Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Tudi jaz grem naslednji teden, verjetno od torka do petka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z MotoManiacom greva pa v ponedeljek  :010

Zanima me pa sledeče:

- a se komu sanja kakšno bo kaj  vreme drug teden v Dolomitih  :whistle:  :hmm:

- kje v Dolomitih oziroma v bližnji okolici so kakšne "terme" al pa kakšno primerno jezerce za kopat; kakšen dan bi namreč rada vmes mal pavze naredila  s kakšnim pivcem v roki in ritko v vodi  .) 

Sam še 5 dni............. :kva2:

LP

Andreja

Če vama bo, se zapeljita po avocesti do Gardskega jezera (na začetku Riva del Garda). Jezero ima čisto mediteransko klimo (oljčni nasadi, oleandri ipd), okrog pa same gore.....Uživaš ob pogledu na surfarje (konstanten veter), jezero pa toplo.... Dol padeš, ko vidiš na glavni promenadi posebej rezervirana parkirna mesta (zastonj) samo za motorna kolesa. Zelo užival. :OK: :yea1: :yea2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thanx za odgovore.

Se nekaj me zanima: katera internetna stran je po vasih izkusnjah najbolj ziher glede napovedi vremena? Na yahoo weather ne kaze nic obetavno za ta vikend :(

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thanx za odgovore.

Se nekaj me zanima: katera internetna stran je po vasih izkusnjah najbolj ziher glede napovedi vremena? Na yahoo weather ne kaze nic obetavno za ta vikend  :(

lp

jaz zmeraj pregledam tole, pa je zlo mal odstopanja :D

http://wetter.rtl.de/redaktion/index.php

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vama bo, se zapeljita po avocesti do Gardskega jezera (na začetku Riva del Garda). Jezero ima čisto mediteransko klimo (oljčni nasadi, oleandri ipd), okrog pa same gore.....Uživaš ob pogledu na surfarje (konstanten veter), jezero pa toplo.... Dol padeš, ko vidiš na glavni promenadi posebej rezervirana parkirna mesta (zastonj) samo za motorna kolesa. Zelo užival.  :OK:  :yea1:  :yea2:

Koliko je pa km do tja cca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thanx za odgovore.

Se nekaj me zanima: katera internetna stran je po vasih izkusnjah najbolj ziher glede napovedi vremena? Na yahoo weather ne kaze nic obetavno za ta vikend  :(

lp

za lokalno vreme uporabljam to stran-10 dnevna napoved

pomagaš si lahko tudi z njihovo uradno stranjo in vremensko napovedjo....najdeš tukaj....

pa še to...

http://www.dolomitimeteo.it/

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je pa km do tja cca?

Sam sem bil stacioniran v Dolomitih (San Cassiano), pa sem imel do Garde cca.170 km (večji del po Brennerski avtocesti). :) :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni! Sem novo opeceni motorist z cca 4500 prevozenimi kilometri.Letos bi rad opravil eno krajso 2-dnevno turo v dolomite in me zanimajo vasi krajsi opisi tur v dolomite.Poti sem si sestavljal že z avtoroutom ampak me vseeno zanima še vaše mnenje. Zanimajo me se stroški prenočišč in cestnine če so.(okvirno)

Za morebitne odg.se vam v naprej zahvaljujem.

:afro1:

L.P. Konjičan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem jutri :yea1: za drugi teden je pa tako, da vam bom vse ride zravnal!!! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz grem jutri :yea1: za drugi teden je pa tako, da vam bom vse ride zravnal!!! :lol1:

Srečno pot! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Zanimajo me se stroški prenočišč in cestnine če so.(okvirno)

Za morebitne odg.se vam v naprej zahvaljujem.

:afro1:

              L.P. Konjičan

vse je že napisano v tej temi...malo pobrskaj....

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Informacije od prejšnjega tedna.

Cene bencina 95 cca 1.22 - 1,25 € samopostrežba/postrežba.

70 % črpalk je kar na avtomat, predvsem manjših, tako da je dobro imeti bankovce s seboj.

V Livinju je gorivo 0,81 € za liter in tudi druge cene so :devil:

Naprimer Garminov QUEST = 500 € = 120.000 SIT, pri nas sem ga danes našel na netu za skoraj 190.000 SIT ? Je kar za razmislit, če je kaj večjega za kupit. :kva2:

Prenočišče sva z Branetom dobila v Lass(i) - pod Stelvijo za 22 € po glavi z zajtrkom.

Fantje z LJ, ki sva jih srečala na Stelviji so povedali, da so v Arabii spali za 17 € po glavi z zajtrkom, na Stelviji v hotelu z bazenom (slabo opremljeno, staro...) pa za 45 € po glavi.

Cesta od Cortine d Ampezzo preko Misurine do pod treh Cin se plača 10 € za motor, na ostalih prelazih nisva plačevala nič (razen pijače seveda) . :kva2:

Vreme pa oba popoldneva prava katastrofa, dež , toča in celo sneg na Paso Pordoi do Canaceja ??.

Mislim da ja Gregs bil tudi ta vikend tam okoli, pa ni nič jamral za vreme ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ja Gregs bil tudi ta vikend tam okoli, pa ni nič jamral za vreme ?

Ko smo prišli v Canazei, smo po tleh imeli vse belo.. od toče... no, pa uro pred Canazeijem nas je pralo... :BUA: Pa v soboto nas je popoldne spet pralo... :BUA: Nazaj grede pa se nas je vreme usmililo... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako!

Pazite na Giau, ker je takrat zaprt, za Falzarego pa ne vem... ampak če reče Kat, pol je sigurno zaprt...  .)

Mimogrede: Mendola je bila v soboto odprta... a zdaj je pa zaprta?!  :hmm:

za popizdačt :fight2: , v petek 24.06. je bil pa P. Mendola zaprt. Je tko pasal k sem najprej točno opoldne pri prijetnih 38 C zalutala v Bolzanu, ko je prašička prijetno grulila pr 110 C in me s toplim vetercem božala v usnje odeta stegna :slap: :glare: :stupid:. Zgleda da so za vas popravljal cesto :P

P. Giau in P. Falzarego sta v nedeljo sigurno zaprta, ker so v soboto pod njima nameščali obvestilne table.

post-698-1120129981_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo prišli v Canazei, smo po tleh imeli vse belo.. od toče... no, pa uro pred Canazeijem nas je pralo...  :BUA:  Pa v soboto nas je popoldne spet pralo...  :BUA: Nazaj grede pa se nas je vreme usmililo...  :OK:

Ja vreme je pa čist otoško :? Zjutraj šajba, tm okoli 13.00 se začnejo zbirati oblaki, po 14.00 pa lokalne plohe in plohice ob katerih se na prelazih tudi občutno shladi (16 C).

Priporočam, da si prišparate bankovce po 5, 10 in 20 € za avtomatske bencinske pumpe. Za 10 € dobite ca. 8 l bencina.

Tko pa tole zgleda - ploha na P. Sella, ki je kmalu ujela tudi mojo malenkost na P. Gardena

post-698-1120130540_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Foto 3 - na vrhu P. Pordoi, v ozadju marmeljad, najvišji vrh Dolomitov :D

Foto 4 - iz P. Campolongo proti Corvari

post-698-1120131380_thumb.jpg

post-698-1120131410_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Foto 5 - moto Ostržek na P. Costalunga

Foto 6 - t drug t nar t bolš passo - P. Rolle :OK:

in foto 3 ni P. Pordoi ampak P. Sella :slap:

post-698-1120131864_thumb.jpg

post-698-1120131897_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z MotoManiacom greva pa v ponedeljek  :010

Zanima me pa sledeče:

- a se komu sanja kakšno bo kaj  vreme drug teden v Dolomitih  :whistle:  :hmm:

- kje v Dolomitih oziroma v bližnji okolici so kakšne "terme" al pa kakšno primerno jezerce za kopat; kakšen dan bi namreč rada vmes mal pavze naredila  s kakšnim pivcem v roki in ritko v vodi  .) 

Sam še 5 dni............. :kva2:

LP

Andreja

V Corvari imaš urejeno umetno jezerce zraven žičnice na Piz Boe, mislim da se imenuje Biotop, čofotali v njem nismo, ker smo imeli vsakodnevno naravno popoldansko prhanje :P, v Ortisei-ju in Canazei-ju pa imaš pokrita mestna koplišča; Ortisei ima tudi majhen zunanji bazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!