Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

In ti se z takimi zlizanimi gumami voziš naokrog? Če nimaš za nove gume raje prodaj motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NOPE! S to gumo sem se privlekel domov. Nikakor se pa s takimi gumami ne vozim naokoli.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem če me je kdo iskal in me ni mogel dobiti na telefon, sva en teden malce bluzila po Romuniji.

Varaderki še malenkost manjka do 130.000 Africa pa je takoj za Romunsko mejo prebila mejo 100.000 km. Zdej mamo pa res same starine pr bajt :D

:topic:

Leteči zanima me ali imaš še prve diske ali si jih že menjal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NOPE! S to gumo sem se privlekel domov. Nikakor se pa s takimi gumami ne vozim naokoli.

A tam na desni strani je dvakrat počena? Katera guma pa je to?

Verjetno jo je proti koncu hitreje obrabljalo. To se je meni enkrat zgodilo.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tam na desni strani je dvakrat počena? Katera guma pa je to?

Verjetno jo je proti koncu hitreje obrabljalo. To se je meni enkrat zgodilo.

Scarabeo

Tourance. Ni poćena. Na robovih profila se napravijo "mucke".

Pri 2mm profila se 1/2 mm obrabe opazi bolj kot pri 8mm (nova guma).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima a je komu že crknila oljna pumpa, a jo je treba preventivno kdaj zamenjat ?

Do zdaj neslišano :? imaš kakšne simptome :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, jaz imam pa ravno obratno situacijo. 2 in 1/2 kompleta navadnih Tourance vozil brez problema (45kkm). Sedaj pa EXP na novem motorju in se dogaja točno to kar opisuješ. Na prvem servisu (1000km) sem jim omenil, pa so se zgovarjal, da se bo zadeva "ulegla". Na 5kkm sem motor odpeljal v servis, pa so zadevo na novo centrirali, je sicer nekaj bolje ampak to ni to.

Sam sem preveril oba kolesna obroča in sta popolnoma OK. Se pa na zadnji gumi opazi, da malo "poskakuje". Gume imajo trenutno 9900km nekje na polovici obrabe.

Naslednji par gum bo zoped "navaden"!

LP, Mirč

Pri prejšnjem kompletu tastarih metzellerc mi je sprednja guma tresla tudi če sem držal krmilo-okoli 60 km/h sem mislil da je kriva feltna... siromak sem jo celo zvozu in pol na presenečenje... zamenjam in vse ok.. no zj že počas mal zatrese če spustim krmilo sam je to meka proti tistemu kot je bilo prej...

Lp

Yoldi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti trail attack -trese ko prasica. Nikoli več na prednje kolo.

Lp

Kateri hitrostni razred imaš H ali V?

vozim 3 komplet Conti trail atack,nič ne trese neglede ali je nova ali obrabljena. (90/90/21 54V in 150/70/18 70V)

Cene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti trail attack -trese ko prasica. Nikoli več na prednje kolo.

Conti Trail Attack rada trese če je narejena v Koreji......Nemška ne bi smela.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri menjavi sprednje gume je serviser opazil, da imam luft v vilici. in sicer v "puši"

res se malo pri zaviranju začuti, da "klikne".

baje je to kar delikatna zadeva za popravit.

kam to peljem popravit..?

PS: mi gre tale vara že mal na živce.. lani je spustu zadnji amortizer, letos je spredi vse narobe...rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri menjavi sprednje gume je serviser opazil, da imam luft v vilici. in sicer v "puši"

res se malo pri zaviranju začuti, da "klikne".

baje je to kar delikatna zadeva za popravit.

kam to peljem popravit..?

PS: mi gre tale vara že mal na živce.. lani je spustu zadnji amortizer, letos je spredi vse narobe...rrrr

Pozdravljen!

Pazi mal! Nimaš motorja zato, da se živciraš, ampak zato, da z njim uživaš.

"Luft" v vilici, točno kje v vilici? Mogoče ležaj krmila "steering-head bearing" tu se pojavi zračnost "luft". Te ležaje zamenjat ni tak problem. Mogoče je nekaj več dela ker ima motor oklepe.

Puša? kje bi bila puša? mogoče misliš krak amortizerja? je bil motor razbit?

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Pazi mal! Nimaš motorja zato, da se živciraš, ampak zato, da z njim uživaš.

"Luft" v vilici, točno kje v vilici? Mogoče ležaj krmila "steering-head bearing" tu se pojavi zračnost "luft". Te ležaje zamenjat ni tak problem. Mogoče je nekaj več dela ker ima motor oklepe.

Puša? kje bi bila puša? mogoče misliš krak amortizerja? je bil motor razbit?

V teleskopih imaš vodilne puše po katerih drsi notranja cev (na sliki del št 9,10)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri menjavi sprednje gume je serviser opazil, da imam luft v vilici. in sicer v "puši"

res se malo pri zaviranju začuti, da "klikne".

baje je to kar delikatna zadeva za popravit.

kam to peljem popravit..?

PS: mi gre tale vara že mal na živce.. lani je spustu zadnji amortizer, letos je spredi vse narobe...rrrr

tud jst sm to menjal, tko da ... ni nek strošek velik ;) delikatna? zakva že? vilce je treba podret in to je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V teleskopih imaš vodilne puše po katerih drsi notranja cev (na sliki del št 9,10)

OK! Je že dal @hajktejn odgovor. Ni delikatno pa še drago ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK! Je že dal @hajktejn odgovor. Ni delikatno pa še drago ni.

ravno prisel od serviserja. ja kot rečeno zgoraj, verjetno je to-to.

ta vikend še v dolomite, potem pa na servis.. žal me na štrudl zato ne bo (razen, če se prestavi)

imam pa 45000km..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za take probleme ima čist premal kilometrov.

men se tud zdi.. čeprov se od začetka vozma dva. dovoljena teža je prekoračena v večini voženj...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla varaderoljupci.

No pa imam težave z mojo 99 varico.

Danes čistim zadnje platišče, verigo.................. vara je na dvižnem stojalu (centralnega nima) in opazim da ima zadnje kolo luft.

Tak fajn levo desno, gor dol, luft. Groza. A je to ležaj zadnjega kolesa, ali kaj drugega? A ima osovina 2 ležaja? - pojma nimam.

bi pa prosil za pomoč in sicer: dimenzije ležaja, oz.kako pristopiti k menjavi.

Za pomoč se zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla varaderoljupci.

No pa imam težave z mojo 99 varico.

Danes čistim zadnje platišče, verigo.................. vara je na dvižnem stojalu (centralnega nima) in opazim da ima zadnje kolo luft.

Tak fajn levo desno, gor dol, luft. Groza. A je to ležaj zadnjega kolesa, ali kaj drugega? A ima osovina 2 ležaja? - pojma nimam.

bi pa prosil za pomoč in sicer: dimenzije ležaja, oz.kako pristopiti k menjavi.

Za pomoč se zahvaljujem.

Če boš dobro sliko pogleal boš opazil, da imaš na feltni 2 ležaja 6304 UU in 1 ležaj 6305 UU za ploščo verižnika.

Kolo dol, odstraniš verižnik, izbiješ ležaje in semeringe iz ležišč v pestu in sestaviš v obratnem vrstnem redu. Najprej vstaviš ležaj na eni strani, z druge strani vstaviš distančnik in potem še drugi ležaj. Sledi montaža semeringov (pazi, da so obrnjeni pravilno, zadevo si oglej pred podiranjem!). Menjava ležaja v plošči verižnika je še enostavnejša.

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari in novi modeli imajo različne ležaje.

Dimenzije za letnik 99 so

Levi 20x47x14

Desni 20x52x15

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nabavil MRA spojler pa se je ustavilo pri montaži. Kje hudiča so našli take šraufe s filigransko torx glavo. :headbang:

A kdo k jo je že montiral na pamet ve kolk je številka torxa, da ne letam s šipco po štacunah. Upam, da ključ ne bo dražji od šipe. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nabavil MRA spojler pa se je ustavilo pri montaži. Kje hudiča so našli take šraufe s filigransko torx glavo. :headbang:

A kdo k jo je že montiral na pamet ve kolk je številka torxa, da ne letam s šipco po štacunah. Upam, da ključ ne bo dražji od šipe. :angry:

T9 X 50 piše na mojem torxu, ki ustreza pritrdilnemu vijaku spojlerja MRA.Se lahko pripelješ in zmontiraš, bo najceneje!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!