Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Prednja od replice je kot zadnja tvoja, torej 3.50"17, torej z pestom od sprednje feltne in obročom od zadnje se da. Mi smo imel vsi spredaj 3.50 in zadaj 3.50! Za powerkit ti bom lahko jutri povedal, če je kak ostal. :)

Vidiš to me je zanimalo. Hvala. Napiši mi jutri PM kaj boš izvedel. Upam da bom lahko kupil samo pesto in disk pri tomosu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo fantje,

kako bi se obnesle ''kramparice'' na tem motorju za kakšno vožnjo po gozdu in bolj hribovitem terenu? Imel bi en komplet gum za cestno vožnjo in drug komplet gum za vožnjo po gozdu. Ali je to sploh mogoče?

hvala za odgovore

Popravljeno . Popravil merto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo fantje,

kako bi se obnesle ''kramparice'' na tem motorju za kakšno vožnjo po gozdu in bolj hribovitem terenu? Imel bi en komplet gum za cestno vožnjo in drug komplet gum za vožnjo po gozdu. Ali je to sploh mogoče?

hvala za odgovore

Sei obstaja model Tomosa ki ma že serisko kramparce ... ja pač ... ka nai rečem ... 125, 4T ... malo moči, nč vlk klancov sam pa gre ;)

Najbolš da probaš pa boš vido ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, da obstaja endura, vendar bi motor uporabljal bolj na cestah, občasno pa bi se vozil tudi po gozdu. Zanimalo me je, če je kdo to že sprobal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sj bom še mal mogu premislt kva bom kupu...najprej bo pa treba izpit narest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem, da obstaja endura, vendar bi motor uporabljal bolj na cestah, občasno pa bi se vozil tudi po gozdu. Zanimalo me je, če je kdo to že sprobal.

Sem sprobal pa se ni dobro končalo :slap:

mu je zmanjkalo moči na enem bregu pol pa z totimi gladkimi gumami samo drselo dokler ni počlo , če bi mel kramparce me mogoče nebi sesulo mu pa definitivno manjka moči za kake hribe po cesti je pa zakon :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume so krive, ne motor.Js se tud dost prevozm oz sm se no po makedamih, travnikih, tud planinske poti nam niso tuje :P Smo že bli na parih postojankah tule okol z supermoto gumami. Če je suho se da. Ko je mokro pa tak brezveze, si prej če tišiš motor če je breg.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume so krive, ne motor.Js se tud dost prevozm oz sm se no po makedamih, travnikih, tud planinske poti nam niso tuje :P Smo že bli na parih postojankah tule okol z supermoto gumami. Če je suho se da. Ko je mokro pa tak brezveze, si prej če tišiš motor če je breg.

Gume v mojem primeru niso bile problem dokler se nisem ustavo . guma ni niti malo zdrsnila al pa zakopala enostavno so obrati padli v prvi in sem se vstavo ker je bil prehudi breg . od tam naprej pa bi rabo kramparce da bi se v enem kosu vrno dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume v mojem primeru niso bile problem dokler se nisem ustavo . guma ni niti malo zdrsnila al pa zakopala enostavno so obrati padli v prvi in sem se vstavo ker je bil prehudi breg . od tam naprej pa bi rabo kramparce da bi se v enem kosu vrno dol

ja sj jst sm mislu tko da bi kramparce dav gor namesto navadnih gum, ko bi se pa spet po cesti vozu bi jih pa zamenjal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem moraš kupiti dodatne felne in prednjo zavoro če slučajno ne paše križam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem moraš kupiti dodatne felne in prednjo zavoro če slučajno ne paše križam..

razmišljal sem o rabljenih feltnah, če bi jih dobil, na zavoro pa niti pomislil nisem :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove pri tmosu verjetno niso špprek 300€ (enduro). Rabljene nevem če boš kje ceneje dobil ker ma tomos res nizke cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove pri tmosu verjetno niso špprek 300€ (enduro). Rabljene nevem če boš kje ceneje dobil ker ma tomos res nizke cene.

če bi imel feltne od supermotota (mogoče kdo prodaja motor po delih) in če bi dobil enduro gume prave velikosti tudi z zavorami ne bi bil problem :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najceneje te sigurno pride komplet feln in prednje zavore pri tomosu. 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Excel litke, komplet, te pridejo 700 EUR :naughty: :kva2: (zvedu na moto boom-u). Zdej pa izbiraj :winkiss: . Sam pomojm se ti skor ne splača, ker, glede na to, da boš mogu skos menjat gume skupaj s feltno (kar seveda NI tak problem) se boš mal naveličal. Je skoraj bolje kupiti nekakšen kompromis kot je enduro al pa pač sam supermoto. Izbira je seveda tvoja. Mogoče ti lahko še kdo svetuje. Sem pa tudi že sam premišljevou o tem vendar sem se odločil za supermoto.

Ja jst sm se za 1.maj ob enih zjutri furu po hribu in sem pršu skor do konca enga hriba in mi je tud zakopal. Sam sm se clo uspel zadržat na hribu (tud kr strm hrib in precej blaten, mislm zelo blaten :winkiss: ) in sm ga nakonc prtišu do vrha hriba. Bi pa ta motor s kramparcami požru vsak hrib, no ne glih vsak, sam ma čist zadost navora in če ga držiš v obratih to tko vleče v klanc, da ni res :worship: :yea1:

Lep pozdrav, JK

Popravljeno . Popravil MXRideR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Excel litke, komplet, te pridejo 700 EUR :naughty: :kva2: (zvedu na moto boom-u). Zdej pa izbiraj :winkiss: . Sam pomojm se ti skor ne splača, ker, glede na to, da boš mogu skos menjat gume skupaj s feltno (kar seveda NI tak problem) se boš mal naveličal. Je skoraj bolje kupiti nekakšen kompromis kot je enduro al pa pač sam supermoto. Izbira je seveda tvoja. Mogoče ti lahko še kdo svetuje. Sem pa tudi že sam premišljevou o tem vendar sem se odločil za supermoto.

Ja jst sm se za 1.maj ob enih zjutri furu po hribu in sem pršu skor do konca enga hriba in mi je tud zakopal. Sam sm se clo uspel zadržat na hribu (tud kr strm hrib in precej blaten, mislm zelo blaten :winkiss: ) in sm ga nakonc prtišu do vrha hriba. Bi pa ta motor s kramparcami požru vsak hrib, no ne glih vsak, sam ma čist zadost navora in če ga držiš v obratih to tko vleče v klanc, da ni res :worship: :yea1:

Lep pozdrav, JK

A sam 700€ dej mi ti raj povej ce si ze zrihtu varovalke?? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sam 700€ dej mi ti raj povej ce si ze zrihtu varovalke?? :whistle:

Ne še :rolleyes: . Ma bo že. Sej je še cajt :D

Lep pozdrav, JK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na avto netu prodaja en felge z gumam diskim in zobnikpm vred od yamahe xt660r (enduro) za 300 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:whistle:

vzmetenje bi blo potrebn konkretno omehčat če daš enduro na supermoto... vprasanje ce majo sploh dost hoda vilce...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje so fulllll trde.. mislim so mehke do neke meje, sam dlje ko do polovice ni šans da grejp. Še do polovice ne. Na frendovem tomosu pa grejo lepo pri skakanju so par cm pred podnom :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej lih to... če boš šu hard enduro s suprmoto vzmetenjem pa da fajn naletiš na eno stopnico in ker so fedri pretrdi da bi absorbiral silo... sila more nekam it... zdej pa kaj se bo zvil alpa počl če bo sila prevelika se pa lahko samo ugiba :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!