Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Neutral priklopiš na stikalo za "ler", ki krmili zeleno lučko na armaturi z "-" polom ali maso. Da nebi kaj skuril, če boš res "+" gor pripeljal. Vsi indikatorji se krmilijo z maso!

 

Enostavno belo žico pritisni ob geštel, pa boš takoj videl, če displej pokaže "0".

 

Pravilen je odgovor raze - minus od/za indikator lera - najprej premisli potem odgovori (sem si rekel prepozno) :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta lučko je sama navlaka ! daš vmes reley na kratko luč in problem je rešen !

Uporabit moraš 5 polni reley in to takoimenovani mirovni 5 polni(po nemško ruhestrom) reley.

Vežeš pa takole:

85  = masa - (okvir)

86  = tok za zagon zaganjača (drobni kabel na releju) za zaganjač št.50 (ali iz knofa za vžig)

30  = ablend tok - snameš ablend tok(z žarnice) in ga daš na reley št.30

87a = je tok nazaj na ablend na žarnico

87b = prazen

Ps: to te pride najceneje saj ta relej dobiš že za 5-7 €, malo kabla 1,5 mm kvdrat,in par štekerjev.

Čakaj malo.... :eek: 

 

Ni mirovni rele oz. rele z mirovnim kontaktom normalno sklenjen....torej, ko v tuljavi ni toka? Potemtakem bi ob zagonu motorja luči ugasnile. :blink: 

 

Mislim, da bi moral tu montirat rele z delovnim kontaktom. Pa 4 polni bi bil dovolj, saj imaš tako en kontakt prazen.

 

npr. tak:

http://www.conrad.si/Avtomobilski-rele,-12-V%2fDC,-1delovni-kontakt,-maks.-40-A,-14V%2fDC.htm?websale8=conrad-slowenien&pi=841315&ci=SHOP_AREA_17289_0306030

 

Nisem električar, se morda motim? :blush: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Mene zanima če ima kdo kakšne izkušnje z namestitvijo prikazovalnika predstav. Namreč nevem kam je potrebno pritrditi belo žičko ki bi morala biti povezana z ''neutral'', da bi prikazalo polem tudi 0.

attachicon.gifViewImage.jpg

Jaz sem neutral žico dal direktno na žico ki pride iz neutral stikala na menjalniku.

Mal se boš z magneti poigral in zadeva deluje skoraj brezhibno.

 

Lp

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto sem kupil svečki ravno pri tem prodajalcu. Vse ok, čeprav je cena konkretno nižja kot pri nas. Za ceno ene pri nas dobiš pri Angležu dve. Ni slabo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žijo!

Jaz sem si  naredu zadevo, da se mi vžgejo luči z zakasnitvijo, ampak šele ko je motor vžgan. Najprej glavne, potem dodatne. Lahko jih pa vsake posamezno tudi izklopim preko gumba.

Če te zanima, me kontaktiraj pod zs.

Lp

Živjo,

jaz sem na ebayu našel ta stikala za atv.Normalno lahko  prižgeš in ugasneš luči,razen parkirne.

Vezavo sem malo preplonkal od stare Vare. Ampak dela.

 

LP Smiljan

 

http://www.ebay.com/itm/235669-Spezial-Lenkerschalter-ATV-Honda-Style-links-Funktionen-Licht-an-Stan-/350951761811?pt=DE_Motorradteile&hash=item51b65ae793

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga družba,

 

apeliram na vaše bogate izkušnje o najboljšem motociklu pod soncem in pa tudi  na luni. :OK:

 

Včeraj sem svojo varico malo na zrak peljal. :OK:

Vžgala brez vsakih problemov,  počakal, da se segreje, nato sem se pa enih 10 km vozil. :OK:

Mašinca delala kot urca. nato pa naenkrat v trenutku ugasne. :BUA:  :kva2:  :BUA:  :SS  :grrr  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:

Ko poskušam ponovno štartat, zmanjka elektrike, vse vrže na nulo. :BUA:

Poskusim drugič enako  sranje.-----OK šel akumolator. Si mislim. ni panike kupim novega in ok

Se z ugašnjenim motorjem spustim do garaže. Za vsak slučaj še poskusim še enkrat štartat.

Glej ga zlomka, motor pali brez vsakih težav. :glare:  :glare:  :glare:  :glare:  :glare:  :glare:  :sleep2:  :mellow:  :mellow:  :mellow:  :mellow:

A imate mogoče laj izkušenj z takšnim nenavadnim obnašanjem varadere.

Samo v info: Varica je celo zimo parkirana v topli garaži cca 15Co, zavita v šal in kapo na glavi.

 

Hvala za pomoč

Popravljeno . Popravil Jetam
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, mam. Enkrat je bla slaba masa, tadrugic pa konektor pri akumulatorju, tm k pridejo varovalke. Tadrugic sem uspel tolk casa ignorirat tezavo, dokler ni crknu rehler, kmal zatem pa se stator. Al je od tega al ne pa nism zihr.

Sicer je pa se kr neki tolk dobrih al pa boljsih motorjev ;)

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga družba,

 

apeliram na vaše bogate izkušnje o najboljšem motociklu pod soncem in pa tudi  na luni. :OK:

 

Včeraj sem svojo varico malo na zrak peljal. :OK:

Vžgala brez vsakih problemov,  počakal, da se segreje, nato sem se pa enih 10 km vozil. :OK:

Mašinca delala kot urca. nato pa naenkrat v trenutku ugasne. :BUA:  :kva2:  :BUA:  :SS  :grrr  :blush:  :blush:  :blush:  :blush:

Ko poskušam ponovno štartat, zmanjka elektrike, vse vrže na nulo. :BUA:

Poskusim drugič enako  sranje.-----OK šel akumolator. Si mislim. ni panike kupim novega in ok

Se z ugašnjenim motorjem spustim do garaže. Za vsak slučaj še poskusim še enkrat štartat.

Glej ga zlomka, motor pali brez vsakih težav. :glare:  :glare:  :glare:  :glare:  :glare:  :glare:  :sleep2:  :mellow:  :mellow:  :mellow:  :mellow:

A imate mogoče laj izkušenj z takšnim nenavadnim obnašanjem varadere.

Samo v info: Varica je celo zimo parkirana v topli garaži cca 15Co, zavita v šal in kapo na glavi.

 

Hvala za pomoč

 

Sicer še nisem imel take težave, ja aku ti je zadela "kap"si vzdrževal aku medtem ko je bila zavita v šal..........jaz vedno na vsake tri tedne malo zadevo vžgem da zaokroži voda ....to navado uporabljam že leta in do sedaj še nisem imel nikdar z nobenim strojem problemov, če je sistem pravi ne vem in me niti ne zanima posebaj mnenja drugih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Tudi jaz ga vsaketoliko časa peljem na sveži zrak.

Če pa ni časa, pa akumolator odklopim in priklopim na polnilec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Imam namreč eno težavo. Ko sem montiral prikazovalnik predstav in šel včeraj na testno vožnjo mi je non stop svetila ABS lučka. Vse deluje brezhibno vendar ta lučka skos sveti. Ve mogoče kdo razlog za to ? Hvala vam za vsak odgovor.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Imam namreč eno težavo. Ko sem montiral prikazovalnik predstav in šel včeraj na testno vožnjo mi je non stop svetila ABS lučka. Vse deluje brezhibno vendar ta lučka skos sveti. Ve mogoče kdo razlog za to ? Hvala vam za vsak odgovor.

Lp

A si kaj stikal kakšne konektorje ob montaži? Preveri na predelih kjer si "šlatal". Mogoče pa napaka sploh ni povezana z montažo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri kar si priklapljal in barvne kombinacije. Ne bo šlo drugače, probaj odklapljat žico po žico. Če ti je prej samo Nevtral delal težave kam priklopit , bi najprej odklopil tega.

Če z odklapljanjem ne boš rešil težave je napaka drugega izvora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, je potrebno prikazovalnik prestav priklopiti tako, da dobi podatek o hitrosti s katero se voziš. Ta signal pa verjetno rabi tudi ABS. Jaz bi začel brskati pri tem kablu. Prikazovalnik deluje ok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prikazovalnik na magnete ob prestavni ročici ne rabi podatka o hitrosti. Šteje samo signale od magnetnega stikala gor ali dol in pa reset med 1 in 2 , katerega dobi od nevtral signala zelene lučke. Ko se števec resetira kaže 0 ali N ali pač poljuben znak za ler.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tema je zamrla, pa malo zmotim.... Končno ena furca po sončku... z novim oljem in vzmetmi.

 

Torej; če kdo potrebuje, imam ene 3/4L olja MOTUL FORK OIL expert 10W. Kupil sem namreč 2L, ker ga pač na deci ne prodajajo (je enkrat že omenil Scottie :) )in ga je nekaj ostalo.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Evo sem ponosni novi lastnik Varaderota l. 2010 :kva2: . Prebral sem večji del te teme, pa nisem zasledil oz. sem zasledil repair manual za straejše modele. Pa me zanima ali lahko te uporabim oz. obtajajo kakšni novejši in če, če jih lahko od koga dobim za skopirat. Prav tako bi mi prav prišla navodila.
 Jutri menjam olje in filter olja, po vaših predlogih bom dal motula 5100 10W40 notr, upam da ga bo 4 lite dovolj :).

Drugače pa vožnja neverjetna, edino mal se morem privadit teže motorja. Za bolj podrobne občutke, pa javim po vikendu, ko naredim nekaj več km.

Hvala za pomoč pa dobro motorirajte čez vikend :kva1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Evo sem ponosni novi lastnik Varaderota l. 2010 :kva2: . Prebral sem večji del te teme, pa nisem zasledil oz. sem zasledil repair manual za straejše modele. Pa me zanima ali lahko te uporabim oz. obtajajo kakšni novejši in če, če jih lahko od koga dobim za skopirat. Prav tako bi mi prav prišla navodila.

 Jutri menjam olje in filter olja, po vaših predlogih bom dal motula 5100 10W40 notr, upam da ga bo 4 lite dovolj :).

Drugače pa vožnja neverjetna, edino mal se morem privadit teže motorja. Za bolj podrobne občutke, pa javim po vikendu, ko naredim nekaj več km.

Hvala za pomoč pa dobro motorirajte čez vikend :kva1: .

Dobrodošel v klubu uživačev.

Glede olja pa ne skrbi, bi ti ga moralo par deci ostat.

Bolj podrobno se boš pa na  Varaderu štrudlu predstavil.

Aja, pa velikoooooo varnih kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!