Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Jaz bom ta teden menjal napenjalca, ki sem jih v ponedeljek naročil

 

Se lahko malo bolj natačno in glasno izkašljaš :grim sta zunanja in € 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se lahko malo bolj natačno in glasno izkašljaš :grim sta zunanja in € 

Mal lepše prosim!

Za notranje sploh še nisem slišal da bi nagajali, jaz sem probal moje stare zategnit in je bilo nekaj časa v redu potem spet popustijo zato ker se šponar ko je enkrat toliko star začne na navoju zatikat in potem ne špona verige, cena za dva za mojo staro varo je okoli 110 €, upam da jih jutr dobim, da se bom lahko brez strahu da bi kaj zaropotalo vozil 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal lepše prosim!

Za notranje sploh še nisem slišal da bi nagajali, jaz sem probal moje stare zategnit in je bilo nekaj časa v redu potem spet popustijo zato ker se šponar ko je enkrat toliko star začne na navoju zatikat in potem ne špona verige, cena za dva za mojo staro varo je okoli 110 €, upam da jih jutr dobim, da se bom lahko brez strahu da bi kaj zaropotalo vozil 

 

Se opravičujem, ni tako kot se sliši :grrr

V katerem režimu obratov se sliši, če zadeva ne deluje kot mora....boš sam opravil poseg? :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem, ni tako kot se sliši :grrr

V katerem režimu obratov se sliši, če zadeva ne deluje kot mora....boš sam opravil poseg? :OK:

Pri meni se najbolj sliši ko laufa pod malimi obrati ko recimo v prvi prestavi kje obračaš ali speljuješ in ne daješ toliko gasa, menjal bom sam, snameš tank da lažje prideš zraven, naredil pa sem si poseben ključek za zablokiranje šponarja sicer pri montaži brez tega zgubiš živce, ker ti vzmet šponar vedno pritiska ven  :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj me zanima pri pretikanju. Ali je normalno da, ko dam v prvo dokaj rukne in zaropota. Potem je tudi problem iz 1. v 2. nato pa stvar kar gre. Saj motor vse normalno gre, le to grobo pretikanje me moti. Ali pa ko dam npr. počasi v prvo, se prav sliši kako zobnik začne počasi ropotati preden pade v brzino. Se bi priporočal za kakšno tehniko, glede lepšega šaltanja.

Men je zacel klonkat in pokat pri saltanju ko je ketno vrag jemal k sebi ...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo viška "kuplung zajlo" ali po SLO pletenico sklopke? Včeraj je pri šaltanju počilo, ročica sklopke padla "noter" in gotovo. :surrender:  Preden začnem gnjavit okoli, vprašam na forumu, če se komu kje potika po kakšni polici?! Jo je kdo že sam zamenjal in kolko je dela s tem; jaz o šraufanju nimam pojma ni mi pa motorja basat na prikolico ali kombi in ga vozit k mehaniku!!! :nono:

Hvala za odgovor!

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prišel iz morja z Varo in začuden ugotovil da mi je popapcala nekaj olja. Ko sem šel od doma je bil nivo na sredini okenca, danes pa ga sploh ni bilo za videt. Sem gledal po mašini, vse suho, nič ni videt da bi kje kaj spušalo, bilo mastno, mašina tud laufa čist lepo...čudno tole. Naredil sem dobrih 500km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prišel iz morja z Varo in začuden ugotovil da mi je popapcala nekaj olja. Ko sem šel od doma je bil nivo na sredini okenca, danes pa ga sploh ni bilo za videt. Sem gledal po mašini, vse suho, nič ni videt da bi kje kaj spušalo, bilo mastno, mašina tud laufa čist lepo...čudno tole. Naredil sem dobrih 500km.

 

Si mogoče kdaj pregrel motor?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni tole smrdi na kaj takega.....

 

Kakšno pa je kaj stanje hladilne tekočine (nivo). Jaz sem uspel tako zajebat eno mašino ker je preperela guma na pokrovču hladilnika in je hladilna izparela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tesnilo pri pokrovčku za dolivanje olja je tudi fajn vsake tolko časa zamenjat... glede na to, da imaš še star model, vprašanje od kdaj je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se še ni pregrel, sem pa lastnik šele drugo leto. Kaj je delal prejšnji lastnik ne bi vedel. Sam vedno vržen uč na števce in kontrolke. Preden sem šel sem tudi pregledal  nivo olja, hladilno tekočino, zavorno tekočino, verigo podmazal,...osnova pač pred daljšo turo. Tam kjer se doliva, ni bilo videti nič masno, mogoče bi videl tudi po hlačnici. Da bi kadil kot kakšen dvotaktor, tudi ni opaziti...saj pravim čudno je. Vse je videti ok, sam olja ni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se še ni pregrel, sem pa lastnik šele drugo leto. Kaj je delal prejšnji lastnik ne bi vedel. Sam vedno vržen uč na števce in kontrolke. Preden sem šel sem tudi pregledal nivo olja, hladilno tekočino, zavorno tekočino, verigo podmazal,...osnova pač pred daljšo turo. Tam kjer se doliva, ni bilo videti nič masno, mogoče bi videl tudi po hlačnici. Da bi kadil kot kakšen dvotaktor, tudi ni opaziti...saj pravim čudno je. Vse je videti ok, sam olja ni!

Zato je treba olje preverjat :)

Podobno se je zgodilo tud meni na VTR, u bistvu enak motor kot Vara. Enkrat mi je iz popolnoma neznanega vzroka pozrla max-min v nekaj 100Km. Samo enkrat v 5ih sezonah in 35000Km. Takrat enkrat. Dolil enako olje, in se dve sezoni po tistem se to ni vec ponovilo. Vedno enako olje motul 5100, letos motorex....ni nujno da je kaj narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato je treba olje preverjat :)

Podobno se je zgodilo tud meni na VTR, u bistvu enak motor kot Vara. Enkrat mi je iz popolnoma neznanega vzroka pozrla max-min v nekaj 100Km. Samo enkrat v 5ih sezonah in 35000Km. Takrat enkrat. Dolil enako olje, in se dve sezoni po tistem se to ni vec ponovilo. Vedno enako olje motul 5100, letos motorex....ni nujno da je kaj narobe.

 

Če hočemo človeku pomagat, gospodje moderatorji ne rabite brisat konstruktivnih postov po svoji laični presoji!!!!!! briši

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se še ni pregrel, sem pa lastnik šele drugo leto. Kaj je delal prejšnji lastnik ne bi vedel. Sam vedno vržen uč na števce in kontrolke. Preden sem šel sem tudi pregledal nivo olja, hladilno tekočino, zavorno tekočino, verigo podmazal,...osnova pač pred daljšo turo. Tam kjer se doliva, ni bilo videti nič masno, mogoče bi videl tudi po hlačnici. Da bi kadil kot kakšen dvotaktor, tudi ni opaziti...saj pravim čudno je. Vse je videti ok, sam olja ni!

Zato je treba olje preverjat :)

Podobno se je zgodilo tud meni na VTR, u bistvu enak motor kot Vara. Enkrat mi je iz popolnoma neznanega vzroka pozrla max-min v nekaj 100Km. Samo enkrat v 5ih sezonah in 35000Km. Takrat enkrat. Dolil enako olje, in se dve sezoni po tistem se to ni vec ponovilo. Vedno enako olje motul 5100, letos motorex....ni nujno da je kaj narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je tukej kdo tak k prodaja hondo varadero 125, nej me kontaktira na mail david.frajton@gmail.com ali na tel: 031 846 976

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6L, oziroma malo manj sem dosegel zgolj enkrat; in ni blo nobene dinamike.

Moja poraba na 2001 se je vrtela okrog 8.

Lp..Imam varaderota l.2004 in me zanima zakaj mi v nizkih obratih pocuka...drugače dela ok.

Če se komu sanja o kakšni napaki se mu vnaprej zahvaljujem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk nizkih obratih? lohk je kšn filter; čeprov men je tm okol 3 jurje se mal "zaletavala"; lohk je pa tud ketna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp..Imam varaderota l.2004 in me zanima zakaj mi v nizkih obratih pocuka...drugače dela ok.

Če se komu sanja o kakšni napaki se mu vnaprej zahvaljujem..

Kok km pa maš ? Lahko so svečke, sajaste lamele odduškov na pokrovih ventilov, filtri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se še ni pregrel, sem pa lastnik šele drugo leto. Kaj je delal prejšnji lastnik ne bi vedel. Sam vedno vržen uč na števce in kontrolke. Preden sem šel sem tudi pregledal  nivo olja, hladilno tekočino, zavorno tekočino, verigo podmazal,...osnova pač pred daljšo turo. Tam kjer se doliva, ni bilo videti nič masno, mogoče bi videl tudi po hlačnici. Da bi kadil kot kakšen dvotaktor, tudi ni opaziti...saj pravim čudno je. Vse je videti ok, sam olja ni!

 

A si že zrihtal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem varaderovcem en lep pozdrav! Imam en velik problem in bi prosil nekoga, ki je imel kaj podobnega na Vari..........

Moj problem se nahaja na avtomatu za starter, ki se sicer ne vedno, ampak se včasih sam vklopi celo med vožnjo.......

Zamenjal sem avtomat, potegnil od startgumba do avtomata nov kabel, očistil startgumb, pa se mi še vedno dogaja, da se starter sam vklopi in največkrat, ko ugasnem motor....

Je kdo, ki bi znal zadevo sanirati, ali pa je imel podoben primer..........

En lep pozdrav           papo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem varaderovcem en lep pozdrav! Imam en velik problem in bi prosil nekoga, ki je imel kaj podobnega na Vari..........

Moj problem se nahaja na avtomatu za starter, ki se sicer ne vedno, ampak se včasih sam vklopi celo med vožnjo.......

Zamenjal sem avtomat, potegnil od startgumba do avtomata nov kabel, očistil startgumb, pa se mi še vedno dogaja, da se starter sam vklopi in največkrat, ko ugasnem motor....

Je kdo, ki bi znal zadevo sanirati, ali pa je imel podoben primer..........

En lep pozdrav           papo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem varaderovcem en lep pozdrav! Imam en velik problem in bi prosil nekoga, ki je imel kaj podobnega na Vari..........

Moj problem se nahaja na avtomatu za starter, ki se sicer ne vedno, ampak se včasih sam vklopi celo med vožnjo.......

Zamenjal sem avtomat, potegnil od startgumba do avtomata nov kabel, očistil startgumb, pa se mi še vedno dogaja, da se starter sam vklopi in največkrat, ko ugasnem motor....

Je kdo, ki bi znal zadevo sanirati, ali pa je imel podoben primer..........

En lep pozdrav           papo

prvič slišano .....do kakšnega stromarja stopi...(mislim da je start gumb)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel enkrat težavo z štarterjem ko je motor laufal in to samo ko sem obrnil balanco do konca v desno, sam mi je kar hitro prišlo, da se gumb za start zadeva v tanktorbo :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsej verjetnosti bom zamenjal še start gumb, pa bomo videli kaj bo...............

hvala vam  za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!