Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

čarobne pipce se najbol spomnim v silni grozi nekje med udinami in tolmezzom, ko sm jo tel obrnit na rezervo, pa je bla že tam :kva2:

mene še zmer zanima, a se komu pozna razlika če je na motorju sam ali v dvoje? v objestnih časih nizkih kazni in prvega motorja sem mel solo porabo skoraj enkat višjo kot v dvoje, z leti je objestnost minila, in zdej se mi zdi de je to mal drugače? a je kdo meril to razliko?

Takole na uč bi rekel, da je razlika s sopotnico ali brez minimalna, se pa poraba poviša ob stranskih kufrih in rollbagu na zadnjem kufru. Ker pa za vsako daljšo vožnjo (dnevni izleti in večdnevna potepanja) pišem porabo in označim vožnjo s solo ali v dvoje, lahko postrežem še z izračunanim povrečjem: solo 4,82; v dvoje 4,84 l/100 km. Neverjetno, ampak tako so pokazale številke. Sicer je skupna poraba, predvsem na račun mestne vožnje v službo, nekoliko višja, in sicer 4,95 l/100 km. Se pravi ima moja TDMka v povprečju porabo (slabih) 5 l/100 km. Med 95 in 100 oktanskim bencinom nisem opazil razlike, zato tankam 95.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6-8L največkrat :) drugače pa se razpon giblje od 5 do 10L

GsxR 600 k7

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6-8L največkrat :) drugače pa se razpon giblje od 5 do 10L

GsxR 600 k7

Škoda bencina za taki mopek - beri;suzuki :devil::OK:

:P:beer2:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R1 s fergazarji ob dinamični vožnji s sopotnikom ca.3,5! :fredy:

Zdaj ali je tvoja r1 dizl ali pa glumiš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ali je tvoja r1 dizl ali pa glumiš :D

Verjetno se vozi na "štang gasu" :)

Honda CBR 1000rr moj stil vožnje 7 do 9 litrov. Vikend fure . Šparam ravno ne. Sicer pa užitek stane .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

čarobne pipce se najbol spomnim v silni grozi nekje med udinami in tolmezzom, ko sm jo tel obrnit na rezervo, pa je bla že tam :kva2:

mene še zmer zanima, a se komu pozna razlika če je na motorju sam ali v dvoje? v objestnih časih nizkih kazni in prvega motorja sem mel solo porabo skoraj enkat višjo kot v dvoje, z leti je objestnost minila, in zdej se mi zdi de je to mal drugače? a je kdo meril to razliko?

Pri meni ni neke razlike, ker v dvoje vozim bolj "beri varčno".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se vozi na "štang gasu" :)

Honda CBR 1000rr moj stil vožnje 7 do 9 litrov. Vikend fure . Šparam ravno ne. Sicer pa užitek stane .

Mam enga sodelavca, ki mu golf že skoraj pridobiva gorivo nazaj. :kva2: Zgleda da tudi Krava paše v to kategorijo.

Meni CBF 1000 pokuri 6-7 litrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojih izkušnjah..sportak, z 1000+ kubiki, če ga vsaj približno dobro pelješ..pod 8 do 9 litrov..ni šans., ninja 12-tka..uf..ni šla pod 9, z malo rabljenimi svečkami, pa 10+..če si jo pa tiščal...tko kot se šika...pa tam 13+...res pa...hm..da je takrat gate trgalo :boobies:

bmw..1200 box...5,4 litre. :music3:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pojma koliko točno porabi moj motor, niti me ne briga. Vem pa, da bolj kot sem nežen manj porabi in več, če ga "stiskam". Takšne debate so se mi vedno zdele brezpredmetne, saj večinoma vozimo motorje zaradi užitka in ne zaradi porabe goriva.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tuono parkrat komaj dosegu 170-180km, ja šlo pa je, to pa gre ! do tuonota nisem verjel zgodbam o porabah tam okoli 10 l. zdaj pa !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XV 1900A MIDNIGHT STAR nekje okol 6 litrov povprečje, če tiščiš na AC malo več,drugače pa lahko tud liter manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam pojma koliko točno porabi moj motor, niti me ne briga. Vem pa, da bolj kot sem nežen manj porabi in več, če ga "stiskam". Takšne debate so se mi vedno zdele brezpredmetne, saj večinoma vozimo motorje zaradi užitka in ne zaradi porabe goriva.

e tak tudi jaz pravim

vem ka ka stvar nikamor ne gre, pa porab več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Verjetno se vozi na "štang gasu" :)

Honda CBR 1000rr moj stil vožnje 7 do 9 litrov. Vikend fure . Šparam ravno ne. Sicer pa užitek stane .

LoL .... Ja tudi pri meni ( yamaha r1 ) se številke odvijajo tam nekje, če pa pohodiš gre pa še veliko višje ( s tankom naredim tudi samo 180 km )...Kot praviš užitek stane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GSXR 1100 8-9L

Jawa 350 5L

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nej papca, da bo velik in močan. :D

Okrog 10 rabi, kdaj tudi več, odvisno od okoliščin, se nič ne sekiram. Glede na užitek, ki mi ga nudi, mi je vseeno, pač tankam, ko zagori lučka.

Popravljeno . Popravil bass
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hornet 600, 06 letnik na oko (nisem nikoli računal) okoli 6 litrov

Z izračuni je bilo za en litr manj pri vožnji do 8000 obratov, se pravi upokojenski vožnji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!