Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Sem zadevo zmontiral že pozimi in deluje BP! Montirana ni bila glih v pol ure, sem se kar malo namučil, da sem našel prave žice, ker elektro sheme za tanov model še nisem našel. Se pa ožičenje kar malo razlikuje od starejših modelov. Hvala bogu vsaj barvna shema kablov štima in potem lokacijo na konektorjih že poiščeš.

XLMV: Če si pa zraven Acumena kupil še priključne kable z original konektorji, pa verjamem, da si zadevo do delovanja zmontiral v pol ure. Sam kaj, k pol lokacijo pritrditve 2 uri iščeš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

barvno shemo sem našel na strani Acumen 24.Tistih dodatnih kablov,pa servis ne naroča,ker baje nekateri niso pasali.Jaz sem ga pa tja montiral,kjer imaš ti vtičnico(Raza).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

Mam Varaderota letnik-2004,prevoženih 59000 in motor dela kot urca.Motor je maksimalno vzdrževan-olje,filtri-olni-zračni,zavorna tekočina,svečke vse to se je redno menjavalo,sedaj me pa zanima,ker grerm počasi na dopust,če bi bilo mogoče še kaj takšnega glede na prevožene kilometre,da bi mogo bit posebaj pozorn ali je bolše da pelam motor na servis in ga temelito pregledajo-predvsem mam v mislih-mašino?

Lani sem dal pregledat ventile in je bilo vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imaš motor redno vzdrževan ne bi smel imeti težav. Bolj kot okvara mašine se na poti pripeti kakšen gumidefekt. Vzemi s sabo komplet za krpanje (injekcije) sploh, če greš v kakšne bolj odročne kraje. Drugače pa vizualen pregled pnevmatik, pletenic...pa srečno pot in obilo užitkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se pogovarjal s serviserji glede menjeve "španarov"-ketne mašine,in nekateri bi to menjali,drugi spet ne.V elisi so mi rekli,naj motor pripeljem,da slišijo zvok motorja,ker baje da ni predpisanih kilometrov za zamenjavo teh napenjalcev verige. Cena z mat.+delo=200€.

Je že kdo to menjavo in pri katerih km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz kupujem ploščice EBC razlike pri zaviranju napram originalu ni po cca. 30.000 km majo še polovico ''mesa''. Priporočam.

Imaš pa tri verzije trde, mehke in ene vmes, no jaz imam srednjo opcijo.

Kotzi če želiš lahko povprašam za ceno pa ti sporočim. Bom probal zrihtat kak sindikalni popust :whistle:

ima kdo iskušnje z zavornimi ploščicami iz ponudbe Luisa

Lucas-organ

Lucas-sinter

Saito-organ

Saito-sinter

Saito varianti sta precej cenejši --vendar se tu ne špara.........kaj priporočate?

čao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo iskušnje z zavornimi ploščicami iz ponudbe Luisa

Lucas-organ

Lucas-sinter

Saito-organ

Saito-sinter

Saito varianti sta precej cenejši --vendar se tu ne špara.........kaj priporočate?

čao

Jaz pri ploščicah ne bi šparal.

Kupi originalne, NISSIN-ove ali pa katero drugo priznano firmo.

Jaz sem vozil Carbon Lorraine SBK, pa sem bil zelo zadovoljen z njimi, cena malenkost nižja kot originalne, pojemek in občutek pri doziranju pa veliko boljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se pogovarjal s serviserji glede menjeve "španarov"-ketne mašine,in nekateri bi to menjali,drugi spet ne.V elisi so mi rekli,naj motor pripeljem,da slišijo zvok motorja,ker baje da ni predpisanih kilometrov za zamenjavo teh napenjalcev verige. Cena z mat.+delo=200€.

Je že kdo to menjavo in pri katerih km?

Če boš malo bolje pogledal po tej temi, boš videl, da pri teh kilometrih še ni nobeden zamenjal tega.

Jaz sem prodal svojo prvo Varadero, ki je imela 57000 km, pa močno dvomim, da je zdajšnji lastnik zamenjal šponerje.

Drugače pa najbolje, da se obrneš na Letečega, on ima če se ne motim največ km narejenih na svoji Vari od nas.

Lepo se imej na dopustu,

Vulcan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo iskušnje z zavornimi ploščicami iz ponudbe Luisa

Lucas-sinter

s temi sem bil zadovoljen. nic slabse kot oem parts, cenejse, zdrzijo ca.1/4 do 1/3 manj km od originalnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se pogovarjal s serviserji glede menjeve "španarov"-ketne mašine,in nekateri bi to menjali,drugi spet ne.V elisi so mi rekli,naj motor pripeljem,da slišijo zvok motorja,ker baje da ni predpisanih kilometrov za zamenjavo teh napenjalcev verige. Cena z mat.+delo=200€.

Je že kdo to menjavo in pri katerih km?

Jaz sem jih preventivno menjal na 80.000km. Sicer se zadeva sliši ko postane problematična vendar ti to en drek pomaga če si par tisoč km od doma, zato mislim da je bolje zamenjati prej ker ni tak strošek. Cena šponarjev je okoli 50-60 EUR po komadu, tako da je cena ki so ti jo dali kar OK. Menjal pa sem pri Barboriču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ČE koga zanima imam na voljo nosilce kovčkov in kovčke od Givija (model classic).

Nosilci so narejeni doma in črno cinkani. Na nosilce je pritrjena plošča GIVI rack. ZAdeva je za videti veliko lepša kot cevni nosilci, vendar sem moral iti v menjavo zaradi aluminijastih kovčkov.

Če koga zanima kako izgleda vse skupaj lahko vidi na sliki, vendar nosilci tu še niso cinkani.

post-311-1216930027_thumb.jpg

post-311-1216930145_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni teden na svojo Varo namontiral Conti Trail Attack. Prvih 500 km brez avtoceste - najboljše gume, ki sem jih imel kdajkoli na Vari.

Pa sem dosedaj vozil TW 501, Dunlop D220, Metzeler Tourance in Metzeler Z6. Super oprijem od roba do roba, mirna, ne "pada" v ovinek,

rahel shimmy pri okrog 65 km/h. V dežju še nisem vozil. Po testu v Motoradu tudi vzdržljivost ne bi smela biti problem (zadnja ima čez 8,5 mm profila).

Za vse tiste, ki morajo kupiti gume - naj resno razmislijo tudi o teh (cena ok. 240 €). :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: A je možno pri Varaderotu znižati voznikov sedež? ker jaz sem pri svojih 178 cm ne dam celega stopala na tla pol imam pa tak nesiguren občutek :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko znisas sedes, ga stanjsas in tudi cel motor lahko spravis nizje. med ostalim je kar nekaj tem odprtih o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko znisas sedes, ga stanjsas in tudi cel motor lahko spravis nizje. med ostalim je kar nekaj tem odprtih o tem.

super, hvala :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super, hvala :rolleyes:

Oj Tinca, pa ne da sta se odločla zdej za varo....al še gruntata? Drugač jo pa zdej prodaja Rok (ga poznaš-nauportus) al pa menja za drugo hondo......če te mika ga lahko pokličeš....če nimaš kontakta mi pošl PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super, hvala :rolleyes:

Če rabita zelo dobro in lepo Varo z ABS-om, letnik 05, 23000km s precej dodatne opreme, jo tudi jaz prodajam.

Lp, Vulcan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo pozna spodnje filtre za zrak?? oziroma ali je že kje v forumu kaj pisano o njih!

http://www.bolha.com/oglas2968587

Če je to res K&N je zadeva ok. ...(samo za varo je verjetno višja cena)...preveri če je cena takšna kot piše v oglasu nimaš kaj razmišljat :rolleyes:

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodila se mi je zanimiva reč. Montiram nosilec za kufre, šraufam vijak pod sedežom s katerim je pritrjen tudi prtljažnik in klonk, se mi odlomi glava vijaka. Niti nisem ga še dobro privil... Ostanek, ki je ostal notri sem na srečo lepo dobil ven... Vendar sem po podrobnejšem ogledu drugega (celega) vijaka ugotovil, da mi ga je na določenem delu kar lepo pobralo!? Obrabilo ga je na mestu kjer se stika s prtljažnikom in tudi z nosilcem za stranska kovčke..

Predvidevam, da se je vijak obrabil zaradi skoraj vedno naloženega top-case-a, ki se med vožnjo kar konkretno gunca in posredno s svojo silo deluje tudi na prtljažnik - ta pa na vijak...

Se je komu že to naredilo?

Zadnji kovček sem tudi že dodobra podložil, se mi pa zdi da se premika s prtljažnikom vred... Kot sem opazil se to dogaja na večini hond, od TA do VFR do XL1000...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlomilo se mi zaenkrat ni še nič.....se pa tudi pri meni zadnji kufr maje k nevem kuga...čeprav sem ga tudi že pošteno podložil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud meni zadnji kovček kar dobro trese, bom srečen za nasvet.

Royal hvala, končna cena za zadnji kos K&N iz zaloge je bila 75 €, sam če je vse res kar piše na prospektu pol je to ok.

Drugače pa sta moja VARA in moj komolec srečala asfalt zaradi kupčka peska na Kalcah tako da bomo en teden počivali, potem pa spet v akcijo. Vara ima mal skrivljeno krmilo, tako da bo potrebno novo. Če ima kdo rabljenega sem interesent. Prilagam sliko. Ves tisti pesek je bil na 30 cm širokem in 10cm debelem kupčku in jutranje sonce je metalo cenco od drevesa točno na tisti k.... koška asfalta. Predna guma je sam odletela pa sem bil na tleh. Sreča da ni bilo nobenga nasprot!

post-20301-1218463066.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!