Skoči na vsebino

Dolomiti


suzuki

Priporočene objave

Zanima me, če je že kdo od vas bil na Stelviu, kje se splača iti (namen imam čez Avstrijo), kakšne so cestnine in kakšna je verjetnost lepega vremena, kje lahko pogledam napoved če ne znam italijansko. Po Autoroutu mi nanese 1100 km, zato bi prespal, ima kdo kakšno ugodno varianto in kje. Ker po zemljevidu vidim, da je tam okoli vse v prelazih, kje naj grem, da bom čimveč videl? Mislil sem prek Spondigne do Bormia, nato dalje do Sant Apollonia, kar pomeni, da bo nazaj treba po Italiji :cry: No hvala za vaše nasvete, pa veliko srečnih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Švico in iz domov sem seveda šel prek Dolomitov, zato, prilagam še jaz kakšno slikco .)

post-106-1120493594_thumb.jpg

post-106-1120493641_thumb.jpg

post-106-1120493679_thumb.jpg

post-106-1120493725_thumb.jpg

post-106-1120493773_thumb.jpg

post-106-1120493812_thumb.jpg

post-106-1120493867_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če je že kdo od vas bil na Stelviu, kje se splača iti (namen imam čez Avstrijo), kakšne so cestnine in kakšna je verjetnost lepega vremena, kje lahko pogledam napoved če ne znam italijansko. Po Autoroutu mi nanese 1100 km, zato bi prespal, ima kdo kakšno ugodno varianto in kje. Ker po zemljevidu vidim, da je tam okoli vse v prelazih, kje naj grem, da bom čimveč videl? Mislil sem prek Spondigne do Bormia, nato dalje do Sant Apollonia, kar pomeni, da bo nazaj treba po Italiji  :cry:    No hvala za vaše nasvete, pa veliko srečnih kilometrov.

Bil na Stelviu. Splača se iti od juga proti severu (torej od Passo Tonale preko Gavie do Stelvia). To pot mi je priporočil tudi Suzuki.

Splača se ti iti iz Ljubljane recimo takole:

LJ-Idrija-Bovec-predil-Sella Nevea-Tolmezzo-Passo Mauria-Passo Cibiana-Passo Fedaia-Passo Costalunga-Bolzano-Passo Mendola-Passo Tonale-Passo Gavia-Stelvio.

Imaš ogromno prelazov in ovinkov.

Mi smo spali v Canazei-u za 27 EUR na noč. Bila je pa 3 dnevna varianta: prvi dan LJ-Canazei, nato krog do Stelvia, v nedeljo pa nazaj domov.

Upam, da sem ti kaj pomagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še dodam tole: če ne boš spal ravno v Canazeiu (ki je znano turistično mesto kjer so posledično višje cene - v stilu Kranjske Gore) ampak v kaki okoliški vasi ( jih je polno okoli) boš še kak € prišparal pri spanju .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem se vrnil včeraj, najhuje je bilo ne Stelviu zaradi mednarodnega srečanja motoristov. Policija je nekje na sredini prelaza izločala avtomobile, na vrhu pa tisoče motorjev. Noro....

post-129-1120538690_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jutri gremo v napad! :OK: oz. greva, ja kaka prostovoljka za na zadnji zic :blush: za krajšat proste urce ob dežju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, do kam se da prit v enem dnevu, glede na to, da je jutr lepo vreme napovedano, bi rada jutri prišla čimdlje, se da prit do Bolzana recimo ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Hej Katka, v soboto je bil Medelpass odprt, niti sledu o kakšni zapori... da ni blo to spešl zate :devil:

V nedeljo sta bila Passo di Giau in Falzarego res zaprta do poldneva, škoda ker se mi nihče ni spomnil poslat SMSa, sem čakal kot bedak najprej pri enem, potem še pri drugem... pa kakšna gužva potem... jao, jao, triput jao... :slap:

Glede na množico turistov priporočam da se izognete centru Dolomitov - Canazeiju z okolico - kar pomeni tudi vseh štirim pasotom v krogu zraven, ker ne boste imeli glih kaj veliko od njih... enako zabasan je Stelvio, kjer sem v soboto kot edini SR uletel na napovedani 2.TSSSSR...

Priporočam (čeprav to seveda niso več Dolomiti) bolj zahodne pasote - Gavio, Tonale, Mendelpass, Gampenjoch, Costalunga, dolini Eggen in Gardena, pa severne - Timmelsjoch, Jaufenpass, in južne - Passo di Rolle in okoliški.

Naslednji mesec pa seveda sploh ne hodite v Dolomite - ne bo prostora :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo nameraval tudi jutri krenit proti Dolomitom samo glede na vremensko napoved bomo to raje izvedli kdaj drugič.

Če bo scalo potem je brezveze rinit, ker potem bom lahko le s solznimi očm gledal vse tiste ovinke.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja napoved resda ni kaj prida ampak vseeno midva s KeC-om jo jutri mahneva zmagam naporti, kakor pač bo dalo, navsezadnje pa sej nismo iz cukra, dlje ko boš čakal, salbše bo zarad gužve!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... mah kuerc, jez sem se že naročil na servisu za v četrtek :glare:

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, do kam se da prit v enem dnevu, glede na to, da je jutr lepo vreme napovedano, bi rada jutri prišla čimdlje, se da prit do Bolzana recimo ???

Odvisno, kaj bi rad videl. Jaz sem prišel do Passo Tonale, s tem, da sem si vmes ogledal še nekatere prelaze. Komot bi pa lahko prišel do Bormia .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Hej Katka, v soboto je bil Medelpass odprt, niti sledu o kakšni zapori... da ni blo to spešl zate  :devil:

V nedeljo sta bila Passo di Giau in Falzarego res zaprta do poldneva, škoda ker se mi nihče ni spomnil poslat SMSa, sem čakal kot bedak najprej pri enem, potem še pri drugem... pa kakšna gužva potem... jao, jao, triput jao... :slap:

Glede na množico turistov priporočam da se izognete centru Dolomitov - Canazeiju z okolico - kar pomeni tudi vseh štirim pasotom v krogu zraven, ker ne boste imeli glih kaj veliko od njih... enako zabasan je Stelvio, kjer sem v soboto kot edini SR uletel na napovedani 2.TSSSSR...

Priporočam (čeprav to seveda niso več Dolomiti) bolj zahodne pasote - Gavio, Tonale, Mendelpass, Gampenjoch, Costalunga, dolini Eggen in Gardena, pa severne - Timmelsjoch, Jaufenpass, in južne - Passo di Rolle in okoliški.

Naslednji mesec pa seveda sploh ne hodite v Dolomite - ne bo prostora :cry:

Bil sem tudi jaz(sr), bilo je še en milijon drugih motoristov. Še guzisti so imeli svoj shod. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te pa gremo, hvala!  :OK:

Vsakokrat, ko se kdo tja odpravlja, mu zelo zavidam :D No, lepo se mejta in uživajta!

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede cen v Dolomitsih hotelih je tako da se nekje gibljejo od 20 do 30 € vsaj kolikor sem jaz spraševal. Enkrat sem prespal za 28 in drugič za 23€.

Drugače so trije dnevi še prehitro minili, bilo je super, samo zadnji dan (v petek) me je cel dan pralo. Tako da sem poiskal najlažjo pot za domov.

Skupaj sem naredil cca 1200km od tega 200km po prelazih  :D

Me pa zanima,če god ve ali je še kje v evropi kakšno podobno področje kot so Dolomiti, mislim tudi na moto frendly.

Hoj tud jaz se neki spravljam v tist konc Dolomitov, a lahk kej konkretiziraš, kje so hotelčki po 23 EUR?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Hej Katka, v soboto je bil Medelpass odprt, niti sledu o kakšni zapori... da ni blo to spešl zate  :devil:

V nedeljo sta bila Passo di Giau in Falzarego res zaprta do poldneva, škoda ker se mi nihče ni spomnil poslat SMSa, sem čakal kot bedak najprej pri enem, potem še pri drugem... pa kakšna gužva potem... jao, jao, triput jao... :slap:

probi kr četriput jao :slap:, ker sem ti lepo v soboto v Colfoscu dala na znanje da bo v nedeljo križ z omenjenima prelazoma. Zdej pa lohka prlimaš kako slikco prelestnih kolesarjev :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil na Stelviu. Splača se iti od juga proti severu (torej od Passo Tonale preko Gavie do Stelvia). To pot mi je priporočil tudi Suzuki.

Splača se ti iti iz Ljubljane recimo takole:

LJ-Idrija-Bovec-predil-Sella Nevea-Tolmezzo-Passo Mauria-Passo Cibiana-Passo Fedaia-Passo Costalunga-Bolzano-Passo Mendola-Passo Tonale-Passo Gavia-Stelvio.

Imaš ogromno prelazov in ovinkov.

Mi smo spali v Canazei-u za 27 EUR na noč. Bila je pa 3 dnevna varianta: prvi dan LJ-Canazei, nato krog do Stelvia, v nedeljo pa nazaj domov.

Upam, da sem ti kaj pomagal.

hvala. ful pomagal. Upam da ne bo take gneče, grem namreč med tednom že zaradi vaših pripovedovanj. Noben pa nič ne reče o kaki tarifi za prelaz v stilu Grossglocknerja. Je vse for free?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala. ful pomagal. Upam da ne bo take gneče, grem namreč med tednom že zaradi vaših pripovedovanj. Noben pa nič ne reče o kaki tarifi za prelaz v stilu Grossglocknerja. Je vse for free?

Ja, vse free :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!