Skoči na vsebino

Honda XL 1000 V Varadero


Noise

Priporočene objave

Leteči ali pa kdo drug, zanima me če je kdo menjaval olje v vilicah, predvsem me zanima kakšno viskoznost ste uporabili.

Gre predvsem za letnik 99.

Uf v to se še nisem spuščal, a si že poštimal ljubico? Si dobil vse dele ki si jih iskal.

Glede olja za v motor pa motul 5100, menjava pa na 10-12.000km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf v to se še nisem spuščal, a si že poštimal ljubico? Si dobil vse dele ki si jih iskal.

Glede olja za v motor pa motul 5100, menjava pa na 10-12.000km

Lubico zdaj rihtamo, čakamo še na dele, potem pa sestavimo, konec meseca bo perajt. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, veleumi! Da vidimo, kdo bo najhitreje odgovoril;

Varaderka je velika krava, predvsem pa v sedežu široka.

1) Povejte mi za rešitev, kako znižati, zožati, ali (zamenjati) sedež?

2) Kako znižati motor, za koliko denarja in kako se s tem spremenijo vozne lastnosti matacikla??

Barva pa z voznimi lastnosti nima zveze, a ne?!

Čakam. :unsure: Prej pa hvala!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, veleumi! Da vidimo, kdo bo najhitreje odgovoril;

Varaderka je velika krava, predvsem pa v sedežu široka.

1) Povejte mi za rešitev, kako znižati, zožati, ali (zamenjati) sedež?

2) Kako znižati motor, za koliko denarja in kako se s tem spremenijo vozne lastnosti matacikla??

Barva pa z voznimi lastnosti nima zveze, a ne?!

Čakam. :unsure: Prej pa hvala!

Sedež boš ti že sam zrihtal saj si to že delal, sam motor pa znižaš tako da spustiš teleskope sprednjih vilic za par cm zadaj pa zamenjaš vago kjer je prišraufan amotizer, to je tisti trikotnik ki se ga vidi ko mu pogledaš pod kiklo, s tem ga znižaš za več kot 5cm :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) Povejte mi za rešitev, kako znižati, zožati, ali (zamenjati) sedež?

Kako se to naredi nimam pojma! Lahko pa ti pomagam, jaz sem kupil Varo z znižanim sedežem za cca 10 cm. Lahko probaš, predno se lotiš nižanja.

Lp! Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči ali pa kdo drug, zanima me če je kdo menjaval olje v vilicah, predvsem me zanima kakšno viskoznost ste uporabili.

Gre predvsem za letnik 99.

Moja je 03, v vilice sem dal Bardahl XTF 15W, v mašino pa dajem Bardahl XTM 15W50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf v to se še nisem spuščal, a si že poštimal ljubico? Si dobil vse dele ki si jih iskal.

Glede olja za v motor pa motul 5100, menjava pa na 10-12.000km

A ti že dolgo prakticiraš menjavo na 10-12000km? V knjigah piše sicer 6000km, kar pa je kar na gosto. Moja vara je sicer še v garanciji ampak ne bo večno in me zanima zakaj so menjave pri nas tako pogoste. Mislim, da sem bral nek angleški forum kjer so menjave predpisane na 10000km.

Če se ti obnese, da še sam poiskusim zmanjšat stroške pa namesto olja vlijem več bencina v tank :naughty: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti že dolgo prakticiraš menjavo na 10-12000km? V knjigah piše sicer 6000km, kar pa je kar na gosto. Moja vara je sicer še v garanciji ampak ne bo večno in me zanima zakaj so menjave pri nas tako pogoste. Mislim, da sem bral nek angleški forum kjer so menjave predpisane na 10000km.

Če se ti obnese, da še sam poiskusim zmanjšat stroške pa namesto olja vlijem več bencina v tank :naughty: .

12.000 km servisni intervali so predipsani s strani honde. 6.000km je izumil naš uvoznik.....le zakaj?

Dejansko so vsi servisni intervali pri nas razpolovljeni. Če kdo ne verjame lahko pogleda v originalni repair manual.

Glede nižanja. Edina sprejemljiva opcija je rezanje sedeža, seveda na spodnji strani. Predelava zadnjega vzmetenja definitivno spremeni vozne lastnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v moji mašini je MOTUL5100. Kar se pa tiče višine motorja tiče sem letos na Maltatalu srečal eno Avstrijko, ki ni imela več kot enih 160 cm in je vozila GS1150. Imela je porezan sedež, kot mi je povedala in na čevljih ene 3cm nalepljene podplate. Kot je povedala, je stabilna na motorju in ni je motilo pri zaviranju in prestavljanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi morda ve kdo od vas povedati koliko zavornega olja potrebujem na Varederki 2001l z CBS sistemom;Katerga oz z kolikšnim vreliščem priporočate?

Isto vprašanje bi imel za hladilno tekočino KAKŠNO in KOLIKO je potrebujem?

Hvala za odgovore!

Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mi morda ve kdo od vas povedati koliko zavornega olja potrebujem na Varederki 2001l z CBS sistemom;Katerga oz z kolikšnim vreliščem priporočate?

Isto vprašanje bi imel za hladilno tekočino KAKŠNO in KOLIKO je potrebujem?

Hvala za odgovore!

Tomaž

DOT 4, kupi ene pol litra, PAZI pri prezračevanju, je kar zajebano :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Leteči & @Pmali

Sta že kaj razmišljala o Savatech enduro gumah? Zgledajo kar vredu.

Recimo Rockrider MC 23 ali pa že Invader MC 24:Klik

verjetno je tudi cena kar vredu. Moram najdi cenik.

Popravljeno . Popravil Scottie
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bo prevelike krize ( v ponedeljek zapirajo proizvodnjo gum za en teden) pridejo modeli za maxi endure ven 2010!

Lih pravi čas :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od cenovno ugodnih, sem na Yamahi vozil tudi Sava INVADER za ceno, ki jo plačaš odlična guma. Prednja je zdržala med 19 do 20 kkm zadnja pa med 9 in 10 kkm. Kolega jih še vozi na KLE-ju.

Za večje endure jih žal ni. Vprašanje pa bo tudi cena, če bodo konkurenčne. Trenutno imam na mopiju TOURANCE odlična guma za zahtevano ceno (zadnja guma z montažo 110€).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne bo prevelike krize ( v ponedeljek zapirajo proizvodnjo gum za en teden) pridejo modeli za maxi endure ven 2010!

Kako 2010 a si se zmotu al res pridejo šele čez eno leto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako 2010 a si se zmotu al res pridejo šele čez eno leto?

Imam sestrično v razvoju Save, pravi da so v načrtu ( 150/70 17) v letu 2010 če ne bodo ustavili poiskusov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!