Skoči na vsebino

Poraba bencina motorjev


Gregs

Priporočene objave

Ceco, čista nezmernost. Toliko pokuri diesla naš 1700 kilogramski sharan.

Sicer pa drži krava povprečje 5,78 l/100 km. :)

Res je, nesramna nezmernost. 11.5 l dizla kuri naša 4 kolesna krava, ki ima 2,25 tone (s psom vred).

Ampak, kot reklama za Max sladoled: Nesramno dober ... filing, ko pospešuje Fat Lady v 5. prestavi od 1200 rpm do omejilnika ali od 40 km/h do 210 km/h. Pa vleče, pa vleče, pa ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Meni pije moja Hondica sedajle na potovanju od 5l pri cca 100kmh in kar 7.5l :blink: :blink: :blink: :( :angry: :angry: :angry: na 100km pri 130 do 140 kmh na avtobanu seveda velja podatek v obeh primerih za polno obremenjen motor!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

apn 4....dva fergazerja...dize malo večje...brušeni cilindri.. Mf-power.....pa še kaj bi se našlo.....4-6 litra...odvisno koliko si ga tiščal :D ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda XX 1100 ... ce jo tiscis .. 10 litrov ... aja pozabu povedat imam 98 letnik ki je se na frgazor ...

ce normalno vozis in uporabljas 98 oktanskega nekje 8,5 l na 100

ce tocis 95 pa normalno vozis nekje 9 litrov ... tko sm jst zmeru .... zaenkrat je tko :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot izgleda imajo nekateri poleg motorjev montirana tudi pedala. :lol: :P :D Poraba mojega Trophy-ja pa se giblje med dobrimi 6 do 7.5 litri. Vzame si toliko, kolikor pač potrebuje. Oziroma koliko ga pač špana njegov jezdec.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja Kawica ZR7 S ob utekavanju 4,3L/100km, sedaj s Givi 52l kovčkom zadaj pri mečkanju (do cca 4000 obratov) 4,5L.

Običajna vožnja v okvirih do 20km čez omejitve nekaj malega čez 5L.

Avtocesta vožnja z 160 do 190 km/h pa nekje okoli 8L.

Sem mislil, da bo več, pa sem kar prijetno presenečen.  Kawica mi pije cca 1L več od prejšnje Orlice, nudi pa neizmerno več užitkov, hitrosti in varnosti.

No ja, kar zadovoljen. :rolleyes:  :rolleyes:

LP HHV

* meni je pa ob utekavanju veliko več pil -> zdaj pa rabi 5 -5,5 l - 6 l -> se pa zelo izogibam obvoznicam in avtocastam /Kawasaki/

* HHV a ti slučajno parkiraš pred Slovenskimi železnicami ?

Popravljeno . Popravil barkafe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

* meni je pa ob utekavanju veliko več pil -> zdaj pa rabi 5 -5,5 l - 6 l -> se pa zelo izogibam obvoznicam in avtocastam /Kawasaki/

* HHV a ti slučajno parkiraš pred Slovenskimi železnicami ?

No, taka razlika se lahko pojavi zaradi različnih načinov vožnje. En mal bolj tiši, drug manj...., saj veš.

Meni je bilo pri utekanju bolj kot poraba pomembno to, da se mašina lepo uteče, da ne bi kasneje pila olja in bi dolgo trajala.

Sem poslušal nasvete in mi ni žal.

*Je tako!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A o porabi teče beseda !

Okrog 7 litrov spusti po grlu moj Intruder 1400 pa naj bo hitro al počasi. Razen ko stoji se poraba drastično zmanjša !

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer FZS 1000 l2003 od 5,4 (zehzeh mode) do 6,9 (cruise missile mode).normalno 6,7-7,5. Knockin´-on-heavens-door mode tudi cez 7,9 l/100 km. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hyosung Aquila GV250 z dvema + potrebščine (160 kil cirka) na sebi poje 3,5 l/100 (plusminusdeci). Narejenih 14500 pri 6-9500 rpm.

....*briga me po kolk je benz. Zmeri tankam za dva jurja*....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja fazerka 600;

min. 4,34 l/100km (voznja do 5000 vrt/min)

max. 6,22 l/100km

Na poti iz Hvara, dva gor+polno obtezena, postanek na 100+ km, je pil le natanko 5 l/100km. Voznja sportsko turisticna. :)

To so podatki, kadar sem meril. Ne belezim vedno, ko grem tankat. :rolleyes: :) B)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vedno tankam poln tank, mi ni težko še na hitro izračinati še porabo. (Na uri imam kalkulator - Casio)

Poraba še nikoli ni bile čez 5l. Vedno kakšno decimalko manj. (Med utekanjem je bila pa 4,5l)

Saj ne da bi hotel hotel šparat in varčno vozit, ampak očitno imam tak način vožnje.

Aja, motor je pa Fazer 600-kubični.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KTM LC8, 100 konjičkov, 950cc.

Poraba:

- vožnja v dvoje, "športni easy", daljše fure, 80-85% regionalne, 20-15% avtoceste (160-170km/h): okrog 5,7l/100km

- vožnja sam, "tišanje", odpiranje gasa do konca, "športni duh motorja s karakterjem", občasno off-road: okrog 6,1l/100km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni teden sem se vrnil iz J. Dalmacije. Glede na vso težo, motor (Triumph Trophy 1.2ccm, 98KS) na njem 2 osebi s srednje težkim karakterjem :P in vsa krama, 2x stranska kufra, top case 52l. ter tank torba. Vse skupaj okoli 460 kg. Poraba med 5,5 - 6l. :OK: Način vožnje ST. Realno gledano sem pričakoval porabo med 6,5 -7,5. Je pa res prijetna stvar, da ne rabiš do dobrih 340km študirat o tankanju. Ne moram si kaj, da ne pohvalim svojega lepotca, ki se ni dal kljub strašanski vročini. Pravo viteško triumphatorsko srce. :OK: :notworthy: Bolj je bil obtežen lepše ga je bilo peljat. :004

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred zadnjim popravkom (nova igla, dize) sem že umiril porabo na 7 litrov, je pa res, da je precej terenske vožnje in pa tudi prenosi mi ne omogočajo večje končne kot 136 km/h, kar pomeni na sploh več obratov pri kakršnikoli vožnji glede na original prenose

višjo porabo dosegajo motorji z navadnim, batnim fergazarjem, nižjo tisti z vakumi, najnižjo pa seveda vbrizg

sej zato pa batni najbolj butajo :hmm: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki gsxr 600

poraba, sitnica ;) 8litrov :mellow: :kva1:

jst ne vem kako vam rata met porabo pri še enkrat večji mašini skor za pol manjšo :P :D :D :D :D

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:o no meni moj zr7 pije na primestnih in mestnih relacijah 6-7 l, na turah ST do S(uper)ST pa okoli 5,5 do 6 l. rekord je 13 l z polnim gasom in prtljago iz splita v 4,5 ure domov. drugače pa mi različni motorji zelo redko pijejo pod 6 l, npr. aprilia tuono mi je pila okoli 8 l.

no je pa res, da nekateri pravijo da imam "težko roko". :naughty: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enka "manj iskric in manjša poraba" - ne bo držalo... A potem misliš, da bo 2,3-litrski agregat imel porabo 2,3 litra na 100 km zaradi same zajetnosti valjev? Ne me basat, no ... Če sem pa preveč steoretiziral in mimo pihnil, naj me pa kak res izkušen star maček popravi in skurca :D

Nisi dušo sine. 6 valjev in 1520 ccm ne spraviš pod 7 litrov porabe. V primeru razigranosti pa je številka 12. Če je to z vplinjači, je še malo več porabe, če so dvostopenjski (nad 3.800 rpm) pa še toliko bolj. Prazen ali poln. Je pa res da se dodatnih 100/120 kg skoraj ne pozna (razen pri iztrošenosti zadnje gume).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!