Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Hehe ti misliš da če je guma do roba "čista" da si ga do konca spravil?

Pri meni so dvignjene tačke za okoli 3cm pa so se vlekle po tleh po celi površini(zložene)...

http://img388.imageshack.us/my.php?image=2...3yxf0udikc5.jpg

Saj sploh nič ne rečem, itak da bolj znaš in si bolj oh in sploh ampak:

ti si to deal na dirkališču, tam bi se tudi jaz po 1000km najbrž navadil delat tako globoke nagibe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni problema ne bit jezn .)

Drugače pa na dirkališču imam narjenih okoli 150-200km :)

Pa sej nisem jezn.

Obvaldaš, to je to!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni pač majo radi celo kožo za razliko od drugih :) drugač pa vsak lahko to naredi...od začetka res da ne upaš potem pa z vsakim poizkusom si nižje...vsaj tako domnevam drugač pa pobje pamet v roke lajf je za uživat ampak v mejah normale. Škoda življenja zaradi potrebe po adrenalinu...pejte v gardalend pa bo. Še raj pa na pisto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni problema ne bit jezn .)

Drugače pa na dirkališču imam narjenih okoli 150-200km :)

Se vidi ja. Položaj sedenja je 1A. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem v čem je smisel vožnje na robu po navadnih cestah. Voziš z vsaj 30% procentov rezerve in življenje je lepše :winkiss: :winkiss:

Sploh pa po nepreglednih ovinkih. Tisti ovinki, ko se je Hozi posnel so popolnoma nepregledni, tam je on vozil 100 pa njegovih besedah sodeč, sam sem peljal 70 pa se mi je zdelo malo hitro.

Predvidevat moraš nepredvideno. Traktor za ovinkom, pesek na cesti, luknja, zapiranje ovinka in še in še.

Tako da po pameti. Sam zelo uživam v sproščeni vožnji, opazujem okolico, se ustavljam ob kakšnih znamenitostih in se imam super.

Sploh se mi pa ni treba nikomur dokazovat, vozim pač tako kot vozim.

Popravljeno . Popravil Tomyboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem v čem je smisel vožnje na robu po navadnih cestah. Voziš z vsaj 30% procentov rezerve in življenje je lepše :winkiss: :winkiss:

Sploh pa po nepreglednih ovinkih. Tisti ovinki, ko se je Hozi posnel so popolnoma nepregledni, tam je on vozil 100 pa njegovih besedah sodeč, sam sem peljal 70 pa se mi je zdelo malo hitro.

Predvidevat moraš nepredvideno. Traktor za ovinkom, pesek na cesti, luknja, zapiranje ovinka in še in še.

Tako da po pameti. Sam zelo uživam v sproščeni vožnji, opazujem okolico, se ustavljam ob kakšnih znamenitostih in se imam super.

Sploh se mi pa ni treba nikomur dokazovat, vozim pač tako kot vozim.

Tisti dolg ovinek je šlo 110 ... je pa res da tisto cesto poznam najbole in sem bil že gor najmajn 20x ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ti cesto poznas ni blema ga tisat do konca pa ce je zaprt ovink pa ce te en snema ti pa tko pokaze ce je kej kesn avto al pa kej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ti cesto poznas ni blema ga tisat do konca pa ce je zaprt ovink pa ce te en snema ti pa tko pokaze ce je kej kesn avto al pa kej

Se vidi, da nimaš prav dosti izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače takole nagibanje ni v tem kolk si upate pač pa v znanju ter gumah in podlagi po kateri vozite, tako da z navadnimi cestnimi gumami tega raje ne poskušajte kr boste končali na tleh... Pa seveda v prometu tud jaz nisem nikoli takole peljal ;) Zato so dirkališča...

Aja pa še tale zanimivost, zaradi amortizacije je pri tomosu lažje voziti ovinek v levo kot v desno!

Popravljeno . Popravil TomosRacing
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidi, da nimaš prav dosti izkušenj.

ti pa tiho k moris dol iz motorja se ulednt da prides do kolena :D

aja pa se povej po cem sklepas da jih nimam?

Popravljeno . Popravil Stafuc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ti cesto poznas ni blema ga tisat do konca pa ce je zaprt ovink pa ce te en snema ti pa tko pokaze ce je kej kesn avto al pa kej

Ke mam js še njega cajt gledat xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ke mam js še njega cajt gledat xD

pogledas pred ovinkom za 0,3 s pa je v mojem primeru je blo tko da si ga vidu napolno k sm se cez zaprt ovink vozu

@NejcZ s kom se strinjaš?

Popravljeno . Popravil Stafuc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizda ste otroci

jst če grem na ovinke ga TIŠČAT se prej gor dol zapeljem, da se še gume mal ogrejejo in obenem še preverm situacijo je če olje, pesek itd...to da pa lahko za ovinkom stoji traktor to je pa skoraj nemogoče predvideti in tega se je res treba pazit...po teh ovinkih ko sva se jaz pa stafuc med vikendom vozila pač do tega ne more pridt, ker so drugačni..ni tam traktorjev itd..pa tudi odprti so...sicer pa vsi vključno z mano smo brze izkušenj :)

LP reesko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bit jezni ker Tomosa ne spravte do konca :winkiss:

ajde hitro pokaži sliko tebe na motorju ko greš skozi ovinek! pa da vidimo! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti pa tiho k moris dol iz motorja se ulednt da prides do kolena :D

aja pa se povej po cem sklepas da jih nimam?

No, ko boš vedel kaj o tehniki kolenčkanja, boš lahko tudi kaj na to temo pripomnil. Predvidevam, da ti samo koleno stegneš in ga toliko nagneš, da poleg kolena, podrsaš še komolec in mezinec na levi roki.

Noben izkušen motorist ne bi sanjal o tem, da pogledaš za 0,3s pri 110km/h (kolikor je Hozi pač vozil tam), če ti kdo maha, da ti prihaja avto nasproti. V tem času se lahko zgodi marsikaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben izkušen motorist ne bi sanjal o tem, da pogledaš za 0,3s pri 110km/h (kolikor je Hozi pač vozil tam), če ti kdo maha, da ti prihaja avto nasproti. V tem času se lahko zgodi marsikaj.

tole jih pa že mal pečeš...

110 ni nobena resna hitrost. pri taki hitrosti nrdiš v 0.3s lih neki čez 9m. kar v 100m+ ravnine ki je pred ovinkam (v hozijovmu primeru še več) ni nč... tud vevrca nima hitrosti da bi ti v 0.3 sekunde nek iz visoke trave skočila pod kolo.... in če je pri 110 nevarno pogledat za 30° v stran... fak dej si predstavlej norce na avtocest k pr 130 pogledajo v špegu... pa sej to so živi norci pa tm je še promet na cest... alpa pri moto gp ko pr 300 gledajo na table ki jim jih ekipa kaže o zaostankih in drug info... bog ne dej na števc pogledat...

tko da tole o izkušenih motoristih si pošteno mem udaru... izkušen motorist je le tisti ki vs čas spremla svojo okolico in se zaveda kaj se okrog nega dogaja in ne tisti ki vidi samo linijo pred sabo in nič drugga. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajde hitro pokaži sliko tebe na motorju ko greš skozi ovinek! pa da vidimo! :evilgrin:

Pa je*o vs, jest sm to sam Stafuca za*ebavou k je težiu da povsod limam slike :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledati za 0,3s (tik pred ovinkom ali že v ovinku), doumeti kaj mahanje pomeni in potem ustrezno reagirati, pa imaš že kar nekaj metrov za sabo in havbo tovornjaka pred sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes:

sej ti un pokaže takrat ko se avto (alpa v tvoji domišliji kamion) bliža ovinku in je še 100m pred ovinko, motorist pa tud. ker snemalc itak vid obe strani ovinka zlo dobr saj v posnetku. tko da je časa dost... če pa si na ovinku kjer tud snemalc komej vid do konca ovinka pa tko ni nobenga efekta al ti on nakaže pazi avto ker sta itak samo še 10m narazn...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igorr zdej če si naredu par tisoč kilometrov na potovalnem 125 4T in bil 2x na dirkališču še ne pomeni da veš kaj je to kolenčkanje, predvidevanje itd...

Ne govor preveč o kolenčkanju, ker to sploh ni primerno za to tvojo 4T sedežno garnituro ampak se nekaj siliš in mislš da si hud, ker se pol med prijatelji hvališ, da ga daš na koleno. Nisem te še videl vozit ampak že iz tvojih besed se da veliko razbrati. Ko sem se pa jaz vozil po kolenu in se vozil po ovinkih(precej hitreje saj sem imel tudi drugačen motor kot ti) si pa ti še v plenice kakal.

Malo se pohladi in ne vztrajaj pri svojem, čeprav veš, da nimaš prav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dam prav Igorrju in se v vsem strinjam z njim, ker iz njegovih besed razberem, da ima človek kar nekaj kilometrov za sabo in tudi v glavi vse razčiščeno.

Izkušenost se ne meri s tem, kdo ga bolj da na koleno, temveč v pravilnem reagiranju v kritični situaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dam prav Igorrju in se v vsem strinjam z njim, ker iz njegovih besed razberem, da ima človek kar nekaj kilometrov za sabo in tudi v glavi vse razčiščeno.

Izkušenost se ne meri s tem, kdo ga bolj da na koleno, temveč v pravilnem reagiranju v kritični situaciji.

Ni pa nujno da počasneje oz "previdneje" je varneje ;)

me ne boš prepriču

LP reesko

P.S. k sm se jst vozu na 125 2T petardi je on še avtomatika vozu :) tko da ne ti men o izkušnjah..sam imam malo izkušenj...igorr jih ima pa v primerajvi z mano 0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!