Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Honda cbr 600rr 2006: povprečno 6l/100km

Suzuki gsxr 600 k6: povprečno 7l/100km :)

Popravljeno . Popravil erciona
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po 11 tisoč kilometrih sledenja porabi na poraba.com, je izkupiček za TDM 900 (letnik 2002) takšen:

 

Povprečna poraba: 5,27 l/100km

 

Resda je vmes veliiiiko mestne vožnje, ampak ko se furam nisem ravno "umirjen" voznik - res me zanima, kakšne izkušnje s porabo imajo drugi lastniki TDM 900?

Popravljeno . Popravil nsignific
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na poti ... Albanija - Grčija in nazaj, je ZX10R letnik 2012, cca 3500 km ... povprečna poraba 5,3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki bandit 650 ma s kombinirano voznjo porabo 5 l/100km, voznja izven naselja se giblje okrog 120km/h, v naselju pa po omejitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak kolk neumirjenih voznikov je tu :P  :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TDM je blo najmanj 4.5,drgac pa okol 5....tocno se mi ne da vec racunat,ampak na hitr na uc je okol 5 :)

 

 

P.S:Nsignific.....glede na porabo si divjak :P

Popravljeno . Popravil DIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegi na MS forumu pravijo, da racunalnik na GS-ki laze, zato sem sedaj zadnjih nekaj obiskov na bencinskih sesteval kilometre in gorivo.

 

75,6l/1.619km=4,669l/100km ... laznjivi BC kaze pa 4,6l/100km :BUA:

 

Sem pa umirjen voznik, naselja po omejitvah, zunaj pa tudi oz. včasih grem deset km/h čez, če se spozabim.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha xt660x (2005):

vse original 5,5-6 L/100km

odstranjen "snorkel", sportni filter in akrapovic slip-on izpuha 4,5-5 L/100km

enkrat sem imel porabo 3,2L/100km!!! in to s sopotnico res pa da mi ni pustila iti cez 70kmh :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki V-Strom 650, letnik 2006 - 4 do 5 litrov. Minimum je bil dosežen pri kruzanju v skupini, maksimum na avtocesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Res ugotavljam, da ima večina ali šparovčke, al pa se vozi kot po jaj**. Nisem ravno pri tapočasnih, ampak pri tahitrih pa tudi ne...

Moja fergazerja na 92" xtz 750 jo pijeta okoli 6,5 do 7 litrov. Res pa je, da imam gume za makedam - trail, kar gotovo doda kakšn liter na gor. sploh pri AC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ozzie, koliko let ima tvoj motor?

21 let ma ..tko da lahko pije kolkr hoče ..  :P

moj bini zadnjič do srbije in nazaj : 2 + polna prtljage med 5.6 in 6 litri - avtocesta + madžarske vukojebine ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ugotavljam, da ima večina ali šparovčke, al pa se vozi kot po jaj**. Nisem ravno pri tapočasnih, ampak pri tahitrih pa tudi ne...

Moja fergazerja na 92" xtz 750 jo pijeta okoli 6,5 do 7 litrov. Res pa je, da imam gume za makedam - trail, kar gotovo doda kakšn liter na gor. sploh pri AC.

Enako je pri avtomobilih,ko eni navajajo res smešne cifre.Meni pije SV650 5,5-5,8,ker vozim dinamično,zunaj naseljih cca 120,rad pospešujem,prtiskam na plin po nepotrebnem (zaradi zvoka)...Res je odvisno od vožnje,ko sem jajčkal okrog Pohorja,kot večina tukaj,pa ni prilezel niti do 4,5,kar je malce več,kot mi je pil predelan APN4 :)

Popravljeno . Popravil motofil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos se prevažam naokoli z Moto Guzzijem Stelviom 1200 NTX...no in poraba kar pada in pada :D

 

Prvo leto je bila poraba večinoma okoli 6,5l na 100km (vožnja je več ali manj podobna, 90% dva v sedlu, vsi kufri, prtljaga in relacije...)

Sedaj (okoli 30.000km) pa je padla v povprečju na 5 do 5.5l na 100km :)

 

Pretekli vikend pa sem štirikrat računal porabo, ker mi ni bilo nič jasno...3,8l na 100km, ampak je bila res umirjena vožnja, solo s kufri in v družbi smo imeli  čoperista (36 konjev in bremze s praveka), ki je hočeš nočeš umiril našo vožnjo. :D

 

Aja, olja seveda ne pije prav nič.

 

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda hornet 600 letnik 2001, vozim se sam, poraba 5.2-7. tako da kdaj je šparovček, kdaj pa popije glih tok k js hehe :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triumph Tiger 800 5,5-6,3. V zadnje iz Dobrne do Vranskega poizkusil tudi spraviti čim nižje. Uspelo na 4,6 vendar to je bla vožnja s povprečno 70, brez gužve in pretiranega bremzanja oz. pospeševanja. Se pa poraba zmanjšuje. Pri novem žrlo od 6,0-6,3 zdaj ob isti vožnji in relacijah okoli 5,5-5,8.(4500 km prevoženih).

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!