Skoči na vsebino

Tomos SM (SuperMoto) 125


jupiter

Priporočene objave

Evo, to sm naredu :) Najprej sm motor dvignu zadi, ga mal zabiju v tla (skos efekt, lool), pol sm za vsak slučaj za mal z kleščami gor potolku, z unmu koncu k je guuma gor, pa je zdej zgleda kul.. :worship: za vsak slučaj bom še bencin zapiral pa reku potem na servisu nej mi zrihtajo. Hvala za pomoč :)

No, sam da dela :) Jest sm se kr navadu ga skoz zapirat, ker nočem da bi kdaj mel lužo pod motorjam, al pa da bi se mi v cilindr natekl... nkol ne morš bit 100% da bo delal uredu. Sej ni tok hudo tiste pipice zapret pa pol odpret k kam greš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah...js na to pipco zmerej pozabm...pol pa mislm, da je kej z motorjem narobe, ker crkne...ne morem se navadit

drugač pa je prišlo do tega verjetno, ker si ga parkiral na klancu in se je tist plovček tako postavu, pa da je teklo čez oduško, kot povedano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bi si mogu tomosa enduro omislt... :rolleyes:

Pa ja.. sam mi tiste grde vlke gume niso všeč, pa še celotno opremo ma slabš :whistle: Sej ubistvu sm dans res bil večino na makedamu pa po travnikih.. ene 40km :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej men je tud supermoto miljonkrat lepši...isto husqvarna al pa xt-jka...sam če se pa kje tako furaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej men je tud supermoto miljonkrat lepši...isto husqvarna al pa xt-jka...sam če se pa kje tako furaš...

Sej pol k bo izpit bo pa mal več na cesti :rolleyes: Itq vse te slike kar sprot slikam je z telefonom, da tule gor mal tiste zrajcam k bi tomosa radi meli :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tudi odmično ko dobim plačo poleti! baj d mim, kolko že pride? Sej zdej sm mal pr dnarju spet :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je bladzov post iz jeseni 2006, ko smo se pogovarjal o tem:

Vsem, ki želite predelati Yamahino 125, zračno hlajeno, 4 T mašino svetujem sledeče.

Menjava samo enega "kosa" ne bo obrodila nobenih sadov in boste imeli občutek, da ste samo denar stran pometali. Če se odločite za predelavo, predelajte vse ali pa vsaj večino stvari, ki se jih precej enostavno dobi in vgradi.

To so:

- bat (poveča kompresijo, cca 100€)

- vplinjač (svetujem Mikuni (26), saj je po izkušnjah bolj stabilen, kot pa Dellorto, ga je lažje nastaviti in paše na originalni kolektor, cca 250€)

- športni filter (K&N, cca 30€)

- odmična gred (140€)

- elektronika (z omejevalcem RPM, cca 150€)

- menjava izpušnega sistema (cca 300€)

S temi posegi boste pridobili nekje 30 % večjo moč agregata.

Na Tomosu 125 SM, s katerim sem vozil DP, sem vse to predelal (No ja, ne jaz, moj mehanik, ki na forumu sliši na ime GIDL). Zdaj ima motor vse skupaj (z MAKSI-jevimi delavnicami, treningi in dirkami) cca 3000 km. Deluje še vedno brezhibo!!!, torej je zadeva vzdržljiva. Zdaj bo mehanik motor razstavil in preveril morebitno obrabljenost, zamenjal kar bo potrebno (če sploh bo kaj!) in v naslednji sezoni motor čaka podobna "usoda" (dirkanje, delavnice, ... Naj povem še to, da je bil ta motor vsaj tako hiter, kot tovarniško pripravljen motor za dirke!

Nekateri med vami ste ta motor že preizkusili in lahko ocenite, če je zadeva vredna predelave. Predvsem tisti, ki že sedaj vozite 125ccm, 4T "stroje".

Veliko vas je že povpraševalo o končni hitrosti, ki jo zaradi kratkega prenosa nismo nikoli merili oziroma nas ni zanimala. Ko se bo zdaj sestavil motor, bom namestil original zobniški prenos in izmeril tudi končno hitrost. Predvidevam, da bo motor na dolgi ravnini presegel 130 km/h!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že že, js sem pa na gil motosport al kaj je pisal mail.. pa nočejo nič odpisat. Kje pol to sploh dobit?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js dam pa še novo cev gor, pa filter, če bo pa finančno zneslo pa še odmično :winkiss:

am sam neki bi te prašu a nisi ti že ene miljonkrat tle na morumu reku da ti gre ta motor prepočas pa da ti je premal pa tko..... zkaj pol keš stran mešeč počaki še 1 let al kukr ti fali do 18 un keš k bi ga fuknu stran dej na banko pa tko... pa si boš pol uredu motor kupu...z tem itq nesmeš/težko ovinke polagaš....

aya sory za off tipic sam tko k berem me kr glava začne bolet..

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am sam neki bi te prašu a nisi ti že ene miljonkrat tle na morumu reku da ti gre ta motor prepočas pa da ti je premal pa tko..... zkaj pol keš stran mešeč počaki še 1 let al kukr ti fali do 18 un keš k bi ga fuknu stran dej na banko pa tko... pa si boš pol uredu motor kupu...z tem itq nesmeš/težko ovinke polagaš....

aya sory za off tipic sam tko k berem me kr glava začne bolet..

ti sam beri pa se smej :P :D

kr to itak vsak ve, da je to stran metanje denarja, ce se s tem ne ukvarjas tekmovalno...

Popravljeno . Popravil VaraderoDriver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am sam neki bi te prašu a nisi ti že ene miljonkrat tle na morumu reku da ti gre ta motor prepočas pa da ti je premal pa tko..... zkaj pol keš stran mešeč počaki še 1 let al kukr ti fali do 18 un keš k bi ga fuknu stran dej na banko pa tko... pa si boš pol uredu motor kupu...z tem itq nesmeš/težko ovinke polagaš....

aya sory za off tipic sam tko k berem me kr glava začne bolet..

lej...200€ se mi pri nakupu druzga ne bo neki poznalo, takoaltko ga letos še ne bo v nobenem primeru...pač bom fuknu en filter pa avspuh gor, da bo melo mal bol glas, neki bogastva pa res ne mislim zapravljat...sam zdej se je ena prilka pokazala čis tako, da se bo dal zrihtat...

vsega itak ne mislim nabavljat...

ti sam beri pa se smej :P :D

kr to itak vsak ve, da je to stran metanje denarja, ce se s tem ne ukvarjas tekmovalno...

lepo, da te zabavamo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr no... kaj pa če bi vi prodali svoje 2 t stroje, pa namesto da bi denar zapravljali za nove batke pa cilindr, ta denar lepo šparali.. ne pride v poštev an :D Sej ni tako težko razumeti, da pa bi nevem kakšne vsote zapravljal za 125c motor je pa itq brezveze in to nam je vsem jasno :) Zdej pa spat :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr no... kaj pa če bi vi prodali svoje 2 t stroje, pa namesto da bi denar zapravljali za nove batke pa cilindr, ta denar lepo šparali.. ne pride v poštev an :D Sej ni tako težko razumeti, da pa bi nevem kakšne vsote zapravljal za 125c motor je pa itq brezveze in to nam je vsem jasno :) Zdej pa spat :winkiss:

eni se nočmo 90 pelat :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: (po ovinkih ja)

mogoče mamo več stroškov sam za tolk % kukr mamo več stroškov mamo tut več motorja :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

ne sej ti pravm pa 200E pa 100E tm pa novo to pa novo uno in maš... pa sam tolk če ti daješ gor aftermarket dele...motor z vsakim delom zgubi na ceni tko da s tem tut zgublaš..ok avspuh ne to je res sam tko...drugo pa

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vidiš kaj hočem povedat? Zgleda ne :whistle: Tisti del o tem da mate več stroškov.. razumeš? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vidiš kaj hočem povedat? Zgleda ne :whistle: Tisti del o tem da mate več stroškov.. razumeš? :D

si dojeu del odgovora "mogoče mamo več stroškov sam za tolk % kukr mamo več stroškov mamo tut več motorja :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: "

razen olja bol mal....drgač pa italjanska al pa slov. kvaliteta bomo vidl....moj ma 6k km pa dobr dela (beri...nič narobe)..js ti 0 slabga ne želim upam da ti bo delu do dneva ko ga boš prodou...sam pravm ti da boš vidu :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr, vsako tele ma svoje vesele :whistle: Pa ne mislim zdej nč slabga :) da nebo kakih zamer :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!