Skoči na vsebino

Hribolazenje


pupa

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

to nedeljo bla na Snežniku,..juhuu je blo luštn,prvič v zimskih razmerah in prvič po enih 10letih če ne več,....za gor nucala 1,50 za dol 1,20

post-265-126686512851_thumb.jpg

post-265-126686518228_thumb.jpg

post-265-126686527482_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to nedeljo bla na Snežniku,..juhuu je blo luštn,prvič v zimskih razmerah in prvič po enih 10letih če ne več,....za gor nucala 1,50 za dol 1,20

Tole se pa splača dilce sabo uzet, ane? Vsaj videt je noro dobr.:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moja zadnja pot na Snežnik je bila bolj klavrna....

Po obilnih padavinah dober mesec nazaj sem se s kolegi odpravil gor z bordom na hrbtu. Kot prvo nisem vedel, da zadnji del ceste ne plužijo

iz Loške strani do Sviščakov. Zato smo pešačili prvih 8 km po cesti, kot drugo je bilo pa snega toliko, da se nam je udiralo do

riti, seveda gazi ni bilo nobene, razen tiste od divjadi....

Na koncu smo po treh urah gaženja omagali in obrnili pri gozdni meji. Pa drugič....

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto končno že obiskala tale hrib,k sicer ne vem zakaj se ji reče Šmarna gora :rolleyes:

drgač pa mi je ušeč,superca za vsakodnevni sprehod

post-265-126806405954_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto končno že obiskala tale hrib,k sicer ne vem zakaj se ji reče Šmarna gora :rolleyes:

drgač pa mi je ušeč,superca za vsakodnevni sprehod

Vrh Šmarne gore je bil poseljen že v prazgodovini. Najdba rimske zapestnice na vrhu Šmarne gore in arheološko najdišče rimskih grobov v Šmartnem pod Šmarno goro dopuščajo domnevo, da so bili na njej tudi Rimljani, ki so jo imenovali Mons Cetius. Verjetnost te podmene povečuje odkritje gradišč na hribu nad Mednom in na Rašici ter zaščiteno gradišče železne dobe nad Zavrhom, ki je obstajalo nekaj stoletij pred našim štetjem.

Šmarna gora je dobila ime po Mariji, zavetnici šmarnogorske (marijinogorske) cerkve. V arhivih je romarska cerkev prvič omenjena leta 1324, po pripovedih naj bi bila v srednjem veku tu zgrajena utrdba in že pred letom 1216 tudi Marijina kapela. Tedaj so vzpetino imenovali kar Holm. Po zaslugi oglejskega patriarha Ottobona je cerkev postala znana daleč na okoli, saj so si lahko romarji v njej izprosili odpustke. Prvotna kapela je v dobrih sto letih postala premajhna in preskromna za obisk romarjev in za večje obrede. Leta 1432[1] je bila zgrajena romarska cerkev Matere v gotskem slogu; o njej je pisal tudi Janez Vajkard Valvasor. O gradnji cerkve v 15. stoletju govori Prešerenova pesem Od zidanja cerkve na Šmarni gori, prvič objavljena 1866, ki se upira na ljudsko izročilo.

Vir: Wikipedija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej vem sm si prebrala vse kar je bilo ob poti,..

sem se sam mal pohecala,k ni glih neka gora,..

drgač pa je bil včeraj še Osolnik u planu,pa žal ni zneslo,pa drugič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v soboto končno že obiskala tale hrib,k sicer ne vem zakaj se ji reče Šmarna gora :rolleyes:

drgač pa mi je ušeč,superca za vsakodnevni sprehod

Lepe hlače...povdarijo žensko v tebi :OK:

Drugač sem pa v soboto obiskal 2 hriba v enem samem dnevu...golovc in Ljubljanski grad.

Moram rečt da ni blo glih lahko...ampak z močno voljo se zmore tudi tak mega podvig :grim

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepe hlače...povdarijo žensko v tebi :OK:

Drugač sem pa v soboto obiskal 2 hriba v enem samem dnevu...golovc in Ljubljanski grad.

Moram rečt da ni blo glih lahko...ampak z močno voljo se zmore tudi tak mega podvig :grim

no ja lepe glih niso so pa zakon..

ja čestitke za tvoj podvig

dns sm zopet mal gazla po slivnici,...matr je blo lepo nobene sapce,skratka vrhunsko

post-265-126848043636_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Desetič na zimskem pohodu na Porezen. Dež, veter, kaj veter, vihar, megla..pa vseeno...

Slik pa ni. V tistem orkanu mi na misel ni prišlo, da bi brskal po rukzaku in iskal fotkič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

eno za lušte iz današnje slivnice v ozadju cerkniško jezero in snežnik

Sanda pridna. Še dobro, da ti vlivaš optimizem in nas spodbujaš da se mal zasekiramo, če nič ne nardimo za zdrav duh v zdravem telesu. :whistle:

Danes bil na Osolniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

45 minut hoje navkreber za ta pogled na Mojstrano in Dovje. Julijci so bili pa v oblakih.

post-2849-127341891129_thumb.jpg

post-2849-127341902132_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno je stanje na Triglavu? Bil kdo kaj gor? Zanima me pot iz doline Krme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanje 10.5.2010 ob 14.45: Sneg se prične na višini cca 1200 m/nm. Pot je uhojena, ampak sneg se rahlo predira (do 10 cm, ker je južen). Snega na Kredarici 325 cm. Napoved za naslednjih 5 dni: Plohe (tudi snežne).

Nasvet. Vsaj še en teden počakaj.

Lahko pokličeš meteorologa:

tel 04 531 2866

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tedybear, lih včeraj, ko sem brala tvojo objavo, sem pomislila, da mogoče kaj več veš o razmerah na Triglavu . .... pa lej, me je halls :P prehitel . Ker v planu je Triglav tudi pri meni, samo razmere vzponu niso bile najbolj naklonjene zaradi neprestane nevarnosti proženja plazov. Nikdar prav, zdej je pa vse mokro zaradi sonca, mokrega snega in dežja, pa še motorčki so zaključili zimsko spanje :grim .

Hvala ;) za cifro, zna biti dobrodošla, ker so na Arsu z današnjim dnem (do naslednje zime) nehal poročat o snežnih razmerah v gorah.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tedybear, lih včeraj, ko sem brala tvojo objavo, sem pomislila, da mogoče kaj več veš o razmerah na Triglavu . .... pa lej, me je halls :P prehitel . Ker v planu je Triglav tudi pri meni, samo razmere vzponu niso bile najbolj naklonjene zaradi neprestane nevarnosti proženja plazov. Nikdar prav, zdej je pa vse mokro zaradi sonca, mokrega snega in dežja, pa še motorčki so zaključili zimsko spanje :grim .

Hvala ;) za cifro, zna biti dobrodošla, ker so na Arsu z današnjim dnem (do naslednje zime) nehal poročat o snežnih razmerah v gorah.

er tu

No, ti kar vprašej. Jaz načeloma preverim kakšen forum, (PZS, Gore net.....) ker pa moj the best frend dela na Kredarici - sicer turnus 10 dni gor, 20 doma), ga vseeno večkrat pokličem. Ve pač iz prve roke.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V nedeljo tura po Bohinjskih planinah: pl Blato - pl. v Lazu - Debeli vrh - Lazoviški preval - Veljski preval - pl. Jezerce - pl. Krstenica. Ene 7 ur hoje. Čeprav smo štartali mal čez peto zjutraj, je bilo ob sedmih že vroče.

4 litre tekočine na osebo je komaj, komaj zadostovalo.

Slike mogoče prilepim drugič.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo tura po Bohinjskih planinah: pl Blato - pl. v Lazu - Debeli vrh - Lazoviški preval - Veljski preval - pl. Jezerce - pl. Krstenica. Ene 7 ur hoje. Čeprav smo štartali mal čez peto zjutraj, je bilo ob sedmih že vroče.

4 litre tekočine na osebo je komaj, komaj zadostovalo.

Slike mogoče prilepim  drugič.

Bi bil zlo vesel kkšne slikce, pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, meni so dokončno razpadli ever najboljmehki alpinini gojzarji, zdaj moram pa kupit nove pa pojma nimam kaj bi vzela. v mislih mam usnjene pa nujno oblazinjeno peto, ker me bodo sicer stoposto ožulili. a ma kdo kakšen predlog katero firmo kupit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je težko svetovati. Če ni denar vprašanje, potem pojdi v specializirano trgovino, kjer ti bodo znali svetovati. Če imaš rada svoje noge, pa misliš te čevlje nositi dalj časa, se izogibaj velikim športnim centrom in zvenečih imen Pakistansko - kitajskega porekla. Saj veš, tudi dobro kremo za obraz kupiš v drogeriji, ne v Mečkatorju....

Poglej med znamkami Meindl, La sportiva, Trezeta, Lowa, Salomon, Garmont, Alpina....

PS. Moja ima tele

http://www.iglusport.si/cevlji-visoki-trango-trek-micro-evo-gtx

in so zakon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!