Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Saj je itak važno, da ropota, če pa dobiš kaj na moči pa itak ne boš opazil drugje kot na dirkališču, če ga boš res v iber gonil.

post-2208-1240908407_thumb.jpg

Povečanje navora med 4000 in 6000 obrati je kar znatno, teh 5-8 Nm pa PMSM prav pride tudi pri potovanjih...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr nekaj jih vozi LeoVince izpuhe in koliko vem so zadovoljni.

Saj je itak važno, da ropota, če pa dobiš kaj na moči pa itak ne boš opazil drugje kot na dirkališču, če ga boš res v iber gonil.

Kar se pa materiala tiče, pa ni bistvenih razlik, mogoče nekaj g v teži.

Jaz imam na svoji Vari karbonske lonce, ker se najmanj grejejo od vseh.

Niso nikoli vroči, da bi se opekel kot se to lahko zgodi pri titanu ali Al loncih.

Kar se tiče moči.....pri vari se je zelo poznalo v spodnjem režimu delovanja (akrapo), saj je tako zasnovan, da ima v tistih obratih ko največ voziš(potovanja) največji navor....naj podam primer cb1300....slip on homologiran ima 9KM več, in več navora v spodnjem režimu, komplet izpuh racing ima 13KM več, vendar za po cesti manj uporaben....saj doseže pravi navor in moč šele pri višjih obratih.

Ko se ravno pogovarjate o kufrih......ena z rori in kufri :naughty:

ps...leoVince zelo lepo narejen in cenovno ugoden

post-12239-1240916382_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil cb1300
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ql :worship:

Hvala vsem za odgovore. Bom verjetno kar LeoVinceja ubodu, Akrapo je po moje na Vari precej glasen - pa tud vprasanje, ce je sploh Street Legal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ql :worship:

Hvala vsem za odgovore. Bom verjetno kar LeoVinceja ubodu, Akrapo je po moje na Vari precej glasen - pa tud vprasanje, ce je sploh Street Legal.

Leo je brez dušilcev definitivno bolj glasen od akrapota, je pa tudi res da uradno ne boš dobil homologiranga akrapota za varo......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ql :worship:

Hvala vsem za odgovore. Bom verjetno kar LeoVinceja ubodu, Akrapo je po moje na Vari precej glasen - pa tud vprasanje, ce je sploh Street Legal.

Kje jih boš pa nabavu in kakšna je cena ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo clani..tudi jaz sem v fazi nakupa aufspuha..Zanimivo da je ful mal ponudbe v tujini za rabljene ..mal sem chekiral sound na youtube pa ni realisticno k so razlicne kvalitete posnetka.. ce ima kdo za prodajo arrows,leo,akrapo,remus mi prosim sporoci..moj je 07 z Abs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

jaz imam na moji leo-ta in sem ful zadovoljen tako da ti ne bo žal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni "varaderovci"!

Jutri grem na ogled Honde Varadero in vas naprošam na kaj naj bom posebej pozoren pri nakupu rabljenega Varadera? Motor je sicer od prvega lastnika (starejšega gospoda),zelo lepo ohranjen in brez praske!!! Mi lahko z vašimi izkušnjami kako svetujete in pomagate?! :worship:

Kako je z pogonskim setom (zobniki in veriga), na kakšen interval ga je potrebno menjati ob predpostavki da je normalno vzdrževan?

Hvala za odgovore in pomoč!

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni "varaderovci"!

Jutri grem na ogled Honde Varadero in vas naprošam na kaj naj bom posebej pozoren pri nakupu rabljenega Varadera? Motor je sicer od prvega lastnika (starejšega gospoda),zelo lepo ohranjen in brez praske!!! Mi lahko z vašimi izkušnjami kako svetujete in pomagate?! :worship:

Kako je z pogonskim setom (zobniki in veriga), na kakšen interval ga je potrebno menjati ob predpostavki da je normalno vzdrževan?

Hvala za odgovore in pomoč!

Lep pozdrav!

Nisem nek poznavalec a moj je pri 38kilo še vedno prvi in nič ne kaže, da bo kmalu za menjat.

Če ni bila razbita in je lastnik pazil nanjo mislim, da ni kaj falit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni "varaderovci"!

Jutri grem na ogled Honde Varadero in vas naprošam na kaj naj bom posebej pozoren pri nakupu rabljenega Varadera? Motor je sicer od prvega lastnika (starejšega gospoda),zelo lepo ohranjen in brez praske!!! Mi lahko z vašimi izkušnjami kako svetujete in pomagate?! :worship:

Kako je z pogonskim setom (zobniki in veriga), na kakšen interval ga je potrebno menjati ob predpostavki da je normalno vzdrževan?

Hvala za odgovore in pomoč!

Lep pozdrav!

Mislim, da se nimaš kaj obremenjevati z zobnikom in verigo (sploh če je od prvega lastnika, ki ga je "ahtal"). Na moji je bil set menjan pri 36.000- zdaj imam 56k in je še na zelenem!!

Najbolj važno je, da ni bil na tleh. Pa še to je ponavadi samo od teže na mestu! Fajn je, da ima rollbal!! Če ga pa še nima, ga je treba nabavit!!

Želim ti dober nakup!

Lp! Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni "varaderovci"!

Jutri grem na ogled Honde Varadero in vas naprošam na kaj naj bom posebej pozoren pri nakupu rabljenega Varadera? Motor je sicer od prvega lastnika (starejšega gospoda),zelo lepo ohranjen in brez praske!!! Mi lahko z vašimi izkušnjami kako svetujete in pomagate?! :worship:

Kako je z pogonskim setom (zobniki in veriga), na kakšen interval ga je potrebno menjati ob predpostavki da je normalno vzdrževan?

Hvala za odgovore in pomoč!

Lep pozdrav!

Pozdravljen!

Nič nisi napisal za kateri letnik gre in koliko ima prevoženo. Iz teh podatkov (km)se lahko sklepa, kaj bi moralo biti že poservisirano in kaj te čaka v bližnji prihodnosti. Ob ogledu preglej dokumentacijo-servisno knjigo, morebitna dokazila o opravljenih posegih in ne pozabi na homologacijo. Ta se zelo rada zgubi in imaš pozneje težave pri tehničnem pregledu (iščeš duplikat-dodaten strošek!)

Glede dodatne opreme, kot so drugi pisali je tako, da več ima že montirano, manj boš kasneje sam investiral. Na prodajno ceno pa tako dodatna oprema ne vpliva bistveno.

LP Raza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Nič nisi napisal za kateri letnik gre in koliko ima prevoženo. Iz teh podatkov (km)se lahko sklepa, kaj bi moralo biti že poservisirano in kaj te čaka v bližnji prihodnosti. Ob ogledu preglej dokumentacijo-servisno knjigo, morebitna dokazila o opravljenih posegih in ne pozabi na homologacijo. Ta se zelo rada zgubi in imaš pozneje težave pri tehničnem pregledu (iščeš duplikat-dodaten strošek!)

Glede dodatne opreme, kot so drugi pisali je tako, da več ima že montirano, manj boš kasneje sam investiral. Na prodajno ceno pa tako dodatna oprema ne vpliva bistveno.

LP Raza

Letnik je 2006, prevoženih je cca. 29000 km!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje jih boš pa nabavu in kakšna je cena ?

Ne vem se kje. Ce v kratkem ne najdem kaksnih rabljenih za dobro ceno, bom pa kupil nove. Ponavadi je bil Hotchko daso za Leota ugodno zrihtat, imajo pa jih tud drugi. Cena je cca 430EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letnik je 2006, prevoženih je cca. 29000 km!

Lp

Jaz sem Varo kupu kaksen mesec nazaj in sem super zadovoljen (prej sem imel TDM, ki je bla sicer tud ful fajn, sam mal premajhna za mojo konstitucijo).

Men je blo vazn, da ni bla na tleh, pa da je ohranjena in normalno vzdrzevana, z ne prevec kilometri. Nisem jih glih velik vidu, ampak kar precej jih je blo na tleh - ampak samo polozenih. Moja sicer ni bla, ceprav tak "padec" pri meni ne steje (nasprotno pa motorja, kjer je bilo karkoli "z macolo glihano", jaz osebno ne bi kupil niti za 1 eur). Lahko pa tudi, da pade po tleh, pa so jo v nulo popravli, al pa se je "ujela" na roll-bar in kufer... torej je dobr, ce to imas namontirano. (rollbar je po mojem okrog 100eur pa na gor). Za kufre pa odvisn, kateri so in kolk jih je - pa saj to itaq ze ves.

Kar nekaj jih ima na Vari znizane sedeze, ker vozniki niso dosegli do tal. To se naredi tako, da se ven pobere pena, potem pa je sedez tud trsi. Verjetno se da peno tud nazaj na easy nacin dat.

Kot so ti ze zgornji napisal, poglej, kolk je opreme. Je pa tko, kdor ma velik opreme, je dal velik na motor, se potem ni mal vozu. 29000km za tri sezone se mi ne zdi velik, za tako trpezen motor, kot je Vara, pa itaq ne.

Kar se cene tice pa imej v mislih, da je trenutno karkoli prodat prava stala!

No, fajn kup pa cimprej, da ti bomo rekl welcome to the club na tej mo.svetovi podstrani :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat pozdravljeni "varaderovci"!!!

Hvala za nasvete in pomoč pri ogledu in odločanju za nakup motorja. Danes sem videl Varo v živo. Motor je modre barve, odlično ohranjen, od prvega lastnika, letnik 2006 z 29000 prevoženimi km.

Od dodatne opreme ima povišamo šipo, centalno stojalo in nosilce za kovčke. In po mojih občutkih tudi znižan sedež, ker sem z lahkoto stopil s celim stopalom na tla (kar na novem v salonu nisem uspel). Skratka položaj na motorju je bil odličen.

Mislim da bo do konca prihodnjega tedna že parkiran pri meni doma v garaži.

Seveda se sedaj pojavlja kup vprašanjn in za začetek vas poznavalce naprošam za naslednje odgovore:

1.Cevna zaščita motorja - katera, kje, za koliko denarja? V MB sem videl v LOUIS trgovini, ki se je odprla pred dnevi eno pa me zanima ali morajo biti zraven kakšni vijaki, podloške ipd, ker tega zraven nisem videl (cena je bila okrog 140€). Je pomembna znamka, oblika ali kaj drugega?

2.Ima mogoče kdo kakšna navodila za Varadero 2006; zelo bi bil hvaležen, ker o motorju (in vsem kar spada zraven) ne vem nič!!! :blush:

3.Verjetno je najbolje ko pripeljem domov opravim kak servis, kjer se pregleda motor, menja olje,itd??? Sem iz okolice MB in če bi mi kdo priporočal dobrega Honda serviserja bi mu bil zelo hvaležen. :OK:

Toliko za enkrat in že vnaprej hvala za vaše nasvete in pomoč!!! :worship:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In po mojih občutkih tudi znižan sedež, ker sem z lahkoto stopil s celim stopalom na tla (kar na novem v salonu nisem uspel).

Seveda se sedaj pojavlja kup vprašanjn in za začetek vas poznavalce naprošam za naslednje odgovore:

1.Cevna zaščita motorja - katera, kje, za koliko denarja? V MB sem videl v LOUIS trgovini, ki se je odprla pred dnevi eno pa me zanima ali morajo biti zraven kakšni vijaki, podloške ipd, ker tega zraven nisem videl (cena je bila okrog 140€). Je pomembna znamka, oblika ali kaj drugega?

2.Ima mogoče kdo kakšna navodila za Varadero 2006; zelo bi bil hvaležen, ker o motorju (in vsem kar spada zraven) ne vem nič!!! :blush:

3.Verjetno je najbolje ko pripeljem domov opravim kak servis, kjer se pregleda motor, menja olje,itd??? Sem iz okolice MB in če bi mi kdo priporočal dobrega Honda serviserja bi mu bil zelo hvaležen. :OK:

Toliko za enkrat in že vnaprej hvala za vaše nasvete in pomoč!!! :worship:

Lp

Če si z lahkoto prišel do tla še ne pomeni da je sedež znižan. Če je zadnje vzmetenje na nastavitvi popuščeno v celoti se zadnji del motorja zniža za cca 4 cm. S tako "popuščenim" vzmetenjem je vožnja eno samo plavanje po cesti. Vprašaj lastnika kako je nastavljeno vzmetenje, po potrebi nastavi vsaj na srednjo vrednost.

Predlagam ti preiskusno vožnjo pred nakupom!

Cevna zaščita od Givija je bila cenejša (100-110 eu) pri uradnem prodajalcu AS Domžale

Navodila mislim, da so kolegi celo preskenirali in spravili v pdf, če bi rad papir mi sporoči. (sicer bi jih moral dobiti zraven motorja ali ne ???)

Če je bivši lastnik kot se zagre(?) in ima servisno knjigo (?), potem ti bo povedal in pokazal, kdaj je bil opravljen servis (menjava olja, filtra itd), sicer te tako ali tako čaka servis na 30000km ali naslednji na 36000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si z lahkoto prišel do tla še ne pomeni da je sedež znižan. Če je zadnje vzmetenje na nastavitvi popuščeno v celoti se zadnji del motorja zniža za cca 4 cm. S tako "popuščenim" vzmetenjem je vožnja eno samo plavanje po cesti. Vprašaj lastnika kako je nastavljeno vzmetenje, po potrebi nastavi vsaj na srednjo vrednost.

Predlagam ti preiskusno vožnjo pred nakupom!

Cevna zaščita od Givija je bila cenejša (100-110 eu) pri uradnem prodajalcu AS Domžale

Navodila mislim, da so kolegi celo preskenirali in spravili v pdf, če bi rad papir mi sporoči. (sicer bi jih moral dobiti zraven motorja ali ne ???)

Če je bivši lastnik kot se zagre(?) in ima servisno knjigo (?), potem ti bo povedal in pokazal, kdaj je bil opravljen servis (menjava olja, filtra itd), sicer te tako ali tako čaka servis na 30000km ali naslednji na 36000.

Problem je v tem, da je motor pripeljan iz Italije in jaz lastnika nisem videl. Ravno zaradi tega pa bi rad odpeljal motor na servis, ker kljub zagotovilom, da je bil servisiran, verjame samo v sebe in v to kar se prepričam!

Mi je skoraj vseeno v kakšni obliki so navodila; tudi če so v pgf. jih bom pa sam sprintal. V kolikor pa lahko v "papirju" pa tudi ne bom jezen; seveda proti ustreznemu plačilu oz. povrnitvi stroškov!

Na Givi zaščito je potrebno pri TC Motoshopu čakati tri tedne (kar je zame obsolutno predolgo!!!).

Hvala za odgovor in pomoč!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem se kje. Ce v kratkem ne najdem kaksnih rabljenih za dobro ceno, bom pa kupil nove. Ponavadi je bil Hotchko daso za Leota ugodno zrihtat, imajo pa jih tud drugi. Cena je cca 430EUR.

Ja 430€ je kar ugodna cena, ker na AS-u v Trzinu hočejo met za Leote skoraj 600€ :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz prosim, če mi lahko kdo posreduje slo. navodila.

Thanks :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem iz okolice MB in če bi mi kdo priporočal dobrega Honda serviserja, bi mu bil zelo hvaležen. :OK:

Lp

Zelo slabe izkušnje imam s servisom na Belokranjski v MB!

Mojo Varo vozim na servis na Ptuj (Žabjak).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je v tem, da je motor pripeljan iz Italije

Lp

Se mi je kar zdelo, zato tudi toliko (?) v mojih postih!

Obvezno po nakupu, če bo do njega prišlo, naredi en temeljit servis z povdarkom na motorju in zavorah.

Navodila so objavljena, preštudiraj pred nakupom, da boš znal vsaj glavne stvari šeenkrat preverit.

Obilo lepih in varnih Km!

Poglej tudi temo varadero srečanja, ki jo najdeš med moto dogotki, mogoče se kje srečamo!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je kar zdelo, zato tudi toliko (?) v mojih postih!

Obvezno po nakupu, če bo do njega prišlo, naredi en temeljit servis z povdarkom na motorju in zavorah.

Navodila so objavljena, preštudiraj pred nakupom, da boš znal vsaj glavne stvari šeenkrat preverit.

Obilo lepih in varnih Km!

Poglej tudi temo varadero srečanja, ki jo najdeš med moto dogotki, mogoče se kje srečamo!

LP

Hvala za nasvete, ki nam "novim" vedno pridejo prav!

Vem da je bilo veliko (?) v tvojih postih, vendar koliko jih bi šele bilo, če bi kupil kaj od tega kar se prodaja pri nas???!!!! :slap: Ne rečem, da je vse zanič, daleč od tega sem pa prepričan, da pa so cene preveč navite (pa še malo je dobro ohranjenih motorjev in ustreznih letnikov - to kar sem pač iskal jaz). Upam da sem se pravilno odločil - sicer pa je pri nakupu rabljenih motorjev vedno prisoten nek riziko!? :hmm:

Bom pa upošteval "tvoja" navodila in najprej zapeljal motor na servis!!! :yes:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Upam da sem se pravilno odločil ...

Torej si že naš? :yea1:

Veliko varnih kilometrov in polno mero uživanja med vožnjo ti želim.

"Vardero srečanje" je pa TUKAJ .

Popravljeno . Popravil Scottie
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!