, moraš potem tudi pancarje, ker hodit v navadnih pancarjih..no go. Je pa spust po Šentanškem plazu prva liga.

Sej tega se zavedam, ampak tistih par kil v ruzaku mi nau predstavlal nevemkašnega problema  :whistle:, če gre polet z 20-25 kilami gor, bo šlo tud pozimi z desetimi :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jaz sem pa danes sopihala na kamniško sedlo, začelo se je megleno (eni trije so se med čakanjem na lepše vreme že ob devetih zjutri krepčali z drugim pirom - jih nisem vidla gorlaugh.gif ), edino za slovo pa me je malce napralo... tko da je za letoas v planu samo še češka koča (hmmm, zgleda da se tako al drugač vrtim okoli logarske - jezersko).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa danes sopihala na kamniško sedlo, začelo se je megleno (eni trije so se med čakanjem na lepše vreme že ob devetih zjutri krepčali z drugim pirom - jih nisem vidla gorlaugh.gif ), edino za slovo pa me je malce napralo... tko da je za letoas v planu samo še češka koča (hmmm, zgleda da se tako al drugač vrtim okoli logarske - jezersko).

ce si ze na kamniskem sedlu bla, se ti enkrat splaca se na kokrsko sedlo skocit.. ful fajna turca :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce si ze na kamniskem sedlu bla, se ti enkrat splaca se na kokrsko sedlo skocit.. ful fajna turca smile.gif

ja, se strinjam :) sicer pa sem se najbolj narežala včeraj, ker sem jaz ultra opremljena za hribe (ekstra mikice, flis, anorak, čelka... nema da nema). pol pa na vrh uletijo trije čehi - eden v allstarkah, karirasti srajcki za v sluzbo in edina oprema, ki jo je imel, je bil fotoaparat worship.gif ostala dva pa kavbojke in superge...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po "grebenu" Pohorja, Uršlja gora, Peca in nazaj v MB. 40 minut. tongue.gif

Ali majo vsako leto nek nor maraton z gorci po pohorju in zaključkom na Uršlji gori.....bil 1x gor in videl reklamni plakat....ps....madonca sem lepe marele gor najdu...je bla fajn večerja whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali majo vsako leto nek nor maraton z gorci po pohorju in zaključkom na Uršlji gori.....bil 1x gor in videl reklamni plakat....ps....madonca sem lepe marele gor najdu...je bla fajn večerja whistle.gif

Oblezeš pa tut čist vse... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!