Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Prijatelji, mene pa zanima, ali ima kdo namontiran kakšen alarmni sistem na svoji Varici in kakšnega. Se odločam za nakup pa sem v dvomih.

Kandidata v oožjem izboru sta pa sledeča:

http://www.bolha.com...-www-giordon-si

in

http://cgi.ebay.co.u...560&mfe=sidebar

Kaj mislite?

Giordona uporabljam že več kot 5 let, do sedaj sem ga mel na dveh motorjih, nimam nobene pripombe na njegovo delovanje oz. deluje mi bp.. Če že kupuješ alarm je fino da kupiš dvosmernega, da ti piska tudi daljinec če se alarm sproži. Giordon ima dometa 1,5km tako da ti praktično javlja v sobo kjerkoli imaš motor parkiran.. Pol pa greš čekirat kaj dogaja... :) Priporočam.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm,zanimivo.Sem že kupil motor z alarmom,pa nisem do danes vedel katere znamke je.Imam namreč Giordona,pa sem čisto zadovoljen.Edino daljinec že razpada,in sedaj vem,kje se ga da dobiti.Hvala za informacijo:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tudi uporabljam alarm Giordon. Zadeva ni slaba, ampak pomebno je, da ga pravilno zmontiraš, da ni vse skupaj preobčutljivo. Moja začetna instalacija ni bila najboljša :P in povem, da je hudičevo nerodno ko začne obesek sredi noči tuliti nekje v tuji deželi. Ti pa potem ves zmešan :) letaš po hotelu v samih gatah, gledat če je motor še tam kot je bil. In to ne enkrat ampak petkrat, nato pa ugasneš vse skupaj in greš spat v upanju da bo konjiček zjutraj še tam.

Lp Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tudi uporabljam alarm Giordon. Zadeva ni slaba, ampak pomebno je, da ga pravilno zmontiraš, da ni vse skupaj preobčutljivo. Moja začetna instalacija ni bila najboljša :wallbash: in povem, da je hudičevo nerodno ko začne obesek sredi noči tuliti nekje v tuji deželi. Ti pa potem ves zmešan :kva2: letaš po hotelu v samih gatah, gledat če je motor še tam kot je bil. In to ne enkrat ampak petkrat, nato pa ugasneš vse skupaj in greš spat v upanju da bo konjiček zjutraj še tam.

Lp Boris

Pa bi malo delil z rajo, kako se zadeva pravilno namontira, da se ne bomo še ostali toliko zafrkavali? :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa bi malo delil z rajo, kako se zadeva pravilno namontira, da se ne bomo še ostali toliko zafrkavali? :wub:

No saj vse skupaj ni ravno vesoljska znanost. :naughty: Po navodilu proizvajalca (GIORDON) :book: je treba modul dobro pričvrstiti ob nosilni del motorja, kar pa v praksni ni ravno enostavno. Proizvajalec pravi citiram: Če ga boste namestili na plastiko ali pustili nepritrjenega, ta zaradi resonančnih vibracij ne bo deloval pravilno-neobčutljivost na udarce na oddaljenih delih motornega kolesa, sprožitev alarma zaradi vibracij bližnjega motornega kolesa.

Modul je torej treba zmontirati tako, da bo zadostil tem zahtevam in da ne bo viden že iz vesolja. Tu se mora vsak sam malo znajt, če pa vse odpove pa k strokovnjaku. :evilgrin:

Občutljivost se da pri tem alarmu zmanjšati tudi z prekinitvijo zanke (žice na modulu), vendar proizvajalec to odsvetuje. Seveda če ne gre drugače, je še zmeraj bolje prekiniti, kot da tuli za vsak drek.

Jaz sem na začetku vse skupaj pritrdil bolj tako tako, zato sem pa tudi imel probleme. Poleg tega sem za "večjo varnost" pred hotelom, motor priklenil še z verigo na železno ograjo. Očitno je preobčuljivost in poslanjanje ljudi na ograjo pripomoglo, da se je drl kar naprej. :wallbash: Edina sreča je, da omogoča tihi alarm in kliče samo obesek brez sirene, drugače bi motor ukradli že zaradi ljubega miru. :D :D

Lp Boris

Popravljeno . Popravil savinshek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj vse skupaj ni ravno vesoljska znanost. :naughty: Po navodilu proizvajalca (GIORDON) :book: je treba modul dobro pričvrstiti ob nosilni del motorja, kar pa v praksni ni ravno enostavno. Proizvajalec pravi citiram: Če ga boste namestili na plastiko ali pustili nepritrjenega, ta zaradi resonančnih vibracij ne bo deloval pravilno-neobčutljivost na udarce na oddaljenih delih motornega kolesa, sprožitev alarma zaradi vibracij bližnjega motornega kolesa.

Modul je torej treba zmontirati tako, da bo zadostil tem zahtevam in da ne bo viden že iz vesolja. Tu se mora vsak sam malo znajt, če pa vse odpove pa k strokovnjaku. :evilgrin:

Občutljivost se da pri tem alarmu zmanjšati tudi z prekinitvijo zanke (žice na modulu), vendar proizvajalec to odsvetuje. Seveda če ne gre drugače, je še zmeraj bolje prekiniti, kot da tuli za vsak drek.

Jaz sem na začetku vse skupaj pritrdil bolj tako tako, zato sem pa tudi imel probleme. Poleg tega sem za "večjo varnost" pred hotelom, motor priklenil še z verigo na železno ograjo. Očitno je preobčuljivost in poslanjanje ljudi na ograjo pripomoglo, da se je drl kar naprej. :wallbash: Edina sreča je, da omogoča tihi alarm in kliče samo obesek brez sirene, drugače bi motor ukradli že zaradi ljubega miru. :D :D

Lp Boris

In kam si pritrdil modul na okvirju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kam si pritrdil modul na okvirju?

Brez zamire :whistle: , samo na forumu razlagat čisto točno lokacijo alarma na motorju je že malo klicanje nesreče. Znanec se je večkrat pohvalil, da ima tako hudobnega psa, da se mu ne more nihče približat. So mu ga ukradli s ketno vred. :naughty:

Saj, ko boš imel alarm se boš hitro znašel. :yea2: Bistvo alarma je tudi da nepridipravom čim bolj onemogočiš njegovo onesposobitev :bum: (skriješ, onemogočiš izklop napajanja itd).

Lp Boris

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje.Zraven vincijev sem dobil dve okrogli ploščici fi50 z luknjami.Kam to pride?

živjo malo brskam po forumu, bi rad kupil leovicije, pa me zanima kakšna ugodna cena in kje se dajo dobiti, AS je malo drag v Nemčiji so baje cca. 400 eur, v TC-ju bi jih dobil menda za 540 eur ,pa en mesec bi moral čakat bohlončki za odgovore in nasvete mogoče da pa Leteči kakšen nasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamire :whistle: , samo na forumu razlagat čisto točno lokacijo alarma na motorju je že malo klicanje nesreče. Znanec se je večkrat pohvalil, da ima tako hudobnega psa, da se mu ne more nihče približat. So mu ga ukradli s ketno vred. :naughty:

Saj, ko boš imel alarm se boš hitro znašel. :yea2: Bistvo alarma je tudi da nepridipravom čim bolj onemogočiš njegovo onesposobitev :bum: (skriješ, onemogočiš izklop napajanja itd).

Lp Boris

Jest imam tudi namontiran alarm (giordon),pa sem mislil kako imam varovan motor.. .Ko hočem prijatlu pokazat kako tuli pa ugotovim da sploh ne dela.:headbang:

Za prave mojstre pa itak noben alarm ni ovira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem imel do sedaj staro transalpko, je nisem vozil na uradni servis. Varico bi pa rad peljal k nekomu, ki se res spozna in to še preden mi poteče reklamacijski rok. Predvsem me skrbijo zavore, saj, ko jih nežno pritisnem, imam občutek, kot da zavore prijemajo in popuščajo v določenih intervalih. Če stisnem močneje, pa primejo normalno. Lahko, da je to zavorni sistem, na katerega nisem navajen? Kakorkoli, mi lahko svetujetekakšnega dobrega serviserja, ki ni nategne, v ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,a ima kdo navodila,kako se uskladi stari,in novi daljinec,za Giordon alarm.Kupil sem dadatni daljinec,pa zraven ni navodil,tako,da imam problem.Lp Smiljan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem imel do sedaj staro transalpko, je nisem vozil na uradni servis. Varico bi pa rad peljal k nekomu, ki se res spozna in to še preden mi poteče reklamacijski rok. Predvsem me skrbijo zavore, saj, ko jih nežno pritisnem, imam občutek, kot da zavore prijemajo in popuščajo v določenih intervalih. Če stisnem močneje, pa primejo normalno. Lahko, da je to zavorni sistem, na katerega nisem navajen? Kakorkoli, mi lahko svetujetekakšnega dobrega serviserja, ki ni nategne, v ljubljani.

boš moral ugibati, kolko je stara zavorna tekočina, vsaj na mojem je po menjavi zavorne tekočine zaviranje čisto drugi svet :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

boš moral ugibati, kolko je stara zavorna tekočina, vsaj na mojem je po menjavi zavorne tekočine zaviranje čisto drugi svet :yea2:

Smo že ugotovili. Sprednji disk je poškodovan. :angry: Se z Letečim že meniva kako zadevo sanirati :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo že ugotovili. Sprednji disk je poškodovan. :angry: Se z Letečim že meniva kako zadevo sanirati :010

zanimivo, in kaj se je zgodilo če ni skrivnost, je počil ali kaj!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, in kaj se je zgodilo če ni skrivnost, je počil ali kaj!?

Zelo verjetno je, da je prejšnji lastnik pozabil, da ima disk ključavnico in je pač speljal :fight1::wallbash::headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lepo pozdravljenI!

Mene pa zanima če bi mi lahko kdo posredoval sliko in mere centralnega stojala za varadero 2003 letnik.

Bi ga kar doma naredil.

hvala za odgovore in lepo pozdravljeni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko moja varica uživa zimsko spanje jaz premišljujem o naslednji motoristični sezoni.

In imam eno idejo in prošnjo za izkušene električarje.

Namreč - fajn bi bilo če bi mi zagorela kontrolna lučka (nima veze kake barve in kje bi bila nameščena na armaturki) ko bi bil menjalnik v 5. prestavi.

Se pravi če lahko zagori v prostem teku zelena lučka, mogoče bi se pa dalo narediti da bi zagorela lučka ko bi bil v 5. prestavi.

V pričakovanju kakega "fajn" odgovora - se že veselim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ko moja varica uživa zimsko spanje jaz premišljujem o naslednji motoristični sezoni.

In imam eno idejo in prošnjo za izkušene električarje.

Namreč - fajn bi bilo če bi mi zagorela kontrolna lučka (nima veze kake barve in kje bi bila nameščena na armaturki) ko bi bil menjalnik v 5. prestavi.

Se pravi če lahko zagori v prostem teku zelena lučka, mogoče bi se pa dalo narediti da bi zagorela lučka ko bi bil v 5. prestavi.

V pričakovanju kakega "fajn" odgovora - se že veselim.

Namontiraj prikazovalnik prestav! poglej malo temo, kjer je opisano kako in kaj.

Sm mislu da smo samo bemvejaši tak butlni da mormo met prikaz prestave :devil:.

lp! MiNa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj poznam te te reči ki kažejo v kateri prestavi ga imaš.

JAz bi rad samo kontrolno lučko za 5. prestavo. Ostale prestave me ne zanimao.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratek pogled na obratomer in merilnik hitrosti, saj veš pomembno je spremljati dogajanje na cesti in ob njej, pa lahko hitro zračunaš v kateri prestavi je menjalnik. Sploh ko je motor v "zadnji" prestavi, če je samo to problem.

Glede na vrašanje ti pa lahko povem, kar sigurno tudi veš, je za kontrolo prostega teka v večini primerov v menjalniku vgrajeno kontrolno stikalo. Najbrž bi za vgradnjo dodatnega stikala za samo 5-to prestavo bil potreben poseg v menjalniku, ki pa se najbrž ne splača.

Za prikaz prestave med voznjo pri naknadni vgradnji pa namesto naših lenih sivih celic to počne elektronika.

Mogoče bi malo predelal takšno elektroniko, da ti na displeju kaže samo prestavo 5 za ostale komdinacije 1,2,3.4. in 6 pa prikazovalnik ne sveti.

Sicer mi pa ni povsem jasno zakaj ravno 5-ta prestava . A nima Vara 6 prestav? Mislim, da kolegova jih ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vara ima samo 5 prestav.

Top speed 125mph 1/4-mile acceleration 12.9 secs Power 93bhp Torque 72ftlb Weight 241kg Seat height 843mm Fuel capacity 25 litres Average fuel consumption 35mpg Tank range 180 miles Insurance group 13 Engine size 996cc Engine specification 8v V-twin, 6 gears Frame Steel tubular type Front suspension adjustment Preload Rear suspension adjustment Preload, rebound Front brakes Twin 296mm discs Rear brake 256mm disc Front tyre size 110/80 x 19 Rear tyre size 150/70 x 17

Če jih ima 5 (pet)

potem pa kot sem opisal "Kratek pogled na obratomer in merilnik hitrost...."

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!