Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

VSI VABLJENI JUTRI NA ZEGNANJE K VASKI BOYSOM !!! IZVOZ DOMZALE OB 10H. Vse je pod sotori tako, da prinesite zraven samo dobro voljo .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda E-bay samo cene rabljenih letijo tako visoko da ko prišteješ še poštnino si skoraj na istem kot če kupiš novo.

A mogoče kdo proda, ali ve slučajno za kakšno rabljeno vario šipo za ta staro Varadero ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Najprej se moram pohvalit, da sem postal lastnik Varadera. Prej sem imel f650gs pa je kr mal sopihal pod ritjo, za razliko od Varota. Motor je super. Imam pa en problem, pri zaviranju mi začne tresti motor (periodično), kot da bi bil zvit disk. Sedaj me pa zanima, a je lahko tudi odvisno od zavornih ploščic, al bo potrebno menjat disk, kar mi nič ne diši. Dobrodošli so vsakršni predlogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel enake težave in na koncu ugotovil da sta zvita oba diska. Oglasi se enkrat mimo mene pa ga bova zavrtela na urco in bova takoj videla kakšna je situacija.

Pa če boš že kupoval nove....se da dobit originale za manj kot pol cene ki jo ima AS. Poklič pa bomo zrihtal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po uradnem Honda ceniku 300 EUR+DDV za kos (informacija z leta 2011)

Jaz jih od proizvajalca dobim za cca. 150 EUR / kos.

Ponavadi so tam med 60.000 in 80.000 km diski hin...odvisno od načina vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče kdo proda, ali ve slučajno za kakšno rabljeno vario šipo za ta staro Varadero ?

Jaz sem kar prek ebaya naročil za 140 EUR. Se pa zelo pozna pri vožnji nad 120km/h.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po uradnem Honda ceniku 300 EUR+DDV za kos (informacija z leta 2011)

Jaz jih od proizvajalca dobim za cca. 150 EUR / kos.

Ponavadi so tam med 60.000 in 80.000 km diski hin...odvisno od načina vožnje.

So orginal ali ponaredki?

lp

Po uradnem Honda ceniku 300 EUR+DDV za kos (informacija z leta 2011)

Jaz jih od proizvajalca dobim za cca. 150 EUR / kos.

Ponavadi so tam med 60.000 in 80.000 km diski hin...odvisno od načina vožnje.

So orginal ali ponaredki?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CITAT(vulcan @ 17 Dec 2008 @ 07:31)

Leteči, daj kako sliko pripopaj, kako balanca izgleda.

Pa od AT tudi, da vidimo kako izgleda.

Evo balanca izgleda nekako takole. PA še zlata je tako da izgleda malce bolj fukish smile.gif

Nisem uporabil standardnih poviškov ampak sem naredil poviške iz inoxa na spodnjem delo pri vpetju na križ.

post-311-1230314470_thumb.jpg

post-311-1230314588_thumb.jpg

Tudi jaz nameravam menjati in višati balanco. Kako si naredil poviške? Podrejal, zvral luknje in dal verjetno daljše vijake, predvidevam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja zdaj ti bom težko točno poslikal ker je šel moped že od hiše.

Drugače pa sem originalne nastavke ki so na križu odšraufal ven in naredil distančnike ki sem jih privijačil na križ in nato vanje privijačil originalne nastavke. Enostavno pa poceni.

Če te še kaj zanima me rufni na PM pa ti dam cifro da se slišiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So orginal ali ponaredki?

lp

V bistvu original s to razliko da ne grejo preko Hondinega skladišča ampak pridejo direktno od proizvajalca ki za Hondo dobavlja zavorne diske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu original s to razliko da ne grejo preko Hondinega skladišča ampak pridejo direktno od proizvajalca ki za Hondo dobavlja zavorne diske.

Hvala za info

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Nekako nisem našel pravega odgovora, katere zav. ploščice priporočate orginal ali ustrezen nadomestek ?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako nisem našel pravega odgovora, katere zav. ploščice priporočate orginal ali ustrezen nadomestek ?

lp

Original pri Letečem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Zanima me če je že kdo izdelal oz kupil nosilec za Varo, ki se montira nad armaturno ploščo. Večinoma to vidimo pri raznih GS. Za BMW tudi obstaja veliko modelov nosilcev, ki se jih lahko kupi, medtem ko za Hondo tega nisem zasledil, Razen nek model, kjer pa cena dosega skoraj 100€ za kos pleha, ki se ga privije na vijake od stekla.

Obstaja kje kaj za naše honde ? Oz če je kdo videl oz. izdelal kaj podobnega se priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Malček dolga tema za prebirat (se nisem spravil še vsega), zato me na hitro zanimajo nekatere stvari glede Vare.

Zasledil sem, da starejši letniki nimajo elektronskega vbrizga goriva. Od kakšnega letnika dalje se začnejo pojavljati elektronski vbrizgi?

Kakšni so tipične napake tega motorja?

Cene rednih servisov kako se sučejo?

Pa, da ne gnjavim zavarovalnemu agentu, koliko pride osnovno zavarovanje za motor takšnega ranga? Na spletu žal ni nekega pametnega obrazca za izračun.

Počasi (ampak res počasi) se spravljam v nakup Varadera oz. V-stroma, pa moram vedeti kaj me čaka v bodoče. Mudi se ne, saj je nakup planiran za naslednje leto.

Hvala za pomoč. Ko bo več časa, pa začnem prebirat počasi od začetka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vbrizg je dobila konec leta 2001 (sd02 je oznaka); tezave majo (vsaj sd01) z alternatorji in bencinskimi pumpami, in premehkim fedrom zadaj. To je to. Servis p odvisno kje delas in kaj je za poservisirat. Lahko ti povem se primerjavo med ibema motorjema (mava oba): varadero je precej bolj stabilna in malcek udobnejsa na dolgih voznjah, ma boljse zavore in malcek bolj " len " agregat, kar pride prav za dolgo furo. Strom je za zaprte ovinke precej manj okoren in "obvladljiv", sploh ce nisi navajen takih "krav". Ce bi kupoval jst, bi kupil novejso varadero s 6 prestavami (stara jih ima 5) in vbrizgom, saj zna bit kar zejna. Je pa to stvar posameznika, tko da je treba oba probat.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj! Zanima me koliko časa naj bi zdržala ta grafitna tesnila na izpuhih? Lansko poletje sm jih zamenjal pa se mi zdi da spet nekolk preveč nazaj seka. A je mogoče da gredo v tolk kratkem času?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vbrizg je dobila konec leta 2001 (sd02 je oznaka); tezave majo (vsaj sd01) z alternatorji in bencinskimi pumpami, in premehkim fedrom zadaj. To je to. Servis p odvisno kje delas in kaj je za poservisirat. Lahko ti povem se primerjavo med ibema motorjema (mava oba): varadero je precej bolj stabilna in malcek udobnejsa na dolgih voznjah, ma boljse zavore in malcek bolj " len " agregat, kar pride prav za dolgo furo. Strom je za zaprte ovinke precej manj okoren in "obvladljiv", sploh ce nisi navajen takih "krav". Ce bi kupoval jst, bi kupil novejso varadero s 6 prestavami (stara jih ima 5) in vbrizgom, saj zna bit kar zejna. Je pa to stvar posameznika, tko da je treba oba probat.

Vbrizg je dobila vara 2003, zavarovanje pa pride tam okoli 150 € (z 50%)

Popravljeno . Popravil kotzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuu, ravno to kar sem potreboval. Hvala

Koliko pa je recimo življenjska doba teh motorjev? Je 100.000 km že rizično (ob normalni vožnji)?

Za servis pa sem mislil na klasiko - olje, filtri. Nič izrednega.

A potem zavarovanje ni nič dražje. Sem pričakoval dosti več (vsaj 2x toliko).

Gledam pa samo modele po letu 2003, se pravi z vbrizgom. Glede na to, da ste bolj poučeni kot jaz, kako je recimo z uvozom Vare recimo z Italije? So kakšne komplikacije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vbrizg ma prov; se posipam s pepelom; 100jurjev km ni velik, ce se je motor redno in kvalitetno vzdrzeval; od @Letecega jih je mela tm nek, ce se prov spomnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Zanima me če je že kdo izdelal oz kupil nosilec za Varo, ki se montira nad armaturno ploščo. Večinoma to vidimo pri raznih GS. Za BMW tudi obstaja veliko modelov nosilcev, ki se jih lahko kupi, medtem ko za Hondo tega nisem zasledil, Razen nek model, kjer pa cena dosega skoraj 100€ za kos pleha, ki se ga privije na vijake od stekla.

Obstaja kje kaj za naše honde ? Oz če je kdo videl oz. izdelal kaj podobnega se priporočam.

aja nosilec za gps sem imel v mislih ... anyone ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!