Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Trophy papa med 7 in 9 litri na 100km.Odvisno kok si nežen s 1200ccm.

No tut 6 je že pil....na avtocesti pri hitrosti 120km/h.

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GPZ600R 4,9 na relacijo, 8 po mestu če ga gonim od semaforja do semaforja... povprečno ene 5,5-6.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YZF600....5 litrov....minimum 3,7 na kolesarski dirki kot spremljava.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

YZF600....5 litrov....minimum 3,7 na kolesarski dirki kot spremljava.

Ej, mene pa fula zanima, kako prideš zraven, da si lahko spremljevalec na kolesarskih dirkah. Sem namreč ljubitelj cestnega kolesarstva, pa bi kaj tacga z veseljem delal (dirkat sem nehal že pred leti). Verjetno pa moraš imeti kakšen malo močnejši in predvsem tišji motor, a ne?

Pa da ne bo tale post neumesen še podatki o porabi mojega Virageca 535. 4,5 do 6 litrov na 100.

Pa še anekdota: ravno danes mi je pred zaprto bencinsko zmanjkalo goriva. K...eva električna rezerva mi ne dela, uštel sem se pa pri kilometrih. Še sreča, da obstajajo mobilniki.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gilera Runner 180 mi porabi malo čez 5l + nekaj 2T olja. Na porabo se pomoje ne da vplivati, ker je gas itak skozi do konca. Ampak kaj to vas taprave motoriste zanima.

Imam pa še nekaj zanimivosti iz testov v revijah:

Pri Motorradu so z BMW F650GS (l.2001) izmerili porabo na enak način, kot jo pri avtomobilih (normno) (Pkw-Verbrauchszyklus) in jim je pokuril 2,7 (dvacelasedem) litra.

Pri Avtomogazinu je Husqvarna SM610 na testu pokurila 3,62l/100km. (testno povprečje)

Še nekaj podatkov iz nemške revije mopped-gebrauchthits: Husqvarna TE610 = 7,2l (kot da nekaj ne štima v primerjavi s SM610); KLE 500 = 7,3l (tudi ta se mi zdi previsoka); AfricaTwin = 5,9l (ta se mi zdi OK); SuperTenere = 7,3l; BMW R1100GS = 6,7l; Varadero = 6,5l; Fazer600 = 5,6l; GPZ500S = 6l.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VEČ K 6 LITROV JE ŽE MAL PREVEČ NO VSAJ JST TKO MISLM!

EDINO ČE JE 150HP+ POL JE PA UPRAVIČENO

VENI-VIDI-VICI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 6 litrov (zaspano cincanje) do 14 (Grobnik)...

Sex is not the answer. Sex is the question. "YES" is the answer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason, hvala za informacijo za GPZja... zdaj vidim, da mi kuri podpovprecno... super...

----------------------------------

Cilj ni želja, temveč uresničitev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

harley davidson 1200 ccm

ca 7l/100km

to je skoraj 300 km s polnim tankom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Meni se pa malo mal zdi, da ducati st4 pokuri okoli 7-8 l. Moraš imet pa res mirno roko. Ko je imel kolega testnega ni bilo nikoli pod 10, raje 11 pa naprej. Drugače pa pri mojmu ZZR 1100 pod 6.5 / 100 ne gre ker ga tudi pod 130 ne vozim, max. okoli 10l. Guzzi 1000 pa tudi če lepo peljem okoli 7, če pa gre hitreje pa okoli 9-10l. Poraba me itak ne briga, važno je, da ko rabiš, da je dovolj moči in navora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, sploh vas ne kapiram, zakaj toliko debate, kateri motor koliko porabi :?: :!: :?: :!:

Mislim, da ste toliko pametni, da veste, da je vse odvisno, koliko rokca gasa odpre. Zadeva lahko varira tudi 300-400% :!: .Isto je pri gumah; meni z mojim načinom vožnje D207 zdrži 1500km, nekomu pa 8000.

Saj je Ok če mal porab, ampak pri motorju se mi to ne zdi bogve kako pomembno. Sicer pa še nikoli nisem zasledu v prospektu ali navodilih kaj o porabi :? (mislim za tovarniške podatke), vsaj pri japoncih :wink:

Meni je važno, da mi motor nudi tisto, kar od nega pričakujem. Za nekoga je to navor, drugi spet prisega na moč, tretji na končno hitrost,...

Ko bo poraba res važna, bomo pa začeli TDI motorje vozit. Pa bog ne daj, da bi to kdaj doživel. :twisted: Tistemu, ki mu je škoda denarja za benz, si naj pa kolo kupi :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja DT porab od 4,3l/100km pa do 5,5l/100km ....uglavnem je poraba 5,5...ne glede a je cesta , hosta al karkol že ...GASSSSAAAAA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni TDM 900 rabi nekje 4.5l pri dolgih furah,drugace pa tam okrog 4.8 pri vsakodnevnem furanju sem in tja....glede na to,da sem od aprila do sedaj menjaval ze 3x zadnjo in 1x prvo gumo(207r)sem sedaj prav radoveden,koliko mi bo zdrzala 205,za katero pravijo da se da naredit 10k+ z njo... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men vtr-a kur cca.7L, če jo pa prtiskaš gre pa zihr na 10,jebiga dva furgazarja k popijeta vse kr dibita :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če na rediš par jurjev kilometrov na leto, liter gor ali dol ne igra vloge. Ko pa grem na dopust, in naredim samo na dopustu štiri, pet, in pa tudi več kot deset tisoč km, pa se vsak liter pri porabi pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Husqvarna TE 610 E

normalna vožnja po asfaltu 4.5 litra

pritiskanje, okoli 5.5 l

(mogoče kdo ve kolk popije CBR 900 RR)

Honda CBR 900RR ja trošla po Italiji 5,5l (lagano turistički stil :D ) pri težki desni roki (divjanje do rdečega) je bila poraba krog 7,5l

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!