Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Lep pozdrav vsem!

Zanima me, če ima kdo težave z ogledali na Vari (01). Ali se dajo kaj regulirati, da se ne bi zapirala pri večji hitrosti. Zgornji del (okrogli) se mi čedalje bolj vdaja vetru in je zelo moteče popravljati med vožnjo. Sem probal malo "zašraufati" pa ne pomaga.

Še to: Zadnjič sva se peljala z mojo drago po avtocesti, cesta prazna in sem malo nabil gas. Šlo je čez 2oo

a ni bilo najbolje. Zadnji del mi je začelo zanašati - plavati (ne gor in dol, ampak sem in tja). ampak še v mejah normale - obvladljivo. Res je, da imam zadaj kufer. Gume imam nove metz. tour. Ima kdo kakšne izkušnje?

Tudi meni je že vara padla, k sreči pa sem dva dni prej namontiral rolbal. To mora imeti vsak!!!!!!

Kufer dej DOL, 100% zaradi tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP vsem.

Zanima me, če je kdo že kaj bolj podrobno pregledal varico, ki jo prodajajo v TC-ju? Meni se je zdelo da se sedež ni ravno prilegal posodi za gorivo. Se mi zdi da je blo kr za en debel prst lufta vmes (spodaj več kot zgoraj). A je to normalno al kako?

Lep dan še naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP vsem.

Zanima me, če je kdo že kaj bolj podrobno pregledal varico, ki jo prodajajo v TC-ju? Meni se je zdelo da se sedež ni ravno prilegal posodi za gorivo. Se mi zdi da je blo kr za en debel prst lufta vmes (spodaj več kot zgoraj). A je to normalno al kako?

Lep dan še naprej.

Jaz sem jo gledu, leva stran je bila barvana in to tako šlampasto ( barva kar zgrižena ) zato se pa že tako dolgo prodaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kako je z verigo odmične gredi in napenjalci, po nekaterih informacijah naj bi se preventivno menjala na 100.000km vendar so mi na As-u rekli da ni potrebe menjati karkoli na tej kilometraži, da se veriga že sliši ko je v riti in da lahko kljub temu čisto normalno voziš še nekaj časa.

Zdaj sem pa v dvomih, nočem zabiti 500EUR za breveze kot tudi nočem ostati kje bogu za hrbtom zaradi okvare.

Ima mogoče kdo izkušnje s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bjje Honda pripravlja nekaj novega. Varadero ostaja kaj pa se skriva pod ''rjuho'' bomo baje izvedeli konec septembra v Parizu :naughty:

post-311-1189288310_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bjje Honda pripravlja nekaj novega. Varadero ostaja kaj pa se skriva pod ''rjuho'' bomo baje izvedeli konec septembra v Parizu :naughty:

Upam da nova africa. Ali pa vsaj križanec med africo in transalpom.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da nova africa. Ali pa vsaj križanec med africo in transalpom.

LP

Baje Transalp 700 ccm...

Če vzamemo v zakup današnjo tehnologijo; 700 ccm = kakšnih 75 do 80 KM, fejst navor, en kup elektronike... Kot sem videl zavajajoče slike, pa grda k hudič!!!

Pustimo se presenetiti. :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni to tema namenjena XL 1000 V VARADERO, ne vem kaj nekaj razpravljate o drugih motorjih, ala šc vn :P

Ti pa kar tih' bod', da ti nam' na vrata potrku'!!! :angry: :wacko: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Še GSM: 041/613-018

Sem že govoril z gospodom in pravi, da se da kontakte pobrusit in na novo nalotat gor. Strošek je zanemarljiv, ampak on ima malo mehkejši material za te zadeve. Je kdo kaj bolj tehnično podkovan glede tega oziroma kakšne izkušnje....

Ima kdo mogoče rabljeno pumpo in je ne rabi več, da bi mu dal za probo???

Evo danes sem mojstru poslal črpalko v popravilo. Po telefonu je rekel da obnovijo vse kar ima kontakte, tako da o rezultatih poročam takoj ko jo dobim in stestiram.

Sem pa debatiral z enim Poljakom ki je prijavljen na mednarodni Varadero forum in ima na svojem Varaderu (1999) že 175.000km. Malce sem ga povprašal kaj je v tem času menjal pa mi je odvrnil da le potrošni material ki spada pod redno vzdrževanje oziroma je nekatere zadeve preventivno menjal kot naprimer ležaje. Drugače pa.

2x bencinsko črpalko

1x gumo v zadnjem pestu

1x kolesne ležaje

3x ležaj krmila

3x akumulator

pri 100.000km verigo odmične gredi (preventivno)

pri 170.000km zavorne diske

No in edina stvar ki mu je poleg bencinske pumpe še šla je alternator pri 175.000km, ma mu niti ne moreš zamerit če ti toliko časa služi.

Rekel je tudi da je redno kontroliral nastavitev ventilov a mu v vseh 175.000km ni bilo potrebno izvajati nikakršnih nastavitev ker je vedno vse klapalo :worship: :worship:

Samo v razmislek vsem ki mislijo da je motor z 50.000km zrel za generalno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes sem mojstru poslal črpalko v popravilo. Po telefonu je rekel da obnovijo vse kar ima kontakte, tako da o rezultatih poročam takoj ko jo dobim in stestiram.

Sem pa debatiral z enim Poljakom ki je prijavljen na mednarodni Varadero forum in ima na svojem Varaderu (1999) že 175.000km. Malce sem ga povprašal kaj je v tem času menjal pa mi je odvrnil da le potrošni material ki spada pod redno vzdrževanje oziroma je nekatere zadeve preventivno menjal kot naprimer ležaje. Drugače pa.

2x bencinsko črpalko

1x gumo v zadnjem pestu

1x kolesne ležaje

3x ležaj krmila

3x akumulator

pri 100.000km verigo odmične gredi (preventivno)

pri 170.000km zavorne diske

No in edina stvar ki mu je poleg bencinske pumpe še šla je alternator pri 175.000km, ma mu niti ne moreš zamerit če ti toliko časa služi.

Rekel je tudi da je redno kontroliral nastavitev ventilov a mu v vseh 175.000km ni bilo potrebno izvajati nikakršnih nastavitev ker je vedno vse klapalo :worship: :worship:

Samo v razmislek vsem ki mislijo da je motor z 50.000km zrel za generalno

Pa saj gre za Hondo ali se motim :rolleyes: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje s Pilot Road Micholovkami na Vari. Baje se obnesejo!?!? Mogoče kakšna izkušnja s prejšnjega motorja na teh gumah?

Pa še Anakee; jih ima kdo na Vari? Na @ sem bil z njimi super zadovojlen, za Varo pa so baje stene gume premehke in se preveč zvijajo, sploh pod polno obremenjenim motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje s Pilot Road Micholovkami na Vari. Baje se obnesejo!?!? Mogoče kakšna izkušnja s prejšnjega motorja na teh gumah?

Pa še Anakee; jih ima kdo na Vari? Na @ sem bil z njimi super zadovojlen, za Varo pa so baje stene gume premehke in se preveč zvijajo, sploh pod polno obremenjenim motorjem.

:klicaj: METZELER TOURANCE :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebrskal sem celotno temo, pa me kljub temu zanima kakšna je razlika med modeli 1999, 2000. 2001. 2002 če ima kdo podatke :worship:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebrskal sem celotno temo, pa me kljub temu zanima kakšna je razlika med modeli 1999, 2000. 2001. 2002 če ima kdo podatke :worship:

lp

Razlika je v barvah in zadnji modeli imajo HISS- ključavnico ki menja kode ( men se zdi da so to vse razlike ta prvih modelov )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo izkušnje s Pilot Road Micholovkami na Vari. Baje se obnesejo!?!? Mogoče kakšna izkušnja s prejšnjega motorja na teh gumah?

Pa še Anakee; jih ima kdo na Vari? Na @ sem bil z njimi super zadovojlen, za Varo pa so baje stene gume premehke in se preveč zvijajo, sploh pod polno obremenjenim motorjem.

Ko sem imel še varo sem fural samo z anakee in ko sem probal tourance se je motor obnašal tako kot bi bila guma premehka in je plaval, sem bil prisiljen zamenjati, sedaj sem iste gume nataknu na bmw in je čist ql!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem imel še varo sem fural samo z anakee in ko sem probal tourance se je motor obnašal tako kot bi bila guma premehka in je plaval, sem bil prisiljen zamenjati, sedaj sem iste gume nataknu na bmw in je čist ql!

poglej si te komentarje, so zelo poucni, ni vsak guma za vsako drzavo (temperaturo ;-))

http://www.varaderoforum.com/cgi-bin/YaBB/...ard=tyres_board

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!