Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Heheheh :worship: Ne, sam mal bo mogu gas šparat. Moreš premislt če boš zdržu počasi furat skos :)

ni sile , ker se js ne furam hitr . sam občasno ko me kej prime :whistle: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi edini, brez skrbi. Js še bom bremz olje menjal, vse dihtunge v bremzah, fedrco v zavornem cilindru itd itd.. upam da bo pol držala prednja bremza in da bo skos trda.. vn material mam, smao tistega šraufka za odzračevanje novega nimam.. Kje bi dobu to? Pa še ploščice bom menju spredej, zadi pa bom mal pobrusu, če bo bolš kul, čene pa še tiste :whistle: P zadnji nosilec za tablico da ne pozabim.. mel sm že takega elektronskega narjenega, k je skrilo tablco, sam sm premislu pa ne nucam heh, tk da pride sam kao športno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kupi kdo komplet savskih gum za tomosa?

Js pa prodajam Savo MC25 (semizdi) Bogart (lool) 130/70/17 in 100/80/17. Gume NISO samo za Tomosa, so za večino 50cc motorčkov tudi vredu :) Odličn oprijem, minimalna obraba :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No takole sem zračunal.

Teoretična končna hitrost pri 11500 vrtljajih motorja na minuto je 141 km/h.

in kak si to zračuno? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kak si to zračuno? :unsure:

To midva z problemi pri fiski in matematki ter podobnimi predmeti ne morema razumet :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič težkega.Če je uspelo meni, ko v srednji šoli sploh nisem mek fizike.

To zna zračunat vsak.

Ti malo namignem.

Obseg zadnjega kolesa je 1,93m

pomagaj si s service manualom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa si upošteval razmerja med zobniki v menjalniku ter zobniki na katerih se fura ketna :whistle: :hmm:, ker mašina ne vrti kolesa direktno, in to pomeni da ni en obrat gredi=enemu obratu kolesa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škoda da se matrate , ker takih idelanih pogojev ni na tej zemeljski obli da bi šou kir od vaših tomosov 140 km/h :winkiss:

ja sej to je useen.. sam zanima me kok je to zračuno :whistle: men ne rata :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorimo o teoretični hitrosti.

Upoštevat treba primarni prenos, sekundarni prenos, prestavno razmerje, obseg kolesa in število obratov motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorimo o teoretični hitrosti.

Upoštevat treba primarni prenos, sekundarni prenos, prestavno razmerje, obseg kolesa in število obratov motorja.

Naredi nam uslugo ... pa napisi tukaj kak si zracuno ... kot v soli ... izpis podatkov, postopek racunanja ... itd :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se zadnjič peljal, pred parimi dnevi je šel v peti prestavi do blokade, kar pomeni po števcu približno 140, ne vem točno ker je že zdavnaj zmanjkalo številk :worship: :worship: :worship: :worship:

Če ga iz stolpnce fukneš pa ko ne gre 140 :winkiss: , ne mi da je biu klanc...

Sam vidim da si samga sebe prepriču da je res tulk šlo :lol1:

Drugač pa če se gre na raceland al pa kam sm js takoj zraven! Na Marijo Reko pa se tak zapelem vsak dan po šoli al pa že med šolo, ko je sezona O:-) Tak da se mormo kej zmenit ko bo vreme!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorimo o teoretični hitrosti.

Upoštevat treba primarni prenos, sekundarni prenos, prestavno razmerje, obseg kolesa in število obratov motorja.

Ja kwa pa sila upora pa trenja to te pa niso učil a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kwa pa sila upora pa trenja to te pa niso učil a?

Tukaj smo te zanemrili.Gre se samo za to, koliko bi šlo res največ.

Je pa jasno da je zračni upor velik, sila trenja je ni prav velika, saj je torni količnik majhen, glede na širino pnevmatik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno je, da če je meni kazalo približno 140, da je šel precej manj.

Natančnost števca bi bilo najlažje ugotovit z GPS napravo, te pa žal še nimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa če se gre na raceland al pa kam sm js takoj zraven! Na Marijo Reko pa se tak zapelem vsak dan po šoli al pa že med šolo, ko je sezona O:-) Tak da se mormo kej zmenit ko bo vreme!

baje da se boma mogla uzadih furat , če grema zraun njih , da ne bojo olja vohal :whistle: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kwa pa sila upora pa trenja to te pa niso učil a?

sila upora in trenja v tem primeru nima veze, saj ti dve sili potem zavirata obrate motorja, on pa izhaja iz obratov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!