Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

. Nevem kaj vas boli, na pogladi izkušenj sm povedu svoje mnenje. Lahko me poješ :winkiss:

In kaj v tvoji izjavi si ti izkusil???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni se mi za kregat zdej z tabo, maš očitno problem. Sm na terapiji, ne smem negativno razmišljat sploh :lol: To je moje mnenje o njem. (pika)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni se mi za kregat zdej z tabo, maš očitno problem. Sm na terapiji, ne smem negativno razmišljat sploh :lol: To je moje mnenje o njem. (pika)

Se ni treba kregat in nimam nobenih problemov. Vprašal sem te le za tvoje izkušnje.

Pa čimprejšnje okrevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti trenutno na avtonetu so stock varjanta.

Tiste ki se prodajajo na avtonetu trenutno ne moreš registrirat. Dotični tud nimajo predelav na mašini. Ma pa vse čez oni Boris Pfeifer al kaj je, ki je pa itak butl in nima pojma.

Dalo pa se je registrirat tiste rdeče ja.. če si ga kupil so ti pošiljali del za delom po poštu, enkrat prednjo, drugič zadnjo luč, a kaj kurac, nisi mel štroma, samo luči..jeba.

Očitno ti ni do tega, da bi si montiral uplinjač, temveč pljuvanje po forumu. V bodoče bi želel, da omejiš tvoja pisanja na moj račun. Če si pozabil, sem ti poslal po e-mailu vsa navodila, telefonsko številko in še priporočal mehanika, ki s temi vplinjači zna. Kot veš so ti delali na vseh 10-ih motorjih - open (rdeči). Za vse ostalo sem še vedno dosegljiv na tel. številki in e-mailu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nop nop, uplinjač sem zmontiral sam brez problema in nisem tistega napisal zarad tega. Glede fergazerja si mi re pomagal kolkr si lahko. Pozabi pa je :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej en pozdrav!

Ker sem popolnoma nov na forumu, bi vas prosil za malo pomoči. Nekaj od teh, skoraj 300 strani sem pregledal, vsak ima drugačno mnenje glede tega motorja. Trenutno sem še v fazi ogledovanja, ampak nikjer nisem zasledil, kje bi lahko slednjega Tomos sm 125 Replica Cup kupil kot novega. Nekako se mi pač bolj dopade kot yamaha. Sicer bo treba še v živo probat sedeti na podobnem ali pa na kakšni hondi cbr 125r, da vidim če mi sploh takšni motorji odgovarjajo. Skratka sprašujem, če imam dokaj prave informacije, da je omenjeni motor bil izdelan v bolj kot ne malih količinah in ga je teško dobiti. Rabljeni niti ne pridejo v poštev, predvsem tisti iz tekmovanj odpadejo!

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede različnih mnenj. Moreš vedet da tričetrt favšarije je od tistih ki motorja niti nimajo in šimfajo že samo zaradi imena. Motor je super, sploh če boš replico kupil nimaš kaj faliti. Lahko ga naročiš v TrgoAvto (uradni zastopnik za tomos), oni naročajo direkt iz tovarne, pripeljejo do njih in potem tam kupiš. Če si večji od 175 cm raje odmisli Hondo ker je bicikl, vsaj kar se velikosti in oblike tiče. Kako se pri vožnji obnese nevem, ker je še nisem peljal. Pri tomosu pa pravtako ne pričakuj neke končne, nekje 95km/h v lepih pogojih in to je to :krneki:

Kaj konkretnega še?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da dobiš zdej replico še je krneki problemov, sej js sm jih meu.. ker jih nimajo na zalogi ampak ti ga lahk po naročilu sestavjo. Predn se pa to zgodi pa traja kr doug :D js sm uzeu prek trgoavta in je un tam skos dol klicaru, ker že to da je kirga dobu dol blo velik ne da bi se še kj zmenu :slap: no vsekakor, mi ni žau da sm mal počaku takrat pa sm dobiu replico.. čeprav je kr dost dražja od navadnga. [4200€ pride]. No če te pa še kj zanima pa kr upraš. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4200€??? To je pa že mal preveč. Za motor vrjamem da je dober, saj načeloma če tekmujejo z njem že mora upravičiti vse skupaj. Kako je pa kaj z vzdrževanjem? Ja za hondo me moti to da je za mojo višino dobrih 180cm...pa tko čudno bi zgledalo da en tak mal "nabit" pa velik gor sedi. Hitrost 90 95 več tudi ne potrebujem. Zasledil sem tudi da je ene par oseb hlače uničilo, to mi ni najbol jasno, kaj to na izpušni cevi? Drugače sem že kakšen teden nazaj klical na tomos, z namenom obnove drugega motorja (oldtajmer 4ka...) samo se noben ne javi in tudi na mejle ni odgovora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzdrževanja skor ni ker je to 4t mašina.. dela skos :D ja hlače si pa lahk zažgeš na izpušni cevi ja.. če maš bol ohlapne pa da pritisneš ob motor.. zdej mam tak že motoristične hlače pa še škorne si bom kupu zle konc tedna.. pa nebom več problemov s tem.

ja 4200€ stane ja.. kr dost :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valda, hlače kurijo samo tisti ki so štorasti :whistle: Drgače pa če navadnega kupiš mu tudi nič ne manjka, edina razlika so felne in prednji disk (pa nalepke). Vse ostalo je enako. S tem da prišparaš 1200€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam tut navadnga pa morm pohvalt zadevo... za enkrat dela use kokr je treba edin gumica pr vilcah mi je enkrat šla to je pa tut use. Tko da če se boš odloču za nakup nimaš kej falit... je pa idiotizem primerjat cbr pa sm k se u nobeni stvari ne morta primerjat. Jst sm sedu na cbr-ki v vombergerju in sm se počutu k na skretu (zlo je suhcana) medtem ko na tomosu sediš res dobr k ma tut balacno dost široko in pa visoko. Tok z moje strani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj je pa čist drgačn, tomos ne pise vec nikjer, ogledala ni, nalepke so zadaj, ...

svo-PIC-00.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja.. nalepke čist spremenijo motor, skor nism prepoznau da je to tomos :lol1: :kva1:

Popravljeno . Popravil tomazin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja da se, znat moreš.. mi pač ne znamo :rolleyes:

Ja, če bi se vsedo čist na konc zica pa pa v prvi kuplongo pa gas do konca, pa na hitr supusto bi slo mogoc ... zej pa ko sm probivlo, da sm normalno sedo, sm pa isto - kuplonga, gas do konca pa na hitr spusto, pa ga ni kaj vlk vzdignalo :D

Kurc, rabo bi en motor ker bi lahk drko to vse, da če te fukne da se ne sekiraš, nem js zej tu neka probivlo gor, da me fukne pa morm popravlat, pa vlagat v njega itd ...

Tk bi se pa lpo na enmo starmo nadrko (lahk tut novmo če je dost keša) pol pa na ttega, pa bi sam znanje prenesu ;)

Popravljeno . Popravil AbNormaln
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sam da bi kuplungo spustu ne gre, k pol moči zmanjka. Probej da spustiš, ko te dviguje jo spet stisneš, pa še enkrat pol spostiš, pol si pa na konju :worship: Tk pa gre :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če bi se vsedo čist na konc zica pa pa v prvi kuplongo pa gas do konca, pa na hitr supusto bi slo mogoc ... zej pa ko sm probivlo, da sm normalno sedo, sm pa isto - kuplonga, gas do konca pa na hitr spusto, pa ga ni kaj vlk vzdignalo :D

Kurc, rabo bi en motor ker bi lahk drko to vse, da če te fukne da se ne sekiraš, nem js zej tu neka probivlo gor, da me fukne pa morm popravlat, pa vlagat v njega itd ...

Tk bi se pa lpo na enmo starmo nadrko (lahk tut novmo če je dost keša) pol pa na ttega, pa bi sam znanje prenesu ;)

Ja sam niso usi motorji enaki d bi zdej npr. na šterki sprobu na SM 125 bi pa pol znanje prenesu :) mogu bi met tut enga SM 125(če razumš kva hočm povedat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!