Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Se mi je Varaderca podrla - hvala bogu imam zaščitne cevi gor, pa ne vem zakaj se ni preklopila stopalka - in puf.

Drugače se na motorčku nič ne pozna - razen stopalke pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če je vzrok to, potem je problem lahko le v cevi, ker mi je tisti del št.5 tudi dal nov s pokrovom vred. Kam pa gre ta cev, v airbox kot pravi RSTDriver?

@RSTDRIVER

Pač je imel v garaži popolnoma novo mašino za moj motor, še v škatli in mi je kompletno dal nov pokrov gor da se ni jeb... s starim tesnilom. Kje in kako je dobil novo mašino pa ne bi razlagal...

Si porihtal zadevo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si porihtal zadevo :?

Nisem še porihtal, pomanjkanje časa in gužva pri serviserjih...

Sem pa po nasvetu @Raze mal potestiral mašino. Najprej sem odvil dol pokrovček za olje in zalaufal. Je brbotalo in pihalo ven kot za stavo. Klical na AS, so rekli, da je to normalno, ker je notri toliko vrtljivih delov in se obanaša drugače kot pri avtu.

Ravno danes pa sem potem še s pokrova cilindra staknil cev za odzračevanje in zalaufal. Zvok zopet ko drekpumpa, samo pri štandgasu, piha pa nič ven. Ko sem dal palec gor, mi ga je pa prisesalo gor, ne močno, toliko da sem občutil.

Cev je na tem vidnem delu videti v redu, pod tankom sem mi pa ne da jeb... in se bom odplazil na servis, da mi pogledajo te cevi in ventil vmes ter za vsak slučaj še pomeri kompresijo.

Ko bo to mimo pa poročam :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še porihtal, pomanjkanje časa in gužva pri serviserjih...

Sem pa po nasvetu @Raze mal potestiral mašino. Najprej sem odvil dol pokrovček za olje in zalaufal. Je brbotalo in pihalo ven kot za stavo. Klical na AS, so rekli, da je to normalno, ker je notri toliko vrtljivih delov in se obanaša drugače kot pri avtu.

Ravno danes pa sem potem še s pokrova cilindra staknil cev za odzračevanje in zalaufal. Zvok zopet ko drekpumpa, samo pri štandgasu, piha pa nič ven. Ko sem dal palec gor, mi ga je pa prisesalo gor, ne močno, toliko da sem občutil.

Cev je na tem vidnem delu videti v redu, pod tankom sem mi pa ne da jeb... in se bom odplazil na servis, da mi pogledajo te cevi in ventil vmes ter za vsak slučaj še pomeri kompresijo.

Ko bo to mimo pa poročam :glare:

Ok imaš problem na sprednjem ali zadnjem cilindru...si pogledal cev (cca10mm) ki gre samostojno iz cilndra, ta je glavna za odzračevanje :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še porihtal, pomanjkanje časa in gužva pri serviserjih...

Sem pa po nasvetu @Raze mal potestiral mašino. Najprej sem odvil dol pokrovček za olje in zalaufal. Je brbotalo in pihalo ven kot za stavo. Klical na AS, so rekli, da je to normalno, ker je notri toliko vrtljivih delov in se obanaša drugače kot pri avtu.

Ravno danes pa sem potem še s pokrova cilindra staknil cev za odzračevanje in zalaufal. Zvok zopet ko drekpumpa, samo pri štandgasu, piha pa nič ven. Ko sem dal palec gor, mi ga je pa prisesalo gor, ne močno, toliko da sem občutil.

Cev je na tem vidnem delu videti v redu, pod tankom sem mi pa ne da jeb... in se bom odplazil na servis, da mi pogledajo te cevi in ventil vmes ter za vsak slučaj še pomeri kompresijo.

Ko bo to mimo pa poročam :glare:

Ti si snel spodnjo cev ? Ta naj bi bila vakumska za odpiranje lopute pri pospeševanju. Zgoraj imaš še eno debelejšo (št 11 in 12), katera pa služi prezračevanju. Tudi ta je speljana v airbox. Zadnjič je šlo mal na brzino in sem šele potem opazil, da sem sfalil pripet še eno sliko, in jo pripenjam danes. Vsekakor bo treba snet tank, odpret airbox, vzet ven filter, da se kaj konkretnega da vidt.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok imaš problem na sprednjem ali zadnjem cilindru...si pogledal cev (cca10mm) ki gre samostojno iz cilndra, ta je glavna za odzračevanje :naughty:

Sem se narobe izrazil gre iz vrha pokrova ventilov samostojno, speljana pod motor--ta je za odzraćevanje, če je seveda to problem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pomoč vsi skupaj.

Nujno potrebujem (in tudi plačam) desno stopalko (za bremzo) za mojo varaderco. Lahko je brez gumice - samo da je ohišje celo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je stopalko zrihtal leteči od silverparts (anglija)

Pri nas je dražja.

Se pa ne spomnim koliko :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da bo nekaj takega!

Meni je všeč..........kljub "dimniku" :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da ne bo imela tistega velikega dimnika kot je na sliki :whistle:

Bojim se da bo dimnik še večji (eko norme 4) in zaradi vse šare okol kardana zna bit še težji,

Vsekakor pa po sliki sodeč zgleda še bolj cestno naravnan in sopotnik-ca se bosta nad udobjem pritoževala!

Ajd pustmo se presenetit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa hitro zbirat denarčke - kajti stari model vare po se sigurno pocenil - pa še meni je lepši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če se bo stari model kaj pocenil (lahko bi se), ker bo najbrž nova tako draga, da bo star model v primerjavi z njo zelo poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam samo da bo vse skupaj daleč od tehle idej ki krožijo po spletu. Imam pa občutek da bo Honda naredila spet eno veliko kravo z celim kupom tehničnih novosti ceno pa nabila v nebo.

Nekaj baje obljublja tudi Triumph :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam samo da bo vse skupaj daleč od tehle idej ki krožijo po spletu. Imam pa občutek da bo Honda naredila spet eno veliko kravo z celim kupom tehničnih novosti ceno pa nabila v nebo.

Nekaj baje obljublja tudi Triumph :naughty:

Baje bo z V4 mašino iz vfr-ke, tud zasnova bo blizu, sam mal večje vilce in ostala off road ropotulja. CCA 140 konjev z elektroniko in mal lažje od teneree (250 do 260 kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi kaj na ŠPICE naredili in to z 21" sprednjim kolesom,močjo okoli 90 KM in težo pod 200kg pa bi videli kako bi se prodajalo :whistle:

Verjetno bi že, če bi bilo tržno zanimivo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi kaj na ŠPICE naredili in to z 21" sprednjim kolesom,močjo okoli 90 KM in težo pod 200kg pa bi videli kako bi se prodajalo :whistle:

Tak motor že delajo sam ni Honda :whistle:. Ja pa 5konju mu manjka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!