Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Imam enak letnik, tudi meni se kaj podobnega še ni zgodilo.

Sem ga danes po cca. 2 mesecih probal zaštartat, pa je vžgal ko mina,

stoji zunaj, sicer pod streho, brez da bi akumolator kaj filal ali ven jemal.

Ave Honda! :worship:

Kaj se tiče gum, ne grem dol z Metzeler Touranck, motorjet ali pa Širnik v Radljah na tem koncu.

Naslednji komplet pa dam gor ziher Metzeler Tourance EXP.

Jih je mogoče že kdo namontiral na Varo?

Ok, zdej me pa zanima kaka je kej razlika med Tourance in Roadtec Z6? je mogoče kdo že sprobal oboje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mogoče zanima koga, imam na voljo originalne stranske kovčke, črne, brez praske z nosilci za letnik 03-06

Kr na PM... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nikoli slišal, da ga bi zalilo prej nasprotno če ti crkne benz. pumpa :whistle:

Zdravo varadero riderji!

tudi jaz imam na novo kupljeno staro varaderko l. 99 in ravno včeraj sem odprl avspuhe, ga hotel vžgati, je dvakrat zakašljal, potem pa ga nisem več spravil k življenju. Po bencinu pa smrdi z po.....it. A mogoče kdo ve kaj se to dogaja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo varadero riderji!

tudi jaz imam na novo kupljeno staro varaderko l. 99 in ravno včeraj sem odprl avspuhe, ga hotel vžgati, je dvakrat zakašljal, potem pa ga nisem več spravil k življenju. Po bencinu pa smrdi z po.....it. A mogoče kdo ve kaj se to dogaja?

Odprl avspuhe? Kako si to izvedel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima če ima kdo na svoji vari namontirana akrapoviča in kako se obneseta.

Jaz imam Akrapoviča. Sicer sem šele pred kratkim pripeljal motor domov in nisem naredil veliko kilometrov. Trenutno nimam dušilcev notri (dobil priložene) in res HUDOOOOO ropota. O morebitnih boljših zmogljivostih pa imam premalo kilometrov s tem motorjem, da bi lahko "bil pameten". Pri takem ropotanju bi na daljši vožnji že potreboval čepke za ušesa. Mislim, da bom spomladi montiral dušilce.

Čet te zanima, ko se začne sezona vabljen "na koncert".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem so me vaše izjave pomirile :worship: . Sicer sem bil presenečen nad izjavo tistega lastnika, da svečke zaliva :blink: . Ne bi rad tako kot sem pri Nevadi 350 redno svečke ven "šraufau" ko ga je zalivalo bolj kot kakšno potrebnico. Sem imel pred tem KLE in TDM 900 pa sta služila več kot odlično. Upam, da bo s Hondo enako. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa debatiral z enim Poljakom ki je prijavljen na mednarodni Varadero forum in ima na svojem Varaderu (1999) že 175.000km. Malce sem ga povprašal kaj je v tem času menjal pa mi je odvrnil da le potrošni material ki spada pod redno vzdrževanje oziroma je nekatere zadeve preventivno menjal kot naprimer ležaje. Drugače pa.

2x bencinsko črpalko

1x gumo v zadnjem pestu

1x kolesne ležaje

3x ležaj krmila

3x akumulator

pri 100.000km verigo odmične gredi (preventivno)

pri 170.000km zavorne diske

No in edina stvar ki mu je poleg bencinske pumpe še šla je alternator pri 175.000km, ma mu niti ne moreš zamerit če ti toliko časa služi.

Rekel je tudi da je redno kontroliral nastavitev ventilov a mu v vseh 175.000km ni bilo potrebno izvajati nikakršnih nastavitev ker je vedno vse klapalo :worship: :worship:

Samo v razmislek vsem ki mislijo da je motor z 50.000km zrel za generalno

Lej ton da te pomirim glede vzdržljivosti še enkrat preberi tole mojo objavo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odprl avspuhe? Kako si to izvedel?

Ja enostavno vzameš fleksarco, odžagaš ta zadnji konec od auspuha, potem pa s sekačem posekaš ven prekate. Notri daš perforirano pločevino, zavariš in to je to...

Sam zdej mi pa ne vžge. Ni iskre na svečkah :wacko: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da ima motor, ki sem ga kupil 51kkm, prejšnji lastnika pa ga je pedenal bolj kot ne vem kaj, sem glede zgornjo objavo popolnoma brez skrbi. Čakam samo še prijaznejše vreme... :naughty:

Popravljeno . Popravil ton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja enostavno vzameš fleksarco, odžagaš ta zadnji konec od auspuha, potem pa s sekačem posekaš ven prekate. Notri daš perforirano pločevino, zavariš in to je to...

Sam zdej mi pa ne vžge. Ni iskre na svečkah :wacko: ...

Tako se to dela..čisto preprosto...zakaj bi kupoval Wingse :naughty: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam zdej mi pa ne vžge. Ni iskre na svečkah :wacko: ...

Ja vidš, use iskre si na fleksrci ponucov, zdej jih pa na sveči ni! (Šala...)

Stikalo za izklop v sili? ON-OFF na belanci? (čist tko, po nesreči ga preklopiš, pa potem ni iskre)

Če je pred posegom lavfalo bi moglo tud zdej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja enostavno vzameš fleksarco, odžagaš ta zadnji konec od auspuha, potem pa s sekačem posekaš ven prekate. Notri daš perforirano pločevino, zavariš in to je to...

Sam zdej mi pa ne vžge. Ni iskre na svečkah :wacko: ...

A si švasal na motorju ali si auspuhe dol pošraufal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si švasal na motorju ali si auspuhe dol pošraufal ?

Misliš da je švasal, pa ni klem odklopil od akumolatorja? :hmm:

Taki amater pa verjetno ja ni. :unsure:

Ali pač? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vidš, use iskre si na fleksrci ponucov, zdej jih pa na sveči ni! (Šala...)

Stikalo za izklop v sili? ON-OFF na belanci? (čist tko, po nesreči ga preklopiš, pa potem ni iskre)

Če je pred posegom lavfalo bi moglo tud zdej.

He,he, fantje in dekleta men na motorju spet opleta. Notri sem dal nove sveče pa moped spet užge ko granata. Zvok pa tak.. So vsi sosedje prletel pa sm potlej mogu kr pol litra šnopca stočt. Se vidmo pa slišmo na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je kupil, varaderota (04) z ABS, en disk je znatno bolj obrabljen kot drugi.

A je že kdo mnjaval diske za kakšne druge (louis...) Braking jih nima.

Cene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako se to dela..čisto preprosto...zakaj bi kupoval Wingse :naughty: :kva2:

aja mimogrede wings se dela samo za KTM tako da lahko pozabite na njega :naughty:

informacija preverjena po telefonu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZDRAVO DRUŽBA,IMAM VARADERKO LETNIK 99,RABIM PA BENCINSKO PUMPO!

ČE IMA KDO OD VAS KATERO ZA PRODAT NAJ SE JAVI

POZDRAV

HRC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če bo to držalo Vulcan ima na svoji kobilici tudi Wingse.

glej ta teden sem ga klical pa je rekel samo se za KTM!!!! tako da lahko jih ima ampak jih je kupil en čas nazaj. drugace pa preberi kaj sem napisal :whistle:

nisem napisal da jih ne more imet. kupit jih pa res ne mora več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej ta teden sem ga klical pa je rekel samo se za KTM!!!! tako da lahko jih ima ampak jih je kupil en čas nazaj. drugace pa preberi kaj sem napisal :whistle:

nisem napisal da jih ne more imet. kupit jih pa res ne mora več

Imaš prav,pred časom so jih še delali za varo sedaj pa že nekaj časa samo za KTM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vzel je tistega, ki ga je bilo možno najdit solidno ohranjenega in za pravo ceno. Caponord.

Caponord je proti tigru sigurno bolj ranljiv po terenu. Posodo s hladilno tekočino in oljem ima pred mašino, čez pa je le plastičen ščit.

Pa tastara Caponord nima ščitnikov za roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem novi lastnik Varadera, l. 99. Prebral sem celotno temo, zanima pa me ali imajo ti letniki težave z vžiganjem in zalivanjem svečk (slišal od enega lastnika takšnega motorja). Ne bi bilo prijetno, da moram kje sredi poti porivat 250-kilsko zverino...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo je, Vara s svojo manjšo sestrico :naughty: ! Čisto "po nesreči" je žena našla fotke na svojem mobilcu :headbang: ?!

Pa še lepo se vidi kako akrapovičevi izpuhi gor pašejo.

cb1300, se ti zdi kaj znono :whistle: ?

m1.jpg

m5.jpg

m4a.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!