Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Če cvilijo med vožnjo, zna to bit zvit disk, ki stalno drgne po ploščicah. Lahko da ti batek se ne vrne v prvotno lego(vzameš ven očistiš, malo pobrusiš in vrneš).

disk vedno in pri vseh motorjih stalno drgne ob ploščice, tudi med vožnjo, saj batki nimajo nobenega povratnega mehanizma ki bi jih vrnil v stand-by, pač ko pritisk v sistemu popusti tudi oni spustijo disk, ampak ploščice se vedno dotikajo diska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti cvilijo diski pomeni da prepočasi zaviraš oz. skozi držiš malo zadnjo/sprednjo zavoro, zato se ti diski segrejejo in posledično cvilijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti cvilijo diski pomeni da prepočasi zaviraš oz. skozi držiš malo zadnjo/sprednjo zavoro, zato se ti diski segrejejo in posledično cvilijo.

sooooo NOT! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti cvilijo diski pomeni da prepočasi zaviraš oz. skozi držiš malo zadnjo/sprednjo zavoro, zato se ti diski segrejejo in posledično cvilijo.

Jerko niso to diski na mojem bajku k cviljo če se peleš 5km/h in bremzaš k budala.:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motosvetov oglas klik

Link ne dela.

nvm, mn dela, sicer pa tk ni tk pomembn tti MS oglas ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo. zanima me kakšen zobnik in veriga paše na navdanega tomosa? ta serijska še za drek štukat ni dobra:). kje lahko kupim?nujno rabim do sobote!

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons mi je zaceu neki motor fafrkavat. K ga hocm vzgt ne vzge k da ma premal obratov tut, ce premihas čok gor pa dol je skos k da je isto pol sm ta probu mal nastimat obrate v prostem teku kr tm na zajli pr rocki pa je motor k sm ga vzgov zaceu nabijat obrate. Zdej nimam pojma kaj bi lahko blo k zjutri je vse delal ok zdej popoldne pa ne ma kdo ksno idejo kaj bi blo to.

Aja pa se to v keri pozicije je čok prov za zagon hladnga motorja (gor al dol) sm se cist zmesu k sm ga tokrat prestavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons mi je zaceu neki motor fafrkavat. K ga hocm vzgt ne vzge k da ma premal obratov tut, ce premihas čok gor pa dol je skos k da je isto pol sm ta probu mal nastimat obrate v prostem teku kr tm na zajli pr rocki pa je motor k sm ga vzgov zaceu nabijat obrate. Zdej nimam pojma kaj bi lahko blo k zjutri je vse delal ok zdej popoldne pa ne ma kdo ksno idejo kaj bi blo to.

Aja pa se to v keri pozicije je čok prov za zagon hladnga motorja (gor al dol) sm se cist zmesu k sm ga tokrat prestavu.

Gor je zaug (čok).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni zaug dol??

Zaug je dol ja... ko motor normalno dela je ročica za čok gor če se jst prou spomnm hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj ko daš gas ti ročka avtomatsko skoči gor

Aja to pa nism vedu... k jst sm meu zaug sam k sm zalaufu pol k sm se šu pa furat sm ga pa sam gor dau :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj ko daš gas ti ročka avtomatsko skoči gor

Hvala vsm. Kaj pa bi blo lahko zarad obratov pa vziganja pa noben nima nobene ideje ?

Ja zaug tut jst vedno sam prestavm nism se upazu da bi nazaj skocu sam

Popravljeno . Popravil primoz14
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsm. Kaj pa bi blo lahko zarad obratov pa vziganja pa noben nima nobene ideje ?

Ja zaug tut jst vedno sam prestavm nism se upazu da bi nazaj skocu sam

Mogoce sklopka ni prav nategnjena. Meni je bilo zaradi tega, da je motor ko sem stistnil sklopko kar na obrate sel in to do fula :P

Mislim, da je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce sklopka ni prav nategnjena. Meni je bilo zaradi tega, da je motor ko sem stistnil sklopko kar na obrate sel in to do fula :P

Mislim, da je to to.

Ne pomoje ni to, zato k je blo to k sm meu motor v leru tko da sklopka nebi smela nc uplivat.

merto: Glede zauga je pa tko, da motor neki casa itak na mestu ugrevam tko da nikol ni gasa do konca ga prej jst rocno premaknem. Bom pa enkrat to probu, sej logicno je tko bol kokr pa da mors na roke premikat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pomoje ni to, zato k je blo to k sm meu motor v leru tko da sklopka nebi smela nc uplivat.

merto: Glede zauga je pa tko, da motor neki casa itak na mestu ugrevam tko da nikol ni gasa do konca ga prej jst rocno premaknem. Bom pa enkrat to probu, sej logicno je tko bol kokr pa da mors na roke premikat.

jah lej ... lahko je to. Ce je vedno sklopka mau stisnjena al kako gre ze to. Men je tut v leru to delal. Aja ... na obrate tut sili, ce je čok vedno uzgan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah lej ... lahko je to. Ce je vedno sklopka mau stisnjena al kako gre ze to. Men je tut v leru to delal. Aja ... na obrate tut sili, ce je čok vedno uzgan.

No zaenkrat hvala bom probu sam porihtat cene bom pa enmu kle v vasi pelu k kr dost sraufa pa bomo vidl kaj je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men zaug vedno gor skoči če dam gas do konca

Men pa ne skoči gor sam...k vem k sm dobil motor nism vedu kako je prav...gor ali dol....razn to da so bli obrati manjši ni bilo razlike in sm se vozil z zaprtim zrakom...pol pa mi po 200km zmanka bencina....meni nč jasno, sm pa pol takoj pogruntu zakaj se gre. In še neki je. Če je zrak zaprt, nč ne poka iz auspuha med vožnjo. To pa 100%, tud če boste pisal nazaj da ni možno. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo. zanima me kakšen zobnik in veriga paše na navdanega tomosa? ta serijska še za drek štukat ni dobra:). kje lahko kupim?nujno rabim do sobote!

hvala

paše did veriga.. zobnike imam jaz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaug je dol ja... ko motor normalno dela je ročica za čok gor če se jst prou spomnm hehe

Pa sem mislil, da ima enako kot YBR, pa zgleda, da nima. Pri YBR je zaug gor, pa tudi sam ga moraš izključiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons zjutri sm probu vzgt motor z zaugom dol, vzge v prvo k da ni nc. Pol pocakam par minut, da vidm ce ok laufa in je vse ok tut k sm na roko premaknu zaug vse dela normalno. Ucitno je meu uceri slb dan k ne vidm vzroka zakaj zdej kr naenkrat dela je pa ok k ni treba servisa.

Popravljeno . Popravil primoz14
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!