Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Hvala.

Ta service manual mi je že "domača žival" prinesla. :D

Mislim čisto navadna navodila za uporabo. (zakaj je ta knof, zakaj je oni knof,...) Saj za mene ni problema, žena pa bi si rada malo prebrala zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole dela Varadero z Continental TKC80 in odklopljenim voznikom, tako da ne vem čemu rabiš helikopter :P

Tole ste mel pa res akcijo v Maroku leteči... Svaka čast! :OK:

A maš še kej slik od popotovanja?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Mamomu ženske zmeraj zakomplicirajo stvari :P Vprašaj na AS pa ti bodo poslali po pošti.

@Majesty, jep bila je težka akcija neverjetno v kaj se motor transformira z ustreznimi gumami.Slike pa bodo v roku dveh tednov v motosvetovem albumu ker če dam gor vseh 4GB slik mi bo Noise glavo spulil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Evo, Varadero je doma! :kva2:

Ne vem sicer kakšna merila imaš ti, vendar pri najbolj ohlapnih merilih tega Varaderota ne moreš okarakterizirati kot "odlično ohranjeno"!! Ja, bil sem v Krškem in že ob prvem pogledu na motor so mi začela rasti oslovska ušesa. Obljubljenega ABS-a nima!!!!, o servisni knjižici ne duha ne sluha, na celem motorju pa ni kosa plastike, ki ne bi bil opraskan! Zvrnjen je bil na obe strani. Desni oklep "štrli" 2cm od rezervarja!? 17000km my ass! Razen če se je vozil skozi grmovje. Vse skupaj je ena velika natega in ne morem se znebiti občutka, da si tudi ti nekako povezan s tem. Oprosti, če se motim!!

Prodal sem Africo z 48000 km, pa je bila kot nova proti tej Vari. Pa sem v oglas napisal "dobro ohranjeno". Od kod smelost temu prodajalcu napisati odlično? Seveda, klavzula na koncu oglasa pravi "za morebitne napake ne odgovarjamo". Zakonsko res ne, moralno pa! In jaz sem za kurč3vo zdravje naredil 400 km. Motorja nisem mogel preizkusiti, ker je imel prazne gume!!?????!!!? Pumpe niso imeli. In kako za vraga naj bi se odpeljal domov, če bi ga že kupil?? Kako oceniti voznost motorja s praznimi gumami??

Naj mi moderatorji oprostijo, ker sem nekoliko zašel s teme, čeprav konec koncev govorim o Varaderu, in sicer prav dotičnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NITI v nobenem primeru NISEM povezan z njimi!!

Mislim, da sem Vam to že potrdil po gsm-u. In NE mi govorit, da sem lažnjivec!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NITI v nobenem primeru NISEM povezan z njimi!!

Mislim, da sem Vam to že potrdil po gsm-u. In NE mi govorit, da sem lažnjivec!

No no, sem morda to dejal? Govoril sem o svojih občutkih!!

In NE mi polagat besed v usta!

Gre pa za isti Varadero, le da je danes spremenil oglas! Še včeraj je pisalo ABS, pa je rekla prodajalka, da so se zmotili in so mislili CBS. Servisne knjige prav tako ni bilo (morda se je sedaj čudežno našla). Glede "odlične ohranjenosti" pa nebi zgubljal besed.

Popravljeno . Popravil M@to
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na jesen 2005 prodal svojo prejsnjo Varo idealni zeni :worship: , ki ga je kupila mozu za njegov 40 rojstni dan.

Ko sem mu na ta dan pripeljal motor v firmo kjer je delal, je model mislil, da ga bo kap in vsi udelezeni so bili prepricani, da je motor skoraj nov.

Pa ni bil glede na to, da je bil letnik 1999 in je imel za sabo prevozenih slabih 57.000 km.

Vceraj sem srecal mozakarja na Lisci, ki je uvozil Varo iz Italije, letnik 2001 s 17.000 km, ki je bila zelo lepo ohranjena in sigurno vredna denarja,

ki ga je dal za njo.

Drugace pa tudi jaz ne maram taksnih oglasov, ko se potem brez veze vozis iz enega konca Slovenije na drugi konec :angry: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ!

Inštalirano imam givijevo maxio in opažam, da ima kovček kar dosti lufta (beri: se premika gor in dol) ko je nameščen!

Je to normalno?

Najprej je razmak že na givijevi plati, kot drugo pa se premika tudi celoten prtljažnik (plastičen) od motorja...

Upam da ne bo nastala kakšna panika po kakšni razrukani cesti ob polno naloženem kovčku?! :blink:

Kako pa pri vas?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno koliko se ti premika, odmika je ponavadi 2-3 mm, toliko kolikor ga gumice na nosilcu naredijo.

Nekaj malega se lahko kovček pemika, kolikor se plastika od prtljažnika in nosilca podaja.

Preveri, če je dobro nosilec privijačen na plastiko od nosilca.

Drugače me pa zanima, če ima kdo na svoji Vari homoligirane izpušne lonce, ki niso original?

In če ima slučajno vpisane v homologacijski kartonček.

Lp, Vulcan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rukanje lahko rešiš stem da malo podložiš plato da nebo več skakala.( gumica, trša spužvica)

ponavadi je tako da tisti distančniki (pokrovčki od vijakov) na nosilcu padejo dol ali pa se znucajo in jih je potreebno zamenjat! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam novo ploščo pa mi kovček isto tako skače gor, če je prazen. Ve kdo, če se pri ključavnici da kaj naštelat? Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno koliko se ti premika, odmika je ponavadi 2-3 mm, toliko kolikor ga gumice na nosilcu naredijo.

Nekaj malega se lahko kovček pemika, kolikor se plastika od prtljažnika in nosilca podaja.

Preveri, če je dobro nosilec privijačen na plastiko od nosilca.

Drugače me pa zanima, če ima kdo na svoji Vari homoligirane izpušne lonce, ki niso original?

In če ima slučajno vpisane v homologacijski kartonček.

Lp, Vulcan

Vsi Givijevi kovčki imajo težavo z preveliko zračnostjo. Glede tega sem bil zelo razočaran glede njih.

Edina rešitev je podlaganje gume na nosilno ploščo.

@Vulcan

JAz imam na moji Leo Vince izpušne lonce, zraven sem dobil tudi vso papirologijo za vpis v homologacijski kartonček samo se mi zdi škoda plačevat velike denarje samo zato da mi bo nekdo udaril štempelj v kartonček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz razočaran nad kovčkom Givi (Maxia). Med snemanjem kovčka z motorja se gumi distenčniki izvlečejo iz lukenj v plošči. Tako sem nedavno enega že "usjal" nekje v Črnogorski zemji! :? Tam me je gazda apertmaja rešil z eno gumico od ventila pipe, katero sem polagal na ploščo v bližino prazne luknje in se je tam pripeljala do doma! Preostale gumice v ležišče fiksiral z kapljico ciankola. Za manjkajočo še iščem rešitev.

Druga šibka točka so okrasne letve na kovčku, ki so tudi na konceh slabo prilepljene in en vogal je že šel v franže!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatlu je crknu stator na Vari, na servisu mu je rekel da to stane 500€ :o , amogoče kdo ve kje bi to dobil cenejše lahko je nov ali rabljen :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatlu je crknu stator na Vari, na servisu mu je rekel da to stane 500€ :o , amogoče kdo ve kje bi to dobil cenejše lahko je nov ali rabljen :?

Hola!

Kaj je stator? :unsure:

lp g.

p.s. za začetek poglej v SJK

Popravljeno . Popravil skiper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda kot klobčič drotov, znotraj se vrti rotor, ki ga poganja glana gred in proizvaja štrom. :D

Lahko se pozanimaš, če se da zadevo previt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatlu je crknu stator na Vari, na servisu mu je rekel da to stane 500€ , amogoče kdo ve kje bi to dobil cenejše lahko je nov ali rabljen

http://www.electrexworld.co.uk/erol.html#2643X0

Mogoče to kaj pomaga?

Kako to stran sploh odpreš da prideš do kakšnih podatkov ali katalogov, men to ne rata, ali se z njimi samo dopisuješ na mail???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se ti povezava že odpre za izdelke namenjene hondinim motociklom, drugače pa lahko na levi izbereš drugega proizvajalca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se ti povezava že odpre za izdelke namenjene hondinim motociklom, drugače pa lahko na levi izbereš drugega proizvajalca

Men se odpre samo napisana predstavitev firme kjer ne moreš nič klikat in odpirat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo od vas delo kaj na sedežu od vare-meni je na dolge ture nekako neugodn,začne me bolet rit.Zaenkrat to rešujem z postanki,ampak ti postanki so tak pogosti,kot pri kakem castako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo od vas delo kaj na sedežu od vare-meni je na dolge ture nekako neugodn,začne me bolet rit.Zaenkrat to rešujem z postanki,ampak ti postanki so tak pogosti,kot pri kakem castako.

Prvič slišim za takšne težave. Po koliko km te pa ponavadi začne mučiti tazadnja?

Rešitev zna biti http://www.bagster.com/en/

sicer je cena sedeža tam nekje okoli 300EUR ampak baje so tudi izdelki vredni tega denarja.

LP

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!