Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Fant ne bit užaljen, ampak imam občutek da samo iščeš razlog da ga nebi kupil, ker ti je verjetno GS cenovno ne diši, drugače pa polno naložen čez Stelvio z sopotnikom za prave voznike nebi smel biti problem. Bi te pa verjetno tudi z Zjem kakšen bebo z lahkoto presenetil v kakšnem ovinku.

Sem pa ga tudi sam že pobral, pa nimam 100+ kg, važna je tehnika.

Pa brez zamere. :P

Vanga saj nisem užaljen, samo povem tisto kar mislim o tem motorju, mislim pa tudi, da sem za dovolj razumnega razločno napisal kaj me moti in kaj se mi zdi v redu, verjamem v kvaliteto tega motorja, temu v prid govori koliko let se že dela v skoraj nespremenjen, meni pač ne odgovarja in to še ne pomeni, da je slab, konstruktivna kritika in pohvala še nikomur ni škodovala, mislim da je užaljenost na strani uporabnikov vare, se strinjam s tabo in o stelviu, samo tam na tistem mestu bi razen Chucka Norrisa verjetno vsi padli :lol:

Brez zamere lastniki vare, nič osebnega nisem mislil, ko sem omenjal zadnje plati, vi že veste kaj vam paše - tisto kar meni ne !

Uživajte v vožnji :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HAHAHAHAHAHA. Se vs pa da hitr zakurblat. Pa človek je samo napisu, kwa ga moti pri Varaderki. Pa se ni veliko zlagal. Motor je definitvno težak ko svinc, vendar se hudiča da nekak obvladat. Js če bi še enkrat kupoval nebi kupu niti GS-a niti Varadera. Ampak neki lahkega z dvema cilindroma, 650 kubov. Prvi na mestu je Kawasaki Versys.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dadi, sedaj si stopil v tisto mehko rjavo smrdljivo substanco in te bodo "vsi" prepricevali kako dober motor je vara; ceprav si jim veckrat napisal, da pac ni motor _zate_.

to ni res -ne more biti res-, ker je vara (poljubno lahko zamenjas naziv) spljoh naj in uiber super duper enkratna. MORA ti pasati. ali pa ti ne znas opravljati s tako zahtevnim izdelkom motociklizma.

:P

da smo ljudje razlicni in imamo razlicne okuse (in razloge za doloceno pocetje) vecina enostavno ignorira (kot prica vse prevec tem tukaj na forumu);

se moras strinjati z njimi. ce se ne....... :bum::l_01::SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ice

Povej mi prosim kak razlog ima človek (razen provokacije), da v forum z imenom "Honda XL 1000 Varadero" piše kako pa njemu oziroma sploh komu ta težka Krava nikakor ne paše.

Pa ne omenjaj mi prosim "konstruktivne kritike" kot je to poimenoval on.

Ne vem kaj je tu konstruktivnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dadi, sedaj si stopil v tisto mehko rjavo smrdljivo substanco in te bodo "vsi" prepricevali kako dober motor je vara; ceprav si jim veckrat napisal, da pac ni motor _zate_.

to ni res -ne more biti res-, ker je vara (poljubno lahko zamenjas naziv) spljoh naj in uiber super duper enkratna. MORA ti pasati. ali pa ti ne znas opravljati s tako zahtevnim izdelkom motociklizma.

:P

da smo ljudje razlicni in imamo razlicne okuse (in razloge za doloceno pocetje) vecina enostavno ignorira (kot prica vse prevec tem tukaj na forumu);

se moras strinjati z njimi. ce se ne....... :bum::l_01::SS

Bo držalo, človeška lastnost je taka, god loves colour variety !

Pa dej mi zbriši še ponovljen post, sem neki štrikal in ponovil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej mi prosim kak razlog ima človek (razen provokacije)

ne bodi paranoičen. :rolleyes:

temu se reče izražanje svojega mnenja in ne boš verjel, ampak tudi v temah o drugih motorjih lastniki tudi kdaj pošimfamo svoje motorje.

PS: Jaz se vare ne pipnem s stometrsko preklo. Če že hočeš provokacijo. :whistle:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ice

Povej mi prosim kak razlog ima človek (razen provokacije), da v forum z imenom "Honda XL 1000 Varadero" piše kako pa njemu oziroma sploh komu ta težka Krava nikakor ne paše.

Pa ne omenjaj mi prosim "konstruktivne kritike" kot je to poimenoval on.

Ne vem kaj je tu konstruktivnega.

Se podpišem pod tole :OK: !! Je pa Dadi povedal svoje mnenje pa če nam je to všeč ali ne!!!

Bi blu dobr pobrisat te poste če se da :topic:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, da se varaderovci vzdržite nadaljnih komentarjev na to temo. Zanimiv je čas te provokacije!!

Lp! Iztok

Kotzi, a jaz, ki nisem več lastnik Vare ga pa lahko malo okaram, ker čez Varo šinfa :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dadi, :devil: kako si drzneš čez Varo pluvat :nono::P .

Hecam se.

Kar si napisal niti ni daleč od resnice, Vara je res težka, če je polno naložena še pa posebej.

Ampak, če se je ne bojiš, se jo da čisto solidno peljat tudi čez najbolj zaprte ovinke in čisto pri počasnem premikanju, samo jajca moraš met.

Sem na policijskem poligonu v Gornji Radgoni eknkrat probal pod nasvetom g. policista delati osmico pri 5-10 km/h s tremi kufri polno naloženimi ampak brez sopotnika, pa se vse, da tudi s tako težko kravo.

Je pa res, da je v primerjavi, s kakšno TA ali čim podobnim to opravilo garanje, tam je pa mala malica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je da je Vara velika, nerodna in kravasta a ko si enkrat v pogonu zadeva špila čez Stelvio se da tud kakega sportaka dol počit.

Ne moremo pa vsi voziti istih strojev, jaz se recimo na motorju tvojega tipa počutim kot da bom v vsakem ovinku dol padel in da mi je odpovedal čut za ravnotežje. Pač stvar posameznika.

Drgač pa Varaderovci ne se razburjat, je treba priznat da Varadero ni neko čudo tehnike, tudi vozne lastnosti so nekako povprečne. Pač nikjer ne izstopa sam kilometre pa cepa za šalo kot kakšen star golf.

Tudi če bi sam zdajle kupoval motor bi se odločil za kaj drugega, recimo kakšni citrusi mi zadnje čase dišijo :), v življenju je treba probat čimveč stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo vas je nakurblal, ampak dajte mu optostit ubogi revež sam ne ve kaj počne :naughty:

Sicer nimam varaderota, ampak sem peljal 09 letnik na menjavo gum, mislim da je bilo okoli 7k km na orginal gumah (BT batle wing al kaj je že) na novo zmontirane tourance exp in vsaj zame neprimerno bolje, sem veliko lažje peljal, pa tud trese ne več zahvaljujoč oznaki H.

Me pa nekaj zanima, celi čas sem slišal visokofrekvenčno piskanje, to je vzbrizg ali cbs ali nekaj tretjega?

Na motorju sta leovince izpuha, se mi zdi kot da preveč poka motor z njimi, obstaja kakšen drug maping, ali tako pač je?

Ste že menjavali zmeti, kako se pelje s progresivnimi?

Hvala že naprej za odgovore prijatelj vam bo hvaležen, jaz bom pa mogoče dobil še kakšen krog ali dva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno kr malo zamerih Hondi, ker ne posodobi Varaderota tako kot se spodobi.

V 11 letih so naredili nekaj manjših popravkov na izgledu, izboljšali vzmetenje in mu dodali 6 prestavo ter direktni vbrizg (ki je bil potreben zaradi dosega EURO norm in manjše porabe).

Da bi pa kaj konkretnega naredili pri zmanjšanju mase, večje okretnosti, močnejšega motorja, ... pa nič.

Čakam, da naredijo novo Varo, ki bo lažja, močnejša in bolj okretna :worship: .

Do takrat bom pa kravo od HD-ja fural :evilgrin: .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj časa sem spremljal tole temo zaradi želje po nakupu vare. Predvsem zato, ker sem imel Honde tudi pred tem in so bile po kvaliteti vedno zanesljive. Po letih vožnje na naked in dveh semi enduro motorjih sem se naveličal vožnje samo po asfaltu in bi probal s čem drugim.

Od začetka pa do konca v tej temi sem vsako mnenje lastnikov-poznavalcev pozorno prebral in ustvaril določeno sliko pri sebi o vari. Žal napačno, zdaj to vem. Vsaka vaša izkušnja mi je bila dobrodošla, pozitivna ali pa negativna.

Ne dvomim o kvaliteti motorja, a mi je vožnja z njim in konkurenti pokazala kaj pravzaprav potrebujem in na čem se počutim odlično, kar se mi zdi najbolj pomembno!! Iskal in preizkusil sem vse daljne in bližje konkurente, strom, caponord, oba tigra, oba gsa, beneli trek(nisem vozil), končno mi je uspelo po dveh letih včeraj peljat stelvio, ki je ulit zame in poleg gsa verjetno favorit prihodnjega motorja, jutri upam na vožnjo z novo xt, me prav zanima kako bo. Na cesti je zame daleč pred ostalimi novi tiger, mu pa preveč manjka tam kamor jaz želim. Ja ktm mi je malo preveč orto, zato ga sploh nisem gledal.

Po mojih izkušnjah so vsak zase nekaj posebnega in po drugi strani imajo pomanjkljivosti-dobre strani, ki so samo njim lastne. Razen gs in stelvia so vsi na moji lestvici za varo, tadva pa celo vesolje pred njo! Njuna prednost pred ostalimi sta tudi kardan in predvsem lahkotnost pri počasni vožnji. Zopet moje mnenje !!!! Upam, da bo Honda kaj naredila v smeri nove endure.

V glavnem to je to, žal mi je, da sem malo šaril po vašem peskovniku in ga razmetal. Seveda brez pikrosti ni šlo, :lol1: takle mamo !

:yea1:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ice

Povej mi prosim kak razlog ima človek (razen provokacije), da v forum z imenom "Honda XL 1000 Varadero" piše kako pa njemu oziroma sploh komu ta težka Krava nikakor ne paše.

Pa ne omenjaj mi prosim "konstruktivne kritike" kot je to poimenoval on.

Ne vem kaj je tu konstruktivnega.

objektivno izrazanje lastnega mnenja, podkrepljeno z subjektivnimi argumenti o objektu debate. zadeva NJEMU ne odgovarja. s tem ni receno, da tebi ne sme ali da je slaba.

je res tako tezko _prebrati_ kar nekdo napise in je potrebno v vsakem jajcu iskati kurcevo dlako?

in kot sem napisal je to na tem forumu, ce ni konformno z vecinskim mnenjem, takoj razlog za :bum::l_01::SS, kot videno iz nadaljevanja debate. o spostovanju mnenja osebe ne duha in ne sluha.

dovolj :topic:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj časa sem spremljal tole temo zaradi želje po nakupu vare. Predvsem zato, ker sem imel Honde tudi pred tem in so bile po kvaliteti vedno zanesljive. Po letih vožnje na naked in dveh semi enduro motorjih sem se naveličal vožnje samo po asfaltu in bi probal s čem drugim.

Od začetka pa do konca v tej temi sem vsako mnenje lastnikov-poznavalcev pozorno prebral in ustvaril določeno sliko pri sebi o vari. Žal napačno, zdaj to vem. Vsaka vaša izkušnja mi je bila dobrodošla, pozitivna ali pa negativna.

Ne dvomim o kvaliteti motorja, a mi je vožnja z njim in konkurenti pokazala kaj pravzaprav potrebujem in na čem se počutim odlično, kar se mi zdi najbolj pomembno!! Iskal in preizkusil sem vse daljne in bližje konkurente, strom, caponord, oba tigra, oba gsa, beneli trek(nisem vozil), končno mi je uspelo po dveh letih včeraj peljat stelvio, ki je ulit zame in poleg gsa verjetno favorit prihodnjega motorja, jutri upam na vožnjo z novo xt, me prav zanima kako bo. Na cesti je zame daleč pred ostalimi novi tiger, mu pa preveč manjka tam kamor jaz želim. Ja ktm mi je malo preveč orto, zato ga sploh nisem gledal.

Po mojih izkušnjah so vsak zase nekaj posebnega in po drugi strani imajo pomanjkljivosti-dobre strani, ki so samo njim lastne. Razen gs in stelvia so vsi na moji lestvici za varo, tadva pa celo vesolje pred njo! Njuna prednost pred ostalimi sta tudi kardan in predvsem lahkotnost pri počasni vožnji. Zopet moje mnenje !!!! Upam, da bo Honda kaj naredila v smeri nove endure.

V glavnem to je to, žal mi je, da sem malo šaril po vašem peskovniku in ga razmetal. Seveda brez pikrosti ni šlo, :lol1: takle mamo !

:yea1:

Pustite človeku, da se mu uresničijo mokre sanje..........

:zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pustite človeku, da se mu uresničijo mokre sanje..........

:zzz:

tale nas pa jebe mal, ma čist prav o teži. prodam 270 težko kravo z imenom vara :kva1:

sam eni pa tako zganjete k bi bli pokovci v vrtcu, sej je povedu sam tist kar misli, jokice

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni kar cvilijo kaj pri Vari ne velja,kaj imajo drugi boljše in podobno.Ej pa saj večino tega vsi vemo in se tega zavedamo in zanimivo,da smo nekateri z tem čisto zadovoljni in se lepo vozimo medtem ,ko "modreci " bluzijo,kaj je v redu in kaj ne....Jaz nimam cajta za kritiziranje,ker se veliko vozim in to dobro vozim-preko 65 tisoč in sem zelo zadovoljen,pa tudi,če moram mazat verigo...,kar pa se teže tiče je pa Varadero za dedce ne pa za fantke,ki mislijo,da to so !!!

Pa vzdržite se prosim hvalospevov na račun nemške plužnce z imenom gs,švabeki in njihovi ljubitelji imajo odprto svojo temo zato izvolite tja.

Vaem,ki imate Varaderote,ali jih še boste imeli pa lep pozdrav

HRC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo vas je nakurblal, ampak dajte mu optostit ubogi revež sam ne ve kaj počne :naughty:

Sicer nimam varaderota, ampak sem peljal 09 letnik na menjavo gum, mislim da je bilo okoli 7k km na orginal gumah (BT batle wing al kaj je že) na novo zmontirane tourance exp in vsaj zame neprimerno bolje, sem veliko lažje peljal, pa tud trese ne več zahvaljujoč oznaki H.

Me pa nekaj zanima, celi čas sem slišal visokofrekvenčno piskanje, to je vzbrizg ali cbs ali nekaj tretjega?

Na motorju sta leovince izpuha, se mi zdi kot da preveč poka motor z njimi, obstaja kakšen drug maping, ali tako pač je?

Ste že menjavali zmeti, kako se pelje s progresivnimi?

Hvala že naprej za odgovore prijatelj vam bo hvaležen, jaz bom pa mogoče dobil še kakšen krog ali dva :)

To cviljenje tud mene spravlja ob živce... je neka aerodinamična motnja

jebiga, pride v kompletu :))

Popravljeno . Popravil japke
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To cviljenje povzroča sint. olje.

Prešaltaj na polsintetiko in cviljenja ne bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno kr malo zamerih Hondi, ker ne posodobi Varaderota tako kot se spodobi.

V 11 letih so naredili nekaj manjših popravkov na izgledu, izboljšali vzmetenje in mu dodali 6 prestavo ter direktni vbrizg (ki je bil potreben zaradi dosega EURO norm in manjše porabe).

Da bi pa kaj konkretnega naredili pri zmanjšanju mase, večje okretnosti, močnejšega motorja, ... pa nič.

Čakam, da naredijo novo Varo, ki bo lažja, močnejša in bolj okretna :worship: .

Do takrat bom pa kravo od HD-ja fural :evilgrin: .

Živjo ene take informacije iz druge roke, nova Vara naj bi prišla na trg naslednje leto, motor naj bi bil isti kot na VFR, ne bo več verige ampak kardan, tako da bomo videli kakšne napake bodo kritiki Varader našli potem.Cena naj bi bila nekje od 15000 pa na gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva in edina velika kritika nove kardanske Vare je cena. Uber 15000 - huh -

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne bit užaljeni, saj vam priznavam, da imate večje riti od mene, o stvari na drugi strani pa ne bom, ker tu me je dovolj, prej ni bil moj namen provocirat, ker to je bil samo pogled iz moje perpektive, moje izkušnje, sicer kratke, pa dovolj dolge, da sem ugotovil kam pes taco moli - ta motor zame preprosto ni !! Tako pač je ! Tudi vsak čevelj ne paše na vsako taco ! Kar pri ženskah ne velja vedno, pa vendar...

Na Stelviu pa bi vas res rad videl kako polno obteženi+sopotnica vijugate na ovinkih zavitih, da vidiš svojo tablico :kva2: sploh takrat, ko na sredini ovinka nasproti pride kak bebo s kombijem navzdol, pred mano sem opazoval enega Španca cca 110 kilaša, ki ga je položil na tla, ker se ni več mogel obdržat na mestu :blink: na srečo je imel zaščitne cevi, tako da je samo tačko odlomil in ročko za zavoro, njima pa ni bilo nič, tam sem videl kako je lahko ta motor pobrat, lahko se sam :l_01:

Živjo moj največji parjatu Dadi 11 let sem tuhtal kako bi se losu moje bolše polovice, da se nebi več vozla z mano in Varadero, pa si mi res dal taprav uržah de se jo losam, sploh ko je parbrala de je mel španc 110 kil, jez jih man namreč 120, že dva dni se trese , pa obenem je vesela de je to paržvela.Zdej me pa mori nej vzamem gs, sej bi ga ,pa mam fardirbane kolene, tko de ne morem vsakih 500 km jet na kolene pa zjat če je še kaj olja v karterji.Če se pa gdaj srečava maš pa pir od mene, ker doberga parjatla je teži najdet kokar fejst babo. Pa velik srečnih kilometrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!