Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Kupil varo letnik 03 z 20k prevoženih od prvega lastnika. Motor je odlično ohranjen. Do sedaj sem vozil zr 7 s, vendar ni primerjave tako v udobnosti kot zmogljivosti. Zanima me pa kakšne so kaj vaše izkušnje z letnikom 2003, glede na to da o tem letniku ni veliko napisanega. Maj je novi model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boš potrudil prebrati celo temo, ... ti bo marsikaj jasno.

Hja pa imaš material za čez praznike, da ti ne bo dolgčas. :devil:

Zoolo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil varo letnik 03 z 20k prevoženih od prvega lastnika. Motor je odlično ohranjen. Do sedaj sem vozil zr 7 s, vendar ni primerjave tako v udobnosti kot zmogljivosti. Zanima me pa kakšne so kaj vaše izkušnje z letnikom 2003, glede na to da o tem letniku ni veliko napisanega. Maj je novi model.

Ko sem kupil lani Varo, sem se vsedel za comp prebral vse v tej temi in našel zelo veliko odgovorov na moja vprašanja.Tak,da le vzemi si čas in ''prelistaj'' to temo, nebo ti žal verjemi. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil varo letnik 03 z 20k prevoženih od prvega lastnika. Motor je odlično ohranjen. Do sedaj sem vozil zr 7 s, vendar ni primerjave tako v udobnosti kot zmogljivosti. Zanima me pa kakšne so kaj vaše izkušnje z letnikom 2003, glede na to da o tem letniku ni veliko napisanega. Maj je novi model.

Če pa tu ne boš našel dovolj informacij probaj tudi tu:

www.varaderoforum.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jaz sem danes spet čaral in rešil problem s bencinsko črpalko pri starih modelih. Ob pomoči mladena ki je to rešitev že uporabil na svoji Africi sem nekaj podobnega naredil tudi na varaderu.

Uporabil sem Dellorto vakumsko črpalko (36EUR) in stroj dela ko šus. Originalna je kar ostala gor in v primeru odpovedi v času testiranja jo lahko še vedno priklopim nazaj.

Skratka na tem delu se s to rešitvijo povsem znebiš elektrike saj črpalak za delovnaje rabi le vakuum ki sem ga potegnil iz vplinjačev.

Evo črpalka stestirana tudi v praksi. Vse dela kot treba.

Opazil pa sem da mi je poraba padla precej. Po treh polnjenjih rezervoarja so rezultati sledeči 6.3, 6.5 in 6.4 l/100km :eek:

Res je da naj bi imela ta črpalak malenkost nižji pritisk od originalne vendar kakšnih razlik pri vožnji ni opaziti niti pri hitrem pospeševanju niti pri daljši vožnji pod visokimi obrati.

Skratka jaz sem zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek, 13. pripeljal novo, 2007-ko. Čeprav sem prej malo bral po tem forumu, me je presenetila teža v mirovanju, tako da sem jo po treh urah vožnje zaustavil malo preveč nagnjen in se mi je lepo položila na bok :xx: . Zanimivo - ni bilo nobene škode, le na veternem ščitniku ročice so rahle praske. Sem imel pa problem pri pobiranju - komaj sem jo dvignil, pa še v križu me je zraven zaštihalo :wacko: . Ima kdo kakšen recept, kako je pravzaprav treba pravilno dvigniti tako težek motor :eek: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na maksijevo delavnico varne vožnje in tam ti bodo fantje pokazali kako pobereš takšno kravo z lahkoto.

Sicer pa nabavi zaščitne loke, verjemi da bo to najboljša investicija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

rabim ekspanzijsko posodo za varo letnik 03 novi model. ali ima kdo rabljeno oziroma novo in koliko stane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo!

Zadnjič sem v živo videl namontirano MRA šipo na varaderu, pa se mi niti ni zdela tako zelo povišana (u bistvu čisto nič) le malce širša mogoče! Je možno da dela čudeže že samo regulator zračnega toka in dve reži v sredini?

Jo pa glede na prejšnje debate kar nameravam nabavit...

Tnx&Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek, 13. pripeljal novo, 2007-ko. ... . Ima kdo kakšen recept, kako je pravzaprav treba pravilno dvigniti tako težek motor :eek: ?

Najbolje da imaš bladzota s sabo. On to obvlada k' šus!!! :grim :D :P

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo!

Zadnjič sem v živo videl namontirano MRA šipo na varaderu, pa se mi niti ni zdela tako zelo povišana (u bistvu čisto nič) le malce širša mogoče! Je možno da dela čudeže že samo regulator zračnega toka in dve reži v sredini?

Jo pa glede na prejšnje debate kar nameravam nabavit...

Tnx&Lp

Sam jo imam namontirano na moji Vari, pa ti povem da je občutna razlika v primerjavi z originalno ne piha mi v čelado v bistvu brezvetrje, sam pa merim 185 cm, čudeže dela po mojem regulator.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa nabavi zaščitne loke, verjemi da bo to najboljša investicija.

to je ziher najboljša investicija na takih motorjih. meni že večkrat rešila transalpko, tud ko je šla pod bus...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri si pripeljem Varadero 1000, letnik 2004! :OK:

Ker pa so gume bolj v slabem stanju jih moram kar hitro menjat. Si je že kdo namontiral na Varadero Sportturing gumo? Recimo Michelin Pilot Road! Ali pa Conti Road attack?

Gume imajo dovoljenje od Honde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri si pripeljem Varadero 1000, letnik 2004! :OK:

Ker pa so gume bolj v slabem stanju jih moram kar hitro menjat. Si je že kdo namontiral na Varadero Sportturing gumo? Recimo Michelin Pilot Road! Ali pa Conti Road attack?

Gume imajo dovoljenje od Honde.

Če se boš vozil samo po asfaltu, potem lahko.

Pašejo tudi Bridgestone BT-020.

Drugače jaz vozim Metzler Tourance in so meni osebno :OK: :OK: :OK: .

Ali pa tanove Bridgestonke so tudi zelo :OK: , samo manj km zdržijo, kot Metzler.

Pa fajn se vozi :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Varadero cestne gume? hahahaha :) . Meni paše ravno to, da se lahko brez skrbi zapodim po kakšnem makadamu, na asfaltu pa še vedno do tačke pridem BP. Metzeler Tourance rula :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varadero se z Pilot Road zelo lepo pelje Km?. Po mojih izkušnjah : original Bridgestone Trailwing 8000 km, dobra allround guma, Metzeler Turanca >10000 km na mokrem nimam najboljših izkušenj, Dunlop D220 max. 6000 km vsaj pri meni je nonstop tresla balanco (Shimy), novi Bridgeston Battle Wing po lastnostih malo boljša od tastare TW po km pa med TW in Turanco. Vozim se v 80% v dvoje - avtoceste skoraj nič.

Z vsako od teh gum se lahko zapelješ tudi na makadam. Če bi pa rad z Varo nastopal na enduro tekmah pa ti toplo priporočam tovorni helikopter za backup, če bi še jo rad videl doma v garaži.

Popravljeno . Popravil athlon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri si pripeljem Varadero 1000, letnik 2004! :OK:

Ker pa so gume bolj v slabem stanju jih moram kar hitro menjat. Si je že kdo namontiral na Varadero Sportturing gumo? Recimo Michelin Pilot Road! Ali pa Conti Road attack?

Gume imajo dovoljenje od Honde.

Sam vozim Metzeler Tourance in sem z njimi zelo zadovoljen tako v suhem kot v mokrem, vozil v hudem nalivu več kot 50km pa ni nobene panike, še več guma odlično drži. V suhem pa gre itak do roba.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsako od teh gum se lahko zapelješ tudi na makadam. Če bi pa rad z Varo nastopal na enduro tekmah pa ti toplo priporočam tovorni helikopter za backup, če bi še jo rad videl doma v garaži.

Tole dela Varadero z Continental TKC80 in odklopljenim voznikom, tako da ne vem čemu rabiš helikopter :P

post-311-1179256532_thumb.jpg

post-311-1179256542_thumb.jpg

post-311-1179256556_thumb.jpg

post-311-1179256569_thumb.jpg

post-311-1179256581_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vozim Metzeler Tourance in sem z njimi zelo zadovoljen tako v suhem kot v mokrem, vozil v hudem nalivu več kot 50km pa ni nobene panike, še več guma odlično drži. V suhem pa gre itak do roba.

LP

Točno tako!Metzeler-zakon :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, Varadero je doma! :kva2:

Prvi vtisi:

- do 40km/h je v vhodu v zavoj kar težek!

- do 120km/h je ok, potem pa kar piha

- gume MORAM menjat

- po 150 km rit nič ne boli :OK:

Ima kdo "navodila za uporabo"? Zraven jih namreč nisem dobil. Lahko so v pdf-u (ANG, NEM,...)

Sem iz Černelavc pri Murski Soboti. Pozna kdo kašen dober Honda servis v bližini mene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam kompleten service manual za MK1 (cca. 400 strani) v pdf-ju

Rufni me na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!