Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Ima kdo izkušnje z zračnimi filtir od Championa ali pa Hiflo, ali je boljše dati 20 EUR več za original?

Meni ga je zrihtal Mr Leteci. Cena itaq da ugodna, ne vem pa vec, katera firma. Tezko recem, da je kaj razlike z originalom, kar se tice pretocnosti. Saj, zapacal se ti bo v vsakem primeru in ga bos moral menjat. Edini problemcek, ki ga je resilo malo rokodelskega znanja s pilco, je bilo netocno naleganje lukenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nima nekega odzračevalnega ventila če to misliš (vsa ne da bi vedu ... ); sploh pa če maš samo za dolit ni treba nč zračit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bom moral doliti antifriz. Ali je kakšen poseben postopek prezračevanja hladilnega sistema pri Vari.

Nalij v ekspanzijsko posodo, če je v njej še kaj tekočine in bo OK. Če pa je ekspanzija suha boš moral doliti skozi grlo desnega hladilnika in zaliti tudi cevko ekspanzije in ekspanzijsko posodo do nivoja. Preveri zakaj je nivo padel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor. Pravzaprav sem mislil doliti, če bi bila v sistemu samo voda, ker je prejšnji lastnik imel ogrevano garažo bi bilo to možno. Antizmrza :xx: je dovolj, sem zmeril, tako da ni panike :winkiss: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni imam hondo varadero 1000 ,ker so bile zadnje zavorne ploščice že precej obrabljene sem jih zamenjal.vendar po menjavi mislim da je potrebna prevelika sila za zaviranje-seveda ploščice so original (60€)pa tudi ko stisnem sprednjo zavoro (na mestu) zadnja ne dela-.ali ni dual to, da delata obe zavori ?kaj bi moral zamenjati vse ploščice ? pri montaži mislim da nisem naredil nič narobe bate sem previdno stisnil nazaj in vstavil nove ploščice od začetka sem mislil pač da se niso vlegle" sedaj pa enostavno ne upam zavirati samo z sprednjo zavoro! saj se motor "upikne" naprej ,kot, da zadnja zavora sploh nebi delala ,prezlačil --ajnliftal sem zavore-nevem motor je star 6 let pojma nimam če je bilo zamenjano zavorno olje,bi menjava morda kaj pomagala? je imel že kdo probleme z zavorami? na forumu sem našel samo debate o vrstah zavornih ploščic. kakršenkoli nasvet prosim.

l.p.

Krepek Miro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km pa si naredil z novimi ploščicami?

CBS na mestu ne deluje, zato je normalno da se ti zadnja zavora ni aktivirala, malce poglej sprednjo zavorno čeljust (vpetje) pa ti bo takoj jasno po kakšnem simpl principu zadeva deluje.

P.S. Drugič ko boš iskal ploščice pa povej, se da pri vseh treh kompletih za en set perja prihranit v denarnici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak pa jo imamo; potrjeno da bo nova "Varadera" izgledala takole: http://www.motosvet....r-serijska.html

Kaj pa vem; zaenkrat mi ne sede preveč!? :nono::hmm:

No, slika ne pove vsega! Motor bo treba vidt v živo, ga probat na testni vožnji in se nato odločit in dajat komentarje.Pred tem je vsako pisanje mlatenje prazne slame. Je pa zanimivo brat besedičenje bemvejašev in ostalih "komentatorjev".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da ima hudič mlade! Danes sem sedu na svojo varo pa mi začne nagajat hiss. enkrat indikator fi vgasne drugič spet ne potem pa ko mi pali pa opazim da pri zasuku krmila levo ali desno zgublja stik in se fi ugaša in prižiga. Mogoče kdo ve kje naj se lotim preden začnem z razmontiranjem?

Kako si to uredil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pišuka, jaz sem fural Vare (l.99 in .05) skor 8 let pa so delale brez problemov razen na tadrugi, ko mi je regler crknil. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km pa si naredil z novimi ploščicami?

CBS na mestu ne deluje, zato je normalno da se ti zadnja zavora ni aktivirala, malce poglej sprednjo zavorno čeljust (vpetje) pa ti bo takoj jasno po kakšnem simpl principu zadeva deluje.

P.S. Drugič ko boš iskal ploščice pa povej, se da pri vseh treh kompletih za en set perja prihranit v denarnici.

z novimi ploščicami sem naredil cca 1000 km.Kako deluje cbs nevem -priznam -je pa v petek moj prijatelj kupil varadero in sem mu jo jaz peljal domov ,pa nisem opazil nobene razlike med njegovimi in mojimi zavorami čeprav ima on abs -seveda ga nisem uporabil,tako da verjetno že so takšne zavore .Prebral sem pa da lahko "zrihtaš" marsikaj ,jaz pa tudi nimam denarja za razmetavanje potreboval bi še pa kar nekaj stvari.Mi lahko posreduješ kakšen kontakt? na -krepekbogomir@gmail.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav ima on abs -seveda ga nisem uporabil,

Kako pa se uporablja ABS? :devil: .

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav ima on abs -seveda ga nisem uporabil,

Kako pa se uporablja ABS? :devil: .

joj pa kaj moraš tu paziti na vsako besedo- mislil sem blokiranje kolesa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike v moči prijemanja zavor z in brez ABS-a ni (so razlike glede na vrsto ploščic, ki jih uporabljaš; originalne niso glih perla).

Je pa razlika, ko moraš nepričakovano na polno zavirati, takrat je pa dobro imeti ABS še posebej, če je asfalt bolj gladek.

CBS deluje tako, da med vožnjo, ko ti zavreš se leva čeljust pomakne v smeri vrtenja diska, kar odpre ventil in ustvari pritisk v cevi, ki je vezana na zadnjo zavoro.. zadnja zavora, zato ti na mestu CBS ne deluje, razen, če ga pogoljufaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlike v moči prijemanja zavor z in brez ABS-a ni (so razlike glede na vrsto ploščic, ki jih uporabljaš; originalne niso glih perla).

Je pa razlika, ko moraš nepričakovano na polno zavirati, takrat je pa dobro imeti ABS še posebej, če je asfalt bolj gladek.

CBS deluje tako, da med vožnjo, ko ti zavreš se leva čeljust pomakne v smeri vrtenja diska, kar odpre ventil in ustvari pritisk v cevi, ki je vezana na zadnjo zavoro.. zadnja zavora, zato ti na mestu CBS ne deluje, razen, če ga pogoljufaš.

KRATKO,JASNO JEDERNATO

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, slika ne pove vsega! Motor bo treba vidt v živo, ga probat na testni vožnji in se nato odločit in dajat komentarje.Pred tem je vsako pisanje mlatenje prazne slame. Je pa zanimivo brat besedičenje bemvejašev in ostalih "komentatorjev".

Se strinjam, predvsem komentarje tistih ki jo bodo samo gledali v salonih in na slikah :kva2:

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

V sosednji Italiji imam ogledane 2 motorni kolesi Varadero 1000 letnik 2005 ter 2006 za eno se bom odlocil, zanima me ce mi kdo lahko posreduje podatek o izpustu co2 ki ga na netu nisem sposoben izbrskati ,da si z tabelo izracunam koliko €€€ mi bo za davek pobrala nasa ljubljena domovina. Motor mislim da je Euro 2 a ne '

Za odgovor se unaprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem si jaz urejal te zadeve, sta za davčno zadoščala samo podatka o moči in Euro x, ni noben konkretno spraševal o izpustu co2 (verjetno je zato Euro norma). So se toliko bolj zapičili v vrednost motorja.

Popravljeno . Popravil eltrinajst
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

V sosednji Italiji imam ogledane 2 motorni kolesi Varadero 1000 letnik 2005 ter 2006 za eno se bom odlocil, zanima me ce mi kdo lahko posreduje podatek o izpustu co2 ki ga na netu nisem sposoben izbrskati ,da si z tabelo izracunam koliko €€€ mi bo za davek pobrala nasa ljubljena domovina. Motor mislim da je Euro 2 a ne '

Za odgovor se unaprej zahvaljujem.

Na DURS-ovi spletni strani imaš na voljo Excel dokument, s katerim si izračunaš DMV.

http://www.durs.gov....Izracun_DMV.xls

Izpust CO2 pri motornem kolesu ne vpliva na stopnjo DMV, vpliva pa EURO norma (čeprav je od EURO-3 naprej spet vse isto).

Za XL1000 sem na Wikipedii našel podatek, da ustreza EURO-3 normi (http://de.wikipedia..../Honda_Varadero), čeprav sem našel tudi članek, v katerem je omenjeno, da so leta 2007 XL1000 prenovili, pri čemer so dodelali tudi motor, tako da ustreza EURO-3. Tako da je možno, da je pred 2007 dejansko bul še EURO-2.

Kakorkoli že - če je EURO-2, je DMV 8%, če je EURO-3, pa 5%.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

V sosednji Italiji imam ogledane 2 motorni kolesi Varadero 1000 letnik 2005 ter 2006 za eno se bom odlocil, zanima me ce mi kdo lahko posreduje podatek o izpustu co2 ki ga na netu nisem sposoben izbrskati ,da si z tabelo izracunam koliko €€€ mi bo za davek pobrala nasa ljubljena domovina. Motor mislim da je Euro 2 a ne '

Za odgovor se unaprej zahvaljujem.

Če piše v dokumentih izgorevanje Evro-2 potem je motor že s Kat.in tak motor sploh nima Co2-ja saj je pri izvedbah z kat Co2 zanemarljiv ca 0,02 ! zato nenajdeš podatka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p...a tole pa sploh ne zgleda šwoh ... tist klun me sicer mal mot ... ampak zgleda precej "resn mal bl off-bajk" :kva2: teža?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z 1.200 ccm agregatom bo po vsej verjetnosti spet krava razreda GS1200.

Če bi kupca našel za mojega grem takoj na tigra verzije XC ali pa pomarančo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!