Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Če teče spodaj pri vpetju kolesa ne pušča semering.Ti lepo vzemi teleskop dol, potem imaš pa iz spodnje strani vijak in tisti srebrni del odstrani.Po tem iz cevi odviješ še pokrovček. Tam imaš dva O-ringa. Idi kupit nova primernih mer, jih zamenjaj, očisti navoje in sestavi naazj. Pa vse navoje namaži s sredstvom proti odvijanju. Jaz sem zamenjal še komplet olje, in drži že 8000km brez problemov. Če je pa pod garancijo pa na servis pelji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če teče spodaj pri vpetju kolesa ne pušča semering.Ti lepo vzemi teleskop dol, potem imaš pa iz spodnje strani vijak in tisti srebrni del odstrani.Po tem iz cevi odviješ še pokrovček. Tam imaš dva O-ringa. Idi kupit nova primernih mer, jih zamenjaj, očisti navoje in sestavi naazj. Pa vse navoje namaži s sredstvom proti odvijanju. Jaz sem zamenjal še komplet olje, in drži že 8000km brez problemov. Če je pa pod garancijo pa na servis pelji.

tako je .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala. Garancije ni več, sem pa tud sam mislu da so semeringi ampak očitno niso. Bom js kar do serviserja pelu, prej ko še kaj več rata.

:worship:

Popravljeno . Popravil lulik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker norc se po lj(celovška cesta) voz z tomosom k ma čist odšponano ketno???....od 1 pa do 3 prestve je skos preskakval....jaoo....našponi ketno pa nov zobnik kup :whistle: :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je, da ima cup replica vse originalno, tekmovalni (open) pa ima narjeno mašino npr. (zamenjana odmična bat, uplinjač,..)

Mi, ki smo vozili državno smo imeli narjeno mašino, zamenjano vzmetenje, (spredaj, zadaj), spredaj zamenjan zavora, zadaj osko platišče, pnevmatike, jaz sem imel prvi prestavni avtomat,.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pride tista zlata ketna + zlat zobnik ?

Pa kk mate zobnike kaj, js mam cist zapacane od ketnspreya, ko meče tsto mast okol xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pride tista zlata ketna + zlat zobnik ?

Pa kk mate zobnike kaj, js mam cist zapacane od ketnspreya, ko meče tsto mast okol xD

D.I.D. 428 se dobi zlato... pa niti ni draga... jest sm dav zano mn k 50€ 4 leta nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo tukaj se lepo vidi razliko med mojim motorjem in cup motorjem.

ej a mi poves kje si dubu tisto levo sliko in ker je un moto udzad (t crn) a je tut tomos??? :unsure: pa ce mas se kksno sliko od unih zravn (v levi sliki) ce bi mi lohk poslou al pa kle gor na motosvetu prpopu :worship: prosm :rolleyes:

Lep pozdrav, JK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je, da ima cup replica vse originalno, tekmovalni (open) pa ima narjeno mašino npr. (zamenjana odmična bat, uplinjač,. .)

Mi, ki smo vozili državno smo imeli narjeno mašino, zamenjano vzmetenje, (spredaj, zadaj), spredaj zamenjan zavora, zadaj osko platišče, pnevmatike, jaz sem imel prvi prestavni avtomat,.... :D

Kakšna je pa pol razlika med sm 125 f in sm 125 cup ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je pa pol razlika med sm 125 f in sm 125 cup ?

Tanše gume, druge bremze (a sm še kaj pozabo?), ubistvo nč razlike ni (sam cena)

Popravljeno . Popravil Hozi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma pri navadnem pridejo 80€, pri Repliki 250€+, prednji disk je drugi, zadnja zavorna čeljust, pa tudi disk, pa nalepke. Ostalo je enako ja.

//NejcZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma pri navadnem pridejo 80€, pri Repliki 250€+, prednji disk je drugi, zadnja zavorna čeljust, pa tudi disk, pa nalepke. Ostalo je enako ja.

//NejcZ

Ka te je bano uni "lepotec" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ttr-ka ma cist isti agregat... pa verjetn tut dost podobn ferg kt F

Lep pozdrav, JK

Sem našel en 150 kit, skupaj z odmično za enih 320€, pa ne vem, a naj vzamem a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja zdej zastopm cup je siv tvoj pa modr pa se cup more met prazno gumo :rolleyes:

Cup nima prazne gume, pač pa je zakopana v pesek. :headbang: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z uplinjačom? A samo bat in odmična?

ja sam ce kups to al mors pol tut vecji ferg kupt, npr. 28 mm, al je 26mm uredu? jst sm tut gledu ze to sam ne vem ce se splaca to, ker ga bom pol kmal prodaju pa ce se tistih 25ccm vec dost pozna??

kok pride pa postnina??

ej sej ni mozn, da bi se masina od tomosa pa od ttr-ke kej razlikovala notr, ker po zunanjosti je men cist ista??...

Lep pozdrav, JK

Popravljeno . Popravil MXRideR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomosa bom jaz obržal do konca :naughty:

S poštnino in DDV bi bilo nekje 350€, odvisno od tečaja. Uplinjač mislim da bi bil 26mm dovolj.

Mene moti to, da povsod pišejo, da ima TTR 7 konjev, z vsemi predelavami pa 11. Tomos jih ima že zdaj 11.

Ne vem kako bi takle kit vplival na ostale dele (ojnica, prenosi, ležaji....)

Jaz bi najraje dal noter eno 250ccm mašino. Iščem po netu že kar lep čas, samo ni nič pametnega za normalen denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!