Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Dons zjutri sm probu vzgt motor z zaugom dol vzge v prvo k da ni nc pol pocakam par minut da vidm ce ok laufa in je vse ok tut k sm na roko premaknu zaug vse dela normalno. Ucitno je meu uceri slb dan k ne vidm vzroka zakaj zdej kr naenkrat dela je pa ok k ni treba servisa.

Tomos pač, en dan dela in ne. To velja za vse Tomose.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vžiga 125 motorjev imam jaz tako taktiko. Zaug zaprem (oz. je tako ali tako zaprt) in pritisnem štarter (jasno ne vžge), nato pa zaug odprem in vžge v prvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa 2 takt kupit ;) skornje si dal zraun?

zej pride kros 250 ;)

aja, prodajajo se še škornji + rokavice :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitr si ga prodal. Kok si mel pa začetno ceno?

2250

je (bil) pa zrihtan v nulo ;)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam namen v kratkem (beri nekje 2 meseca) kupiti supermoto motor. Prej sem vozil motokros in ta tip motorjev me je navdušil. Imam sicer TDR a mi ni užitek se peljati z njo hitro po ovinkih, sicer če jo lepo in koordinirano nagnem se res pelje, kot po tračnicah. Imam vedno samo slab občutek, ker ga moram navijati, da se lahko iz ovinka lepo zapeljem.

Torej gledal sem Husqvarno SM 125 (saj se mi zdi da ima dovolj konjičev za zadovoljevanje mojih potreb po moči). Mi je pa tomosaki zelo všeč (je le 4T pa tudi vizualno lep), pa še cenejši je. Aja, kupil pa bom zagotovo rabljen motor, saj če se odločim za Huskyja nimam 5000€ za novega. :unsure:

Ker nisem hotel odpirati nove teme, me zanima je kdo vozil oba in bi ju lahko primerjal?(plusi minusi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne moreš šrimerjati. Definitivno Husky zate če praviš da moraš že TDR navijati.. z Tomosom boš glede tega samo razočaran, ker le ima malo moči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne moreš šrimerjati. Definitivno Husky zate če praviš da moraš že TDR navijati.. z Tomosom boš glede tega samo razočaran, ker le ima malo moči.

tudi TDR-ke so boge, niti približno negre toliko kot husa 125 2t, tdr-ke so nasploh od uspodi bol boge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..kateri motor je močnejši in bolj vzderzljiv... Tomos sm 125 / KTM sm 125 .?

..hvala vam za odgovore.! Lp.

KTM SM 125 sploh ne obstaja, včasih je bil KTM Sting 125 ampak jih zdaj praktično ni,

dobiš pa KTM SM, če konvertaš EXC-ja to je pa pol res bomba motor in je veliko močnejši od Tomosa posledično pa tudi manj vzdržljiv.

Najboljše razmerje med vzdržljivostjo in močjo je pa trenutno Husqvarna SM 125!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KTM SM 125 sploh ne obstaja, včasih je bil KTM Sting 125 ampak jih zdaj praktično ni,

dobiš pa KTM SM, če konvertaš EXC-ja to je pa pol res bomba motor in je veliko močnejši od Tomosa posledično pa tudi manj vzdržljiv.

Najboljše razmerje med vzdržljivostjo in močjo je pa trenutno Husqvarna SM 125!

Verjetno mislis vec xD

Poraba 15 litrov, menjava bata na pol leta ( ce se mislis furat tok kot s Tomosom), sam moras mesanco delat, majhen rezervar, drago kot prasica ( nov pride 6500€ + motard komplet, kateri kvaliteten seveda ne pride pod 1000€ ( ma se to je POCENI!!!))

Torej zracunaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joooooj js sm tak živčn ko vem da takega lepotca dobim polet :D

komaj čakam konc šolskega leta pol pa se gremo furaaat :)

aha pa še neki: ker je bolš SM125F al Replica (glede okvar pa tega, da gre replica boljš mi je jasn sam je 700€ razlike na tomosovi strani)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljša je replica...boljši material(plastike), akrapovič...in še malo bonbončkov. Sicer pa...kupi rabljenega na avto. net, ker roko na srce, novega se ne splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak boljši materjal looool?

Vse je enako, ne gre nič bolj, samo pelje se dosti boljše zarad drugih feln in gum. Pa sprednji disk je lepši :whistle: Če pa je kej bolj učinkovit od tistega na F verziji pa nevem.. pomoje da ne :) Vsaj za normalno rabo ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kvari se smF nič več kt replica. mašina je itak od yamahe, ludi na forumu pa majo večinoma probleme z semeringi na vilcah, cviljenje bremz, malo boga luč s kratkim snopom svetlobe-se pač voziš vedno z dolgimi, zadnji amortizer je baje precej mehek in če se dva peljeta gor verjetno čudno zgleda... amortizer narediš bolj na trdo in problem = rešen. tomos rajderji pa pravjo da se ti problemi rešijo komot pod garancijo.

cena je čisto kul, če pa bi rad še kuj več moči pa power kit za 500€+- in tistih par konjičkov, ki se jih baje kr precej pozna :)

tolko iz teoretičnega vidika iz praktičnega pa nimam nč za povedat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kvari se smF nič več kt replica. mašina je itak od yamahe, ludi na forumu pa majo večinoma probleme z semeringi na vilcah, cviljenje bremz, malo boga luč s kratkim snopom svetlobe-se pač voziš vedno z dolgimi, zadnji amortizer je baje precej mehek in če se dva peljeta gor verjetno čudno zgleda... amortizer narediš bolj na trdo in problem = rešen. tomos rajderji pa pravjo da se ti problemi rešijo komot pod garancijo.

cena je čisto kul, če pa bi rad še kuj več moči pa power kit za 500€+- in tistih par konjičkov, ki se jih baje kr precej pozna :)

tolko iz teoretičnega vidika iz praktičnega pa nimam nč za povedat

To vidš, zadeu si u nulo :D Jst sm menu semeringe na vilcah, fedr sm mal našponu za 2 in to je to. Kit pa pride okol 400€ z delom vred nekak :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vidš, zadeu si u nulo :D Jst sm menu semeringe na vilcah, fedr sm mal našponu za 2 in to je to. Kit pa pride okol 400€ z delom vred nekak :D

tud men je semering spustu že po 50 kilometrih (mogoče že prej) pa bremza mal cvil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni zadnjih 8000km dela ko urca. Mi je pa pri 4000 km teklo olje iz vilic, ampak ne pri semeringu, temveč tam spodaj pri vpetju kolesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo voz na servis u koper na tomos pa kuko zrihtajo dol pa kok je kej za čakat, ker ne mislm nahtigala en mesec še čakat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!